Afrika-Safaris.nl Heilooër Jean Thomassen bij TV Max Geslaagden EPTA-piano graadexamen 2013 H E I L O O BEDRIJF BELICHT Hoi! Zaterdag 20 april is er weer Meidenavond in De Beeck. Niet vergeten hè? 5 Film bij de Buitenkans OUD PAP IE R ^Zwembad Hippo's De Beeck volg ons @Hipposdebeeck Muziek* D.u UITKIJKPOST 2 4 APRIL 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Oscar Haartman, Stationsweg 65-A, 1851 LJ Heiloo, tel. 072 - 8884470, mob. 06 - 20419608, www.afrika-safaris.nl www.eonservation-safaris. com, e-mail: oscar@afrika-safaris.nl. HEILOO - Het is de droom van velen; het spotten van 'the Big Five' in hun eigen leefomgeving, de natuur van zuidelijk Afrika. Landen als Botswana, Namibië, Malawi, Zambia, Zimbabwe, en Zuid-Afrika vormen het decor voor prachtige, avontuurlijke safari's door bijzondere natuur gebieden met een rijkdom aan wild. Roofdieren als leeuwen, luipaarden, cheeta's, maar ook grote en kleine grazers waaronder buffels, impala's, zebra's en giraffen. Met Afrika-Safaris.nl biedt Oscar Haartman hoog waardige, exclusieve safarireizen op maat. Oscar is door de jaren heen Afrika-speeialist geworden. Hij kent zui delijk Afrika zeer goed door diverse rondreizen, en door eerdere werk zaamheden voor de natuurbeschermingsorganisatie African Pares. Samen met u stippelt hij een fantastische reis uit die garant staat voor een onvergetelijke ervaring. Geen doorsnee groepsreis, maar individueel voor u op maat samengesteld. „Alles is mogelijk! U kunt bijvoorbeeld verschillende natuurgebieden bezoeken, door met een klein vliegtuig van lodge naar lodge te trekken. Of tijdens een kano-safari over de Zambezi afzakken. Daarbij zijn er allerlei mogelijkheden om de gebieden te ver kennen: middels gamedrives, boottochten of zelfs wandelingen door de wildernis - uiteraard onder leiding van ervaren gidsen." Naast de reizen met Afrika-Safaris.nl biedt Oscar met Conservation Safaris een innovatief en imiek concept om natuurbescherming te ondersteunen. „Hierbij is het mogelijk om bij te dragen aan baanbreken de natuurbeschermingsprojecten, en zelf getuige te zijn van de positieve impact en vaak spectaculaire werkzaamheden. Zoals bijvoorbeeld het vrijlaten van herstelde cheeta's, bestudering van zwarte neushoorns of observaties van laagland gorilla's. Eén derde van de reissom gaat naar het betreffende natuurbeschermingsproject." Oscar's enorme affiniteit met natuurbescherming in Afrika groeide tijdens zijn eerste bezoek aan het continent. Na zijn studie gaf hij zich op als vrijwilliger voor African Pares. Oscar belandde in Sudan, waar hij voor een marinepark het financieel management opzette. „African Pares - bekend door de inbreng van filantroop Paul Fentener van Vlissingen - is een organisatie die overheden van arme landen gedurende lange termijn ondersteunt bij de bescherming en wederopbouw van verwaarloosde en leeggestroopte natuurgebieden. Het doel is om de gebieden duurzaam te ontwikkelen, waarbij toerisme een belangrijke rol speelt. Voor de bevolking, die bij de ontwikkeling betrokken wordt, biedt het werkgelegenheid, waardoor de kans op stropers kleiner wordt door onderlinge sociale controle." Na de klus in Sudan werd hij gevraagd om voor een enorm natuurpark in Malawi orde op zaken te stellen in een gebrekkig functionerend finan cieel management. Daarbij kwam hij in contact met alle facetten van natuurmanagement en safari-toerisme. Terug in Nederland bleef Afrika trekken. Daarom startte hij zijn eigen onderneming en maakte opnieuw een rondreis door zuidelijk Afrika om contact met diverse natuurbe schermingsprojecten te leggen en geschikte luxe accommodaties te bezoeken. Met Afrika-safaris.nl en Conservation Safaris volgt hij niet alleen zijn eigen passie, maar helpt ook de droom van vele anderen te realiseren! HEILOO - Jean Thomassen (63), de meester van het absurde realisme, exposeert nauwe lijks nog. Vorig jaar waren zijn werken te zien in internatio nale kunstboeken in Oostenrijk, Amerika, Canada, Duitsland