Spelletjesmiddag op Kroningsdag in Plan Oost Serge Verheugen ontvangt Koninklijke Subsidie voor jonge kunstenaars Niek Baltus geeft rondleiding in ArenA Heiloo vertegenwoordigd bij inhuldiging van de nieuwe koning H E I L O O 8 24 APRIL 2013 UITKIJKPOST HEILOO - Jacques en Ankie Verheugen: „Het was 10 oktober 1997 dat wij een uitnodiging ontvingen van Hare Majesteit Koningin Beaxtrix om aanwezig te zijn in het Paleis op de Dam te Amsterdam. Het was in het kader van de uitreiking van de zoge naamde Koninklijke Subsidie voor jonge kunstenaars. Deze prijs werd ingesteld door Koning Willem III en wordt nog steeds in ere gehouden door het Oranje Vorstenhuis. Onze zoon Serge behoorde tot een van de vier winnende kunstenaars. Na een spannend wachten in de voor zaal mochten we binnentreden in de grote zaal waar de kunstwerken van de geselecteerden ten toon werden gesteld. De Majesteit ontving daar ieder persoonlijk met een handdruk. Na de uitreiking van de Koninklijke Subsidies en felicitaties aan de kun stenaars mocht ieder van hen het bekroonde werk aan H.M. nader toe lichten. Zij toonde oprechte interes se en bewondering en camera's van trotse oudere en vrienden legden dit heuglijke feit vast. De Majesteit was zeer geïnteresseerd in Serges werk. 22 september 1982: koningin Beatrix en prins Claus woonden een directievergadering bij en bezochten een tentoonstelling van bankbiljetten en goud in de directievergaderzaal. Het koninklijk paar kreeg van bankpresident Wim Duisenberg twee zoutvaatjes gevuld met snippers papiergeld. Aangeleverde foto HEILOO - In Heiloo wordt ook dit jaar weer een spelletjesmid dag voor kinderen georganiseerd achterin Plan Oost. Naast vele leuke spelletjes zijn de grote publiekstrekkers voor dit jaar een grote lange stormbaan en een basketbalelinie. Voor de oudere is er gezellige muziek en een drank je van de bar in wijkgebouw Het Oosthonk. Ook is er een beamer met een groot scherm, zodat u niets van het koningspaar hoeft te mis sen. De spelletjesmiddag begint om 14.00 uur. Het spelletjesprogramma bestaat onder andere uit knutselen, schminken, diverse leuke oud-hol- landse spelletjes, een ponyritje en een luchtkussenkasteel. Wel eerst even een pretkaart kopen voor 2,50 euro. Om 16.00 uur is het afgelo pen. Voor de oudere kinderen zal er een basketbal-elinie georganiseerd worden onder leiding van David Wesselius (coach van Flashing 1). Als je mee wilt doen aan het bas ketbal moet je wel even je sportkle- ding aantrekken. Het wordt zeker weer een gezellige middag voor (jongere en oudere) kinderen en hun oudere. De locatie is het wijkge bouw Het Oosthonk (Oostkanter 14 in Heiloo). HEILOO - Twee inwoners van Heiloo zijn geselecteerd om aanwezig te zijn bij de inhuldi ging van de nieuwe Koning in de Nieuwe Kerk in Amsterdam. De heer Remkes, Commissaris van de Koningin, heeft 60 inwo ners van Noord-Holland geselec teerd om naar de inhuldiging te komen. Hij heeft de personen uit diver se categorieën geselecteerd, zoals vrijwilligers, sporters, Oranjeverenigingen, historische verenigingen en spontaan aange melde personen. In Heiloo zijn mevrouw IJlstra en mevrouw Schouten de uitverkorenen. Ook dit jaar zijn er weer spelletjes te doen in plan Oost. Waarbij het traditionele koekhappen uiteraard nooit mag ontbreken! Portret van Beatrix, gemaakt door Janita Postema. HEILOO - Deze foto is genomen in 1996. Tijdens een rondleiding in de in aanbouw zijnde Amsterdamse Arena poseerde prins Willem Alexander en Niek Baltus, hoofd uitvoerder van de Arena, op de tech nische looppaden onder het dak van de Arena. Foto: Niek Baltus, Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 8