Draaiboek pastorale zorg opgenomen in gemeentelijk rampenplan Eerste editie Music Meeting veelbelovend en hartverwarmend H E I L O O 3 KORTOM Rondje Wogmeerpolder Wonen en werken rond de Witte Kerk Under Construction houseparty BukBuk MUZIEK- EN DANSSCHOOL HEILOO Activiteiten juni 2013 UITKIJKPOST 29 MEI 2013 HEILOO - Als afsluiting van het seizoen van het Nivon Heiloo trekken zij op zondag 2 juni de wandelschoenen aan voor de traditionele 'wandelen over gras'. Dit keer een rondwandeling door de Wogmeerpolder. Vanaf het station Obdam gaat men via de Obdammerdijk naar Hensbroek en verder door de Wogmeer over vele grasdijkjes terug naar Obdam. De wandeling, circa 16,5 kilometer, gaat altijd door, ook bij slecht weer! Daar er nog geen horeca 's morgens open is, neemt u drinken voor ondeiweg mee evenals een lunchpakket, regenkleding en trekt u goede wandelschoenen aan. 's Middags houdt u na circa driekwart van de route te hebben afgelegd bij het Wapen van Wogmeer een rustpauze. Vertrek is om 09.39 uur vanaf station Heiloo (graag op tijd aanwezig zijn) met de trein naar Obdam. Aankomst 10.00 uur aldaar. Informatie en opgave bij familie Mulder, tel. 072-5333127. HEILOO - Heilookenner Jan van Tiel heeft recent veel nieuw fotomateriaal verworven uit vroe gere tijden. Dit toont hij in een presentatie in de Oudheidkamer Heiloo. Bij de bouw van het win kelcentrum 't Loo in 1976-1977 is een groot van het gebied rond de Witte Kerk grondig veranderd. Enkele jaren daarvoor kreeg ook de buurt bij de Oude Pastorie een 'facelift'. In het midden van de negentiger jaren verkreeg het ter rein rond 't Loo een belangrijke verdere aanpassing. Het wonen en werken in de omgeving van de Witte Kerk heeft daardoor veel van zijn vroegere karakter verloren. Wel is de bekende bedrijvigheid van dit belangrijke gebiedsdeel van Heiloo onge wijzigd gebleven. Jan van Tiel presenteert zijn foto's op zaterdag 1 jimi om 15.00 uur. Aanmelding vooraf graag via info.oudheiloo® gmail.com of www.oudheiloo.nl/ Contact/Reactieformulier of via tel 072-5321404. HEILOO - Zaterdag 1 juni start vanaf 21.00 uur in BukBuk een nieuw house-feest onder de naam Under Construction. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.bukbuk. nl, middels Online Ticketscript is de entree slechts 5,- en aan de deur betaal je 7,50. Maikel Maduro (20) organiseert, in samenwerking met Buk Buk, Under Construction. Hij doet een opleiding tot organisator, en is tevens vrijwilliger bij BukBuk, om ook in de uitvoering steeds wijzer te worden. Under Construction is een laagdrempelig thema wat perfect bij het huidige BukBuk past: „Er zijn mensen die denken dat BukBuk failliet is, maar we zijn gewoon under construction", meent Maikel. Het vernieuwende randje zit volgens Maikel in de totale organisatie. Ook de 'arties ten' zijnde de Dj's steken hun han den uit de mouwen om postere te plakken, ideeën in te brengen en het feest te ondersteunen. Het housefeest, waar vooral club, progressive house en dirty house wordt gedraaid, zal meerdere edities krijgen. Like de Under Construction page op facebook, volg Under Construction op twit ter: @build_the_party en maak kans op twee gratis kaartjes voor Under Construction! HEILOO - Vanaf heden is het protocol Geestelijke zorg bij rampen integraal in het gemeen telijk rampenplan opgenomen. Ds. Hanneke Ruitenbeek legt uit dat grote rampen zoals in de Bijlmer, de vuurwerkramp in Enschede en de Nieuwjaarebrand in Volendam ook de