0 Basisschool Elckerlyc sluit geslaagd thema af Jos en Sylvia van Onna en de Kunst6daagse Nivon workshop Patchwork en Quilten H E I L O O 9 0 u PAPIER DIERENBESCHERMING DOKTERS DIENSTEN De praktijk van DR. RUURDA is gesloten van 13 mei t/m 20 mei Voor waarneming dr. Gianotten Tel: 5330400 De heer Buter heeft zijn engeltjes gevonden! Keezen in het Oosthonk Rommelmarkt Nic. Beetsweg Ilse wint thuisconcert Chorly Luske UITKIJKPOST MEI 2013 Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereni- ging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark, Het Maalwater 4. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar- Heiloo, container bij clubgebouw - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Kwakelkade 2c, Alkmaar, tel. 51-50071, e-mail: info@dierenbe- schermingnhn.nl, www.dierenbescher- mingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900-2021210 (0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. -5090234, e-mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 18-5, Alkmaar, tel. -5114861, fax -5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00- 17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, www.dierentehuisalkmaar.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 3-5, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 51-50173 (24-uursdienst). Vermist Witte kater, zwarte oren en wangen, zwart puntje onder neus, zwarte vlekken op rug, zwarte staart met wit puntje, gee., gechipt, 1 jaar, Vlekkie, Ewislaan Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. HEILOO - Leerlingen van basis school Elckerlyc hebben zich de afgelopen weken bezig gehou den met het thema Elckerlyc in woord en beeld. Voor dit thema hebben de leerlingen zich 'in levende lijve' verdiept in een onderwerp dat met het thema media te maken heeft. Zowel groep 1/2 als groep 3/4 heb ben zich verdiept in het maken en gebruiken van allerlei soorten foto's. Groep 4/5 heeft een heus journaal gemaakt, en groep 5/6 heeft een krant boordevol nieuws uit Heiloo in elkaar gezet. Groep 6/7 heeft een fantastische themakrant over de Tweede Wereldoorlog gemaakt, en groep 8 heeft reclamespotjes voor allerlei vakantielanden geprodu ceerd. Sommige eindproducten zijn te bekijken op de schoolwebsite, www.elckerlyc-heiloo.nl. De leerlingen zijn bijna drie weken lang enthousiast bezig geweest om nieuws en informatie te verzame len, om goede foto's te maken, om te filmen, te schrijven, te recenseren en te bewerken. Uiteraard konden excureies naar een drukkerij (groep 5/6) of het Zuiderzeemuseum (met een speciale tentoonstelling over de tweede wereldoorlog, voor groep 6/7), niet ontbreken! Oudere, vrienden en familie had den de gelegenheid om de eindpro ducten van alle klassen in te zien, met vele positieve reacties als resul taat. HEILOO - Vorige week deed de heer Buter een oproep in deze krant aan de twee meisjes die hem hielpen hem en zijn defecte elektrische flets thuis te brengen. Inmiddels is hij bij zijn 'engel tjes' en hun ouders op de koffie geweest om Inge en Lian te bedanken. Inge en Lian voelen zich wel bezwaard met al deze aandacht omdat zij hem met hart en ziel hebben geholpen en dit de normaalste zaak van de wereld vinden. Ze zouden het zo weer doen! Aangeleverde foto HEILOO - Het spreekt vanzelf dat beeldhouwers Jos en Sylvia van Onna weer meedoen aan de Kunst6daagse die wordt gehou den van 25 juni tot en met 30 juni. Hun beeldentuin is dan alle dagen open van 12.00 tot 17.00 uur. Beider bronzen beelden zijn op aantrekkelijke wijze opgesteld in de mooie bloemrijke tuin aan de Rector Frederiklaan 25. Jos van Onna (1940) heeft zich als beeldhouwer vooral toegelegd op het accentue ren van anatomische proportie, met veel aandacht voor spierbundels die energie uitstralen. Daarna lijken mens en materie zich gracieus te ontworstelen aan de zwaartekracht. Sylvia van Onna- van der Voort (1949) uitte