Nel en Arie Borst zestig jaar getrouwd Rotary Club Heiloo gaat 'Rijden voor een Ander' Eensgezindheid op weg naar Schiermonnikoog H E I L O O 13 Getuigen gezocht! Zendmast C2000 I Zendmast C2000 II INGEZONDEN BRIEF Vernielzucht tijdens Pinksterdagen Vliegtuiglawaai Wisselende openings tijden funest voor Baafje U I T K IJ KPOST 29 MEI 2013 HEILOO - Nel en Arie Borst is het eerste echtpaar dat ter ere van hun 60-jarig huwelijk op woensdag 22 mei uit handen van burgemeester Hans Romeyn het nieuwe bord kreeg uitgereikt. Arie spotte Nel op de Valkkoger kermis, een klein dorpje onder Schagen. Nel -toen 18 jaar oud- kwam uit het naburige Oudesluis en was met een vriendin naar de kermis in Valkkoog gegaan. Tussen het fees tende kermisvolk bespeurde Arie een Vreemde eend in de bijt' en was onder de indruk van 'dit leuke griet je'. Deze jongedame wilde hij niet aan zich voorbij laten gaan! Na een aantal jaren verkering trouwden ze en woonden de eerste tijd in in het ouderlijk huis van Nel. Toen Arie hoorde dat er in Heiloo een melk- wijk werd aangeboden, hoefde hij niet lang na te denken. „Het was in HEILOO - Op 1 juni neemt het grootorkest van Muziekvereniging Eensgezindheid deel aan het 56ste Muziek- en Zangfestival op Schiermonnikoog. Die dag staat het eiland bol van de muziek, want nog nooit deden er zoveel koren en orkesten mee. De leden van het orkest ver trekken vrijdag 31 mei naar Lauwersoog alwaar zij de boot naar Schiermonnikoog nemen. Vervolgens rijden zij per fiets naar de kampeerboerderij waar dezelfde avond nog een generale repetitie gaat plaatsvinden. Op zaterdag 1 juni neemt het orkest samen met 28 andere muziekverenigingen deel aan het muziekfestival waar de stukken door een deskimdige jury beoor deeld gaan worden. Ook zullen tegelijkertijd 22 koren deelnemen aan het korenfestival. Daarnaast verzorgen de meeste muziekvereni gingen ook een buitenoptreden in de muziekkoepel het Beukennootje. Eensgezindheid sluit als laatste orkest de optredens op de muziek koepel af met een herdenkingscon cert ter nagedachtenis aan Klaas Koelemaij, de baritonsaxofonist die vorig jaar september na een wande ling op het wad plotseling overleed op het eiland. Speciaal voor hem zal zijn geliefde mars Harba Lorifa gespeeld worden en er zal door het orkest een bezoek gebracht wor den aan zijn geliefde stamkroeg die tijd moeilijk om een eigen melk- wijk te beginnen." In 1960 verhuisde het gezin, inmiddels hadden ze een zoon en een dochter, naar Heiloo waar Arie jarenlang met zuivelpro ducten langs de deuren heeft gevent en Nel het kruidenierswinkeltje op de hoek van de Kennemerstraatweg en de Warmoezierslaan heeft gerund. Arie was één van de eerste melkboeren met een zelfbedienings wagen. Maar door veranderende tijden nam ook in Heiloo het aantal rijdende melkboeren af; Arie stopte in 1974 met zijn wijk en kon geluk kig aan de slag bij de Hoogovens. Nel (81) en Arie (85) Borst trekken er nog iedere zomer met de caravan op uit. Waar ze vroeger met het hele gezin naar bijvoorbeeld Frankrijk, Nooiwegen of Denemarken trokken, kamperen ze tegenwoordig liever in eigen land. Kortere tripjes, zodat Arie's tuintje aan de Krommelaan niet al te overwoekerd raakt! tegenover de muziekkoepel. Het weekend bestaat naast de deelna me aan het festival ook uit enkele fietstochten, een bezoek aan de bij enstallen, een huifkarrentoeht en diverse andere kleinschalige activi teiten. De vereniging is te volgen op www.mv-eensgezindheid.nl. HEILOO - In Kanjanji Orphan Project in Zambia worden wees kinderen (20% van de bevolking heeft Aids) opgevangen. Ze krij gen onderdak en scholing en worden zo voorbereid om zelf standig te functioneren in de maatschappij. De organisatie Operation Mobilisation is een nieuw hulppro ject gestart, Kono Mulimu, waarbij een doip gebouwd wordt waar deze kinderen ondergebracht worden. Eerst wordt voor schoon water en elektriciteit gezorgd. Daarna zal met de lokale bevolking een school, sanitaire