'Ik zie, ik zie foto-expositie in De Loet Veel Mondharmonica's bij La Strada Mariaconcert door het Volendams Vocaal Ensemble met lichtprocessie Hanswijckers spelen Hairspray Gekkenwerk in Filmhuis de Buitenkans U I T P A G I N A 9 Annette Furnemont heeft keihard gewerkt aan haar succesvol herstel UITKIJKPOST 22 MEI 2013 Tot medio augustus kunt u in Woonzorgcentrum De Loet weer genieten van het fotowerk van Ria de Nijs. Aangeleverde foto HEILOO - Van 15 mei tot medio augustus kunt u op de parterre van Woonzorgcentrum De Loet weer genieten van het fotowerk van Ria de Nijs. De collectie is opnieuw samen gesteld, waardoor een flink aantal nieuwe, recente foto's een plaatsje aan de wand heeft gekregen. Ria de Nijs is een gevoelsfotograaf. Haar foto's laten zien welke mogelijk heden er schuilen in een redelijke systeemcamera en een kleine corn- pactcamera (past in haar binnen zak!). In de loop der jaren heeft ze de nodige technische kennis van de fotografie opgedaan. Vanuit haar gevoel ontdekt ze de magie, de tril lingen, de schoonheid van de wereld waarin we leven. Het is een kwestie van kijken, zien, een camera bij je hebben en op de knop drukken. Met het exposeren van haar foto's hoopt zij haar gevoel voor schoonheid aan anderen te kimnen doorgeven, in de hoop dat zij op een gegeven moment ook zeggen: ik zie, ik zie...! De wereld is veel mooier als je bewust naar alles om je heen kijkt. U bent dagelijks welkom tussen 11.00 en 16.00 uur in: ViVa! Zorggroep Locatie De Loet, De Omloop 22c in Heiloo. HEILOO - 25 mei is er weer tijd en ruimte voor het Open Podium alias de Bandjesavond bij café La Strada op de Kennemerstraatweg 215. Vanaf 21.00 uur tot na midder nacht is er een gevarieerd program ma, waarin er deze keer veel mond harmonicaspelers aan bod komen met aan het begin zelfs een hele klas leerlingen van de Heilooër mond- harmonica-leraar Eugène Vriend. The Seaside Stringers fungeren 25 mei als de huisband, maar zullen naast het begeleiden van diverse gasten ook zelf een aantal van hun eigen nummers ten gehore brengen. Aan het eind van de avond vormen zij de basisband voor de afsluitende jamsessie. Daarvoor wordt er in ieder geval nog opgetreden door de uit Almere afkomstige ervaren singer-songwriter Ron Lindeman. Ook de Heilooër band Avagardner, die nog niet eerder bij La Strada heeft gespeeld, komt zich met een setje presenteren. Het is altijd moge lijk, dat er op de avond zelf nog wat spontane acts in de line up opgeno men worden. Schroom niet om je daarvoor te melden bij organisator Gert-Paul van der Horst. De entree op 25 mei is wederom gratis! HEILOO - Wie in Lourdes is geweest en daar eens heeft meegedaan met de grote licht processie over de bedevaart plaats, weet hoe indrukwekkend het is als tijdens de lichtproces sie bij het zingen van het lied 'Te Lourd' op de Bergen iedereen zijn brandende kaars omhoog steekt en 'Avé, Avé, Avé Maria' wordt gezongen. Wat minder bekend is, is dat ook bij Onze Lieve Vrouw ter Nood, jaarlijks, bij gelegenheid van de afsluiting van de meimaand, een grote lichtprocessie wordt georgani seerd waaraan gemiddeld 500 men sen deelnemen. Een unieke plechtig heid door het bedevaartpark waarbij op de melodie van Te Lourd' op de Bergen het lied van Onze Lieve Vrouw ter Nood wordt gezongen. Omwille van het Jubileumjaar heeft het bestuur van O.L.V. ter Nood dit jaar een bijzonder feestelijk cachet aan de afsluiting van de meimaand willen geven door op zondag 26 mei van 16.00 tot 17.30 uur in de Bedevaartkapel een prachtig Maria concert te laten verzorgen door het beroemde Volendams Vocaal Ensemble. Aansluitend op het con cert volgt de lichtprocessie door het bos op de bedevaartplaats, om 19.00 uur voorafgegaan door de viering van de Heilige Eucharistie, met Z. Exc. Mgr. Hendriks als hoofdcele brant. Maandagavond 27 mei wordt, als afsluiting van het filmseizoen van filmhuis de Buitenkans (theehuis De Trog, aanvang 20.00 uur), de documentaire Gekkenwerk vertoond. