Evean thuiszorg terug in op de Holleweg Millenniummarkt op 't Looplein N Kringloopwinkel Keer op Keer doet het weer H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Caviarace op vrijmarkt INGEZONDEN BRIEF Lunchproeverij Wekelijkse fietstochtjes Wandeling langs de bollenvelden Alzheimer Café Heiloo Vlindertuin Carré Taichi Qigong in de buitenlucht Zomerprogramma Koffieklets Heiloo UITKIJKPOST MEI 2013 HEILOO - Woensdag 24 april is het pand van Evean op de Holleweg offici eel heropend. Mijnheer en mevrouw Zonneveld, cliënten van Evean vonden het een enorme eer om het lint te mogen doorknippen. Erg blij zijn ze met al 'hun meiden'. Evean wijkverpleging is voor al uw vragen bereikbaar, uw zorgvraag kan dezelfde dag ingezet worden. U kunt uw vraag mailen naar zorgteamheiloocw@evean.nl of bel met 06-23909934. Voor verdere informa tie kijk op www.evean.nl. U bent welkom op het kantoor op de Holleweg 94 in Heiloo. vlnr staand: Ninette van Voskuilen, mijnheer Zonneveld, voor mevrouw Zonneveld, wethouder Ouderkerken. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer heeft aan onderstaande goede doelen gedoneerd vanaf januari 2013: 1.000,- HeilooOlympics: sporthap- pening met als doel mensen met een beperking financieel te ondersteunen. 1.000,- KiKa kinderenkankervrij: 200 bouwstenen voor de bouw van het grootste kinderkankercentrum in Europa 'Prinses Maxima Centrum', 500,- Stichting Karania in Indonesië: malaria voorlichting en -preventie, 500,- Stichting World Servants Nederland: kliniek en twee woningen voor ver pleegkundigen in Changilo, Zambia. 500,- BGM Social Service Centre: om sociale diensten te bieden bij de bevolking in Zuid-India. 500,- Showhero: bijdrage om voorstellingen te organiseren voor mensen met een verstande lijke en/of lichamelijke beperking, 500,- Stichting lie de Mar, Senegal: bouw van school in het doip Mar Fafaco op het eiland lie de Mar in Senegal, 500,- Stichting Ministries Argentinas: ondersteuning voor de allerarmste gezin nen in de sloppenwijk Nuevo Golf in de stad Mar del Plata in Argentinië, 300,- Music Meeting Heiloo: muziekmanifestatie in het weekeinde van 25 en 26 mei op het GGZ terrein, 300,- Stichting Peuterspeelzalen Heiloo: opknap pen van het speelplein, 300,- Jeugd EHBO afdeling De Egmonden: voor het geven van EHBO-lessen aan kinderen van groep 8 van de basisschool, 200,-, Ontmoetingscentrum De Rietschoot in Koedijk: disco-activiteiten voor mensen met een verstandelijke beperking, 192,- Stichting Kartini, Malang/ Indonesië. Een jaar financiële ondersteuning aan pleegkind Andina Safira meisje 7 jaar, tweede klas lagere school. Dit wordt tevens een vaste dona tie, 100,- Stichting Een Hart voor Polen -club van 100. De volgende vaste donaties zijn weer uitgekeerd: 1.500,- Vrienden van het Baalje voor het jaar 2013, 1.000,- Stichting Een Hart voor Polen: financiële ondersteuning om 24 kinderen een onvergetelijke vakantie te geven in Heiloo. Het is druk in de kringloopwinkel en zonder inzet van vrijwilligere zijn deze donaties niet mogelijk. Heeft u zin om te komen helpen? Keer op Keer, Industrieterrein Oosterzij 17, tel. 072-5325962. Openingstijden: dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. HEILOO - Aanstaande zaterdag 11 mei wordt van 10.00 tot 16.00 uur op het Looplein in Heiloo voor het derde achtereenvol gende jaar een Millenniummarkt gehouden. Op en rondom het plein is livemuziek (rockband De Plattelandsjongens, gitarist Earth Grob, het Walter Mooij Jazz Quartet, chantykoor The Lake Singers en DJ Jurrit Ligteringen), een loterij, eten en drinken en zijn er allerlei leuke activiteiten voor jong en oud. De Millenniummarkt zal wor den geopend door wethouder Ouderkerken, namens de gemeente die de Millenniumdoelstellingen van de Verenigde Naties ondersteunt. De deelnemende organisaties, aangesloten bij Platform Heiloo Wereldwijd, die