voorzieningen en een kli niek gebouwd worden Het is de lokale bevolking die alles realiseert. Drijvende krachten achter dit pro ject is een tandarts, Lourie Ferreira en zijn vrouw Gisela, die apotheker is. In 2009 besloten zij een jaar aan het weeskinderenprojeet te wijden en verlieten him huis in Croydon. Afgelopen dinsdag 21 mei is onze dochter om 08.30 uur met haar scooter ten val gekomen op de Rijksweg in Limmen ter hoogte van de Visweg. De Connexxionbus die haar val veroorzaakte is door gereden. De bestuurders van een tweetal auto's die achter haar reden waren zo vriendelijk haar overeind te helpen en haar scooter aan de kant te zetten. Wij zijn op zoek daar deze heren die haar hebben gehol pen. Wellicht zijn er andere men sen die getuige zijn geweest van dit ongeval. Ook deze mensen verzoe ken wij vriendelijk contact met ons op te nemen. Wij zijn bereikbaar op nummer: 06-42641959. Familie Tjebbes Heiloo Het moet mij toch nog even van het hart. Een brief schrijven naar burgemeesters en wethouders over een C2000 mast die stiekem neerge zet gaat worden, en als antwoord, een doorsehuifbrief van een amb tenaar waarin staat dat zij er niets tegen kimnen doen. Nou weet ik dat de paal van de ministerie van Justitie gaat toebehoren. Maar het is nog altijd de gemeente wie de grond toebehoort. Het is mij ook bekend dat de gemeente al twee andere plaatsen heeft afgewezen, wat niet mogen beslissen? Het is mij ook ter oren gekomen waarom. De gemeente wil eventueel nieuwbouw plegen op de andere locaties en is bang dat zij dan de huizen niet kan verkopen. Raar he? En de locatie Ypersteinerlaan heeft die probleem niet, die zijn al verkocht, zij moeten het maar slikken. Straling, horizon vervuiling, waardevermindering van ons eigendom, niet van belang. Gemeente Heiloo u verschuilt zich, en schuift van u af. Een slap ant woord hebben wij gekregen van de wethouder. De gemeente heeft wel degelijk beslisssings recht op en loei lelijk gevaarte van 44 meter hoog. Is de criterium dat als het omvalt niet op een woonhuis moet kimnen komen? Want dat is het enige wat de paal straks nog niet kan, want met zijn 44 meter mist hij ons met een krappe 6 meter. Mevr. C. Scholten Heiloo Graag wil ik hier mijn verontrus ting uiten over de gezondheidsrisi co's voor de omgeving Heiloo zuid, die er door het plaatsen van een C2000 zendmast zijn. Het nieuwe politie communicatiesysteem zal De Rotaryelubs van Heiloo en Croydon en in Zambia werken samen in dit project. Het streven is samen tenminste 7.500,- bij elkaar te brengen. De Rotaiy Foimdation (dat is de grootste Goede Doelen Stichting ter wereld met meer dan 1.2 miljoen donateurs) zal, geba seerd op de opbrengst, het bedrag vermeerderen waardoor het pro ject gerealiseerd kan worden. Op zaterdag 1 jimi, de start is op het Stationsplein, gaat men 'Rijden voor een ander', het thema van de Kustrally. Oude en bijzondere automobielen en motorfietsen ver zamelen zich echter vanaf 09.00 uur in het Stationscentrum van Heiloo. Ga naar www.kustrally.nl, kijk daar onder andere naar de video's van voorgaande jaren en luister ook op BeatFM via uitzending gemist op www.beatfm.nl naar een interview met de tour-uitzetters. Ze beloven weer een prachtige tourrit door mooi Noord Holland. volgens een aantal wetenschappers meer slachtoffers maken, dan alle terroristische groepen wereldwijd te samen. Dit systeem C2000 zal men sen redden bij rampen. Hoeveel? Met de uitrol van het C2000 net werk kunnen we mogelijkerwijs een pandamie van hersentumoren veiwachten. Ook is het bekend dat kinderen veel meer straling absor beren dan volwassen. Zij zijn hier gevoeliger voor en dus kwetsbaar der. De gevolgen voor onszelf en onze kinderen die kimnen ontstaan zijn: schade aan DNA, slapeloos heid, hoofdpijn, hartritme stoor nissen, verminderde concentratie, onvruchtbaarheid, kinderleukemie, borstkanker, hersentumoren... en ga zo maar door. De elektrosmog zal als katalysator dienen voor de latent