Creëer uw eigen sfeer met Decorette zonwering Mantelzorgkrant verschijnt in Heiloo Afscheid oud-directeur Benedictusschool H E I L O O DOKTERS DIENSTEN Praktijk E. GIANOTTEN is GESLOTEN van 29 april tot en met 3 mei Dr. Ruurda neemt waar tel 072-5333080 Tabletcafé over Ukkies Tabiets Boekenmarkt Trefpunt NLP Café Swingend voorjaarsconcert Eensgezindheid Vlindertuin Wekelijkse fietstochtjes Notaris Boottocht Zaanse Schans Watergymnastiek Carré Taichi Qigong in de buitenlucht Zomerprogramma Koffieklets Egmond UITKIJKPOST 2 4 APRIL 2013 HEILOO - Donderdag 25 april wordt het vijfde Tablet-eafé van Bibliotheek Heiloo gehouden. Om 19.45 uur vertelt Marieke Hagen, medewerker van Bibliotheek Heiloo, over Ukkies Tabiets; mediagebruik van jonge kinderen (0-4 jaar). Oudere, opa's en oma's en professionals zijn uitgeno digd om met him tablet naar de bibliotheek te komen en ideeën op te doen voor nieuwe apps. Vanaf 19.00 uur is het Tableteafé geopend en staan koffie en thee klaar. Voor en na de presentatie is er gelegenheid om met elkaar ervaringen uit te wisselen. HEILOO - Op zaterdag 27 april van 10.00 tot 13.00 uur is er weer de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is giatis. De opbrengst van deze, door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo, georgani seerde boekenmarkt, is bestemd voor sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkda gen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297 en er wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Dinsdagavond 7 mei is er weer een NLP Café in buurthuis het Oosthonk. Heeft u ooit een NLP opleiding gedaan? Onbewust doet u vast al veel met alle kennis die u heeft opgedaan en zou u er ook wel weer eens bewust mee bezig willen zijn? Het NLP café is de plek om opnieuw, bewust met jouw NLP kennis aan de slag te gaan. Deelname kost 8,50 (leden wijkvereniging 1,- reductie). Het Oosthonk aan de Oostkanter 12a, gaat om 19.30 uur open. Graag aanmelden via saskia@deboomwortel.nl of tele fonisch op 06-50263274. HEILOO - Decorette Zonwering geeft u alle ruimte om met volle teugen van uw woning en woonomgeving te genieten. Het weer heeft u helaas niet zelf in de hand. Maar mocht de zon zich van haar beste kant laten zien, dan biedt Decorette Zonwering u diverse mogelijkheden voor het creëren van schaduw, lichtregulatie en verkoeling met behulp van zonneschermen, sereens, markiezen of andersoortige zonwering. Wie voor een knikarm- scherm kiest, kiest voor gemak. Het is een even eenvoudige als stijlvolle manier om op je terras of balkon een heerlijk plekje in de schaduw te creë ren. Met als voordeel datje de ruimte eronder optimaal kan benutten.Naast een uitgebreid assortiment knikarmsehermen biedt Decorette Zonwering een breed scala producten, die het mogelijk maken langer van het buiten leven te genieten. Zelfs tijdens een typische Nederlandse, druilerige dag. Een slimme combinatie van verlichting, verwarming en bescherming tegen de wind laten de zomer vroeger beginnen en langer duren. Uiteraard is dankzij de laatste technieken alles elektrisch, op afstand of zelfs automa tisch te bedienen. Momenteel krijgt u 20% korting op alle Decorette huis merk terassehermen, rolluiken en sereens. U vindt Decorette Ureem op het Stationsplein 28 in Heiloo, tel. 072-5320505. HEILOO - In Heiloo verschijnt deze week de eerste editie van de Mantelzorgkrant. Het Mantelzorgcentrum gaat deze krant vier keer per jaar maken. In de krant worden mantelzor- gere geïnformeerd over belangrijke zaken zoals veranderingen in het zorgaanbod, interessante bijeen komsten en landelijke ontwik kelingen. In deze editie staat een interview met wethouder Jacob Ouderkerken. Hij geeft zijn visie op het mantelzorgbeleid in de gemeen te Heiloo. Daarnaast krijgen man- telzorgers tips over vakantie. In de veelgelezen rubriek 'Fijn om op de hoogte te zijn' worden belang rijke veranderingen in de wetgeving besproken. Ook bevat de krant een agenda met een aanbod van lokale activiteiten voor mantelzorgers. Wie een Mantelzorgkrant wil ontvangen, kan mailen naar info@mantelzorg- centrum.nl. Een exemplaar ophalen kan ook bij onder meer de WMO- loketten, de bibliotheken, wijk- en buurtcentra, huisartsen, zorgorga nisaties en het Mantelzorgeentrum aan De Strandwal 22a in Heiloo, tel. 072-5627618. HEILOO - Zaterdag gaven de orkesten van Muziekvereniging Eensgezindheid samen met Swing! Dance Band een swingend Voorjaarsconcert in cultureel centrum De Strandwal. Naast de popmuziek die gespeeld werd, was er ook muziek uit de tijd van de twist en rock 'n roll die tot in de late uurtjes door de muzi kanten van beide orkesten werd voortgezet. Het publiek en de orkestleden gingen daarbij regelmatig even met de voetjes van de vloer. De jubilerende muziekvereniging kijkt na dit geslaagde concert vooruit naar het