Kits Oonlie superblij met eigen springkussen Instrumenten Parade en Open Huis Muziek- en Dansschool Informatieochtend Zelfstandig Wonen De Zonnebloem Heiloo viert 60-jarig jubileum H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Intermenselijk contact is belangrijk; daar kan geen internet tegen op!' UITKIJKPOST 22 MEI 2013 HEILOO - Eind maart heeft Kinderopvang Kits Oonlie, mede door spon soring van diverse bedrijven uit de omgeving, haar eigen springkussen in ontvangst genomen. Als afsluiting van de meivakantie heeft Kinderopvang Kits Oonlie een waar sportspektakel georganiseerd voor alle BSO kinderen. Naast allerlei sportactiviteiten mochten de kinderen het nieuwe springkus sen inspringen! Superblij zijn de kinderen met het eigen springkussen en hopen dan ook dat hij er de volgende vakantie weer is. Het springkussen is mogelijk gemaakt door: Aalmeerse plantenhal, Pccentraal, Autobedrijf van der Steen, Serre Lux Systeembouw, Solar Shine, Ciro Pack bv, Stukadoorsbedrijf Frans Veldt, Smooff, Trots Hypotheken, Kuyper Blom makelaars, Trots verzekeringen, Ed Barhorst Woning en Projectstoffering, Autoschadeservice Bas Uijtewaal, Univé Noord-Kennemerland, TM Fotografie, Bakkerij Kees Zoon, Slagerij Kees Burger, De Houten trein vof, Profile De Fietsspecialist, Autotaalglas Alkmaar, Lars Brillen. HEILOO - Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo (SZWH) houdt op zaterdag 1 juni een informatie ochtend. Tijdens deze ochtend informeert men u graag over de geschiedenis, visie en toekomst van dit wooninitiatief. Ook kimt u kennismaken met onze toekomstige bewoners, die uw lunch gaan bereiden. De stichting heeft nog plaats voor enthousiaste jongeren die belangstelling hebben om zich aan te sluiten bij dit klein schalig wooninitiatief. SZWH is een ouderinitiatief, actief vanaf 2008. Doel van de stichting is het reali seren van twaalf appartementen (sociale huurwoningen) voor jong volwassenen tot 30 jaar met een lichte verstandelijke beperking die, met enige hulp, zelfstandig kunnen wonen. Een dertiende appartement wordt als gemeenschappelijke ruim te voor groepsactiviteiten ingericht. Na jaren hard werken komt het doel van SZWH steeds dichterbij. De gemeenteraad van Heiloo heeft 4 februari het stedenbouwkun dig masterplan van de wijk Nieuw Vame in Heiloo goedgekeurd, de wijk waarin het wooninitiatief gere aliseerd moet gaan worden. De wijk Nieuw Varne wordt een woonzorg- wijk, centraal gelegen wat betreft openbaar vervoer, winkels en ove rige openbare voorzieningen. SZWH wil wonen en zorg gescheiden hou den. De stichting bepaalt wie er in de appartementen komen te wonen en kopen zorg in via de persoonsge bonden budgets van de bewoners. De groep toekomstige bewoners zien elkaar nu al regelmatig tijdens leuke activiteiten en de maande lijkse kookworkshops. Zo leren ze elkaar beter kennen en leren samen te werken. Jongvolwassenen (en hun oudere) vanuit Heiloo en omlig gende gemeenten, behorend bij de regio Noord-Kennemerland, zijn van harte welkom. U kimt zich aanmel den voor de informatieochtend via www.zelfwonenheiloo.nl. HEILOO - In de week van 27 mei vinden diverse activiteiten plaats in de muziek- en dans school Heiloo. Alle inwoners van Heiloo wor den in de gelegenheid gesteld om hun kunstzinnige talenten en moge lijkheden uit te proberen of om deskundige informatie te halen. Woensdagavond 29 mei vanaf 19.00 uur vindt, speciaal voor kin deren, een Instrumenten Parade plaats. Tijdens deze Parade zijn alle muziekinstrumenten te horen en te zien. Ook zullen de leerlingen van de AMV- klas een paar liedjes ten gehore brengen, zij worden begeleid door de kinderen die de korte cur sus '...Leer je Zó' hebben gevolgd. Wil je graag een instrument leren bespelen, maar je weet nog niet goed welk instrument? Kom dan naar de Instrumenten Parade op 29 mei om 19.00 uur. Zaterdag 1 jimi houdt de Muziek- en Dansschool Heiloo van 11.00 tot 14.00 uur Open Huis. Iedereen is welkom om een kijkje te komen nemen, er is van alles te doen! Zo zijn er diverse muziek- en dansoptredens, je kimt