na de verhuizing vanuit haar geboorte land Indonesië haar expressieve, kunstzinnige drang aanvankelijk via de klassieke Javaanse dans kunst. Onder auspiciën van de Indonesische ambassade heeft ze legio prestigieuze optredens ver zorgd. Pas later maakte zij kennis met het beeldhouwen en schilde ren. De autodidact werkt met ver schillende materialen, maar heel vaak komt haar werk in brons het meest tot zijn recht. Het is sierlijk, ingetogen en vrouwelijk. Jos heeft bouwkunde gestudeerd en heeft professioneel veel met architectuur en monumenten te maken gehad, waarbij hij zijn organisatietalent op velerlei manier inzette. Na zijn pen sionering is Jos zich gaan toeleg gen op het creëren van beelden en heeft ook les genomen. Een praatje over de heg met Saskia Sengere was de opmaat voor de eerste Kunstödaagse (toen nog een drie daagse). Het vijfmanschap waaivan Jos en Sylvia deel uitmaakten moest alles nog uitvinden en uitleggen. De eerste zes edities van de K6d zaten ze in het organisatieteam. Zo ver kennen ze de kem van het kunste naarschap: 'Het verrijkt ons leven. Alles wat de mens creëert is zo fas cinerend. Wat het gevoel aangeeft dat is de vonk. Weet je wat leuk is? Als je op een expositie een bezoeker over een beeld van jou hoort praten en dat die (nagenoeg) hetzelfde zegt als wat jou inspireerde bij de cre atie; watje toen voelde'. Jos en Sylvia Onna exposeren hun beelden in de tuin aan de Rector Frederiklaan 25. Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdag 25 mei houdt het Nivon Heiloo een ken nismakingsworkshop Patchwork en Quilten. Tijdens deze dag maakt u een kleurrijke, handige strandtas waar in u alles voor een strandbezoekje kimt meenemen. Alle materialen zijn inbegrepen en u kimt direct aan het werk. Deze workshop is geschikt voor iedereen die om kan gaan met een naaimachine, ook als u nog nooit iets met patchwork gedaan heeft. U wordt begeleid door docenten Trudie Konijn en Jobina de Boer. Tijd: 09.00 tot circa 14.30 uur. Plaats: de Hofdijk, Marienstein 178A, Heiloo. Voor informatie of opgave, tel. 072-5333127 of tel. 072- 5333217 of e-mail: info@nivonhei- loo.nl. HEILOO - Vrijdagavond 17 mei houdt wijkvereniging plan Oost weer een keezavond. Dit is alweer de laatste keezwedstrijd van het seizoen. Deze avond wordt uitgemaakt bij wie de Oosthonk keezwisselbokaal een jaar thuis mag staan. Het zal spannend worden want er zijn nog verschillende koppels in de strijd. Wilt u een gezellig avondje keezen, meldt u zich dan aan via e-mail: keezen-oosthonk@hotmail.com of tel. 06-13420642 of 06-55347071. Start is om 20.00 uur, de zaal is om 19.30 open, in het Oosthonk in plan Oost aan de Oostkanter 14 in Heiloo. HEILOO - Ook dit jaar wordt er weer een rommelmarkt gehouden in de Nic. Beetsweg, op zaterdag 25 mei van 09.00 tot 15.00 uur. De avond voor de rommelmarkt haalt elke inwoner van de straat zijn auto weg en wordt de weg afgesloten voor alle verkeer. De straatbewonere zijn elk jaar weer enorm enthousiast en vragen vaak zelfs of familieleden of vrienden er ook bij komen staan. Informatie: straatmarktnicbeetsweg@gmail.com. HEILOO - Op zondag 5 mei werd er bij Ilse Nadort aangebeld door niemand minder dan de zanger Charly Luske! Ilse had een thuisconcert gewonnen, doordat haar vader haar had opgegeven voor de prijsvraag van RTL Koffietijd. Ilse is een hele grote fan van Charly en was dus blij verrast met zijn komst. Charly Luske trad in de achtertuin op voor familie en vrienden en bracht zijn kersverse single Slow Down ten gehore. De cameraploeg van Koffietijd was ook van de partij en in de uitzending van woens dag 8 mei wordt er aandacht besteed aan dit speciale optreden. „Waanzinnig leuk, gaaf en een ontzettend mooi verjaardagsca deau!", aldus Ilse. Ilse is namelijk op 3 mei 17 jaar geworden en dit thuisconcert was dan ook de kers op de taart. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9