Egmondse groep 8'ers Kleurenorkest 'zwaaien af Djazz 2 imprezz danst uitverkochte dansvoorstelling Ringsteken in Limmen DEZE ZON/VVG AH Roomboter appeltaartje 9 juni Vanaf 10.00 uur Zondag 16 juni is er weer ringsteken in Limmen Zondags van 10.00 tot 20.00 uur. Overige aagen 8.00 tot 21.00 uur open REGIO - Zondag heeft dans school Djazz 2 imprezz uit Limmen twee uitverkochte dansvoorstellingen gegeven. De dansgroepen, die onder leiding van Willy Könst staan, straalden met 19 dansen op het toneel. De verhaallijn in de show, geschreven door Wouter Molenaar, werd geacteerd door Nienke Oiling en Joyce Mous. In het verhaal zijn zij net afgestudeerd en op zoek naar een baan. Een baan in de richting van him studie hebben ze niet kun nen vinden. Ze pakken daarom alles aan wat er voorbij komt en hopen zo de ideale baan te vinden. De show werd geopend door de dansers van groep 5/6 met de dans 'Word ik dit of word ik dat'. Allemaal gekleed in kleding passend bij velschillende beroepen. Daarna volgden dan sen met spionnen, meiden van de brandweer, musicalsterren, show girls, stewardessen en reisleidsters. Dansers van 3 jaar tot in de 20 jaar hebben laten zien wat zij kimnen. Er werd gedanst in velschillende stijlen. De showgroep liet met de dans 'Read all about it' een prach tige moderne dans zien waar de zaal erg van onder de indruk was. LIMMEN - Zondag 16 juni klinkt hoefgetrappel door de straten van Limmen. Te paard of geze teld op de bok wordt de sabel getrokken. Liefhebbers strijden om de eer en de prijzen. Even waant men zich in de middel eeuwen. Tijdens het jaarlijkse Ringsteken blijkt een oud volksgebruik spring levend. Voor de 27ste keer maakt Organisatie Ringsteken Limmen de Dusseldorperweg ten hoogte van café Bar de Lantaarn vrij voor rui ters en koetsieis. Vanuit het zadel, de kar of de koets proberen de deel nemers de ringen aan hun sabel te rijgen. Snelheid maken is verplicht, zo stellen de spelregels. Opperste concentratie en volledige controle over het paard zijn vereist om een goede prestatie te leveren. De eer, de prijzen, maar vooral de sfeer is waar het om draait tijdens het jaar lijkse Ringsteken. Aanmelden is mogelijk voor iedereen, jong of oud, ervaren of volkomen groen, pony meisje of paardenman. Genieten is belangrijker dan presteren. De deelnemers worden ingedeeld in diverse categorieën. Er wordt onderscheid gemaakt tussen aange spannen en gezadelde viervoeters. Ook bestaat er een aparte catego rie voor kleine pony's. Een speciale prijs wordt uitgereikt aan de deelne mer die zijn paard of pony, zichzelf en eventueel de koets het mooist heeft aangekleed. De organisatie nodigt u uit om deel te nemen aan het jaarlijkse Ringsteken Limmen. Aanmelden kan nog tot 7 jimi via www.ringstekenlimmen.nl. Het evenement wordt afgesloten met muziek in Café Bar de Lantaarn. De oudere groepen met dansers van het Voortgezet Ondeiwijs dans ten strak, met mooie technieken en veel energie. De jongste dansers van de kleutergroepen waren vertede rend in hun glitterjurkjes. De dan sers van groep 3/4 dansten als echt moeders met een babypop in de had. De show werd afgesloten met een einddans waarbij alle dansers meededen. Een propvol toneel met swingende dansers zorgde voor een spetterend einde. Na afloop waren overal lovende reacties te horen. Zondag heeft dansschool Djazz 2 imprezz uit Limmen twee uitver kochte dansvoorstellingen gegeven. Aangeleverde foto Het Kleurenorkest en ik ben met haar een keer meegegaan om proef te draaien. Ik voelde me hier meteen op mijn plaats!" Ivar hoorde via zijn broer over de veel kleinere groepen, de andere manier van leren en het vaker buiten zijn. Dat wilde hij ook! En Jasper was het met hem eens. Jeff kan best goed leren, maar werd op zijn oude school gepest. Hij was zo bang geworden dat hij zelfs de eerste dagen op het Kleurenorkest onder tafels kroop. Wout werd op zijn oude school, ook daar waren Ivar en Jasper zijn klasgenootjes, bijna dagelijks uit de klas gestuurd. Huilend thuiskomen was voor hem geen uitzondering. Alle vijf zijn het roerend met elkaar eens dat de klei nere groep en de andere leermetho de volgens het natuurlijk leren hen veel goeds heeft gebracht. Iloe en Ruby: „We zijn de laatste jaren met sprongen vooruit gegaan!" Waarbij Iloe ook letterlijk de hoogte in is geschoten. Ze vinden de stap naar de middelbare school spannend, maar ook leuk. Ivar vertelt dat (leer kracht) John hen al enigszins heeft voorbereid op wat komen gaat. Ze vinden het jammer dat ze him klas genootjes wellicht minder zullen zien en zullen de vertrouwdheid van hun basisschool missen. Maar tegelijkertijd zijn ze ook nieuwsgie rig naar him nieuwe school. En dat ze vanaf volgend schooljaar weer volgens een andere leermethode les zullen krijgen, daar zien ze nu in ieder gaval niet tegen op! LIMMEN - Aan het einde van het schooljaar zwaait een Bergense 'delegatie' groep 8'ers af bij basisschool het Kleurenorkest in Limmen. Zo ook Ivar, Jasper, Jeff en Wout woonachtig in de Egmonden en Iloe en Ruby komend uit Bergen. Allen hebben een eigen verhaal waarom ze drie of vier jaar geleden voor deze basisschool hebben gekozen. Zowel Iloe als Ruby konden op him oude school moeilijk meeko men met de rest van de groep. Het bleek dat ze dyslectisch waren en hadden moeite met de taalvakken; Ruby ook met de rekenvakken. Voor Iloe bracht een jaar zittenblij ven in groep 3 weinig verandering. Bovendien was ze twee koppen kleiner dan haar klasgenootjes, waarmee ze nog wel eens gepest werd. „Mijn vriendin ging al naar Op zondag 16 juni klinkt hoefgetrappel door de straten van Limmen. Aangeleverde foto Ruby, Iloe, Wout, Ivar, Jasper en Jeff zijn klaar voor de volgende Stap! Foto: Carolien Breed Limmen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 13