Renault Captur nü bij Renault Drogtrop Team Alewijn Ott in zonnetje gezet door Bovag Herinnering aan Theo Kaandorp Respect gevraagd h V "f WWffi 9 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD R A t Al 1 INGEZONDEN MEDEDELING Brief van de OR 4 9 Geen nieuwe dialoog? C2ooo-zendmast Tenslotte vermeld ik nog: UITKIJKPOST 5 JUNI 2013 HEILOO - De Nieuwe Renault Captur is het treffende bewijs dat Renault innovatie voor iedereen bereikbaar maakt. Hij combineert het stoere design en de hogere zitpositie van een SUV, de ruimte en de flexibiliteit van een MPV en het rijplezier van een compacte hatchback. De nieuwe Renault Captur vertegenwoordigt Renault in een nieuw segment. Hij toont op onge kende wijze aan hoe functionaliteit en een stijlvol uiterlijk worden gecombi neerd. De Renault Captur kan bovendien geheel naar eigen smaak worden samengesteld. Een tweekleurige earroserie is een van de vele mogelijkhe den. Hierbij wordt het dak, de raamstijlen en de buitenspiegelkappen in een andere kleur uitgevoerd. Maar dat is niet alles. DE Renault Captur is ook leverbaar met grensverleggende R-LINK multimedia- en navigatiesysteem. De Renault Captur is leverbaar voor prijzen vanaf 15.990,-. Renault Dealer Drogtrop nodigt u graag uit om het spectaculaire model in de showroom te bewonderen. Renault Dealer Drogtrop, Westerweg 226, Heiloo REGIO - Autobedrijf Alewijn Ott heeft de duizendste Bovag Autoverzekering afgesloten. Het autobedrijf uit Alkmaar is het eerste Bovag- bedrijf dat deze mijlpaal bereikt. Bovag en Bovemij zetten het team van Alewijn Ott daarom afgelopen vrijdag in het zonnetje. „Een autoverzekering verkopen is vaak nog moeilijker dan een auto verkopen", vertelt Winfred Noom, directielid van Autobedrijf Alewijn Ott. „Klanten zijn gehecht aan een tussenpersoon of ze denken dat ze al een goede deal hebben gesloten voor een autoverzekering." Noom is blij met de aandacht die het bedrijf krijgt, maar geeft aan dat het ook een verdienste voor Bovag is. „De verzekering zit goed in elkaar en is echt aantrekkelijk voor consumenten. Dat maakt het voor ons makkelijker om te verkopen. Als cadeau voor deze mooie prestatie mogen bij Autobedrijf Alewijn Ott de eerstvolgende vijftig Bovag- autoverzekeringen met vijftig euro korting worden afgesloten." BOVAG en Bovemij zetten het team van Alewijn Ott daarom vori ge week vrijdag in het zonnetje. Aangeleverde foto HEILOO - Begin zestiger jaren werd voortgezet ondeiwijs in Heiloo een feit, door de nieuwbouw aan De Dors van twee schoolgebouwen voor ulo, later omgezet in mavo. De gebouwen van de katholieke Mavo St. Jan en van de openbare Kennedymavo zijn sinds 1994 in gebruik door het Petrus Canisius College.Een van de eerste docenten van de St. Janmavo was Theo Kaandoip. Deze docent handelswetenschappen die in Heiloo op 14 juli 1943 was geboren, overleed op 7 mei jl. In de jaren '80/'90 was Theo Kaandoip directeur van 'zijn' St. Janmavo, de school die vrijwel iedere inwoner van Heiloo van binnen of van buiten kent. Na de fusie in 1994 werd hij vestigingsdirecteur van PCC Heiloo. Kort daarna stopte hij met zijn werk in het onderwijs en ging hij zich wijden aan vrijwilligerswerk in Heiloo. Vele oud(ere) St. Jan'ers en PCC'ers herinneren hem als een echt onderwijsmens en als 'mensenmens': behulpzaam, vriendelijk, humoristisch. Aan het einde van school jaar 2012-2013 zal Theo Kaandoip's geliefde St. Janmavo verdwijnen en plaats maken voor een modem, transparant en milieuvriendelijk school gebouw, dat gebruik maakt van alternatieve energiebronnen. De verhuizing naar de tijdelijke huisvesting is gepland op 14 jimi en precies een jaar later zal het nieuwe