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Op 31 mei en 1 juni brengen de Hanswijckers als eerste amateur musicalvereni ging in Nederland Hairspray op de planken. Een spette rende jaren zestig-musical die in 2009 bekendheid kreeg door theaterproducent Albert Verlinde én door, oud lid van de Hanswijckers, Jim Bakkum die met verve één van de hoofdrol len op zich nam. Hairspray speelt zich begin jaren zestig af. Iedere tiener droomt ervan om te dansen op TV in The Comy Collins Show en de gezette Tracy Turnblad wil dat nog het liefst van iedereen. Ze laat zich niet stoppen, want zij is een geboren danseres. Met haar tomeloze enthousiasme en hippe danspasjes weet ze een plaatsje in de show te bemach tigen, tot grote ergernis van de huidige 'dance queen' Amber von Tussle. Als Ambers vriendje Link Larkin ook nog eens een oogje op Tracy krijgt, is de maat pas echt vol. De twee meiden gaan een bit tere en muzikale strijd aan om de kroon van Miss Tiener Hairspray te mogen dragen. Ze zetten alles op het spel, met als credo: 'zo lang het haar maar goed blijft zitten'. Ook deze productie staat weer onder regie van Lotte Weighell. Al meer dan tien jaar maakt Lotte choreo grafieën, mise-en-scènes en regieën voor verschillende verenigingen en koren in Noord-Holland. Zij wordt bijgestaan door choreograaf Remco Duinmeyer die zijn eerste schre- HEILOO - Maandagavond 27 mei wordt, als afsluiting van het filmseizoen van filmhuis de Buitenkans (theehuis De Trog, aanvang 20.00 uur), de docu mentaire Gekkenwerk vertoond. De documentairefilm geeft een indringend beeld hoe mensen him opname in de psychiatrie hebben ervaren, de impact die dit heeft ver oorzaakt, hoe ze aan him herstel hebben gewerkt en hoe ze sindsdien in het leven staan. Na de film is er gelegenheid voor het publiek om vragen te stellen aan twee ervarings deskundigen, waaronder Annette Furnemont. Michiel Bahler van GGZ NHN heeft tien jaar geleden een platform opgericht waarin cliënten him herstelervaringen delen met anderen. „De psychiatrische zorg heeft de afgelopen vijftien jaar een enorme ontwikkeling doorgemaakt. Waar vroeger burgers met een psy chiatrisch ziektebeeld voor langere tijd buiten de maatschappij wer den geplaatst en verzorgd, wordt zorg door middel van FACT teams nu steeds meer in de thuissituatie geboden. De essentie van herstel is dat cliënten meer zelf doen. Dit den op de toneelvloer zette bij de Hanswijckers. Jeannine La Rose, een reeds gevestigde naam in de musicalwereld, neemt het vocale gedeelte voor haar rekening. Samen met de leden, allemaal afkomstig uit gemeenten Bergen, Heiloo, Casticum en zelfs daar buiten, in de leeftijd 12 tot 18 jaar, zetten zij op dit moment de puntjes op de 'i' om op 31 mei en 1 juni de sterren van de hemel te spelen. Deze spette rende musical, inclusief suikerspin- kapsels en jaren zestig out-fits, is te zien op vrijdag 31 mei om 20.00 uur en op zaterdag 1 jimi om 15.00 en 20.00 uur in theater De Beim, Willibrordusweg 2, Heiloo. Kaarten a 10,- zijn verkrijgbaar via de Beim, Apeldoorn electra, Egmond-Binnen, Boekhandel Dekker Dekker, Egmond aan Zee, Boekhandel Bnma, Heiloo en beide vestigin gen van Boekhandel De Schrijverij. Uiteraard kimt u ook reserveren via info@hanswijckers.nl. Alles uit de kast voor Hairspray, de nationale première voor een amateurvereniging! Foto: A. de Graaf vergt een omslag in denken, zowel bij hulpverleners als bij cliënten." GGZ NHN loopt hierin volgens hem voor op de rest van Nederland. Annette Furnemont is het spre kende voorbeeld van iemand die keihard gewerkt heeft aan haar suc cesvol herstel. Nu werkt ze als één van de 27 ervaringsdeskundigen voor GGZ NHN om het negatieve beeld, dat de buitenwereld vaak heeft van iemand met een psychi atrisch verleden, open te breken. Ze heeft de enorme impact ervaren die het op iemand heeft als je plot seling wordt opgenomen. „Het kan iedereen overkomen. Ik was zelf hulpverlener, hielp anderen, totdat ik instortte. Net als Martijn in de documentaire Gekkenwerk had ik het gevoel dat ik in één klap de regie over mijn eigen leven kwijt was. In plaats van moeder, dochter, werkne mer was ik in één keer psychiatrisch patiënt." Inmiddels werkt Annette al weer zeven jaar bij GGZ NHN. Als ervaringsdeskundige biedt ze onder steuning aan cliënten. „Vanuit mijn ervaring kan ik iemand makkelijker confronteren met zichzelf; ik herken het als mensen iets verzwijgen uit angst om afgewezen te worden. Het is belangrijk om cliënten te prikke len zelf de eerste stap te zetten naar herstel." Daarnaast geeft ze voor lichting aan hulpverleners over hoe zij de omgang met cliënten kunnen verbeteren. Op maandag 27 mei, na afloop van de film Gekkenwerk zal ze vertellen over de dingen die wel lukken; in de hoop het stigma dat aan psychiatrische patiënten kleeft te doorbreken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9