Hairspray spettert van het Beunpodium Yvonne Olgers op de Kunst6daagse 2013 de Ontdekking Cadeauwinkel! Kom en Vaderdag Zomer m van de Maand Mocca d'Or Juffencadeautji p Ykihtebbendeieukste Maarf,rSaikJaarStaan- 11 Techno in de Buk Buk met Pollusion 3r zelf wat uit2oekenka natuurlijk ook altijd. Stationsweg 74 1851 LL Heiloo 072 5333308 www.de-ontdekking.eu UITKIJKPOST 5 JUNI 2013 Bruisende spelers in een kleurrijk decor! Foto: Peter Bijkerk HEILOO - Met een geweldige dosis energie en enthousias me zetten de Hanswijckers als eerste amateurvereniging in Nederland de officiële versie van de musical Hairspray op de planken. Theater De Beun was twee avon den tot de nok gevuld, alleen zater dagmiddag waren er veel stoelen vrij. Dat er met veel inzet aan de voorstelling was gewerkt, was op alle manieren te zien. Een enorme jaren 60 TV omlijstte het totale toneelbeeld. Decorstukken waren indrukwekkend. Een jeugdmusieal- vereniging heeft altijd een fors ver schil in leeftijd en niveau. Dat ver schil was er zeker, maar het niveau lag plezierig hoog! De dragende rollen waren stuk voor stuk over tuigend. Regisseuse Lotte Weighell heeft prima keuzes gemaakt, onder andere door Ruby de Nijs in de hoofdrol van Tracy te zetten, Lotte de Groot als bitch/vamp aan de andere kant en Sylvana Tromp daar tussenin als presentatrice. Deze meiden waren geweldig overtui gend in him rollen met zang en spel. Maar ook de kleinere rollen konden boeien en het ensemble stond als een huis. Fijn om te zien was, dat er nagenoeg op alle plaatsen met overtuiging gespeeld werd en dat de jonge spelers gretig en niet schuch ter hun rollen invulden. Dat je met juiste attitude niet afhankelijk bent van geweldig zangtalent, lieten Edna (Jop Roelofsen, 1.95 meter?) en Wilbur (Twan Bossehaart, 1.35 meter?) zien met him duet 'Op jou staat geen maat'; zij veroverden het publiek volledig! Was er dan geen wanklank? Zeker wel: het geluid, niet name de zendermicrofoons, was helaas niet op orde. Dat deed geen recht aan een spelersgroep die zo veel teamwork uitstraalt en collectief het podium afspat HEILOO - Zaterdag 8 juni vindt de eerste editie plaats van Pollusion. Twee jonge heren uit Egrnond, Jos van Duin en Bram de Graaff, laten zien dat jongeren zich wel degelijk bekommeren om de wereldwijde vervuiling van het milieu. Pollusion is een con cept dat is gebaseerd op de ver vuiling van de aarde. Jos en Bram laten dit zien, horen en voelen in tot een riool omgetoverde Buk Buk, onder het geluid van rauwe techno klanken. Kaarten zijn voor 5,- verkrijgbaar op www. bukbuk.nl. Pollusion laat het con trast zien tussen de ooit zo mooie natuur en de braakbal die de mensheid er van heeft gemaakt, Smijt dit thema in de blender niet een hand vol spijkers en een scheut ruwe olie, voer het aan de Dj en de uitkomst is een heerlijk avondje vol vervuilende techno! Dit zal gepresenteerd worden door verschillende bekende tech- no-dj's uit heel het land. Tijdens de verschillende edities zal door de Egmondse vrienden aandacht worden besteed aan één van de vele vormen van Pollusion. Elke editie wordt er een sub-thema aan het concept toegevoegd dat gekoppeld staat aan een apart soort milieuvervuiling. De onder liggende doelstelling van het con cept, is jongeren bewust maken van het vervuilde milieu waar we dagelijks direct en indirect mee te maken hebben. Dit wordt op een aangedikte manier gepresenteerd in de vorm van een feest, waarbij de nadruk ligt op een positieve gedachte, namelijk feesten! De eerste editie zal het sub-thema 'sewage' (riool) zijn. Naast de muziek zal veel aandacht worden besteed aan het visuele aspect dat bijdraagt aan de belevenis 'pol lusion'. HEILOO - Schilderes Yvonne Olgers is geboren en geto gen Heiloose en deed vorig jaar voor het eerst mee met de Kunst6daagse. Een dubbel expositie in haar ouderlijk huis, samen met haar moeder, de keramiste Catharina Olgers. Dat werd een succes en vraagt om herhaling. Met de kimstödaagse eind juni is het van donderdag tot en niet zon dag open huis aan de Bayershoffweg 4. Moeder en dochter exposeren hun kunstwerken dan in huis en atelier en bij mooi weer ook in de tuin. In het weekend geeft Yvonne bovendien schilderdemonstraties. De laatste tijd maakt Yvonne veelal vrouwenportretten in gemengde techniek. Ze hebben iets mystieks en dromerigs wat ruimte biedt aan de kijker. Ook is de tegenwoordig in Alkmaar woonachtige schilderes bedreven in zeelandschappen. Per schilderij gebruikt ze een beperkt kleurenpalet, experimen teert veel met materialen en werkt graag op grote formaten. Yvonne Olgers kan omschreven worden als een eigenzinnig en veelzijdig kunstenaar. „Ik probeer tijdens het schilderen een stuk innerlijke schoonheid weer te geven, een gevoel, een gedachte. Leuk om niet de komende Kimstödaagse mijn werk aan alle bezoekers te tonen, ik hoop op royale aanloop en ook weer mensen van vroeger te zien." Meer over Yvonne's kunst is te vin den op: www.yol.nl. Schilderes Yvonne Olgers doet samen met haar moeder mee met de Kunst6daagse. Aangeleverde foto Kaarsen, windlichten, fakkels, haardblokken en nog veel meer leuks te krijgen. CaféDiego, 1 kilo en heerlijke koffie een klein zoetje in de afdronk Van €18,50 16 juni is het alweer Vaderdag OPENINGSTIJDEN: Maandag GESLOTEN Dinsdag Woensdag Donderdag 9.00-18.00 uur Vrijdag 9.00-18.00 uur Zaterdag 9.00-17.00 uur

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11