De C2000 antennemast komt er sowieso Eensgezindheid maakt emotionele concertreis Leerlingen PCC bezoeken Westerhout H E I L O O 3 KORTOM Interieur Witte Kerk te bezichtigen Afgestudeerd Kustrally Rotary Club Heiloo op Beat FM Collecte Rode Kruis Opkikkertje van Keer op Keer In juni spannende boek centraal in Bibliotheek Foto van het jaar bij Fotoclub Heiloo UITKIJKPOST 5 JUNI 2013 HEILOO - Op woensdag 29 mei liepen de gemoederen in cul tureel centrum De Strandwal hoog op, tijdens de informatie bijeenkomst over de plaatsing van een hoge antennemast aan de Ypersteinerlaan (naast firma Liefting). De bijeenkomst was, op aan dringen van de gemeente, door Meldkamer Diensten Centrum ingelast om de gemoederen enigs zins te bedaren. De komst van de antennemast, slechts vijftig meter van een woonwijk verwijderd, zorgt al weken voor grote onrust. Veel omwonenden zijn bang voor de mogelijke gevolgen van straling voor de volksgezondheid. Naast veel omwonenden maakten ook burge meester Hans Romeyn, wethouder Ouderkerken en tal van raadsleden deel uit van de kritische groep toe hoorders. Gomes was strijdbaar en zette al voor het begin de toon. Programmamanager Gert Jan Elzinga, projectleider Martijn Jasperse, verwerver Michiel Krouwel en Bart Huizing, voorlichter van het Nationale Antennebureau, deden hun best de volle zaal met een duizelingwekkende stortvloed aan informatie ervan te overtuigen dat er vooral geen gevaar is voor de volksgezondheid en waarom uit 27 mogelijke opties juist voor deze locatie is gekozen. Maar uitspraken van Huizing als 'in wetenschap pelijk onderzoek zijn geen directe bewijzen gevonden dat er een ver band is tussen elektromagnetische straling en lichamelijke klachten' en 'de blootstellingslimiet voor EM straling blijft ver onder de hui dig geldende norm van 28 Volt per meter' konden de zaal niet gerust stellen. Integendeel. 'Dat gold voor meerdere gevallen, waarbij jaren later door nieuwe onderzoeksme thoden kon worden aangetoond dat het wel degelijk schadelijk voor de gezondheid bleek' en 'Bij twij fel risico's mijden; vooral in een woonwijk!' klonk het weerwoord. Hadden veel aanwezigen nog een sprankje hoop dat de locatie van de mast bespreekbaar zou zijn, de vier vertegenwoordigers van MDC hiel den voet bij stuk; de C2000 antenne komt er! Bezwaren kunnen door overheidsbeleid niet worden inge diend en een omgevingsvergunning hoeft niet te worden aangevraagd. De locatie is echter gemeentegrond. En de gemeente zit 'behoorlijk met deze mast in zijn maag'. Al heeft de gemeente geen rol in het besluit vormingsproces, de burgemeester nodigde bewoners aan het einde van een lange, broeierige avond uit om contact te houden met de gemeente. Ook Jacob Ouderkerken opperde na afloop de mogelijk heid om geen medewerking aan de grondoverdracht te verlenen. HEILOO - Dinsdag 21 mei was weer de laatste avond van het fotoseizoen voor Fotoclub Heiloo. Traditiegetrouw worden dan de drie beste foto's van het seizoen uitgekozen door een exter ne jury. In dit geval bestond de jury uit Suzanne van Koolwijk en Menno Hartenberg, die op vakkundige wijze alle ingeleverde foto's hebben besproken en uiteindelijk de winnaars bekend maakten. De eerste plaats ging naar Yolanda Geldof voor een fraai portret van Chris Sijm. Deze foto komt uit een serie die zij over deze vrouw gemaakt heeft. De tweede plaats was voor Karin van Velthuijsen voor een schitterende strandfoto en op de derde plaats kwam de foto van Mariska Lansbergen die het thema 'feest' uitbeeldde. Alle winnende foto's zijn te bekijken op WWW.f0t0clubheil00.nl. Foto: Yolanda Geldof De aanwezigen kregen een duizelingwekkende stortvloed aan informatie over zich heen gestort. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Afgelopen week end heeft het grootorkest van Eensgezindheid een bijzon dere concertreis naar Schier monnikoog gemaakt. Naast de deelname aan het plaat selijke muziekfestival vonden ook veel activiteiten plaats op sociaal, cultureel, recreatief en educatief gebied. Tijdens het muziekfestival behaalde het orkest een welverdien de tweede prijs. Met de fiets waren er vanuit het onderkomen in de kampeerboerderij diverse uitstapjes gemaakt. Ook werd er een bijzonde re huifkarrentocht gemaakt over de duinen en het brede strand. Ook werd de vorig jaar op het eiland overleden baritonsaxofo nist Klaas Koelemaij herdacht. Zo werd er opgetreden in de muziek tent Het Beukennootje, waarbij er ondanks het bewolkte weer zonne- stalen begonnen te schijnen op het moment dat de mare Harba Lorifa ter ere van Klaas Koelemaij werd ingezet. