Bloesemfeest bij Jack Zoon Kurken tellen met Limmen Ludiek Limmens trots in volle pracht Weidevogels bekijken op excursie bij REGIO INGEZONDEN MEDEDELING Nationale Molen- en gemalen weekend De boeren maaien laat in het voorjaar MEI 2013 UITKIJKPOST LIMMEN - De lente heeft lang op zich laten wachten, maar op 11 en 12 mei is het dan eindelijk zo ver. Het Bloesemfeest is er weer! Traditiegetrouw houdtt Jack Zoon Tuincreaties tijdens de bloemendagen van Limmen het Bloesemfeest. Tijdens dit evenement laat een gevarieerd aanbod aan deel nemers u genieten van het heerlijke buitenleven. Deze unieke locatie is een prachtig decor om de lente te vieren! Ook krijgt u in de orangerie een klein voorproefje van het tuindiner, een maandelijks terugkerende Italiaanse avond waar u alles over leest op www.tuindiner.nl. Dit weekend zijn de tuindeuren van Jack Zoon Tuincreaties geopend van 10.00 tot 17.00 op de Kapellaan 140 te Heiloo. Zowel zaterdagmid dag als zondagmiddag spelen troubadours de Zwagers uit Heiloo op het Bloesemfeest. Tussen 12.00 en 17.00 uur begeleiden zij de blues, Ierse folk, rock' n roll, country en Nederlandse volks- en kinderliedjes met enkel de akoestische twaalfsnarige eountrygitaar en de viersnarige akoestische basgitaar. Hetgeen in combinatie met de stemmen van deze heren voor een zo minimale maar des te krachtiger 'basic' muzikale omlijsting zorgt. Kijk voor het uitgebreide programma en complete aanbod van deelnemers op www.bloesemfeest.nl. LIMMEN - Tijdens de laatste traditionele Koninginnedag Fietstocht op 30 april stond daar opeens een enorme trans parante zuil gevuld met kurken bij brouwerij Dampegheest. De ruim 800 deelnemers aan de Oranje fietstocht in Limmen ston den eerst wel even raar te kijken. Ze mochten allemaal een gokje wagen hoeveel kurken er in zouden kun nen zitten. Deze ludieke actie was natuurlijk van Stichting Limmen Ludiek om aandacht te vragen voor him kurken project in 2015. Limmen Ludiek is met de gehele regio namelijk aan het kurken spa ren. Het kan u bijna niet ontgaan zijn. In jimi 2015 willen ze met dui zenden vrijwilligere het grootste kurken mozaïek van de wereld laten verschijnen. Hier hebben ze ruim een half miljoen kurken voor nodig. Geen draaidoppen, geen plastickur- ken, nee echte kurken. De echte kurken stromen in een rap tempo binnen bij Limmen Ludiek. Maar ze zijn de tel kwijt geraakt en weten niet meer hoeveel kurken ze nu al hebben. En schat ten is bijna niet te doen. Dat heb ben de 800 deelnemers aan de fiets tocht zelf mogen ervaren. Er waren slechts 15 goede inzendingen en dat had niets met het schatten te maken maar wel alles met ludiek doorden ken. Het juiste aantal was namelijk: 2015 kurken, het jaar dat het alle maal moet gaan gebeuren. Uit deze 15 juiste inzendingen heeft Limmen Ludiek één prijswin naar getrokken: Annelies Rep uit Limmen gefeliciteerd. Binnenkort staat Limmen Ludiek voor je deur met de prijs. Voor zaterdagmiddag 29 juni tussen 13.00 en 17.00 is Limmen Ludiek opzoek naar een 25tal wij- willigere die samen met Limmen Ludiek de huidige voorraad kurken zou willen komen uitsorteren, selec teren en tellen. Aanmelden kan via info@limmen- ludiek.nl onder vermelding van 'kur ken tellen'. En als u van uw voor raad kurken thuis af wil of u kent iemand met veel kurken dan mag u Limmen Ludiek ook een seintje geven natuurlijk. Ze hebben iedere kurk tot juni 2015 echt Ze hebben iedere kurk tot juni 2015 echt nodig. Limmen Ludiek volgen? LIKE en volg ons op www. facebook.com/stichtinglimmenlu- diek AKERSLOOT - Het aanstaande weekend staat in het teken van molens en gemalen, en ook het Gemaal 1879 is op zaterdag en zondag geopend. Op zaterdag gaan de deuren los om 10.30 uur, op zondag om 13.30 uur. De deuren sluiten beide dagen om 17.00 uur. Er is doorlopend uitleg over de waterstaatkundige geschiedenis van de