Feestelijk klassiek met ode aan de baryton TSO Sint Maartenschool krijgt Gouden Ster Actie voor het goede doel bij Bakkerij Putter Aanleg ijsbaan mogelijk door kavelruil Contact Egmonden digitaal doorzoekbaar Wandelexcursie tussen Akersloot en Limmen REGIO 14 INGEZONDEN MEDEDELING 22 MEI 2013 UITKIJKPOST AKERSLOOT - Dat een kavelruil meerdere functies kan dienen, is onlangs in Akersloot weer eens bewezen. De agrarische onder nemers kunnen na kavelruil 'De Kleine Polder' efficiënter werken en inwoners profiteren van de vermindering van agra risch verkeer door het dorp en de ruimte die wordt vrijgemaakt voor de aanleg van een nieuwe ijsbaan. Daarnaast blijven de eerder gemaakte afspraken voor realisatie van Waterberging door OGL volle dig overeind. In de oorspronkelijke situatie werd De Kleine Polder die volledig in eigendom was van OGL op éénjarige basis gebruikt door drie agrarische ondernemers. Twee van hen kregen de gelegenheid om een deel van het areaal in De Kleine Polder te verwerven. Beide onder nemers waren van mening dat de tijdelijke gebruikssituatie niet opti maal was voor de agrarische struc tuur. Door de nieuwe eigendomssi tuatie ontstaat echter voor één van de ondernemers de gelegenheid om via een nog aan te leggen brug de grond onderdeel van de huiskavel te laten worden. Dat is goed voor de bedrijfsvoering, maar ook voor de verkeerssituatie in Akersloot. In de huidige situatie rijdt de ondernemer door de dorpskern om zijn landerijen te bereiken. Door de deelname van een particulier als ruilpartij kon de vorm van de perce len worden geoptimaliseerd. Tevens ontstond hierdoor een goede loca tie voor een ijsbaan. De ijsclub van Akersloot verwerft in de kavelruil in de noord-oosthoek van de Kleine Polder een oppervlak van 4.500 vier kante meter om een ijsbaan aan te leggen. Grond uit de te realiseren REGIO - Bijna iedere automo bilist kent het natuurgebied Limmerdie dat naast de A9 ligt. Boswachter Onno Steendam van Landschap Noord-Holland houdt hier op zondag 26 mei van 10.00 tot 12.00 uur een excursie. U kunt genieten van de bijzondere planten, maar ook van weidevogels die hier broeden. Vanaf de snelweg zijn de kleuren in het Limmerdie goed te zien. Maar als u hier wandelt valt pas goed op hoeveel planten er bloeien. De gele vlekken van de ratelaar die hier massaal groeit en roze velden van de echte koekoeks bloem. Ook het wit van het zeldzame waterberging wordt benut voor de inrichting. De gemeente Castricum ruilt ook mee. Een pachtperceel wordt verplaatst vanuit de Groot Limmerpolder naar de noordwest zijde van de Kleine polder. De grond ligt daar aansluitend aan de verbin dingszone van de Schulpvaart en grenst ook aan het weidevogelcon centratiegebied. Voor de gemeente een uitstekende plek voor de invul ling van toekomstig beleid. De vermindering van het agrarisch verkeer weegt voor de gemeente echter het zwaarst als deelnemer in de ruiling. OGL behoudt in de Kleine Polder ruim vier hectare voor haar waterbergingsopgave. De akte van kavelruil is op 8 mei gepas seerd bij het Uitgeester Notariaat en beslaat bijna dertig hectare. „Dat is een gemiddelde ruil qua oppervlak, maar een topper als het gaat om de diversiteit van functies," stelt technisch medewerker Monique van Peperstraten. De twee agrari sche partijen vergroten hun totale bedrijfsoppervlak met respectieve lijk 9,17 hectare huiskavel en 18,4 hectare veldkavel. De bruto agrari sche structuurverbetering bedraagt ruim 90 hectare. Kavelruil 'De Kleine Polder' is begeleid door Stivas. De stichting houdt zich bezig met het optimaliseren van de inrichting van het landelijk gebied. Vrijwillige kavelruil is hiervoor het belangrijk ste instrument. De kavelruil valt onder de zogenoemde POP2- vlag. Dit wil zeggen dat naast een provin ciale bijdrage ook uit het Europees Landbouwfonds wordt geput om de notaris- en kadasterkosten te vergoeden, evenals een deel van de kosten voor de benodigde aanpas- singswerken. Ook de begeleiding door Stivas wordt vanuit deze gel den gefinancierd. veenpluis valt op. Bijzonder is dat hier ook veel orchideeën staan. En men gaat op zoek naar het bever- tjesgras, een heel fotogeniek plantje. Tijdens de wandeling merkt u dat dit natuurgebied ook als broedgebied belangrijk is. Ieder jaar nestelen hier weidevogels als grutto, kievit, ture luur, slobeend en gele kwikstaart. In deze tijd van het jaar hebben ze jon gen. Aanmelden kan via www.gaatu- mee.nl Bel voor meer informatie: 088-0064455 (tijdens kantooruren). Kosten 6,50, Beschermers betalen 3,50 en kinderen tot 12 jaar mogen gratis mee. Heiloo volgen. Het is ver standig om laarzen of stevige schoe nen aan te trekken. EGMOND - Op vrijdag 24 mei is het feest in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Het Amsterdams Baryton Trio brengt een liefdesverklaring aan de 'Baryton' door werken uit te voeren van Joseph Haydn en tijdgenoten Friedrich Braun, Luigi en Franz Xaver Hammer. Dit om wijlen Prins Esterhazy tege moet te komen met