Tandprothetische praktijk Rutger Weijer Presentaties in Oudheidkamer Heiloo H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Na een drukke werkweek is het heerlijk om een paar baantjes te zwemmen in De Beeck. Vrijdagavond 2CK00, lekker rustig! INGEZONDEN BRIEF Zendmast Ringwegwegdek Geluidsoverlast I Geluidsoverlast II OUD PAPIER DIERENBESCHERMING A-Z Barbecue Gourmet Party Service A-Z Barbecue Menu per persoon: c 11 50 Zwembad Hippo's De Beeck volg ons @Hipposdebeeck UITKIJKPOST 5 JUNI 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Gezondheidscentrum De Strandwal 22, 1851 VM Heiloo, tel. 072 - 5331902, www.rutgerweijertp.nl,info@mtgerweijertp.nl. HEILOO - Sinds mei is de nieuwe Tandprothetische praktijk Rutger Weijer gevestigd in gezondheidscentrum De Strandwal. Rutger Weijer is als zelfstandig tandprotheticus specialist in het aanmeten en ver vaardigen van alle uitneembare gebitsprotheses. Dat kan een volledige gebitsprothese zijn, maar ook een prothese op nieuwe of bestaande implantaten. Een frame of gedeeltelijke prothese behoort ook tot de mogelijkheden. Hierbij blijft een deel van het eigen gebit behouden, het andere deel wordt vervangen door een gebitsprothese. Hij werkt daarbij nauw samen met de tandarts, implantoloog en/of mondhygiënist(e). Rutger heeft na de vijljarige opleiding voor tandtechnicus, en jaren lange werkervaring in dit metier, nog eens vier jaar doorgestudeerd voor tandprotheticus. Dit specialistische en zeer ambachtelijke beroep spreekt hem aan omdat hij, behalve het directe contact met klanten, hierin zijn creativiteit kwijt kan. Als tandprotheticus kan hij veel klein schaliger, preciezer en daarmee veel klantgerichter werken naar een mooier resultaat. Rutger werkt met materialen van hoogwaardige kwa liteit. „Een tandprotheticus heeft het hele maakproces van een gebits prothese in de hand; van het begin, het aanmeten, tot en met het eindre sultaat. Door het directe contact met de klant kim je zijn of haar wensen rechtstreeks uitvoeren, waardoor een natuurlijke prothese met een per soonlijke uitstraling ontstaat." Rutger heeft werkervaring bij verschillende praktijken opgedaan alvo rens hij in mei zijn eigen tandprothetische praktijk op De Strandwal opende. Zo heeft hij twee jaar freelance voor tandprotheticus Jan Jansen in Heiloo en voor praktijken in Alkmaar en Warmenhuizen gewerkt. Hij beseft dat dit vak bij veel mensen vragen oproept; vragen die hij graag beantwoordt. Wist u bijvoorbeeld dat voor een uitneembare gebitspro these geen doorverwijzing van een tandarts of kaakchimrg nodig is, maar dat u hiervoor direct bij de tandprotheticus terecht kunt? Of dat de vergoeding van een gebitsprothese voor driekwart in de basisverze kering valt? De overige 25 wordt veelal vanuit het aanvullende pak ket vergoed. Rutger Weijer heeft contracten met de meeste zorgverze keraars en kan daardoor direct declareren. En wist u dat u iedere vijf jaar recht heeft op vergoeding van een nieuwe prothese en dat reparatie en rebasing (het vernieuwen van de pasvorm) volledig vanuit de basis verzekering worden vergoed? „Mensen lopen vaak te lang door met een gebitsprothese die eigenlijk niet meer goed past of erg versleten is. Hierdoor ontstaat pijn en ander ongemak. Het is aan te raden om de prothese om de twee jaar te laten controleren; soms is een kleine aan passing in de pasvorm al genoeg." Om de drempel laag te houden zijn bij Tandprothetische praktijk Rutger Weijer controles en vrijblijvend advies gratis! De praktijk is aangesloten bij brancheorganisaties ONT en Kwaliteitsregister Tandprothetici, hetgeen kwaliteit waarborgt. Tandprothetische praktijk Rutger Weijer houdt op maandag 10 juni en maandag 