en Scandinavië. In de jaren tachtig won hij Prize Awards in oonder andere Bulgarije, Amerika en Canada en in 2011 mocht burgemeester dis. Hans Romeijn hem een ridderorde opspelden voor zijn bijdrage aan de Nederlandse schilderkunst. Zijn internationale bekendheid dankt hij echter aan een reizende tentoon stelling uit 1991 die begon in het Haagse Hotel des Indes. Het was voormalig ballerina, actrice/schilde res Ine Veen die in 1991 op het idee kwam een herdenkingstentoonstel ling te organiseren rond de zestigste sterfdag van balletlegende Anna Pavlova die op een koude januari dag in 1931 onveiwacht stierf in het Haagse hotel aan de vooravond van haar afseheidstoumee. De Golfoorlog stond in 1991 op uitbreken maar dat weerhield de ambassadeurs van Engeland en Rusland er niet van om gezamenlijk deze bijzondere expositie te openen. Er was niet alleen werk te zien van Jean Thomassen en Ine Veen, maar ook memorabilia van de grote mega ster Pavlova die in 44 landen een kassucces werd en eeuwige roem vergaarde met de speciaal voor haar gecomponeerde balletsolo 'de ster- HEILOO - Stichting de Buitenkans heeft als doel beeldvorming rond om de psychiatrie te beïnvloeden door beeldvormingsactiviteiten te organiseren. Een activiteit is het maandelijks organiseren van filmvoorstellingen. Maandag 29 april is dit The Machinist (thema psychose - 98 minuten). Trevor Reznik, een graatmagere fabrieks arbeider, lijdt al meer dan een jaar aan een extreme vorm van slapeloosheid. Trevors collega's keren zich tegen hem wanneer hij betrokken raakt bij een gruwelijk ongeluk in de fabriek. Als afslui ting van het filmseizoen is op maandag 27 mei de indrukwek kende en spraakmakende film Gekkenwerk te zien. In deze film vertellen mensen welke ervarin gen ze opdeden in de psychiatrie en hoe ze werkten aan herstel. Reserveer deze datum alvast. De toegangsprijs is de kosten van een kop koffie. Naderhand is er gelegenheid om in gesprek te gaan of vragen te stellen aan ervaringsdeskundigen. Welkom in de Trog, Bullaan 4, Heiloo (tegen over de brandweerkazerne), www. de-buitenkans, org. Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverzamel- plaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeer plaats bij school. vende zwaan'. Thomassen en Veen stonden in alle Nederlandse kran ten en waren in tv-programma's te gast. Er werd zelfs een speciale documentaire over ze gemaakt door Nederland II. Het trok de aandacht van correspondenten uit Engeland en Rusland en toen Jean Thomassen in 1995 op de proppen kwam met de spraakmakende biografie 'Anna Pavlova, triomf en tragedie van een megaster' werd die natuurlijk ten doop gehouden in het beroemde Haagse hotel. Het trok wereld wijd media-aandacht en zelfs CNN HEILOO - Afgelopen weekend zijn in Heiloo een aantal leer lingen geslaagd voor de lande lijke graadexamens piano van EPTA Nederland. Graad Al: David van der Laan, Annika Brink en Chloé van Philips, A2: Lydia Jesuthasan, Kiki interviewde hem. TV Max zendt op zondag 28 april op Nederland II om 20.28 uur een documentaire uit over de geschiedenis van het befaamde hotel. Hier hebben ooit koningen en keizere gelogeerd maar ook popster ren, ruimtevaarders, en ministere presidenten, maar die tijd is lang geleden. Jean Thomassen zal ook aan het woord komen in deze boeiende documentaire. Hij is echter hele maal niet te spreken over het beleid en het soort publiek van het huidige hotel.... Siekerman, Marten de Graaf, Tijn Bosma en Stephanie Teeuwen, B: Gijs van der Horst, Josine Postma, Steven van der Wekken, Anne Leijen en Claire van der Laan. Dit zijn pianoleerlingen van: Bernadette Boeters, Jacqueline van Ratingen, en Peter en Claudia Rijs. Een aantal van de geslaagden neemt het diploma en de bloemen in ontvangst. Aangeleverde foto ADVERTENTIE hippos-debeeck.nl - Molenweïdtje 2 - 1862 BC Bergen Jean Thomassen bij een van zijn werken. Aangeleverde foto Tekst en foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5