zijn wens: Komponier er mehr fiirs Baryton'. In een voorschot op een eerbetoon aan de 300ste verjaardag van Nicolas Esterhazy in december 2014, wordt diens lievelingsinstrument nu al in de sfeervolle Slotkapel in de schijn werpers gezet. Het Amsterdams Baryton trio is hét ensemble om de 'baryton' op zijn best te presente- EGMOND - Welke films wer den er ook alweer in bioscoop De Vergulde Valk vertoond? En welke Dj's draaiden er in het weekend bij Verona's Dancing en De Zeeparel? Egmonders en badgasten van vijfentwintig jaar en ouder kun nen veel herinneringen ophalen. Het lokale weekblad 'Contact met de Egmonden' staat namelijk sinds kort op de site van het Regionaal Archief Alkmaar. De jaargangen van 1960 tot en met 1980 zijn vanaf nu digitaal doorzoekbaar. Zowel het lokale nieuws als bijvoorbeeld fami lieberichten, advertenties en uitsla gen van voetbalwedstrijden uit deze periode zijn hierdoor gemakkelijk te vinden. Uitgever G.A. Belleman maakte dit in samenwerking met de Stichting Historisch Egmond mede mogelijk. De eerste gaf enthousiast toestemming voor de digitale pre sentatie van het materiaal. De his torische vereniging zorgde ervoor dat de papieren jaargangen bij het LIMMEN - Op 22 april heeft de overblijf van de Sint Maartenschool uit Limmen een 'Gouden Ster' uitgereikt gekre gen met een bijbehorend certifi caat en rapport. Deze ster heeft betrekking op de kwaliteit van het overblijven op de school. Als de overblijf aan vastge stelde criteria voldoet, kan zij in aanmerking komen voor een ster in de gradaties brons, zilver of goud. Vanaf 22 april prijkt op de hoofdin gang van de school het raamsticker van TSO-voorbeeldschool. Daarmee is goed zichtbaar dat op de Sint Maartenschool met veel plezier, wordt gewerkt aan een fijne over- blijftijd voor de kinderen. Namens TSO-voorbeeldschool heeft de heer E. van Veen het certificaat uitgereikt aan Dewi Tanudjojo en Jacqueline Commandeur, beide overblijfcoör- dinatoren van het TSO-team. Beide coördinatoren zijn van oordeel dat zij het niet zover hadden gebracht, zonder de inzet van vele vrijwilli gers. Him felicitaties gaan daarom ook uit naar al deze vrijwilligers. ren. Susanne Braumann (baryton) deelt gelukkig samen met Nicolaus Esterhazy de bijzondere liefde voor de baryton. Om de muziek voor dit speciale instrument, een exotische versie van een viola dat gamba, te kunnen uitvoeren, richtte ze in 2010 het Amsterdams Baryton Trio op met Bemadette Verhagen (altvi ool) en Lidewij Scheifes (cello). Het hoogwaardige uitvoeringsniveau van Susanne en de twee andere getalenteerde Nederlandse musici blijft niet onopgemerkt. Opnames met oprichtster Susanne Braumann werden genomineerd voor de Grammophone Award en de Edison Award. Ieder concert heeft een feestelijke én bijzondere sfeer, juist door het gebruik van de heel speci ale en prachtig klinkende baryton. Regionaal Archief Alkmaar terecht kwamen. Het Regionaal Archief Alkmaar heeft de twintig jaargan gen van het huis aan huis blad op hoge kwaliteit laten digitaliseren. Via http://kranten.archiefalkmaar.nl zijn deze en andere lokale en regio nale kranten te raadplegen. Zoeken kan op verschillende manieren, bijvoorbeeld op onderwerp, datum of nummer. Zo kan iemand rustig door de jaargangen heen bladeren om te zien wat hij of zij tegenkomt, maar de onderzoeker heeft aan de andere kant snel een overzicht van nieuwsberichten over een bepaald onderwerp. De uitgever, historische vereniging en archiefinstelling zijn blij met deze samenwerking bij te kimnen dragen aan het onderzoek naar de historie van de Egmonden. Ook wethouder kunst en cultuur Aletta Hekker geeft aan hoe belang rijk de ontsluiting van dit materiaal is: „Hiermee is een interessante periode in de Egmondse geschie denis voor iedereen doorzoekbaar geworden." De Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef, aanvang: 20.00 uur, Toegang: 15,- (met korting bij vijfkaarten of meer). Kinderen tot 12 jaar 5,-. Kaarten via www.slot- kapel-egmond.nl of tegen contante betaling aan de kassa. Informatie: 020-6231972. Baryton. Aangeleverde foto Op 22 april heeft de overblijf van de Sint Maartenschool uit Limmen een 'Gouden Ster' uitgereikt gekregen met een bijbeho rend certificaat en rapport. Aangeleverde foto REGIO - Een glimlach toveren op het gezicht van een kind-met-kanker. dat is toch al het minste wat je kan doen, om deze kinderen nog 'n beet je blij te maken. Vandaar dat Bakkerij Putter in samenwerking met het Kinderfonds, nu een grandioze actie heeft om zieke kinderen te trakteren op 'n leuk dagje uit. In het kader van de Stichting 'Bakers against Cancer', krijgt u bij elke aankoop in de winkel een kanskaart met daarop een imieke code. U steunt daarbij direct dit fantastische goede doel, en bovendien maakt u zelf kans op het winnen van een prijs, of zelfs één van de hoofdprijzen, waaronder een complete vakantie, 'n Led TV én heel veel kortingsbonnen voor dagjes-uit.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 14