De Loet geeft eenmalig magazine uit Onze Lieve Vrouw ter Nood door de eeuwen heen De Haan Guitars Moederdag in De Beeck... Gratis koffie en cake voor alle moeders! H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Zwembad Hippo's De Beeck volg ons @Hipposdebeeck Spreekuur Heiloo-2000 Collecte Hartstichting UITKIJKPOST MEI 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - In Heiloo staan twee accommodaties voor ouderen die om bepaalde redenen niet meer geheel zelfstandig kun nen wonen. Beide woonzorgcen tra, Overkerck en De Loet zijn onderdeel van ViVa! Zorggroep. Omdat De Loet niet meer vol deed aan de huidige eisen werd het oude pand gesloopt en in juli 2012 zijn de bewoners verhuisd naar de tijdelijke accommodatie bij Klein Varnebroek. Op 12 april werd de eerste paal van de nieuwe De Loet geslagen. Herinneringen en verha len van bewoners en medewerkers van De Loet zijn verzameld in een eenmalig magazine. Het geeft de lezer een goed beeld van wat er zoal gebeurt in De Loet qua activiteiten en welke mensen er werken en wonen. De bewoners hebben het blad inmiddels ont vangen tijdens een gezellige mid dag. Activiteitenbegeleider Marjon Seekles en vrijwilliger Natalie Bottemanne zijn trots op het resul taat en hopen dat iedereen, of u nu wel of niet bekend bent met De Loet of het reilen en zeilen in een woonzorgcentrum, door het maga zine een beeld krijgt van deze plek voor oudere inwoners van Heiloo. Geïnteresseerden kunnen een exem plaar ophalen bij de receptie van De Loet (zolang de voorraad strekt). HEILOO - De collecte van 14 tot en met 20 april in Heiloo heeft dit jaar 5434,14 opgebracht. De Hartstichting bedankt haar vrij willigere, collectanten en gevers van harte voor him steun aan de Hartstichting. Heeft u de collectant gemist? Dan kunt u uw gift storten op giro 300 ten name van Hartstichting Den Haag of SMS hart naar 4333. Wilt u volgend jaar twee uurtjes helpen met de collecte? Meld u aan op www.hartstichting.nl. hippos-debeeck.nl - Molenweidtje 2-1 862 BC Bergen Frank de Haan, Koelmalaan 310 (voorheen Schuurman Keukens), 1813 JE Alkmaar, tel. 06 - 53721328, www.frankdehaanguitare.nl, e-mail: frank@dehaanguitare.nl. ALKMAAR - Gitaarbouwer Frank de Haan bouwde rond zijn 18e zijn eerste gitaar van een stuk eikenhout, dat hij ergens gevonden had. Hij was apetrots dat het instrument het ook echt deed, maar de wens om een tweede te bouwen deed hem besluiten de eerste weer uit elkaar te halen om de kosten van nog meer dure materialen te besparen. Vanaf dat moment wist hij waar zijn hart lag! Hij was opgeleid voor en werkte als timmerman in de bouw, maar deze ambachtelijke manier van werken met hout gaf hem veel meer voldoening. Om meer van het ambacht te leren reisde Frank af naar Engeland, waar hij op de Totnes School of Guitarmaking in Devon een korte cursus akoestisch gitaarbouwen volg de. Dit smaakte naar meer, dus vertrok Frank naar Amerika, waar hij een uitgebreide opleiding volgde bij Galloup Guitars in Michigan. „Hier leerde ik het vak pas echt: hoe je ervoor zorgt om alle verschillende zelf gemaakte onderdelen van een gitaar naadloos in elkaar te passen, maar ook om de klank en dichtheid van de verschillende houtsoorten te leren begrijpen." Na zes maanden hard werken en vier prachtige gitaren te hebben gebouwd werd aan Frank gevraagd of hij een jaar extra wou blij ven om stage te lopen. Dat aanbod nam hij met beide handen aan! Eind 2008 keerde hij terug op Hollandse bodem en startte als gitaar bouwer een eigen bedrijfje. Voor enige financiële zekerheid solliciteerde Frank ondertussen naar een baan als gitaarbouwer, het liefst ergens in het buitenland. Ook deze wens ging in vervulling, want zo kwam hij terecht bij Patrick James Eggle in Engeland. Na een week proefdraaien wilden zij Frank graag houden; hij heeft er ruim drie jaar met veel ple zier gewerkt. Omstandigheden riepen hem dit jaar terug naar Nederland, waar op Frank zijn bedrijf weer opgepakte. Sinds een maand beschikt hij over een schitterende, mime werkplek in het pand van Project 072 in Alkmaar, het