Beauty Health Madeleine Witte Kerk woensdag open voor iedereen Zwemactief van start in Het BaaQe McuSeleine. H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Eerst zwemmen en dan een echte latte macchiato. Dat is voor mij echt genieten! Jeu de boules in Ypestein KORTOM Music Meeting Heiloo op Beat FM Heilooër cum laude gepromoveerd Grote Sacramentsprocessie 8o's 90's Disco Ypestein A-Z. Barbecue Gourmet Party Service A-Z Barbecue Menu per persoon: c 11 50 Zwembad Hippo's De Beeck volg ons @Hipposdebeeck UITKIJKPOST 29 MEI 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed HEILOO - Kennemerstraatweg 452, Heiloo, www.kapsalonmadeleine.nl (tel 072-5334723), www.acupunctimrheiloo.info (06-51476974), www.massagepraktijkbodyandsoul.nl (tel 06-44424336), www.studiopuravida.nl (tel 06-18105524). HEILOO - Op vrijdag 7 juni van 17.00 tot 19.00 uur houden vier apar te praktijken, alle gevestigd aan Kennemerstraatweg 452, open dag: Kapsalon Madeleine, Acupuntuur Natuurgeneeskunde Heiloo, massa gepraktijk Body Soul en Studio Pura Vida! Vier professionals bij wie het welbevinden van mensen centraal staat! Allen werken op een ver antwoorde, natuurlijke en duurzame manier aan schoonheid en gezond heid; afzonderlijk of in een arrangement voor een mooi uiterlijk alsook schoonheid die van binnenuit komt. Initiator van het 'beauty health' centrum is Madeleine de Boer. Zij vestigde zich met haar kapsalon in de voormalige praktijkruimte, waar voorheen een grote fysiotherapiepraktijk was gevestigd. Madeleine is hier in 2010, na 25 jaar vakervaring in een kapsalon in Alkmaar, voor zichzelf begonnen. In de schitterend ingerichte kapsalon, rustig gelegen aan de achterzijde van het pand, kunnen dames, heren en kinderen op afspraak terecht. Voor een vlotte, natuurlijke coupe, een uitgebreide haarbehandeling of een prachtig opgestoken bruidskapsel tot en met een zonnebankkuur. Door mond-tot-mondreclame weten velen Kapsalon Madeleine inmiddels te vinden. ,,Dit is de beste reclame die je kimt wen sen!" De royale voormalige praktijkruimte leent zich bij uitstek voor meerdere activiteiten. Madeleine zocht in de richting van aanvullende bedrijvigheid met een toegevoegde waarde. In 2011 kwam acupuncturist en natuurgeneeskundige Joyce Vermeeren erbij. Zij heeft hiervoor 17 jaar gepraktiseerd in Amsterdam en Bergen. Joyce onderstreept dat de Oosterse en Westerse geneeskimde elkaar prima aanvullen. „Voor chro nische klachten bieden acupunctuur en natuurgeneeskunde, die uitgaan van de mens als geheel en van daaruit de oorzaak van een symptoom bestrijden, goede aanvullende behandelingen op reguliere zorg." Joyce heeft zich gespecialiseerd in kindergeneeskunde, vrouwenklachten en kruidengeneeskunde. Haar praktijk is aangesloten bij beroepsvereniging NWP en behandelingen worden vergoed vanuit de aanvullende zorgver zekering. Begin deze maand openden ook massagepraktijk Body Soul en schoonheidsstudio Pura Vida! hun deuren aan de Kennemerstraatweg. Gediplomeerd ontspanningsmasseuse Mariët Bosschaart maakt op pro fessionele wijze blokkades los en zorgt dat afvalstoffen het lichaam sneller verlaten. Maar bovenal biedt ze totale ontspanning voor lichaam en geest; door een betere doorbloeding vloeien stress en opgebouwde lichaamsspanningen weg en voelt u zich prettiger. Naast ontspannings massage biedt Mariët ook Cuppingmassage; een Chinese massagetech niek met nog meer dieptewerking. Een aangepaste ontspanningsmas sage kan ook verlichting bieden bij sportgerelateerde spierpijnklachten. In Studio PuraVida! (geniet van het leven) zorgt gediplomeerd schoon heidsspecialiste en allround nagelstyliste Heidi Schepers voor schoon