4 SportRaad Heiloo nu officieel een vereniging Dames 1 De Terriërs: bijzonder door gewoon te blijven 1 leJüS Prachtige AZ-selectiedag bij De Foresters Zilver voor Jasmijn Lesterhuis tijdens Europacup sport 19 O SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Timardi Verhoeff Nederlands kampioene schaken Lelie Open 2013 «fc #1 MEI 2013 HEILOO - Van zaterdag 27 april tot en met zondag 5 mei werd in Sneek het NK Jeugdschaak gehouden. Hierbij is in de categorie meisjes tot en met 16 jaar Timardi Verhoeff Nederlands kampi oene geworden. Het 15-jarige jeugdtalent van SV Oppositie liet slechts één remise toe en won overtuigend alle overige acht par tijen. Na haar winstpartij in de voorlaatste ronde was de titel reeds binnen: een bijzondere prestatie van Timardi. Aangeleverde foto HEILOO - Op 24 april werd tij dens een speciale vergadering het voorstel van de SportRaad de status van een vereniging te verkrijgen met algemene stem men aangenomen. Aanwezig waren de volgende elf sportverenigingen die zich ook direct als lid hebben ingeschre ven: TC Heiloo United, Flashing Heiloo, Zwemclub De Spetters, Volleybalvereniging Effect, HV De Terrriers, sv HSV, Trias, DSH, Badminton 't Vennewater, sv De Foresters, HZV het Vennewater en de Stichting Badmintonhal Heiloo. Uitbreiding van het aantal leden mag worden veiwacht gezien de reacties van de verenigingen, die niet aanwezig konden zijn. De SportRaad stelt zich als doel sport en bewegen in Heiloo te bevorderen door het behartigen van de algemene belangen van de sport verenigingen en andere, bij sport en bewegen betrokken organisaties. In dit kader is de SportRaad al enige tijd actief met het Sport®School project, dat leerlingen in het basis onderwijs in contact brengt met de diverse sporten in Heiloo. Ook organiseerde zij afgelopen januari het Sportgala Heiloo 2012 en levert zij een bijdrage aan meer sport- en beweeg mogelijkheden voor mensen met een beperking. Tevens is de SportRaad nu een officiële gesprekspartner van de gemeente Heiloo voor gevraagd of ongevraagd advies. Meer informatie kimt u vinden op www.sportraadheiloo.nl. AKERSLOOT - Van 17 tot en met 23 juni houdt T.V. Akersloot voor de 16de keer het Lelie Open op tennispark de Kijf. Tijdens dit dubbeltoemooi wordt er in 15 verschillende categorieën gespeeld. Naast de categorieën (HD 51 tot en met 8, DD 5 tot en met 8 en GD 5 tot en met 7) is er in de Heren en Dames dubbel een speciale 35+ categorie voor speel- sterktes 6 en 7. Naast de hoofd ronde is er ook een verliezersron de, waardoor je minimaal twee wedstrijden speelt. Traditioneel wordt op vrijdagavond een feest avond georganiseerd. De kosten voor dit toernooi bedragen 9,- per onderdeel en de inschrijving sluit op 27 mei om 23.59 uur. Schrijf je dus zo snel mogelijk in via www.toemooi.nl. Kijk ook op www.tvakersloot.nl of de speciale Lelie Open Facebook pagina. HOCKEY HEILOO - Zondag sloten de hockeydames van De Terriërs onder ruime belangstelling het seizoen op waardige wijze af. Van veelvoudig landskampioen Den Bosch - het grote voorbeeld van de Heiloose ploeg - werd licht geflatteerd met 0-3 verlo ren in wat voor Barbara Beek, Laurien Haeck en Nikki Schutte hun laatste wedstrijd op dit niveau was. Na afloop werd het hele team door burgemeester Romeyn in de bloe metjes gezet en bedankten coach Jisse Waasdoip en zijn meiden him 'trouwe honden' voor alle support gedurende het afgelopen seizoen. Een korte terugblik met keepster Laura Hakvoort en de jonkies Dorith de Jong en Gaby van Schaijck, die beiden direct doorstroomden van de jeugd naar de hoofdklasse en deze maand eindexamen doen. Dorith: „Het gaat in de hoofdklasse alle maal veel sneller en harder. Dat was voor ons eerst wel even wennen." Gaby: „Er is een prima teamgeest en wij zijn goed opgevangen door de andere speelsters, die ook proberen ons steeds beter te maken." 