zich op het Looplein met een kraam presenteren, zijn: Stichting Wereldwinkel, Resource Link Foundation Netherlands, Hope for African Child, Werkgroep ZWO, Kerk en Samenleving van St. Willibrorduskerk, Stichting Een Hart voor Polen Heiloo, Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice, Stichting Veldwerk, Stichting GeredGereedschap en Stichting Karibu Tanzania. Dit jaar gaat de opbrengst van de Millenniummarkt naar Stichting GeredGereedschap Kennemerland, die hiermee de transportkosten voor een zending gereedschap naar Tanzania wil financieren. Ook Stichting Stedenband Heiloo- Swietochlowice ontvangt een deel van de opbrengst, dat aan een voor lichtingsprogramma ter voorkoming van zwangerschappen bij teenagers in Polen wordt besteed. De afdeling GeredGereedschap Kennemerland bestaat 28 jaar en is sinds 2011 een zelfstandige stichting. Voorzitter Cees van Wensen en secretaris/ penningmeester Karei Hennekens zijn blij met de nieuwe, mime werk plaats aan de Westeiweg in Heiloo. De stichting telt zo'n 25 vrijwilli- 30 april vrijmarkt in Heiloo. Samen met mijn dochters slenter ik over de markt op zoek naar leuke spulletjes. Aangekomen op de Willibrordusweg zien wij ineens een man die een caviarace houdt. Wij geloven eerst niet wat we daar zien. We spreken de man erop aan en hij vindt dat een caviarace best kan, aangezien de drie cavia's Beatrix, Alexander en Maxima heten. Wij blijven kijken en wat we te zien krijgen is te erg voor woor- gere die het ingezamelde, bruikbare handgereedschap sorteren, -indien nodig- opknappen en gereedmaken voor verzending. Cees: „Van over de hele wereld komen aanvragen voor gereedschap binnen; veel gaat naar projecten in Afrika." De stichting is benaderd door de vmbo-opleiding Johannes Bosco in Heerhugowaard. Karei: „De leerlin gen zijn bezig met een 'school-adop- tieproject' voor de Kasulu Technical School in Tanzania. Daar kunnen jonge, kansarme Tanzanianen een technische vakopleiding volgen waardoor zij meer kans maken op de arbeidsmarkt." De vmbo-leerlingen hebben 2500 stuks gereedschap ingezameld en stevige leerling-kisten gemaakt die gevuld worden met een basisset gereedschap. Een deel van het door hen opgeknapte gereedschap en een vijftiental naaimachines wordt, volgens een lijst van gevraagd gereedschap, in grote kisten naar de school in Tanzania verzonden. Stichting GeredGereedschap zorgt met de nodige kennis en kimde voor de afwerking en verzending van het vmbo-schoolproject en hoopt, via de Millenniummarkt, een bijdrage aan de transportkosten te kunnen leveren. Bij de Millenniumkraam van GeredGereedschap, die gedeeld wordt met Oikocredit (een micro krediet organisatie waarvoor Karei Hennekens zich ook inzet), kan men de transportkosten van een kist sponsoren. Voor 10,- kan men bijvoorbeeld het vervoer van een leerling-kist sponsoren; de binnen kant van de gereedschapskist wordt voorzien van de naam van de spon sor. Cees: „Hieruit zou zelfs nog een mooie correspondentie met de leerling die de kist ontvangt kunnen ontstaan!" En natuurlijk kan men zaterdag ook gebruikt en bruikbaar (hand)gereedschap inleveren of zich opgeven als vrijwilliger voor Stichting GeredGereedschap. Stichting GeredGereedschap Kennemerland telt zo'n 25 vrijwil ligers die het ingezamelde, bruikbare handgereedschap sorteren, opknappen en gereedmaken voor verzending. Uit de hele wereld komen aanvragen voor gereedschap binnen. Foto: Caroiien Breed den: drie cavia's met grote, bange ogen in handen gedrukt van kleine kinderen die ze vervolgens keihard op de straatstenen laten vallen, waarna de cavia's onder luid gejoel proberen een veilig onderkomen te zoeken. Gillend van angst worden ze daar vervolgens weggehaald om weer opnieuw ingezet te worden voor de race. En dit alles uiteraard tegen betaling. Wij zijn vervolgens tekeer gegaan tegen deze man en zijn dochter en we wilden