Groot-Limmerpolder, het ontstaan van het gemaal, het bij zondere van dit provinciale monument en de werking ervan. Als het weer het toelaat zal het gemaal in werking worden gesteld. De toegang is beide dagen gratis. In de voormalige ketelruimte expose ren moeder Nella van Os en dochter Josine met schilderijen, keramiek en brons. Aangeleverde foto LIMMEN - Wat was het grootste exportsucces toen Limmen nog een bollendorp was? De mees ten zullen als eerste denken aan hyacinten. Daarvan worden immers elk jaar de prachtigste mozaïeken voor de Limmer bloe mendagen gemaakt. Die zijn dit keer vanwege het koude weer uitgesteld, maar van acht tot en met 16 mei is het dan zover.Toch zijn het niet de hyacinten die woeger bijdroegen aan de faam van de Limmense bolleneultuur. De show stalen de vroeg bloeiende dubbele tulpen. Normaal gesproken zijn die in april op him hoogtepunt maar door de kou is de bloei een paar weken opgeschoven. Nu zijn ze echter op him mooist in de Hortus Bulborum, maar dan moet u er wel snel bij zijn. En wat is er mooier dan een tocht langs de mozaïeken af te sluiten met een bezoek aan de his torische tuin met z'n ruim 4.500 ver schillende bolgewassen? Aanstaand weekeinde kan dat nog eens extra voordelig. Op zater dag 11 en zondag 12 mei worden de entreeprijzen verlaagd. De toe gang bedraagt dan slechts één euro. Dinsdagavond 14 mei geeft Nog tot en met 16 mei kan men volop genieten van een bloeiende Hortus Bulborum. Aangeleverde foto Harmonie Excelsior een concert vanaf 19.45 uur. Dan gelden weer de gebruikelijke entreeprijzen, maar het kopje koffie is gratis. Een bezoek is dus alleszins de moeite waard en kort daarna is het seizoen afgelopen. Op 16 mei is de Hortus voor dit jaar namelijk weer voor het laatst geopend. Wees er dus snel bij! De Hortus bevindt zich aan de Zuidkerkenlaan 23A in Limmen, naast het Hervormde Kerkje. Zie voor meer informatie: www.hortus-bulbomm.nl. Tijdens de laatste traditonele Koninginnedag stond er enorme transparante zuil gevuld met kurken bij brouwerij Dampegheest in Limmen. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Goed nieuws voor vogelliefhebbers. Landschap Noord-Holland houdt op zon dag 12 mei van 10.00 en 12.00 uur weer een excursie door de Hempolder. Als u broedende weidevogels wilt zien is er waar schijnlijk geen betere plek denk baar. Begin mei is een prachtige tijd om weidevogels te bekijken. En de Hempolder bij het Akersloot is een geweldige plek om ze te kunnen zien. Buitelende kieviten, roepende grutto's en zenuwachtige tureluurs. De kieviten lopen al met jongen. Omdat het gras nog kort is krijgt u ze soms mooi te zien. Hier broeden nog ouderwetse aantallen weidevo gels en zelfs de kemphaan komt er voor. Dat is in Nederland heel bij zonder, want deze soort is vrijwel overal verdwenen. Het heeft onder meer te maken met de hoge water stand in het gebied en weilanden vol kmiden. Ook maaien de boeren laat in het voorjaar zodat jonge weide vogels veilig kunnen opgroeien. En met het Alkmaardermeer in de buurt beleeft u de openheid van het prachtige Noord-Hollandse landschap optimaal. Tijdens de excursie maken we een wandeling over de dijk. Vanaf die plek laten de vogels in het natuurgebied zich prachtig bekijken. We nemen ook een kijkje bij de vogelhut waar een plas altijd vogels trekt. Zin om mee te gaan? Aanmelden is noodzakelijk en kan via www.gaatumee.nl Voor meer informatie kimt u bellen met tel. 088-0064455 (tijdens kantoor uren). De kosten bedragen 6,50, Beschermers van Landschap Noord- Holland betalen 3,50. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis mee. Wij adviseren u waterdicht schoei sel te dragen en een verrekijker mee te nemen. Verzamelen bij de werk- sehuur de Dodde, Hemweg 1 in Akersloot, vlakbij het gehucht Klein Dorregeest, achter Motel Akersloot.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 16