100% amateurs, vrijwel alle speel sters eigen kweek, geen 'semiprof- contract' maar gewoon contributie betalen, geregeld bardienst draaien en wedstrijden fluiten. Dit kom je elders in de hoofdklasse anno 2013 niet meer tegen. Op dinsdag kracht- Iff 1 i. IllMliS I Itl ll tVKI IImi THOUVB h„,VJLEn. Terriërs Dames 1 bedankte na de wedstrijd tegen landskampioen Den Bosch haar trouwe schare supporters voor de steun gedu rende het afgelopen seizoen. en looptraining, videoanalyse van wedstrijden en twee uur veldtrai- ning. Op woensdag twee uur trainen op het waterveld als gast bij Qui Vive in Uithoorn, vrijdag twee uur training op eigen veld en dan op zondag de wedstrijd. De vaak excel lerende doelvrouw Laura Hakvoort is per week (inclusief reistijd) al gauw zo'n twintig uur kwijt aan hockey en de combinatie met haar werk vraagt de nodige opofferingen: „Maar voor mij is dit het wel waard, en ik heb besloten volgend seizoen door te gaan. Het meest positieve van het afgelopen jaar vind ik hoe Aangeleverde foto iedereen met ons heeft meegeleefd, de aandacht, de inzet van oudere die voor eten zorgden na de training en de steim van het publiek." Alle drie noemen de thuiswedstrij den tegen Laren (3-1) en Amsterdam (0-0) als hoogtepunten van het één jarig verblijf in de hoofdklasse. Dit geeft vertrouwen dat het mogelijk moet zijn volgend seizoen in de overgangsklasse weer mee te doen voor de titel en promotie. Voor het zover is zal deze zomer echter eerst het lang gewenste waterveld op het Vennewater-complex worden aan gelegd. VOETBAL HEILOO - Voor de tweede keer werd donderdag 2 mei de AZ-selectiedag gehouden. De Foresters heeft een drie-ster- ren overeenkomst met AZ en dat is de hoogste status. Dit betekent dat er veel overleg is tussen de clubs hoe De Foresters de opleiding nog verder kan verbeteren door trainers te begeleiden, onder linge wedstrijden te spelen maar ook door de AZ Voetbalschool die elke zondag om 09.00 uur gehouden wordt bij De Foresters. Deze ont wikkelingen zorgen er inmiddels voor dat de vereniging een steeds grotere aantrekkingskracht krijgt vanuit de regio. Het maximale aantal van maar liefst 288 spelers van 8 tot 14 jaar hadden zich ingeschreven om aan deze dag mee te doen. De spelers kwamen van heinde en verre, zelfs uit Rotterdam. Acht Foresters trai ners begeleidden de spelers tijdens de oefenvormen. Deze trainers wer den op him beurt weer begeleid door trainers van AZ waardoor ook zij weer kimnen groeien in him rol als trainer. Tevens had AZ, naast een enorm aantal scouts, veel jonge spelers meegenomen die voor het meren deel ooit voor De Foresters uitkwa men. Een van die spelers is Stefan Minnesnia en die mocht alle aan wezigen uitleggen dat hij vorig jaar bij de AZ selectiedag gescout werd en sindsdien voor AZ uitkomt. Het werd een leerzame dag voor de spe lers, maar ook voor de trainers die veel informatie met elkaar konden uitwisselen. Een mooi voetbalfeest dat ook veel lof mocht ontvangen van de gehele AZ-staf vanwege de perfecte organisatie. Volgend jaar weer een nieuwe ronde en nieuwe kansen voor degene die zich bijtijds opgeeft! ■i,:. ij «7 De AZ-selectiedag was een leerzame dag voor de spelers, maar ook voor de trainers die veel informatie met elkaar konden uit wisselen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 17