voormalige Schuurman Keukens. De mimte biedt volop mogelijkheden om zijn ambacht uit te oefenen: handgemaakte gitaren bouwen (akoestische én elektrische gitaren). Frank heeft in Music Bros (Engeland) al een afnemer gevonden die zijn gitaren in de collectie opneemt. Uiteraard is ook maatwerk mogelijk, de gitaar kan in samen spraak geheel naar wens van de toekomstige eigenaar worden gebouwd en afgesteld. De Haan Guitars voert ook reparaties aan beschadigde gitaren uit. Bovendien start Frank met cursussen gitaarbouwen. Met keuze uit een eendaagse cursus 'gitaar afstellen', waarin je leert je eigen gitaar af te stellen naar jouw voorkeur. Of een driedaagse cursus Telecaster bou wen, waarin je met materiaal van goede kwaliteit je eigen elektrische gitaar maakt. Daarnaast biedt Frank een uitgebreide cursus gitaarbou wen van zes maanden, waarin zowel elektrische als akoestische gitaren aan bod komen. Geïnteresseerd? Bel of mail voor een afspraak en kom langs! Tekst en foto: Carolien Breed HEILOO - Driehonderd jaar gele den brak in Heiloo en omstreken een epidemie uit waarbij hon derden koeien het loodje leg den. Maar er kwam uitkomst: op de plek waar voorheen de kapel en put van het bedevaartsoord Onze Lieve Vrouw ter Nood zich bevonden welde, volgens het gerucht, geneeskrachtig water voor het vee uit de grond. Tot groot ongenoegen van de pro testantse overheden trok de belang stelling voor het bedevaartsoord weer aan. Op zaterdag 11 mei is 'Onze Lieve Vrouw ter Nood door de eeuwen heen' in de Oudheidkamer Heiloo het onderwerp van een inte ressante presentatie. Eeuwenlang heeft Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo een grote belangstelling gekend van verschil lende kanten. Voor het rooms-katho- lieke deel van de bevolking een plaats die veel aantrekkingskracht, troost en genezing bood. Voor de protestanten een steen des aanstoots. Op zaterdagmiddag 11 mei 2013 zal Piet Kuijper een pre sentatie houden in de Oudheidkamer Heiloo waarin hij vertelt over de geschiedenis van het bedevaarts oord Onze Lieve Vrouw ter Nood. Een geschiedenis die begint bij een eerste vermelding in 1409 van het bestaan van een vicaris van de 'Onze Lieve Vrouwe Capelle in de banne van Heiloo'. De gevolgen van de reformatie en het wegzakken en Putten van geneeskrachtig water in 1713. Aangeleverde foto weer opleven van de activiteiten in het bedevaartsoord komen uitvoerig aan de orde. Een recente vondst van een document uit 1635 waarop land meters de situatie in opdracht van de baljuw hebben getekend geeft aan hoe de situatie in dat jaar was. Ook het jaar 1713, nu 300 jaar geleden, was Heiloo dus in het nieuws dat de nodige gevolgen heeft gekend. Een nieuw herstel begon vele jaren later in 1905 met een herinrichting van het bede vaartsoord en een opleving van de devotie die duurde tot de jaren zestig van de vorige eeuw. Ook nu heeft het oord nog aantrekkings kracht. De presentatie vangt aan om 15.00 uur in de Oudheidkamer Heiloo, Bergeonstraat 30. Vanwege het beperkte aantal plaatsen is aanmelding vooraf beslist nood zakelijk. Aanmelding bij voorkeur via het e-mailadres aanmelding. oudheiloo@gmail.com, of indien dit niet mogelijk is via tel. 072-5320028, of via www.oudheiloo.nl/Contacty Reacties. De bewoners van woonzorgcentrum De Loet genieten van de verhalen in het magazine, met v.l.n.r.: zittend van links naar rechts mevrouw Hummen, mevrouw Valkenburg, mevrouw Hartgers, mevrouw Kramer, mevrouw Couperus. Staand: Natalie Bottemanne, de heer Valkenburg, Marjon Seekles, de heer Haanstra, mevrouw Lubbers. Aangeleverde foto HEILOO - Vanavond, woens dag 8 mei kunt u, voorafgaande aan de fractievergadering van Heiloo-2000, zaken bespreken die u als inwoner van Heiloo bezig houden. U bent welkom om 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even melding maken van uw komst aan frac tiesecretaris Rob Levie, tel. 06-54901626 of via e-mail rob. levie@heiloo-2000.nl. Kijk voor het schema van de frac tievergaderingen en de fotowed strijd op www.heiloo-2000.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5