m ■re»'. i Afscheid van Jacobus- en Johannesschool Zonovergoten officiële opening van zwembad Dampegheest Het is weer timmerdorp tijd in Egmond Ina Eilander in Slotkapel Dampegheest officieel en feestelijk geopend NIEUWS UIT DE REGIO Leerlingen bovenbouw van het Kleurenorkest vliegen uit 10 JULI 2013 AKERSLOOT - Op vrijdag 5 juli, de laatste schooldag, hebben kinderen, ouders en leerkrach ten van de Sint Jacobusschool en de Johannesschool uit Akersloot afscheid genomen van hun scholen. De scholen zullen na de zomer vakantie samen als gefuseerde basisschool verder gaan onder de naam basisschool De Brug. Deze naam werd gekozen na een wed strijd waarbij leerlingen en oudere een nieuwe naam voor de nieuwe school mochten verzinnen. Beide scholen hebben afgelopen jaar in één gebouw gehuisvest gezeten. Zij blijven in het gebouw van de Johannesschool aan de Buurtweg. Aan het eind van de ochtend ver schenen Buurman Buurman op het schoolplein om een grote klus te klaren. Zij moesten de namen van de Johannes- en Jacobusschool van de muur slijpen zodat na de vakantie de nieuwe naam zichtbaar zal zijn. Meester Fred en meester Wouter, in de rol van Buurman Buurman maakten er een mooie act van waar bij veel werd gelachen. De kinderen hielpen Buurman Jacob Buurman Johan door mee te denken en de let tere netjes op te mimen. Er werd door de kinderen en leerkrachten een afscheidslied gezongen, waar bij Roel en Denise het ritme trom melden. Er werd afgesloten met een ijsje. Op maandag 19 augustus, de eerste schooldag van het nieuwe schooljaar, zal basisschool De Brug 's morgens om 08.30 uur feestelijk geopend worden door burgemeester Mans van de gemeente Castrieum. LIMEN - De kinderen van de bovenbouw van basisschool het Kleurenorkest in Limmen hebben samen met de moeder van Jasper (Anja Zentveld) en kunstenaar Joke Beentjes een prachtig staaltje Natuurlijk Leren laten zien. Zij hebben in het geheim met elkaar een beeld gemaakt als afscheids- kado. Zij hebben het beeld een naam gegeven: UITVLIEGEN. De kinderen vliegen uit naar diverse middelbare scholen in de regio. Jeff heeft alles gefilmd, gemonteerd en op Youtube gezet. Daardoor zie je hoe het beeld tot stand is gekomen. Het beeld staat als blijvend aandenken aan de 'uitvliegers 2013' in de gang van het Kleurenorkest. De video is het kijken waard: Uitvliegen het Kleurenorkest, http://www.youtube.comAvatch?v=KWMJaNI9Sjo. Aangeleverde foto LIMMEN - Onder veelbeloven de, zonovergoten, weersomstan digheden vond op zaterdagoch tend 4 juli de officiële opening van openluchtbad Dampegheest plaats. Marco Snel van OdiSport, het sport- en outdoorbedrijf dat Dampegheest al voor het vierde jaar exploiteert, is geboren en getogen Limmer. Samen met betrokken dorps genoten heeft hij zich ingezet om Dampegheest voor sluiting te behoe den. „We zijn al sinds mei open, maar nu alle zaken met de gemeen te echt geregeld zijn, vonden we het tijd voor een officieel moment." De opening werd eensgezind verricht door wethouder Bert Meijer, John Vermolen, voorzitter van Stichting Vrienden van Dampegheest en Marco Snel, tevens secretaris van de stichting. Vanuit een kano werd de vlag gehesen, gevolgd door een gezamenlijke duik in het zwembad waarna het bord bij de ingang werd onthuld. John Vermolen uitte zijn bewondering voor de jonge onder nemers van OdiSport, die hun nek uitsteken om de accommodatie voor de gemeenschap te behouden. Hij deed een oproep aan de politiek om de mogelijkheid Dampegheest nog een aantal jaren met subsidie te steimen, alsnog te overwegen. De wethouder prees de Limmer gemeenschapszin. Hij is trots dat Limmen als één van de weinige plaatsen in Nederland in staat is het behoud van het openluchtzwem bad -een heikel dossier waar menig gemeente mee worstelt- als gemeen schap op te pakken. Stichting Vrienden van Dampegheest heeft het zwembad annex outdoor accommodatie, waar groepen ook andere outdoor activiteiten kunnen doen zoals kanoën, barbeeueën en booteam- pen, voor een symbolisch bedrag van 1,- overgenomen van de gemeente Castrieum. De stich ting heeft een eenmalige 'bruids chat' meegekregen van 25.000,- maar zal de komende jaren flink aan de weg moeten timmeren om voldoende 'Vrienden' en vrijwil ligers te vinden om de jaarlijkse kosten van onderhoud (tussen de 25 en 35 duizend euro per jaar) te kunnen dekken. Wie de stichting wil steunen, vindt informatie op www. vriendenvandampegheest. nl. EGMOND - De vakantie is weer begonnen en dus is er weer Timmerdorp in Egmond aan den Hoef. De hele week hebben ruim 200 kinderen met veel inzet en plezier gesleept, gezaagd en getimmerd aan him bouwfantasieën op het Thema 'Stad van de Toekomst'. Als u het resultaat wilt zien, dan kan dat op EGMOND - De Slotkapel aan de Slotweg 19 in Egmond aan den Hoef houdt zondag 14 juli de eerste poëzieavond van dit jaar. Het thema is 'Als met eerste ogen.' Schrijfster en dichteres Ina Eilander uit Hoogwoud zal deze avond verzorgen. Ze draagt onder donderdagavond 11 juli van 19.00 tot 20.30 uur. Dan is er namelijk de traditionele vrijmarkt waarbij u de bouwwerken kimt bewonderen. U kunt meedoen met de speciale spelletjes die de kinderen hebben bedacht of u kunt him waren kopen. En als u op tijd bent kimt het enige echte Hoever timmerdorp lied horen. Voor verdere informatie, zie www. timmerdoipegmondaandenhoef.nl. meer werk voor van Ida Gerhardt, Fekke Bijlsma en van haarzelf. 'En vezelf is 'r ok weer 'n endje Westfries bai.' Pianist Wim Noteboom ver zorgt de muzikale omlijsting. Ans Zwart tekent voor het bloemar- rangement. De Slotkapel is vanaf 19.30 geopend. De toegang is gratis, evenals een kopje thee of koffie na afloop. Voorzitter van Vrienden van Dampegheest John Vermolen, wet houder Bert Meijer en Marco Snel van OdiSport verklaarden met een duik het zwembad tot officieel geopend. Aangeleverde foto Op vrijdag 5 juli, de laatste schooldag, hebben kinderen, ouders en leerkrachten van de Sint Jacobusschool en de Johannesschool uit Akersloot afscheid genomen van hun scholen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11