Burgemeester reikt prijzen uit bij Dojo 't Loo Brons voor Mees Knijnenberg bij halve finale NK turnen SportRaad Heiloo steunt initiatief regionaal zwembad HSV wint in nacompetitie Foresters F pupillen scoren op talententoernoooi sport 2i SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Sint Maartenschool wint schoolvoetbaltoernooi BD Line gfiïiiiiii'ii Spjé. LIMMEN - Groep 8 van de Sint Maarten school uit Limmen is in Heiloo de winnaar geworden van de Regiofinales van het KNVB schoolvoetbaltoernooi. De volgende ronde is op 1 juni in Nieuwegein. Staand vlnr: Bram, Kevin, Chris, Thomas, Jesse, Jens, Maarten en Lex. Gehurkt vlnr: Dave, Matthé, Nick, Nino, Mike, Sam, Wessel en Björn. En achter de spelers staat een trot se meester (coach)Cees. Aangeleverde foto JUDO HEILOO - Afgelopen stre den 240 jeugdige judoka's uit heel Noord Holland om de prijzen tijdens het negende Oranjebandentoernooi bij Dojo 't Loo. Het toernooi werd dit jaar geopend door Hans Romeyn, de burgemeester van Heiloo. Die had zelf geen judoband, maar wel zijn zilveren burgemeestersketting mee genomen. Aan het eind van het eer ste blok reikte de burgemeester de prijzen uit. Voor vele judoka's was dit toernooi een prima gelegenheid om ervaring op te doen met echte judowedstrijden. De deelnemers in de leeftijd van 5 tot en met 13 jaar konden onder toeziend oog van offrciële seheidreehters elk in hun eigen poule een flink aantal wed strijdjes draaien om de krachten te meten met de tegenstanders. Van de deelnemers van Dojo 't Loo was er een fraaie eerste plaats voor Sam Limpens, Stan de Laleijne, Sija Coolegem, Kars Kroon, Mats Kroon en Bas de Laleijne Zilver was er voor Bjom Krom, Sven Witjens, Otto Bosch, Daan Pepping en Fil Dekker. Een derde plek werd behaald door Thijs Olyrhook Molenaar, Sam van Duuren, Lizzy van der Vaart en Jonne Coolegem. De overige deelnemers hoefden ook niet met lege handen naar huis. Him inzet werd beloond met een fraaie herinneringsstaander. Een uitgebreide fotoreportage is te zien op www.dojotloo.nl. TURNEN LIMMEN - Zaterdag 25 mei werd de halve finale NK Turnen heren voor de pupillen 8, tweede divi sie gehouden in Leek. In deze wedstrijd gingen 38 turners de strijd aan om bij de beste 14 te eindigen en zo een plaats voor het Nederlands kampioenschap te halen. Ook per toestel zijn er finale plaatsen te behalen. Mees Knijnenberg van Satuma Alkmaar, begon sterk bij brug waar hij met 17.90 het hoogste cijfer haalde. Bij het toestel rek viel hij bij de reuzendraai en kwam wat onge lukkig terecht op zijn voet. Hij her stelde zich goed door zijn oefening alsnog goed af te maken en haalde 16.40. Dit maakte de wedstrijd met een spannend. Na een peptalk van tramster Rinke Uljee liet Mees zien dat hij ondanks een zere voet ook goed kan turnen. Op vloer turnde hij ook het hoogste cijfer (17.25) dus hij was weer terug in de race. Voltige en sprong gingen naar beho ren en op ringen liet Mees zijn beste oefening zien (18.20) en behaalde hier ook het hoogste cijfer. In ieder geval drie toestelfinales voor Mees aanstaande zondag 2 juni in de topsporthal in Almere. In het alge meen klassement behaalde hij een keurige derde plaats. Zijn teamge noot Lennart Obbink werd zesde en mag ook naar de meerkampfinale. Ronin van Endhoven behaalde net geen meerkampfinale maar mag wel naar de fmale ringen. Zaterdag 1 en zondag 2 juni wordt het Nederlands kampioenschap in Almere gehou den. De laatste wedstrijd van dit tot nu toe geslaagde seizoen. Op vloer turnde Mees het hoogste cijfer (17.25). Aangeleverde foto Stan de Laleijne krijgt zijn welverdiende eerste prijs overhan digd van de burgemeester. Foto: Fred Stevenson HEILOO - Vereniging SportRaad Heiloo maakt zich sterk om sport en bewegen voor zoveel mogelijk mensen uit Heiloo en omgeving toegankelijk te maken. De leden van de sportraad heb ben zich gebogen over de discussie aangaande zwembad Het