Plan voor Campinaterrein als bruisende woon- en cultuurplek Jim Bakkum opent Heiloo Olympics Fred Dellemijn nieuwe wethouder voor Heiloo Kroningsdag in Plan Oost een succes H E I L O O 3 Koert Argeloo: voormalige melkfabriek verdient monumentenstatus Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo UITKIJKPOST MEI 2013 HEILOO - Vaak zijn achteraf spijtige opmerkingen te horen, als door sloop een historisch gebouw voorgoed is verdwenen. En dat is nu precies wat archi tect Koert Argeloo hoopt te voorkomen door de mogelijkhe den die het Campinaterrein en de leegstaande melkfabriek bie den te verkennen. Het complex oogt op dit moment onaantrekkelijk, omdat het oude, oorspronkelijke gedeelte uit 1956, waarvan Koert vindt dat het eigen lijk de monumentenstatus verdient, is ingekapseld door grote fabrieks hallen die er later zijn aangebouwd. De locatie heeft volgens Koert allure dankzij de mooie ligging en het uit zicht over de weilanden. Hij heeft zijn ideeën uitgewerkt in een impres sie, die te bekijken is op www.arge- loo.nl (zie onderhanden werk). Koert heeft zijn plan begin dit jaar op uitnodiging van de gemeente -in het kader van de Toekomstvisie Heiloo 2030- ter inspiratie in de Witte Kerk gepresenteerd en kreeg daarop positieve reacties. Na het artikel in het Noordhollands Dagblad heb ben een paar projectontwikkelaars contact met hem gezocht; die heeft hij doorverwezen naar Campina, de eigenaar van het terrein. De oorspronkelijke melkfabriek met zijn voor de jaren vijftig karak teristieke architectuur, wordt in zijn plan heringericht; de later aange bouwde hallen gesloopt. „Een deel van de oorspronkelijke fabriek biedt in mijn plan ruimte aan culturele en sociale instellingen, die nu overal verspreid liggen in het doip. Denk bijvoorbeeld aan theater De Beim, het Open Huis, Buk Buk, de biblio theek en dergelijke. Hierdoor wordt het een centrale ontmoetingsplek voor jong en oud. Bovendien kun nen de verschillende instellingen profiteren van eikaars aanwezig heid, hetgeen kostenbesparend kan zijn." In het andere gedeelte heeft hij appartementen bedacht en op het omliggende terrein ruim opgezette woningbouw en groenvoorzienin gen. Koert heeft plaatsen bezocht waar waardevol industrieel erfgoed een multifunctionele bestemming heeft gekregen en succesvol is herin gericht. Zoals DRU Cultuurfabriek in Ulft (nabij Doetichem), waar in een oude ijzergieterij thans een theater, een restaurant en een zalencomplex gevestigd zijn. „Bedenk wel: Ulft telt minder inwoners dan Heiloo. Het complex trekt mensen uit de wijde omgeving." Als ander voorbeeld noemt Koert de Melkfabriek in Hilversum. „Deze voormalige melk fabriek is bijna identiek aan de onze en is door dezelfde architect ont worpen." Ook dit monument heeft een andere bestemming gekregen, waaronder wonen. Hij merkt dat als mensen zich verdiepen in zijn plan, dit veelal positieve reacties ople vert. Op welke termijn er eventueel iets gebeurt met het Campinaterrein maakt hem niet uit. Hij hoopt dat zich uiteindelijk een partij meldt, die het initiatief neemt om de mogelijk heden te verkennen. „Of mijn plan haalbaar is moet nog worden bezien, maar dat geldt voor alle plannen. Als straks blijkt dat het met goede wil en gedegen onderzoek niet haalbaar is dan is dat met minder moeite te accepteren. Als het niet kan, dan kan het niet, heel simpel. Maar als het wel lukt. wat zou dat mooi zijn voor Heiloo!" Zaterdag 18 mei wordt in Heiloo de Olympische vlag ontstoken door musicalster Jim Bakkum. Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdag 18 mei is het zover! Dan wordt in Heiloo de olympische vlam ontstoken voor de opening van de eerste Heiloo Olympics, gehouden bij Trias en Dorssports. Het sportspektakel is geor ganiseerd door Stichting Kees, Stichting Sportlijf, Stichting Dolfmn, Showhero en Stichting Gehandicapten Sport Heiloo. Van de opbrengst van de olympische dag worden mensen met een verstande lijke en/of lichamelijke beperking financieel ondersteund bij het uitoe fenen van een sport. Om 12.00 uur gaat de sponsorloop van start, waar aan scholen en de jeugd van tal van sportclubs deelnemen. Om 13.00 uur, als alle hardlopers weer samen met de deelnemende teams in vol ornaat in het Triasstadion verza meld zijn, vindt het moment suprè me plaats! De olympische fakkel wordt waardig het stadion binnen gedragen door Job, als boegbeeld namens alle sporters met een beper king, burgemeester Hans Romeyn en niemand minder dan musical ster Jim Bakkum. Vervolgens wordt plechtig het Heilooër Olympisch vuur ontstoken, waarmee dan de eerste Heiloo Olympics geopend zijn verklaard en een dag vol sport, spel en plezier van start gaat! HEILOO - De fracties van D66- GroenLinks en Heiloo-2000 heb ben gezamenlijk Fred Dellemijn voorgedragen als wethouder van Heiloo ter vervulling van de vacature die ontstaat door het vertrek van wethouder Désirée Schmalschlager. Naar verwach ting wordt hij benoemd in de raadsvergadering van 1 juli. De Heilooër architect heeft zijn plan begin dit jaar op uitnodiging van de gemeente -in het kader van de Toekomstvisie Heiloo 2030- ter inspiratie in de Witte Kerk gepresenteerd en kreeg daarop posi tieve reacties. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. Fred Dellemijn (57) heeft senior staf- en managementfuncties ver vuld bij instellingen in de financi ële sector, zoals de Amsterdamse Effectenbeurs, Robeco, Mees- Pierson en Fortis. Hij heeft zowel operationele als commerciële ver antwoordelijkheden gehad en is onder meer, nationaal en internati onaal, nauw betrokken geweest bij effieieney-verbeteringen in de effec tenbedrijfstak. Hij is geboren en opgegroeid in Haarlem en woont sinds 1986 in Heiloo. Hij heeft in Heiloo en in zijn Haarlemse periode verschillende bestuurlijke nevenfuncties bekleed in de zakelijke, maatschappelijke en sportieve sector, hetgeen zijn betrokkenheid bij de lokale gemeen schap onderstreept. Fred Dellemijn is lid van Heiloo-2000. HEILOO - Vogelvereniging Kleurenpracht houdt een lezing over het houden en kweken van exoten en parkieten. De lezing zal verzorgd worden door Bart Braam. Gezien het brede scala belooft het een zeer gevarieerde avond te worden. Datum: dins dag 14 mei, aanvang 19.30 uur, de koffie en toegang zijn gratis. Locatie: Clubgebouw aan het Zevenhuizen. HEILOO - In Plan Oost was ook dit jaar weer een zeer geslaagde en gezellige feestmiddag georga niseerd, zowel voor kinderen als voor ouders. En de opkomst was weer groter dan voorgaande jaren. Ook burge meester Romeyn kwam nog even kijken om de sfeer te proeven. De kinderen konden diverse tra ditionele Oud-Hollandse spelletjes doen. In wijkgebouw het Oosthonk kon men zich laten sehmineken en buttons maken. Het TV-verslag van de kronings-eeremonie en de festi viteiten kon gevolgd worden op een groot scherm. De bar werd bediend door mede werkers van de wijkvereniging. Buiten kon men ook een rondje met paard en wagen doen. En verder konden de kinderen ook weer drinken krijgen van de limonade-kabouter en een chip pie en een ijsje ophalen. De grote attractie van dit jaar was een lange luchtkussen-stormbaan waar vele stoere kinderen van hebben geno ten. Voor de oudere kinderen werd weer een basketbal-elinie gehouden op het kunstgrasveldje. Drie topbasketballers van bas ketbalvereniging Flashing Heiloo hebben de basis-principes van het basketbal laten oefenen en daarna konden de kinderen gezamenlijk een partijtje basketbal spelen. Ook voor de oudere werd het weer een gezellige middag door de gezellige muziek en de drankjes uit de bar van wijkgebouw het Oosthonk. De kinderen in Plan Oost konden traditionele spelletjes doen, maar de grote attractie van dit jaar was de luchtkussen-storm baan. Aangeleverde foto Pnnling. Km

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3