levensbeschouwelijke organisa ties aan het denken hebben gezet. In 2002 is in alle gemeenten van Nederland het boekje 'De rol van kerken bij rampen' verspreid, waar in wordt ingegaan op de vraag welke rol kerken en levensbeschouwelijke instellingen bij rampen kunnen ver vullen. Hanneke Ruitenbeek, die als dominee in haar vorige gemeente al had meegeholpen bij het opzetten van een draaiboek voor pastorale zorg bij rampen, kreeg vanuit de gemeente Heiloo het verzoek om dit ook voor Heiloo te doen. Cees van Baar, coördinator in het pastorale zorgteam, weet dat er bij eerdere rampen in ons land bij velen onvrede was over het ontbreken van pastorale zorg. Achter het protocol staan de Protestantse gemeente Heiloo, de Rooms-katholieke parochie en de geestelijke verzorgers van GGZ Heiloo. Ruitenbeek: „De doelstelling is om bij calamiteiten terplekke en/of daarna geestelijke verzorging te bie den; ongeacht iemand's geloofsover tuiging. Dit kan op allerlei manieren; van het luisteren iemand's verhaal of te praten over vragen waar geen helder antwoord op is et cetera. Rituelen kunnen helpen bij de ver werking van een ramp." De gemeente bepaalt, afhanke lijk van de omvang van een calami teit, in eerste instantie of pastorale hulpverleners worden ingezet. Het pastorale crisisteam is opgebouwd uit zes pastores, drie coördinatoren en een aantal pastorale vrijwilligere; allen zijn op de plaats van de ramp herkenbaar aan speciale hesjes. Het team zal gaan meedraaien bij ram penoefeningen. Zowel Van Baar als Ruitenbeek benadrukken dat ieder een in het team zal zijn plek kennen om niet voor de voeten te lopen van andere instanties die worden inge schakeld bij calamiteiten. „Als het pastorale crisisteam bij de plaats van een ramp aankomt, zijn veel zaken al geregeld en in gang gezet." Pastorale zorg zal ook kunnen worden ingezet bij rampen elders, waar doipsgenoten bij betrokken zijn. Ongeacht alle voorbereiding is het zwakke pimt volgens Ruitenbeek tegelijkertijd maar gelukkig ook. „Heiloo heeft gelukkig nog geen ramp van grote omvang meege maakt. Hopelijk blijft dat zo!" Hanneke Ruitenbeek en Cees van Baar. Foto: Carolien Breed HEILOO - Volgend jaar staat een spectaculaire uitvoering van Carmen op het programma. De talrijke bezoekers die Music Meeting Heiloo afgelopen week end hebben bezocht, hebben een veelbelovend 'voorproefje' mogen beleven van wat volgend jaar komen gaat! De organisatie kan terugkijken op een inspirerend tweedaags Heilooër muziekfestival, waar jong en oud nog lang van kan nagenieten. Verdeeld over twee zalen werd een muzikaal menu opgediend om van te watertanden. Heerlijke amuzes, verfijnde tussengerechtjes en een veelzijdig hoofdgerecht als grande fmale. Voor ieder wat wils, want vele stijlen en muziekgenres waren vertegenwoordigd. Zangkoren, orkesten, maar ook solo en instrumentale muzikanten brachten stukken uit hun reper toire ten gehore voor een geïnteres seerd publiek. Op zaterdag kon men getuige zijn van hoe een repetitie kan verlopen. Zo bespeelde Maaike de Wijs een voor velen onbekend en bijzonder uitziend instrument; een Chinese gitaar, waarmee ze met typisch Oosteree klanken de kleine zaal betoverde. Geïnteresseerd werd haar gewaagd waar ze dit exotische instrument heeft leren bespelen. En waar en hoe ze ermee in aanraking is gekomen. Ook in de grote zaal werd druk gerepeteerd. En Teimis van der Zwart liet als diri gent van het Kamerorkest de nuan ces horen wanneer hij het orkest andere