een instrument uitproberen, er zijn diverse workshops, onder andere voor peutei's/ kleuters en percus sie voor iedereen, daarnaast is er een Instrumenten Estafette. Je kunt informatie krijgen door deskimdige docenten over de verschillende les- mogelijkheden en keuze muziek instrumenten. Ben je nieuwsgierig geworden, wil je een instrument gaan bespelen, zingen, misschien in de musicalklas of in een popband? Kom dan langs tijdens het Open Huis op zaterdag 1 juni van 11.00 tot 14.00 uur. Adres: Het Veld 1, te Heiloo. Voor meer informatie: www. muziekendansschoolheiloo.nl of tel. 072-5332460. Wil je graag een instrument leren bespelen, maar je weet nog niet goed welk instrument? Kom dan naar de Instrumenten Parade op 29 mei om 19.00 uur. Foto: Jacques van der Stene Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo (SZWH) houdt op zaterdag 1 juni een informatieochtend. Aangeleverde foto HEILOO - De Heilooër afdeling van de Zonnebloem viert haar 60-jarig jubileum op zaterdag 25 mei met een feestmiddag in Fletcher Heiloo, waarvoor alle vrijwilligers, oudgedienden en gasten van Zonnebloem Heiloo zijn uitgenodigd. Wethouder Jacob Ouderkerken reikt die middag waarderings- speldjes uit aan vrijwilligere die zich langdurig voor de Zonnebloem hebben ingezet. Giften in het kader van het jubileum, (reke ningnummer 120577895, ten name van Zonnebloem afdeling Heiloo onder vermelding van 'gift jubile um'), schenkt de Zonnebloem aan Stichting Sportlijf. Alle maanden van het jaar, de zomervakantie uitgezonderd, orga niseert Zonnebloem Heiloo leuke uitjes en activiteiten voor thuiswo nende mensen die door een fysieke beperking aan huis gebonden zijn en dus minder gemakkelijk een dagje uit kimnen. Als tijdens een uitje extra voorzieningen op de plaats van bestemming nodig zijn, bijvoor beeld rolstoelen of andere hulpmid delen, kan de Heilooër afdeling een beroep doen op de overkoepelende landelijke organisatie. Daarnaast zijn er regionale activiteiten (the aterbezoeken en dergelijke) en worden op landelijk niveau vakan tiereizen georganiseerd, waarbij alle nodige extra zorg en/of aange past vervoer geregeld is. De boot van de Zonnebloem is voor dit doel ingericht. Marja Vrolijk, voorzitter van de Heilooër afdeling, legt uit dat de grootste doelgroep van de Zonnebloem weliswaar ouderen is, die door de opklimmende leeftijd steeds meer huisgebonden raken, maar dat de Zonnebloem ook een jongere doelgroep (van circa 40 tot 65 jaar) wil bereiken. „Ook jongere mensen met een fysieke beperking kunnen zich bij ons aanmelden. Voor hen organiseren we individu ele activiteiten of uitjes in kleinere groepen; uitjes die aansluiten bij deze leeftijdsgroep." Een andere kernactiviteit van Zonnebloem Heiloo is het bezoekwerk; een gast van de Zonnebloem wordt na een uitgebreid intakegesprek gekop peld aan een vaste vrijwilliger, die met regelmaat langs komt voor een gezellig praatje of samen met de gast iets onderneemt. „Intermenselijk contact is belang rijk; daar kan geen internet tegen op! Daarom is het voor beiden prettig, als er een klik is." Afdeling Heiloo telt een veertigtal trouwe vrijwil ligere. „Een punt van aandacht is dat onze trouwe vrijwilligere ook steeds ouder worden. Daarom zijn we blij met jonge aanwas. Zij kij ken met een verfrissende blik en dragen ideeën aan hoe we zaken ook andere kunnen aanpakken." De Zonnebloem Heiloo heeft inkom sten uit het lidmaatschap, giften van donateurs die de Zonnebloem een warm hart toe dragen, en sponso ren. Van gasten wordt, afhankelijk van de activiteit, een (bescheiden) eigen bijdrage gevraagd. Om extra inkomsten te genereren houdt de Zonnebloem een loterij en staat op vrijdag 31 mei met een kraam bij winkelcentrum 't Loo en op zaterdag 1 jimi bij winkelcen trum Het Hoekstuk. Mevrouw Hoogeland- Buur (98) is maar wat blij met de regelma tige bezoeken van Elly Hachmang, vrijwilliger voor de Heilooër afdeling van de Zonnebloem. Elly is in de loop der jaren als een vertrouwde vriendin voor haar geworden. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7