Baafje ver sus een regionaal zwembad samen met gemeente Castrieum. Dit om te bepalen waar de sportraad in deze zaak zelf staat. Ze zijn tot de conclu sie gekomen dat de vereniging het initiatief voor een, eventueel, regio naal zwembad steimt. Frans Endel en Jan Meijers van SportRaad Heiloo verwoorden waar om. „Gemeente Heiloo bevindt zich in een aftastende fase met gemeente Castrieum met betrekking tot de mogelijkheden voor een gezamenlijk regionaal zwembad. Dit ter vervan ging van openluehtbad Het Baafje. De reële situatie is dat de gemeente moet bezuinigen en dat de kosten van Het Baafje relatief zwaar op de gemeentebegroting drukken. Het Baafje is maar vier maanden van het jaar geopend en de groep gebruikers is al jaren betrekkelijk klein. Uitzicht op een rendabele exploitatie is er daarom vooralsnog niet." SportRaad Heiloo hoopt door een ander geluid de inwoners van Heiloo op een positieve manier bewust te maken van andere opties, zoals een regionaal zwembad. Frans Endel: „We hebben begrip voor de inzet van de Vrienden van Het Baafje. Ook wij vinden uiteraard dat zwemmen voor de Heilooër bevolking mogelijk moet zijn. Maar SportRaad Heiloo is van mening dat je Het Baafje niet als een soort monument moet beschouwen, dat koste wat het kost in zijn huidige vorm behouden moet blijven." De sportraad steimt het initiatief vanuit de gedachte dat met een regionaal zwembad de beschik king over zwemwater gedurende het hele jaar mogelijk wordt. Daardoor biedt het meer ruimte voor activi teiten zoals zwemlessen, aquajog- ging, zwemmen voor mensen met een beperking, een uitbreiding van het Sports@Schoolprogramma Zwemaetief en dergelijke. Maar een regionaal zwembad biedt ook meer kansen voor zwem- en watersport verenigingen zoals wedstrijdzwem- men, waterpolo, sehoonspringen en duiken; sporten die nu niet alleen in de wintermaanden, maar ook regelmatig tijdens het openluchtsei zoen, moeten uitwijken naar andere zwembaden in de regio. Jan Meijers besluit: „De sportraad kijkt liever naar mogelijkheden waarbij zoveel mogelijk mensen van een zwembad gebruik kunnen maken. Wij zien meer voordelen in een multifunc tionele zwemaeeommodatie, bij voorbeeld een combinatie van een overdekt en openluehtbad, waar faciliteiten voor alle gebruikers aan wezig zijn en waar mensen het hele jaar gebruik van kunnen maken. Voor de financiering en exploitatie ervan kan dan bijvoorbeeld ook aan private partijen worden gedacht. Gemeenten zien dit toch, als gevolg van meer verantwoordelijkheden die voorheen bij de landelijke over heid lagen, steeds minder als him taak." VOETBAL HEILOO - Ook de uitwedstrijd tegen Spaarnwoude wist HSV met 3-1 te winnen. Spaarnwoude moest snel scoren om hoop te houden op een gunstige afloop. Na negen minuten kwam een goede dieptepass bij Jesper de Vré die de bal in één keer op de slof nam maar net naast schoot. Vanuit de verre uittrap kwam de 1-0 stand op het 'denkbeeldige' scorebord. De strijd ging hierna over en weer met een beter voetballend HSV, maar door de harde wind bleef Spaarnwoude heel gevaarlijk, maar Thomas de Vries stond als een heer ser in het strafschopgebied. In de 26ste minuut bleef de bal na wat gerommel rond de 16 meter van Spaarnwoude liggen voor de voeten van Jesper die hard en laag inschoot, 1-1. Dezelfde 22 spelers kwamen voor de tweede helft binnen de lij nen, waarbij Spaarnwoude alles uit de kast haalde. Maar na een goede redding in de vierde minuut van Thomas werd twee minuten later de bal goed onderschept, waarna Rick Houtenbos, na een goede lob van Lars Ursern, de 1-2 achter de keeper deponeerde. HSV werd sterker en dat leidde tot nog kansen, maar in de 26ste minuut gaf wederom Lars de bal breed op Jesper, die de 1-3 inschoof. Donderdag speelt HSV uit tegen DSOV. Voor de gratis bus van 18.15 uur kan men zich nog aanmel den bij h.urseni@whsv.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 19