aanwezige ziektekiemen en kanker virussen en deze zullen hierdoor sneller tot ontwikkeling komen. Dit is de reden dat er zoveel kanker- clusters rondom zendmasten zijn. Is dit het asbest van de toekomst? Ik en vele omwonenden met mij vin den het plaatsen van deze mast op deze locatie een zorgwekkende ont wikkeling. Onze vraag is dan ook de plaatsing van deze C2000 zendmast nog eens kritisch te gaan bekijken en de locatie te wijzigen. We zijn niet tegen plaatsing, maar tegen de locatie. Er zijn alternatieven! D. Kramer Heiloo Helaas was het niet alleen de jeugd die zich af moest reageren, want de bloembakken vóór de woontoren De Loet stonden er zater dag nog prachtig bij. Deze bloem bakken worden door de bewoners zelf bijgehouden en te zijner tijd van nieuwe plantjes voorzien. Maar helaas, op een mooie Pinksterdag is laaghartig en asociaal, de bak met violen moedwillig vernield. Gebombardeerd, en nu liggen de plantjes kapot in de bak. Natuurlijk worden die straks wel weer vervan gen, maar toch: wie doet nou zoiets? Het is jammer, want vele mensen keken er graag naar. Ach, ja, bloe men houden van mensen, maar niet alle mensen houden van bloemen. Mede bewoner de woontoren L. vd Linden Heiloo Nadat enkele andere dorpsbe woners en ik een poosje geleden oprecht hadden aangegeven dat wij hinder ervaren van dalende vliegtui gen over Heiloo zijn daar vrij nega tieve reacties op gekomen. Daaruit begrijp ik het volgende. Het is ken nelijk niet normaal als je als mens aangeeft het niet prettig te vinden dat er op diverse dagen in de week met name in de vroege morgen en avond om de halve minuut vlieg tuigen met veel kabaal overkomen. Toch blijf ik erbij dat ik het een ver arming van de leefomgeving vind als er zulke herrie (en bijkomende vervuiling) is. Daarnaast halen betrokkenen er irrelevante zaken bij, zoals overlast van treinverkeer. Als bewust niet-automobilist kan ik er dan ook het wegverkeer nog wel bij halen. Als je lawaai van vliegtui gen normaal en misschien wel pret tig vindt wil dat nog niet zeggen dat andere mensen dat ook zo beleven. C. Hoffer Heiloo Het weer is wisselvallig en zo ook de toekomst van zwembad Het Baafje. In de bezuinigings drift wordt er meteen gekort op de inzet van personeel, waardoor het zwembad deze week (22-24 mei) en dit weekend (25/26 mei) nauwe lijks open was. Goede alternatieve ideeën om gemeentemedewerkers op het Baafje als flexplek te laten werken en kassadienst te laten draaien, worden onvoldoende inge zet. Het zwembad is open bij een watertemperatuur van minimaal 18 graden. Per dag wordt bekeken of het zwembad 's middags -vanwege het slechte weer- gesloten moet zijn. Dat zijn de uitgangspunten die gehanteerd worden. Dit staat ook op de website van de gemeente ver meld: 'Als het slecht weer is (koud, regen, storm en onweer), kimnen de medewerkers besluiten het zwem bad te sluiten. Op deze pagina van het Baafje houden wij u op de hoog te. U kimt ook telefonisch contact opnemen met een medewerker over de openingstijden.' Helaas besluit de gemeente zich niet aan deze uit gangspunten te houden: Het Baafje zal dit weekend en waarschijnlijk volgende week minder open zijn.' Vrienden van het Baafje zijn voor stander van verzelfstandiging van Het Baafje, zodat klantvriendelijke bedrijfsvoering het uitgangspunt is. Wethouder Veger kondigde aan de verzelfstandiging te gaan onder zoeken. Het zoveelste onderzoek of eindelijk een concrete stap in de goede richting? De Vrienden van het Baafje en de Heilooër politiek wach ten in spanning af Joke Bart, voorzitter Vrienden van het Baafje Heiloo Oude en bijzondere automobielen en motorfietsen verzamelen zich zaterdag vanaf 09.00 uur in Heiloo voor een prachtige tour- rit ten bate van de weeskinderen in Zambia. Aangeleverde foto Nel (81) en Arie (85) Borst kregen bezoek van burgemeester Romeyn op hun huwelijksdag. Aangeleverde foto 1953 Morris Minor Cabriolet

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 13