Arjan van den Haak wint literatuurwedstrij d Eten en Ontmoeten van het Rode Kruis Willem Blakbom rijdt zomerse Elfstedenkoorts Nieuwe expositie in Gemaal 1879 Jubilerende Zonnebloem ook zelf in het zonnetje H E I L O O 14 29 MEI 2013 UITKIJKPOST Organisator Gert Jan van den Bemd (links) feliciteert Arjan van den Haak (rechts) met de literatuurprijs van kunstfestival Symbiose 2013. Foto: Uitgeverij Nafnedka HEILOO - Heilooër auteur Arjan van den Haak (33) kreeg afgelo pen zondag uit handen van kun stenaar Gert Jan van den Bemd de eerste prijs in de literatuur wedstrijd van het Kunstfestival Symbiose 2013 overhandigd. Van den Haak won de prijs voor zijn korte verhaal L'Amour Légendaire. Symbiose is een twee weken durend kunstfestival in Breda van Nederlandse en Franse kunstenaars. L'Amour Légendaire vertelt het verhaal van Arthur die een briljant plan bedenkt om een legendarische eeuwigdurende liefde te realiseren, waarvoor hij trouwt met Virginie, een meisje dat ruim een eeuw later dan hij geboren wordt en met wie hij tien kinderen krijgt. Maar onverhoeds zorgt een bekende rivaal toch voor roet in het eten. HEILOO - Tweede pinksterdag reed Heilooër Willem Blakborn zijn 25ste Friese Elfsteden Rijwieltocht. Hij reed de tocht samen met zijn sportvrienden, waar ook broer Jan, zoon Dave, schoonzoon Dimtri Holtman en zwager Herman Kaandorp deel van uit maken. Willem en Jan hebben de echte Elfstedentocht drie keer geschaatst; in 1985 en '86 en '97. Net als de win terse editie geniet ook de zomerse wielervariant een enorme populari teit. Want in de korte inschrijvings termijn meldden zich in een mum van tijd ruim 13.500 wielrenners voor de 101ste Elfsteden Rijwieltocht; ook hier wordt de regel 'vol is vol' strikt gehanteerd. Zoals bij een Elfstedentocht hoort, was het feest maar ook afzien. Aanhoudende regen, die begon als een miezerbuitje maar steeds hevi ger werd, plaagde het deelnemers veld vooral de laatste helft van de af te leggen 200 kilometer. De start in Bolsward was van 05.00 tot 08.00 uur; de mannen vertrokken om 06.15 uur in startploeg 10, samen met nog 600 deelnemers. Ondeiweg heerste, ondanks het koude weer, overal een feeststemming. „Net als bij de echte Elfstedentocht staat bijna heel Friesland langs de kant van de weg om de deelnemers aan te moedigen. Onbeschrijfelijk, zoveel enthousias me!" De Friese carnavalsstemming hield de mannen gaande, want zo'n tien uur in het zadel en met een aan tal stops zo'n twaalf uur ondeiweg gaatje niet in je koude kleren zitten. Zo zorgde een lekke band van Jan's fiets even na Leeuwarden voor twin tig minuten oponthoud. Ook na een opstopping door een ongeluk duur de het even voordat alle rijders him weg konden vervolgen. En voor alle stempelposten stonden lange rijen. Dave: „Je bent behoorlijk verregend en wilt dan eigenlijk zo snel mogelijk doorfietsen." Moe maar zeer voldaan haalden de mannen om 18.14 uur de finish -binnen de toegestane tijd- en konden met trots de rijwielvariant van het Friese Elfstedenkmisje aan him medailleverzameling toevoegen! Dave, Jan en Willem Blakborn en Herman Kaandorp fietsten onlangs de Elfstedentocht. Foto: Carolien Breed Gedurende de maanden juni en juli is er in Akersloot werk te bezichtigen van Piet Veen uit Heiloo. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Vanaf 2 juni is er op Gemaal 1879 een nieu we expositie te bezichtigen. Gedurende de maanden juni en juli is er werk te bezichtigen van Piet Veen uit Heiloo. Piet Veen (1929) heeft tot aan zijn pensionering gewerkt als grafi cus, reclameontwerper en illustra tor. Buiten zijn werk om maakte hij linoleumsneden en in een later stadium gouaches. Deze werken worden gemaakt op een grafische manier, waarmee hij de afgelopen jaren regelmatig in zowel Nederland als in het buitenland exposeert. Piet Veen wordt geïnspireerd door zijn vakanties