17 juni een open informatiemiddag; van 13.00 tot 17.00 uur kan iedereen vrijblijvend in de praktijk terecht voor vragen en/of advies. Als ik in Heiloo-Zuid zou wonen met vrij uitzicht op de golfbaan, zou ik er ook stevig van balen als er een zendmast voor mijn neus zou komen te staan. Maar de verhalen over de gezondheidsrisico's, kan men toch echt beter achteiwege laten. In serieus wetenschappelijk onderzoek is nog nooit een verband aangetoond van de aanwezigheid van een zendmast met optredende gezondheidsklachten, en zeker niet met alle vreselijke aandoeningen die ons in de Uitkijkpost van vorige week in het vooruitzicht werden gesteld. Wel in pseudowetenschap natuurlijk. Wie durft te beweren dat zendmasten meer slachtoffers zullen maken dan alle terroristische groepen wereldwijd bij elkaar, is dan ook wel enigszins van het pad af geraakt. Wie een radioactiviteits teken voor zijn raam hangt, stelt zijn eigen ongemak op een lijn met bij voorbeeld het leed van de mensen die in Tsjemobyl woonden. Ik vind dat ongepast en ergerlijk. Ik ben zelf kernfysicus en heb regelmatig in ruimtes gewerkt waar ik me moest beschermen tegen radioactieve stra ling. Wat de aard van de straling en de gezondheidsrisico's betreft, is dat een totaal andere wereld. Als ik in Heiloo-Zuid zou wonen met vrij uitzicht op de golfbaan, zou ik me meer zorgen maken over de A9 die ook in het zicht ligt. De schadelijke invloed van fljnstof op de gezond heid is namelijk wel aangetoond. André Burghardt Heiloo Eerder schreef ik over de beslis sing van een stel duffe ambtenaren, die vanuit de Ivoren Toren beslisten om alle zijwegen die uitkomen op de Ringweg te voorzien van peper dure, en gevaarlijke op-en afritten, terwijl plaatsing van een paar sim pele 'voorrangsborden' voldoende zou zijn geweest. Niet wetende dat hierop nog een veivolg zou komen, toen deze week plotseling voor iedere zijweg, op het wegdek van de ringweg, in langsrichting een beton nen geleider van zeker twintig cen timeter hoogte werd aangebracht. Levensgevaarlijke obstakels die bij avond en slecht weer zeer slecht zichtbaar zijn voor automobilist en (brom)fietser, en dus gewoon vra gen om ongelukken. Blijkbaar is er toch iemand met gezond verstand opgestaan bij de gemeente, want hedenmorgen (vrijdag 31 mei) con stateerde ik dat de Firma Vrijbloed druk bezig was de meeste geleiders weer te verwijderen, daarbij grote gaten in de bestaande asfaltlaag achterlatend... Ik vraag me af welke gekken op ons raadhuis voor dit beleid verantwoordelijk zijn. Wie er betaalt moge duidelijk zijn, dat zijn uiteraard de inwoners. En de amb tenaren in de gemeentelijke Ivoren Toren gaan rustig verder, dromend van him volgende idiote plan! Ad van Kamp Heiloo Naar aanleiding van de ingezonden brieven over geluidsoverlast kun nen we constateren, dat mensen inderdaad last van lawaai kunnen hebben! Laten we in deze elkaar ondersteunen in plaats van afval len. 1. Op dit moment ligt op de gemeente ter inzage Actieplan Geluid 2013-2017. Informatie hier over stond in de Uitkijkpost: Heiloo contact van 22 mei. Wilt u iets doen ten aanzien van geluidsoverlast, dien bezwaar in over de normen die worden gesteld. Treingeluid valt hieronder, maar helaas vliegtuigla waai niet. Daar moeten we andere wegen bewandelen. 