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- Prinune. X1i.1r.1i1> vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - In mei en juni maken kleine groepjes tweedeklassers van de school deel uit van het project 'Landelijk leven' in de Zorgcirkel Westerhout, een ver pleeghuis waar dementerende bewoners worden verzorgd. Een beetje eng vonden de eerste zes leerlingen van PCC Heiloo het wel, om op dinsdag 28 mei binnen te stappen op de Platanenhof, de afde ling waar zo'n dertig dementerende bewoners him thuis hebben. Omdat de bewoners veelal afkomstig zijn van het boerenland, organiseerde de Zorgcirkel van het verpleeghuis het project 'Landelijk Leven'. De komende weken bezoekt een aantal aaibare kippen, varkentjes, konij nen, een kalfje en dus ook een wis selend groepje jonge leerlingen van PCC Heiloo de afdeling. De leerlin gen krijgen steeds een schilderop dracht mee, vertellen de bewoners wat bij hun schilderijen, geven een schilderdemonstratie en praten met de bewoners over het leven vroeger. Anoeska van Dijk (13 jaar, Heiloo) geniet wel van de middag: „Mijn hobby's zijn tekenen en dieren, dus ik vind het wel leuk om hier te zijn. De gesprekjes met de bewoners hier verlopen natuurlijk wel een beetje andere, dan die met mijn eigen oma van 83 jaar." Hau Nguyen (14 jaar, Heiloo) vertelt: „Er was een mevrouw die vroeg of ik haar zoon was en een ander dacht dat ik ziek was." Vooraf kregen de leerlingen in het verpleeghuis uitleg over wat ze op de afdeling konden veiwachten. Het zestal van vandaag heeft nog wel wat tips voor hun klasgenootjes die de afdeling de komende weken zullen bezoeken. Rosan Favot (13 jaar, Heiloo): „Je mag hier heus wel lachen, maar je mag de bewoners natuurlijk niet uitlachen, want dat vinden ze echt niet leuk." Sem Zwart (14 jaar, Egmond aan den Hoef) vult aan: „En je moet goed op je verf let ten, want er is ook een bewoner die denkt datje het kunt opeten!" v.l.n.r: Sem Zwart (14 jaar, Egmond aan den Hoef), Hau Nguyen (14 jaar, Heiloo), Anoeska van Dijk (13 jaar, Heiloo). Aangeleverde foto HEILOO - De Witte Kerk is elke woensdag open tussen 11.00 en 16.00 uur. Volgende week woens dag zal tussen 12.00 en 13.00 uur het orgel worden bespeeld door (12 juni): Fred Lodder. HEILOO - Plaatsgenoot Michael Noom is afgestudeerd op de TU Delft. Hij is onderdeel van de Kite Power onderzoeksgroep van de TU Delft, die een windenergiesy steem heeft ontwoipen waarmee met behulp van een vlieger vol ledig automatisch elektriciteit wordt opgewekt. Michael zat op de Benedictusschool in Plan Oost en daarna op het JPT in Castricum. HEILOO - Op zaterdag 1 jimi vond de Kustrally Rotaiy Club Heiloo plaats waaraan oldtimers en min der oude auto's en motoren aan deelnamen wederom voor een goed doel. Beat FM was bij deze gebeurtenis aanwezig om verslag te maken. Dit is te beluisteren op donderdagavond 6 juni vanaf 20.00 uur via de ether op 106.3 FM. en later op Beat FM.nl en afstemmen op 'uitzending gemist'. HEILOO - In de week van 10 tot 15 jimi vindt weer de jaar lijkse collecte plaats voor het Nederlandse Rode Kruis. De opbrengsten van deze collecte zijn uitsluitend bestemd voor de lokale activiteiten van de afdeling Heiloo van het Rode Kruis. Met het geld kan de afdeling Heiloo het komende jaar onder meer: de telefooncirkels in stand houden; sociale activiteiten sponsoren; de speel-o-theek vernieuwen; de noodhulp op een hoger plan bren gen; et cetera. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje 300,- aan een vereniging of stichting. De opkik ker van de maand jimi gaat naar Leo Bekerna uit Heiloo voor zijn deelname aan de sportieve inzamelingsactie Alpe d'Huzes. Dit bedrag komt ten goede aan de KWF. U kunt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - Bibliotheek Heiloo heeft een uitgebreide collectie spannende boeken, zoals thrillers, waargebeurde verhalen en detec tives. Omdat leden van de biblio theek alle boeken al gratis lenen (zit in het lidmaatschap), en de bibliotheek voor hen deze maand toch graag iets extra's wil doen, lenen zij de hele maand jimi twee spannende dvd-films voor de prijs van één. Wist u overigens dat u met uw bibliotheekpas in het hele land gebruik kunt maken van aantrekkelijke voordelen? Meer voordeel met uw biebpas vindt u op www.voordeelmetjebiebpas.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3