de cavia's en de racebaan weghalen, maar toen werd de man enigszins agressief. We hebben de dierenbe scherming en de politie ingescha keld. En waren erg verheugd dat deze aan de race een eind hebben gemaakt. Alleen jammer dat ze de cavia's niet in beslag hebben genomen. Cavia's zijn geen speel goed. Schandalig dat iets derge lijks plaatsvindt in Heiloo. Deze beestjes kimnen niet voor zichzelf opkomen, gelukkig hebben wij dat voor hen gedaan. C.W. Dijkhuizen, Heiloo STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Leuk als u meegaat met de Lunchproeverij van de Gezelschapsbank op woensdag 15 mei in het Ruiterhuys, Heereweg 83, Castricum. Aanvang 12.30 uur, de fletsere vertrekken om 11.45 uur vanaf het Trefpunt. Étagère met o.a. wit bruin boerenlandbrood, diver se soorten kaas, vis en vleeswaren, soepje, kroketje. Prijs 9,95, exclu sief drankjes. Meld u zich hiervoor even aan via tel.w 072-5331297. Alle fietsgroepen van de Gezelschapsbank zijn weer begon nen met him wekelijkse tripjes. U kimt zich nog aansluiten en zelf de weekdag, snelheid en afstand kie zen. Overleg even met coördinator Claudia Spit, tel 072-5331297. Ook heren zijn zeer welkom. Een prachtige wandeling met de Gezelschapsbank komende zondag 12 mei langs de bollenvelden rond Egmond. Zeven kilometer wande len met natuurlijk een stop voor een kop koffie. Vertrek om 12.00 uur bij het informatiebord bij de duiningang ter hoogte van Gasterij 't Woud. Dezelfde wandeling weer op zondag 19 mei. U kunt zich voor af bij Nick Klaver opgeven, tel. 072- 5065726 of u gewoon melden op de dag zelf. Woensdagavond 15 mei vertelt de bekende schrijfster en colum niste Marjan van den Berg in het Alzheimer Café Heiloo het ont roerende verhaal van mensen met dementie. Het Trefpunt is vanaf 19.00 uur geopend, bezoekers wor den ontvangen met gratis koffie/ thee. Het Alzheimercafé is bedoeld voor mensen met dementie, hun mantelzorger en andere belang stellenden. Na afloop van de voor dracht Dementie: mag ik u mijn verhaal vertellen? is er gelegenheid voor vragen en om met elkaar in gesprek te gaan. Middagtochtje op zondag 19 mei naar Vlindorado in Waarland. Schitterende vlindertuin met dui zenden tropische vlinders. Vertrek 13.00 uur vanaf Trefpunt per luxe touringcar, ook opstapmogelijkheid in Egmond aan Zee. Retour 17.00 uur. Prijs 19,95 inclusief entree. Unieke rondleiding met gids op dinsdag 28 mei door het koninklijk theater Carré. Het 125 jaar oude theater ademt in alles de sfeer van de historie, maar achter die schil gaat een ultramodem theater schuil. Vertrek vanaf Trefpunt om 12.00 uur, ook opstappen mogelijk in Egmond aan Zee. Terug in Heiloo om 16.30 uur. Er zijn veel trappetjes in Carré, u moet dus wel goed ter been zijn. De prijs is 28,50. In de periode van 8 mei tot en met 28 augustus elke woensdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur Taichi Qigong in de buitenlucht. Verzamelen bij de parkeerplaats van Zwembad Loos. Deelname kost 5,50 per les. U hoeft zich niet van te voren op te geven. Taichi Qigong leert u om de energiestroom te voelen door bewe ging en ademhaling. Het verhoogt het concentratievermogen, geeft mentale en fysieke rust en balans. Ook dit jaar wordt in jimi, juli en augustus weer een aantal kortdu rende activiteiten georganiseerd. Een folder van het zomerprogram ma ligt voor u klaar bij de receptie van het Trefpunt. Een greep uit het aanbod in de maand juni: 6 juni rondleiding museum van de psy chiatrie; 13 juni rondleiding arche ologisch museum Baduhenna; 13 jimi excursie naar Afie Valkering en collage maken in het Trefpunt; 24 juni rondleiding Huisvuilcentrale Alkmaar. Het volgende open café met de Gezelschapsbank is op vrijdag 17 mei vanaf 15.00 uur bij Cafetaria De Eethoek, Hoekstuk 16. Met een gezellig kopje koffie, thee of glaasje wijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7