2. Treinlawaai kan redelijk eenvoudig verminderd worden door lage geluidschermen langs de rails te plaatsen, Dit is in HEILOO - In de Oudheidkamer Heiloo worden twee presenta ties gehouden. Op 8 juni is het onderwerp 'Lena, Duits dienst meisje op Nijenburg', op 15 juni 'De geschiedenis van de Stationsweg Heiloo'. Lena Gronsky was van 1925 tot 1931 dienstbode op Nijenburg. Zij was een van de vele Duitse meisjes die tussen de beide wereldoorlogen vanuit het arme Duitsland toevlucht zochten in het 'rijke' Holland. Lena maakt zich zeer geliefd op Nijenburg door haar ijver en haar zonnige karakter. Het dienstverband op Nijenburg moest, zo gold dat in die jaren, worden beëindigd, omdat zij in het huwelijk trad met de chauf feur Honig, die vaak jonkheer van Foreest naar het station bracht. Agnes van Menen was in Alkmaar het buurmeisje van deze bijzondere vrouw. Zij heeft de herinneringen aan haar buurvrouw Lena te boek gesteld en vertelt daarover in de Oudheidkamer Heiloo op zaterdag middag 8 juni 2013, 15.00 uur. De Stationsweg in Heiloo is eeu wenlang een belangrijke oost-west- verbinding geweest in het doip. De naam Stationsweg geldt pas vanaf 1924 en was bedoeld trein reizigers op het goede spoor te zet ten naar het station. Voor die tijd kende de weg, of delen daaivan, de namen: Oudburgerlaan, Obriglaan, Breedelaan en Kerkweg. Hans Ruiter, geboren en getogen op de Stationsweg, presenteert op zater dag 15 juni, om 15.00 uur, beelden van de oude Stationsweg en vertelt daarover. De presentaties zijn vrij toegankelijk. Aanmelding vooraf graag via info.oudheiloo@gmail. com of www.oudheiloo.nl, of als het voorgaande voor u niet mogelijk is, via tel. 072-5321404. diverse gemeenten reeds uitge voerd. Actie: zie 1! 3. Dat de vlieg tuigen al met stationair draaiende motoren overvliegen boven Heiloo is onjuist. In mijn overleg met 'Bewoners Aanspreekpunt Schiphol, Bas' is toegegeven, dat de vliegtui gen reeds bij IJmuiden op de vlieg hoogte zitten voor het landen op de Polderbaan. Dat betekent dat het vliegtuig op hoogte moet blijven en dus gas moet geven. En gas geven geeft nu juist de meeste geluidsover last. De discussie hierover loopt nog. Ik hoop dat iedereen, die last heeft van geluid wil samenwerken en de gemeente, dan wel uw poli tieke partij en zodoende de raad zou kunnen bewegen er iets aan te doen! Uw persoonlijke steim en actie naar politiek en gemeente is hierbij onontbeerlijk. Louke Kruijver Heiloo Fijn dat de Uitkijkpost de heer Hoffer en anderen de gelegenheid heeft gegeven de vliegtuigellende boven ons mooie doip aan te kaar ten. Ter aanvulling op zijn voor iedereen haalbare en praktische tips: mensen die niet via het inter net willen of kunnen protesteren, kunnen op elk moment van de dag en ook nacht bellen met Bewoners Aanspreekpunt Schiphol (BAS), op tel. 020-6015555. Van der Laan Heiloo Zaterdag: Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmerverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Vermist: Witte kater, zwarte oren en wangen, zwart puntje onder neus, zwarte vlekken op rug, zwarte staart met wit puntje, gee., gechipt, 1 jaar, Vlekkie, Ewislaan Heiloo. Grijscyperse poes, wit vlekje links van neus, witte buik, drie witte sokjes, links achter witte kniekous, klein, 2,5 jr, Layla, Obriglaan Ewisweg Heiloo. Lapjespoes, witte snoet, buik en poten, dik, circa 5 jr, Bob, Westerweg/ Zeeweg Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. ADVERTENTIE Lekker makkelijk, alles inclusief, minimaal 5 personen Vlees Kipfilet Filetkarbonade Kipsaté (2 stokjes) Mexicaanse barbecueworst Grillburger Salades Komkommersalade Witte koolsalade Huzarensalade Kartoffelsalade Gemengde rauwkost Perzikschijfjes Sauzen Zigeunersaus Cocktailsaus Knoflooksaus Satésaus Stokbrood met kruidenboter Benodigdheden Porseleinen borden RVS bestek Gasbarbecue met gasfles Tangen Servetten Bel voor onze folder 077 - 46 77 200 of kijk op www.barbecue.nl BEZORGING DAGELIJKS GRATIS DOOR HEEL NEDERLAND ZELFS DE AFWAS NEMEN WE MEE! hippos-debeeck.nl - Molenweidtje 2-1 £362 BC Bergen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5