schoolgebouw worden opgeleverd Vele Heiloöenaren zullen zich de oude schoolgebouwen aan De Dors blijven herinneren en daarmee de laatste directeur van de St. Janmavo: Theo Kaandorp. Bestuur Directie Petrus Canisius College De raadsvergadering van maandagavond 3 juni bracht twee bewogen discussies teweeg: een over de C2000-zendmast die gepland stond aan de Ypesteinerlaan; en een over de bezuinigingen op het personeel van de gemeente, waarover de raad op 22 april een besluit op hoofdlijnen had genomen. Ik begin met de bezuini gingen. Op 22 april keerde de raad zich tegen een voorstel van het college om de nodige ingrijpende bezuinigingen gelij kelijk te spreiden over drie in aanmerking komende sporen: een derde op de subsidies, een derde in de vorm van inkom stenverhoging door verhoging van de ozb (onroerend zaak belasting) en een derde door het personeelsbestand van de gemeente te verminderen. Het ging om 2,1 miljoen, die op deze wijze in drie stukken van elk 0,7 miljoen werd verdeeld. Echter, de raad nam toen met 11 tegen 7 stemmen een amendement aan van drie van de vier collegepar tijen om de ozb-verhoging uit te laten komen op 0,3 miljoen, de verlaging van de subsidies op 0,55 miljoen en de inkrimping van de ambtelijke organisatie 1,2 miljoen euro te laten bedra gen. Het oorspronkelijke voor stel van het college was al een hard gelag voor de ambtenaren, dit resultaat was een zware dreun daarbovenop. Het bete kende dat van de ongeveer 180 fte's (voltijdsbanen) er wellicht zo'n 25 zouden gaan verdwij nen. Omdat velen in deeltijd werken, gaat het qua aantallen personen om ruim meer dan die 25. Met natuurlijk verloop niet meer op te vangen, waardoor gedwongen ontslagen onvermij delijk werden. Hoe hard dit principebesluit van de raad bij het personeel was aangekomen, bleek deze avond, 3 juni, door een brief van 2 mei van de ondernemingsraad (OR) van de gemeente Heiloo gericht aan de gemeenteraad. De raad mag dan formeel geen werkgever voor de ambtenaren zijn, het voelde wel zo. In de brief van 2 mei staat: 'In onze beleving is er tijdens de ver gadering [van 22 april] op een onplezierige manier gesproken over de ambtelijke organisa tie. U sprak in termen van niet flexibel en inefficiënt. Dit heeft veel emoties losgemaakt bij de medewerkers van de gemeente Heiloo.' Verderop staat in de brief: 'Wij zijn van mening dat snijden in de organisatie op deze schaal, betekent dat de inwoners dit hoe dan ook gaan merken. In de afgelopen jaren is het regelmatig voorgekomen dat vrijgekomen vacatures niet zijn vervuld en dat de taken zijn verdeeld over andere mede werkers. Als daar bovenop nog 1,2 miljoen euro op personeel bezuinigd moet worden, kan dat volgens ons niet zonder te snijden in taken. Dat zal zeker direct gevolgen hebben voor de inwoners, ondernemers en instellingen van Heiloo.' En in de laatste alinea van de brief dan nog deze zin: 'Wij rekenen Roelof Bos doet maandel ijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. erop dat de raad in vol gende verga deringen met respect spreekt over het college en de ambte lijke organisatie en him inzet voor ons prachtige doip.' De brief werd in deze raadsverga dering toegelicht door inspraak van de voorzitter van de onder nemingsraad, Sander Verhaar. Hij zei onder meer: 'Wij vragen ons af of de inwoners echt niet bereid zijn iets meer te betalen.' In de raadsvergadering van 4 juli zal de zogenaamde Kaderbrief worden vastgesteld. Dan moet blijken of een meer derheid in de raad vasthoudt aan het bedrag van 1,2 miljoen als bezuiniging op het perso neel. Vooralsnog toonden de meeste politieke partijen zich deze maandagavond op hun beurt gekwetst en