aanstuurt. Ondertussen lie pen de leden van het Oratoriumkoor zich warm voor hun repetitie. De ongedwongen sfeer was ook op zondag merkbaar. Na de opening door Hans Romeyn de ambassadeur van het event barstte het muziek festijn wederom los onder de vro lijke tonen van Streetband Caecilia. Teiwijl buiten de Lentemarkt ver maak bood, kon men zich binnen warmen aan een keur van klanken. Rond 16.30 uur maakten het gele genheidsorkest en -koor zich voor een volle zaal op voor apotheose, het Heiloër Volkslied. In zijn slot woord omschreef artistiek leider Teunis van der Zwart het festival als hartverwarmend. Hij bedankte voor de gastwije ontvangst bij GGZ Heiloo. Ook de vele wijwilligers en de Muziekwerkgroep (Marian van Dam, Jaap Schuring, Wim Heijne, Lars Andereson, Margo Kos, Marcel Horsthuis en Teimis van der Zwart), die veel werk achter de schermen hebben verricht om Music Meeting Heiloo te laten slagen, werden op hartverwarmende wijze met luid applaus bedankt! Instrumentenparade Woensdag 29 mei om 19:00 uur. Een parade speciaal voor kinde ren waar alle instrumenten worden gepresenteerd. Daarnaast zullen kinderen van de AMV-klas en leer lingen die de cursus.Leer je ZÓ! hebben gevolgd enkele liedjes laten horen. Open Huis Zaterdag 1 jimi van 11:00-14:00 uur is iedereen welkom, er is van alles te beleven! Diverse optre dens, muziekinstrumenten pro beren, diverse workshops voor peuters/ kleuters en percussie voor iedereen. Daarnaast is er een 'Instrumentafette'. Een deskimdig team van docenten staat klaar om informatie te verstrekken. Kom lang en ontdek je Talent! Musical De steen der Angsten Zaterdag 15 juni om 19:30 uur speelt de musicalklas De steen der Angsten spannende musical door een groep enthousiaste kinderen gespeeld. Kaarten a 3,- zijn te ver krijgen bij de administratie. Zomer Voorspeeluren Van maandag 17 jimi tot en met wijdag 21 jimi Zomer Voorepeeluren om 17.00 en 19.30 uur. Derde in de reeks van Voorepeeluren die de school speciaal organiseert voor haar leerlingen om him repertoire te laten horen en om podiumervaring op te doen. Woensdag 19 jimi om 18:00 uur zal het le en 2e jaareen semble een presentatie geven. Voor meer informatie: zie onze site. Danspresentatie Dierenkleuren Zaterdag 29 juni om 18.00 uur. Danspresentatie door alle kindergroepen met als thema 'Dierenkleuren'. Een sprankelende presentatie met een grote diversiteit aan dansstijlen. Kaarten a 4,00 zijn te verkrijgen bij de administratie. Expositie Rafaël Nigita en Anneth Bons Vanaf dinsdag 25 tot en met 29 juni van 12.00 tot 18.00 uur vindt een expositie plaats van Rafaël Nigita (werken in pastelkrijt) en Anneth Bons (fotografie). Leerlingen van de school zullen deze expositie muzikaal omlijsten. Vacature: lid van het Bestuur met een financiële achtergrond. Voor meer informa tie kimt u mailen naar directie® muziekendansschoolheiloo.nl of tel. 072-5332460. Vacature: lid van het Bestuur met een financiële achtergrond Voor meer informatie kimt u mailen naar directie® muziekendansschoolheiloo.nl of tel. 072-5332460. www.muziekendansschoolheiloo.nl tel.072.5332460 info@muziekendansschoolheiloo.nl adres: Het Veld 1, 1852 GG Heiloo De uitvoering van het Heilooër Volkslied voor een volle zaal publiek. Foto: Carolien Breed De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opne men met de advertentieafdeling op tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Of kijk op www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3