heid van buiten en binnen. Zij heeft elf jaar een eigen salon gerund in Purmerend. Heidi werkt in al haar lichaams- en gezichtsbehandelingen met 100% natuurlijke en duurzame verzorgingsproducten en make-up; Phytobiodermie voor voelbare energie en zichtbaar balans en de trendy kleuren van Mineralogie. Ook biedt PuraVida! een compleet afslankpro- gramma volgens Phytocure aan. Schoonheid van binnenuit wordt gebo den door voedingsadviezen en hoogwaardige voedingssupplementen. HEILOO - Ook de komende drie zomermaanden kunt u, met ingang van 5 juni, een kijkje nemen in de Witte Kerk, een van de weinige monumenten die in Heiloo te vinden zijn. Het inte rieur van de kerk is te bekijken tussen 11.00 en 16.00 uur, ter wijl van 12.00 tot 13.00 uur het hoofdorgel zal worden bespeeld door een van de bekende orga nisten uit Heiloo en de regio. Vooral toeristen en 'dagjesmen sen' komen langs, soms afkomstig uit verre buitenlanden. Zij gaan bij him bezoek aan Heiloo graag naar de Witte Kerk, waaraan ze door gaans mooie herinneringen bewa ren. Ze zijn er gedoopt of getrouwd of hebben een dierbare uitgeleide gedaan. Ook dit jaar is openstelling mogelijk dank zij de inzet van vrij willigere, leden van de Protestantse gemeente, die begin deze eeuw werd gevormd uit de hervormde gemeente en de gereformeerde kerk. Zij zorgen ervoor dat u in alle rust het interieur kimt bekijken. Er is schriftelijke informatie beschik baar, waardoor u een goed beeld krijgt van de geschiedenis van de kerk die teruggaat tot het jaar 700, toen de eerste christenpredikers zich in deze streek vestigden. Onder hen was de bekende benedictijner monnik Willibrord.De Romaanse tufstenen kerk is gebouwd in de elfde eeuw. Veel later volgde de toren (ruim 73 meter). In de eerste helft van de vijftiende eeuw werd de kerk uitgebreid met een gotisch dwareschip en een koor. In 1568 is HEILOO - Vanaf woensdag 29 mei start het programma Zwemactief in zwembad Het Baafje. Maar liefst elf basisschoolklas sen komen tussen 29 mei en 19 jimi naar Het Baafje om twee keer drie kwartier lang te zwemmen, sprin gen, duiken en actief bezig te zijn in het water. De aftrap wordt gegeven door groep 8 van basisschool De Duif. Zwemactief is een onderdeel van het programma Sport@School, waarin kinderen tijdens gymlessen HEILOO - Op zondag 2 juni wordt er een jeu de boules toernooi gehouden door wijkvereniging Ypestein. Vorig jaar waren alle ingrediënten op eentje na volop aanwezig. „De regen won het van de zon. Maar een oversized par tytent bood alle andere aspecten onderdak", zegt Wijkvereniging Ypestein. Volslagen nieuwelingen, enthousiaste wedstrijdspelere tot en met een voormalig Nederlands kampioen deden mee. Voor ieder een toegankelijk, met duidelijk verschil in niveau, maar evengoed spannend. Er werd met paren gespeeld waarin de talenten en de 'rookies' evenredig verdeeld waren. Deze middag smaakte naar meer en daarom is er dit jaar een vervolg. Op zondag 2 jimi vanaf 15.00 uur wordt er gespeeld op het jeu de boules-veldje aan de Ypesteinerlaan naast de basisscholen Meander en Paulus. Deelname is gratis en opge ven vooraf kan via wij kverenigingypestein® hotmail.com. de kerk verbrand en hersteld, maar in 1573 bij het beleg van Alkmaar weer veiwoest. In 1630 kwam ze in protestantse handen en werd ze gedeeltelijk herbouwd. Wat het interieur betreft: de twee kroonluchters, de twee lezenaars en de twee avondmaalsbekers zijn geschonken door de familie Van Cats. Zij bewoonde van 1622 tot 1788 het niet meer bestaande kas teel Ter Coulster. Voor het eerst zijn ook oude bijbels te zien, die in een vitrine worden bewaard. Het kabi netorgel is omstreeks 1820 vervaar digd