onbegrepen, met name door de zin in de brief over gebrek aan respect. Cees Rootjes (PvdA): 'Wij heb ben niet het idee willen geven dat onze ambtenaren niet effi ciënt en niet flexibel zijn.' Dick Bergmans (Heiloo-2000) noemde het onderwerp 'emotio neel geladen' en zei: 'Het woord 'onplezierig' in de brief van de ondernemingsraad betreurt onze fractie zeer.' René van Splunteren (WD) vond respect voor de ambtenaren een van zelfsprekende zaak. Elly Beens (CDA) merkte op dat zij al eer der had gewaarschuwd tegen de toon die soms bij dit gevoeli ge onderwerp was aangeslagen. Tegengeluid kwam van Willem Gomes van de NCPN: 'Ik was altijd de verdediger van de amb tenaren.' Dick Bergmans (Heiloo-2000) en Hans van Halem (D66/ GroenLinks) pleitten nog wel voor een nieuwe dialoog met college en ambtenaren, in infor mele vorm wellicht, maar daar hadden Rootjes (PvdA) en Van Splunteren (WD) geen behoef te aan. Wethouder Hero Veger (CDA) namens het college trou wens ook niet. Tenslotte viel mij in de bijdragen van som migen nog op dat zij meenden dat de bezuinigingstaakstelling op personeel ook zou kimnen worden gerealiseerd zonder gedwongen ontslagen (Rootjes, Van Halem). Wordt dus vervolgd op 4 juli (dat is dan een extra raadsver gadering, op donderdagavond. Op maandagavond 1 juli is de gewone maandelijkse raadsver gadering). Een uitgebreide discussie was er maandagavond ook over de zogenaamde C2000-zendmast die in Heiloo zou kunnen of zou moeten komen. Voor dit gevaar te van 44 meter hoog was door het ministerie van Veiligheid en Justitie al een plek uitge zocht aan de zuidkant van de Ypesteinerlaan tussen rotonde en golfbaan, naast het groot handelsbedrijf van Liefting. Het gaat om een mast in een netwerk van zo'n 500 antenne masten in ons land dat politie, brandweer, ambulanceperso neel en Marechaussee in staat stelt onderling te communice ren over locaties waar dringend hulp nodig is. De uitgezochte plek, op grond in eigendom van de gemeente, is echter slechts vijftig meter verwijderd van woonbebou wing, om te beginnen de flats aan De Boog. Bewoners van de Boog en omliggende straten zijn hiertegen in actie geko men. Op 29 mei was er - einde lijk - een bijeenkomst voor de bewoners waarbij het minis terie, preciezer gezegd het MeldkamerDienstenCentmm (MDC) toelichting gaf. Deze avond werd voor de bewoners een grote deceptie. Zij voelden zich absoluut niet serieus geno men. Maar ook de politieke partijen en ook het college, alle maal vertegenwoordigd op deze avond, waren ernstig teleurge steld. Een en ander resulteerde in deze raadsvergadering in inspraak namens de bewoners door de heren Martin Alleman en Johan van Haerlem en een motie van de WD, die met alge mene stemmen en met instem ming van het college werd aangenomen, en waarin wordt opgeroepen tot ruimer onder zoek naar gesehikte(re) loca ties en tot gesprek (of nader gesprek) met andere grondeige naren dan alleen de gemeente, en dan met name de golfclub. dat twee raadsleden afwezig waren: Gré Ris (eenvrouwsfrae- tie), die nog niet voldoende was hersteld na haar operatie; en Jan Valkering van Heiloo-2000, die om gezondheidsreden wel licht lange tijd afwezig zal zijn dat de jaarrekening over 2012 na enige discussie met algemene stemmen werd aange nomen dat het de laatste raadsver gadering was voor wethouder Désirée Schmalschlager, die benoemd is tot burgemeester van het Zuid-Limburgse Nuth. Burgemeester Romeyn deelde mee dat afscheid van haar wordt genomen op 18 juni tus sen 17 en 19 uur; en dat onze burgemeester meedeelde dat zij als wethou der wordt opgevolgd door Fred Dellemijn van Heiloo-2000.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9