grote jubileumfestival dat op zondag 10 november in Heiloo plaats gaat vinden. Foto: Mary Geiuk-Beets HEILOO - 'Bedroefd, maar met goede herinneringen, heb ben wij woensdag 24 april afscheid genomen van meneer Maas, eerste directeur van de Benedictusschool, grondlegger van het schoolorkest. Meneer Maas is 90 jarig gewor den. Meneer Maas kwam in 1971 naar Heiloo en werd de eerste direc teur van de Benedictusschool. Hij las wekelijks het sehoolnieuws Hij bleef het onderwijs volgen. Hij bleef genieten van 'zijn' school. In november bracht hij nog een bezoek aan school en woonde een repetitie bij van het schoolorkest. Het laatste kerstconcert was in december 2012 en traditiegetrouw was hij bij het tweejaarlijks concert aanwezig. Geen concert sloeg hij over! De xylofoon uit 1971, het eer ste jaar van de Benedictusschool, wordt nog steeds gebruikt. Er zijn meerdere oudere van kinderen op de Benedictusschool die zelf les heb ben gekregen van meneer Maas en in het schoolorkest zaten. Kinderen uit het schoolorkest hebben tijdens de afscheidsdienst onder leiding van juf Marian Overmeer Het Onze Vader en Jemzalaim gespeeld en gezongen. Het verleden, het tijdperk van Meneer Maas, blijft verbonden met de Benedictusschool; wij bewa ren mooie momenten.' Team, ouders en leerlingen Benedictusschool Oud-directeur meneer Thijs Maas krijgt van de huidige directrice Theresia Ruijter-Winder, de microfoon tijdens de opening van het nieuwe schoolgebouw in november 2009. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Middagtochtje op zondag 19 mei naar Vlindorado in Waarland. Schitterende vlindertuin met dui zenden tropische vlinders. Vertrek 13.00 uur vanaf Trefpunt per luxe touringcar, ook opstapmogelijkheid in Egmond aan Zee. Retour 17.00 uur. Prijs 19,95 inclusief entree. Alle fietsgroepen van de Gezelschapsbank gaan hun weke lijkse tripjes weer maken. U kunt zich nog aansluiten, en kunt zelf de weekdag, snelheid en afstand kie zen. Overleg even met coördinator Claudia Spit, tel 072-5331297. Ook heren zijn zeer welkom. Na een volle zaal komt er een tweede sessie. Dinsdag 14 mei pra ten Van Leereum Van der Ploeg, notarissen, u bij over de ontwikke lingen betreffende nalatenschap pen, testamenten, belastingen. Op 1 januari 2013 is de eigenbijdragere geling van de AWBZ gewijzigd, hoe zit dat nou precies met het opeten van het eigen vermogen? Aanvang 10.00 uur, entree 3,50, reserveer uw plaats tijdig. U kimt alvast boeken voor de boottocht op zondag 28 juli van 't Homtje, Akersloot naar de Zaanse Schans v.v. Een prachtige tocht en prima verzorgd. Vertrek per touring car vanaf Trefpunt om 13.00 uur, ook opstapmogelijkheid Egmond a/Z. Terug in Heiloo om 18.00 uur. Prijs: 28,50 inclusief twee keer koffie/thee en gebak. Er zijn nog een paar plaatsen vrij op de vrijdagochtend bij de water gymnastiek in zwembad Loos. Deze activiteit is speciaal bedoeld voor mensen die begeleiding nodig hebben in het water. U hoeft niet te (kunnen) zwemmen. Gratis proefles. Info en/of opgeven via 072-5331297. Unieke rondleiding met gids op dinsdag 28 mei door het koninklijk theater Carré. Het 125 jaar oude the ater ademt in alles de sfeer van de historie, maar achter die schil gaat een ultramodem theater schuil. Vertrek vanaf Trefpunt om 12.00 uur, ook opstappen mogelijk in Egmond aan Zee Terug Heiloo om 16.30 uur. Er zijn veel trappetjes in Carré, u moet dus wel goed ter been zijn. De prijs is 28,50. In de periode van 8 mei tot en met 28 augustus elke woensdag ochtend van 10.00 tot 11.00 uur Taichi Qigong in de buitenlucht. Verzamelen bij de parkeerplaats van Zwembad Loos. Deelname kost 5,50 per les. U hoeft zich niet van te voren op te geven. Taichi Qigong leertje om de energiestroom te voe len door beweging en ademhaling. Taichi Qigong verhoogt het concen tratievermogen, geeft mentale en fysieke rust en balans. Ook dit jaar wordt in jimi, juli en augustus weer een aantal work shops, rondleidingen en kortduren de activiteiten georganiseerd. Een folder van het zomerprogramma ligt voor u klaar bij de receptie van het Trefpunt. Een greep uit het aanbod in de maand jimi: 6 juni rondleiding museum van de psychiatrie; 13 juni rondleiding archeologisch museum stichting Baduhenna; 13 juni excur sie naar Afie Valkering en aanslui tend daarop een collage maken in het Trefpunt; 24 jimi rondleiding Huisvuileentrale Alkmaar. Op woensdag 1 mei vanaf 15.00 uur is er weer koffieklets bij strand paviljoen de Schelp in Egmond aan Zee, strandafgang bij de reddings brigade. Een gezellig kopje koffie, thee of glaasje wijn in de zon met de Gezelschapsbank. De buurtbus van Connexion is een tip voor de reis naar de boulevard vanaf station Heiloo. Iedere eerste woensdag van de maand is er koffieklets op dezelfde plaats en dezelfde tijd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7