naar het buitenland, zoals Frankrijk, Ierland en Rusland. Maar ook schilderachtige plekjes in Nederland legt hij vast. Daarnaast vormen verhalen en gedichten een inspiratiebron. Met schetsboek en potlood zet hij ondeiweg zijn indrukken op papier, die hij thuis verder uitwerkt met gouacheverf. Het Gemaal 1879 is iedere zondag middag tussen 13.30 en 16.30 uur te bezoeken op het adres Fielkerweg 4 te Akersloot. Gelijktijdig met de expositie wordt op het gemaal uit leg gegeven over de werking ervan en wordt, als de omstandigheden dat toelaten, de pomp in werking gesteld. Dit geeft in het monumen tale gebouw een indrukwekkende ervaring mee aan de bezoekers. HEILOO - Het doel van het pro ject Eten en Ontmoeten van het Rode Kruis is om bijvoorbeeld mantelzorgers eenmaal per maand te ontlasten. Het koken wordt gedaan door een vrijwilliger van het Rode Kruis, die het leuk vindt om maandelijks bij een deelnemer te koken en samen te eten. Om tot een goede 'match' te komen, vindt vooraf een intake gesprek plaats met beide partijen. Wanneer een deelnemer aangeeft dat hij of zij graag wil dat er voor hem of haar gekookt wordt, wordt contact gelegd tussen de vrijwilliger en de deelnemer en samen kunnen afspraken worden gemaakt, bijvoor beeld over de samenstelling van het menu. Daarnaast is nu een nieuwe mogelijkheid aanwezig, namelijk dat de deelnemer een cursus volgt hoe hij of zij een gezonde maaltijd kan bereiden. Heeft u interesse in deze cursus of vindt u het prettig dat er voor u op regelmatige basis gekookt wordt, mail dan naar tjeerd.ineke@vndm.nl of bel 072-5338387. HEILOO - Het 60-jarig jubileum feest van Zonnebloem afdeling Heiloo, gehouden op zaterdag 25 mei in Fletcher Heiloo, kreeg een extra feestelijk tintje. De gasten en vrijwilligers geno ten van een heerlijke middag, met hapjes en drankjes en volop enter tainment. Behalve wethouder Jacob Ouderkerken schoof ook burge meester Hans Romeyn onveiwacht aan. Als een complete verrassing was Ed Jongmans, voorzitter van de pro vinciale afdeling van de Zonnebloem, naar Heiloo getogen om zijn waar dering voor één van de oudste afde lingen van de Zonnebloem te uiten. Hij feliciteerde Heiloo en roemde de inzet van de talrijke enthousiaste vrijwilligers: „Heiloo is een actieve en vitale afdeling!" Marja Vrolijk, voorzitter van Zonnebloem Heiloo, zette voor de uitreiking van de waarderingsspeld jes Hannie en Jaap Kaan in het zon netje als zijnde een gezichtsbepa lend echtpaar voor de Zonnebloem. Rond vieren was het woord aan Jacob Ouderkerken. Ook hij prees de vrijwilligers van Zonnebloem Heiloo, die thuisgebonden mensen met een fysieke beperking door ziekte of handicap blij maken door hen 'een ander uitzicht' te bieden door een bezoekje of het samen ondernemen van een activiteit. „Vrijwilligerswerk is de olie in de machine! De basis van vrijwilligers werk is dat mensen het leuk vinden om anderen te helpen." Daarna reikte hij aan vier spe ciale vrijwilligere de waarderings speldjes uit. Annie Kraakman, Elly Hachmang en Riet Groefsema ont vingen elk een zilveren speld als blijk van dank voor tien jaar trouwe betrokkenheid met hun gasten en hun tomeloze inzet voor de organi satie. Berta Min kreeg van de wet houder een prachtige gouden speld opgespeld voor 25 jaar vrijwilligers werk voor Zonnebloem Heiloo. Het feest was pas ten einde toen ook het totaalbedrag van de giften aan de jarige Zonnebloem him eind bestemming hadden bereikt. Een blije Patrick Rupsarn van Stichting Sportlijf ontving een vrolijk uitzien de Zonnebloemcheque; geld dat de stichting besteed om mensen met een beperking te ondersteunen bij het uitoefenen van een sport. Elly Hachmang, Berta Min, Annie Kraakman en Riet Groefsema ontvingen uit handen van wethouder Jacob Ouderkerken een waarderingsspeld van de Zonnebloem. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 14