en het grote orgel in 1966, maar het front en de ornamenten dateren uit 1783. Dit seizoen hangen aan de muren foto's van oude Amsterdamse gevelstenen. Ook krijgt u aan de hand van foto's een beeld van oud- Heiloo. Een bord met alle namen van de hervormde predikanten die in Heiloo werkzaam waren, comple teert het geheel. Tegenover de kerk staat een wit pand, tot in de twintig ste eeuw het huis van de predikant. Dit werd landelijk bekend door dominee-dichter J.P. Hasebroek, die er van 1836 tot 1843 woonde. Het werd een ontmoetingsplaats voor jonge dichtere, verenigd in de Kring van Heiloo, waartoe ook Nicolaas Beets behoorde. De plaatselijke cantor-organist Gerard Leegwater zal als eerste op woensdag 5 jimi het orgel bespelen. Hij sluit de rij organisten ook af op woensdag 28 augustus. Meer informatie vindt u op www.pknheiloo.nl, onderaan klikken op Witte Kerk Openstelling (met het rooster van de organisten) en dan op Geschiedenis. kennis kunnen maken met diverse sporten. Voor dit zwemonderdeel hebben de Sportraad, zwemvereni ging De Spetters en De Vrienden van het Baafje de handen ineengeslagen. Met als resultaat dat Zwemactief wordt aangeboden op maandag van 09.00 tot 15.00 uur en op woensdag ochtend van 09.45 uur tot 12.00 uur. De leerlingen zwemmen in een afge zet gedeelte van het vijftigmeterbad. Het zwembad is tijdens Zwemactief conform de bezoektijden geopend voor andere bezoekers. HEILOO - Music Meeting Heiloo op Beat FM. Zoals reeds in de Uitkijkpost uitvoerig is beschre ven zal ook Beat FM bij dit eve nement aanwezig zijn met een uitgebreide reportage. Deze zal worden uitgezonden op donderd- gavond 30 juni vanaf 20.00 uur op 106.3 FM. De uitzending is later ook te beluisteren op Beatfm.nl, onder de knop Uitzending gemist. LEIDEN - In Uitkijkpost van 22 mei is vermeld dat Heilooër Mark McConnell Ewing (26 jaar) zou gaan promoveren tot doctor in de Geneeskimde aan de Universiteit van Leiden. Na de verdediging van zijn proefschrift, dat betrek king heeft op cardiologie, is hij cum laude gepromoveerd. Mark was leerling op OBS de Springschans in Heiloo van 1990 tot 1998. HEILOO - Zondag 2 juni, de dag waarop in Nederland het Hoogfeest van het Lichaam en Bloed des Heren, Sacramentsdag, wordt gevierd, wordt bij O.L.V. ter Nood een grote sacraments processie gehouden. Aansluitend op de mis van 10.30 uur zal de processie, ondersteund door de muzikale begeleiding van de Heilooër harmonie Caecilia, al biddend en zingen optrekken naar het mstaltaar bij de vijver. Vandaar, na het brengen van een huldeblijk aan het Allerheiligst Sacrament, keert de processie terug naar de Kapel alwaar wordt afgesloten met toewijding aan het Heilig Hart, een feestelijk Tantum Ergo en de zegen. HEILOO - Zaterdag 1 juni wordt er een 80's 90's disco gehouden, vanaf 21.30 uur in de Ypsalon. Leeftijd: 18+. Entree gratis. Dj Ruud haalt de beste 80's en 90's hits uit de kast voor de volwassen buurtbewoners. Kijk voor meer informatie op: www.ypesite.nl ADVERTENTIE Lekker makkelijk, alles inclusief, minimaal 5 personen Vlees Salades Sauzen Benodigdheden Kipfilet Komkommersalade Zigeunersaus Porseleinen borden Filetkarbonade Witte koolsalade Cocktailsaus RVS bestek Kipsaté (2 stokjes) «Huzarensalade «Knoflooksaus Gasbarbecue •Mexicaanse Kartoffelsalade «Satésaus met gasfles barbecueworst Gemengde rauwkost Stokbrood met «Tangen •Grillburger Perzikschijfjes kruidenboter «Servetten Bel voor onze folder 077 - 46 77 200 of kijk op www.barbecue.nl BEZORGING DAGELIJKS GRATIS DOOR HEEL NEDERLAND ZELFS DE AFWAS NEMEN WE MEE! hippos-debeeck.nl - Molenweidtje 2-1 862 BC Bergen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5