Bloemendagen Liminen in aantocht Tineke's Atelier open tijdens de Bloemendagen Figuranten gezocht voor jeugdfilm Jaarboek HV Oud-Akersloot 2013 ïïnlO.OOuur tot 20.00 uur (el.nl ADVERTEREN Vroege vogels let op3 nieuw op zondag! WAT KOST DAT? Nationale Molen- en gemalenweekend regio 16 Speciale openingstijd Hemelvaartsdag van 12.00 tot 20.00 uur ah-limmen.nl Overige dagen 8.00 tot 21.00 uur open op de TELEFOONPAGINA 8 MEI 2013 J Vijf kunstenaars tonen hun werk in Tineke's atelier aan de Rijksweg in Limmen. Aangeleverde foto LIMMEN - Eindelijk kan het worden gezegd: van zaterdag 11 mei tot en met donderdag 16 mei zijn de Bloemendagen van Limmen er weer. Na een winter die maar niet op leek te houden, moesten de Bloemendagen tot twee keer aan toe verschoven worden. Nu zullen ze gehouden worden tegelijk met de IJsheiligen. De IJsheiligen markeren meestal de overgang naar een periode met een meer zomers karakter! En men hoopt op mooi weer tijdens dit eve nement. Maar eerst moet alles nog in elkaar gezet worden. Afgelopen zon dag zijn er al vele ploegen begonnen met hun monnikenwerk. Eén voor een worden de bloemetje op een speld geprikt die vervolgens door weer andere mensen op het tempex wordt geprikt. Na een week lang prikken kan vrijdagavond of soms zelfs zater dagochtend vroeg het mozaïek in de tuin gezet worden. Dit moet voor 10.00 uur want vanaf dan begint de jury te jureren. Na een week gezel lig samenzijn gaan alle ploegen 's avonds naar het Prikkersbal waar de prijsuitreiking plaats vindt. En dan is het feest! Dit jaar is er naast de mozaïeken nog veel meer te zien en te doen. Zo zijn er weer straten ver sierd, is er mooie bloemsierkunst, is er een foto tentoonstelling van de Limmer Bloemenkoninginnen, is er op zondag 12 mei een oldti mershow met oude voertuigen en oude ambachten, is er kunst in de etalages en op sommige locaties. De Cornelius Kerk is open, de Hortus Bulbomm geeft tijdens het weekend korting op de toegang. Alles is na te lezen op: www.bloemendagenlim- men.nl. Maar kom gewoon kijken en maak alles mee. Verbaas u over de schitterende mozaïeken waar uren werk aan vooraf gegaan zijn en kijk vooral eens van dichtbij. Ziet u de spelden nog zitten? LIMMEN - Tineke's Atelier aan de Rijksweg 176 in Limmen is geopend tijdens de Bloemdagen. Van 11 tot en met 16 mei wordt in het atelier en de aangrenzen de tuin, tussen 11.00 tot 17.00 uur, een expositie gehouden van vijf kunstenaars. Afra Glorie-Pijnappel toont werk met kleurrijke en ook in aardetinten en raku gestookt keramiek. Lex van Strien, goudsmid en diamantzet ter van De Briljante zet geeft een demonstratie op 11 en 12 mei. Hij laat zien hoe een prachtig zelf ont worpen sieraad door middel van microscopisch diamantzetten een juweel wordt. Zijn vrouw Reina ontweipt zilveren sieraden en biedt deze ook te koop aan. Eline van Strien, fotografe in opleiding, expo seert foto's van de sieraden welke ook te bewonderen zijn in een vitri ne. Tineke Kramer-Pijnappel laat kunst in verschillende vormen zien zoals etsen, fijnschilderijen, botani sche afbeeldingen en objecten met wol en brons, kleurrijk keramiek en gracieuze bronzen beelden. REGIO - Voor de korte jeugdfilm Salam voor de KRO is IJswater Films op zoek naar figuranten in de omgeving Castricum. De film zal worden uitgezonden op Nederland 3 op jeugdomroep Z@ PP. De draaidagen zullen plaatsvin den van vrijdag 17 mei tot en met zaterdag 25 mei in de omgeving van Castricum. Met name op zondag 19 mei wordt het een hele leuke dag met een scène met een groot feest Interesse? bel 072 5330175 of mail: info@uitkijkpost.nl AKERSLOOT - Op 18 april is het jaarboek 2013 van de HV Oud- Akersloot verschenen. Tijdens de jaarvergadering mocht Piet van Diepen het eerste exem plaar in ontvangst nemen. Piet van Diepen is de hoofdpersoon in het levensverhaal waarin hij onder meer vertelt over het grote gezin waarin hij is opge groeid. Een gedeelte van het jaarboek staat in het teken van de strijd in Nederlands Indië. Bij toeval wist de redactie een verzamelde bimdel van Akerdingen' te bemachtigen. Dit blad staat boor devol verhalen van Akersloter ver enigingen of gewoon Akersloters die 'een stukkie' schreven. De jongens in Indië lieten ook van zich horen en zonden verhalen naar de redactie. Problemen of gevaarlij ke situaties werden niet beschreven. De aanvullende verhalen van Arie Tromp en Cock Schoenmaker geven een ander beeld van wat de soldaten meemaakten in Indië. Het slangenwagentje gaat over de brandweerkar van Akersloot en later De Woude. Deze brandweer- kar is gemaakt rond 1930 door smid annex wagenmaker Vermeulen te Akersloot. Sehilderbedrijf Kaandoip bestaat dit jaar 100 jaar. Er wordt volop teruggeblikt in de rijke his torie van dit Akersloter bedrijf. De fragmenten uit het dagboek van Sierk Hennes geven een mooi beeld van Akersloot ruim honderd jaar geleden. Het filmen en fotograferen was nog niet wijdverbreid, maar zo lezend door de fragmenten is het net of u door Akersloot loopt en haar waarbij we veel figuranten nodig hebben. Men zoekt enthousiaste mannen, wouwen en een aantal kinderen met een buitenlandse nationaliteit en/of een buitenlands uiterlijk die niet eamerasehuw zijn. Dus mocht je een of meerdere van de boven staande data willen komen figu reren? Mail dan je gegevens waar onder leeftijd, geslacht afkomst, lengte, woonplaats, je telefoonnum mer en een foto naar floor@ijswa- ter.nl. Bellen kan ook, bel dan naar 020- 4421760 en waag naar Floor. ADVERTENTIE bewoners tegenkomt. In het artikel 'Een bijzondere burgemeester' kimt u lezen hoe Gerard van den Heuvel, zijn loopbaan start als kappersdien- de en doorgroeit tot burgemeester. Het jaarboek is ook los verkrijgbaar bij Veldt's Toko of op de woensda gen in de werkruimte van HV Oud- Akersloot aan de Rembrandtsingel IA naast Sporthal De Lelie. immen WL Voorzitter Frans Zonneveld overhandigt Piet van Diepen het eer ste jaarboek De Groene Valck 2013. Aangeleverde foto Uitkiik 'tot

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15