i Laatste schooldag Springschans Oost Sponsoractie voor Sportlijf feestelijk afgerond met een fietstocht G H E I L O O 3 W m Isé Zomerfilmprogramma in Oudheidkamer Heiloo Zomereditie Mantelzorgkranten KORTOM Interieur Witte Kerk te bezichtigen Geslaagd voor examen computertypen ierenbescherming OUD PAPIER UITKIJKPOST 10 JULI 2013 HEILOO - In de maand juli presen teert de Historische Vereniging Oud Heiloo een serie films uit haar collectie. De filmvertoningen op de zaterdagmiddagen en dinsdagavon den in juli zijn gratis toegankelijk. Het zomerfilmprogramma kent de volgende programmering. Zaterdag 13 juli en dinsdag 16 juli: Elisabeth Snethlage - van Foreest, vertellingen over het wonen op Nijenburg. Zaterdag 20 juli en dinsdag 23 juli: Heiloo 1940 - 1945, Tweede Wereldoorlog in Heiloo. Zaterdag 27 juli en dinsdag 30 juli: Oud Heiloo in beeld, korte films over het leven en werken in Heiloo 1930 - 1980. De voorstellingen vinden plaats op zaterdagmiddag om 14.30 en 15.30 uur en op dinsdagavond om 19.30 uur in de Oudheidkamer Heiloo, Bergeonstraat 30 Heiloo. Ook is het mogelijk op verzoek andere films uit de collectie te beijken. Inlichtingen via e-mail: info.oudheiloo@gmail.com of tele fonisch: 072-5339737. HEILOO - Voor mantelzorgei's in de gemeenten Alkmaar en Heiloo is weer een nieuwe mantelzorgkrant verschenen. In deze zomereditie onder meer: wat vrijwilligers voor mantelzorgers kimnen betekenen, de ondersteuning van de ergo therapeut en de Mantelzorgdag dementie in het AZ-stadion. Het Mantelzorgcentrum maakt deze krant vier keer per jaar. Mantelzorgers worden geïnfor meerd over belangrijke zaken zoals veranderingen in het zorgaanbod, interessante bijeenkomsten en lan delijke ontwikkelingen. Ook bevat de krant een activiteitenagenda. Wie een Mantelzorgkrant wil ont vangen, kan mailen naar communicatie@mantelzorgcentmm. nl. Een exemplaar ophalen kan ook bij onder meer de WMO-loketten, de bibliotheken, wijk- en buurtcen tra, huisartsen, zorgorganisaties en het Mantelzorgeentrum aan De Strandwal 22a in Heiloo. Meer weten? Bel het Mantelzorgeentrum, tel. 072-5627618. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Jjg Het weekblad Uitkijkpost wordt airgeproduceerd op een waterloos *coffset rotatiepers, de milieu- Printing, saiiiniiiv vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. s Onder het vrolijk makende muzikale enthousiasme van de bekende straatmuzikant Bertje Doperwtje legde de bonte stoet van leerlingen, leerkrachten en ouders te voet de afstand naar Springschans Centrum af. Foto: Carolien Breed HEILOO - Woensdag 3 juli, de laatste schooldag van het jaar voor obs Springschans, was voor alle 69 leerlingen en de leerkrachten van dislocatie Oost er één met een traan en een lach. Het definitieve afscheid van hun vertrouwde schoolgebouw in Plan Oost, in verband met de afstoting van de dislocatie wegens een te klein aantal leerlingen, was uiter aard een verdrietig moment. Maar de leerlingen zijn goed begeleid in het proces voorafgaand aan de ver huizing naar hun nieuwe leerplek in het centrum van Heiloo. Van het eerdere voornemen om de dislo catie gefaseerd af te stoten is toch maar afgezien; de groep achterblij vers zou in dat geval zeer klein zijn en voor oudei's bleek het onhandig dat kinderen uit één gezin naar twee verschillende locaties zouden gaan. Onder het vrolijk makende muzikale enthousiasme van de bekende straatmuzikant Bertje Doperwtje legde de bonte stoet van leerlingen, leerkrachten en ouders te voet en vol goede zin de afstand naar Springschans Centrum af. De plek waar vanaf 19 augustus voor hen het nieuwe schooljaar begint. Daar aangekomen was de feeste lijke ontvangst hartverwarmend. De leerlingen van Springschans Centrum hadden ter verwelkoming een erehaag gevormd en zongen luidkeels een lied. Na het nemen van de laatste hindernis, een symbolische spring plank, werd de groep 'nieuwko mers' hartelijk en met veel enthou siasme in de school opgenomen. HEILOO - Eind augustus 2012 zijn Heilooërs Peter Guit en Arie Luinenburg begonnen aan een oldtimertocht dwars door Afrika in hun oude Volvo P1800. Aan deze tocht hadden zij een sponsoractie gekoppeld ten bate van de G-Sporters van Stichting Sportlijf. Om een duurzame ondersteuning voor sportactiviteiten voor deze groep en andere kwetsbare groe pen sporters te waarborgen is een G-Sport Foundation opgericht. Deze sponsoractie heeft in totaal 11.000 opgebracht en daarmee zijn acht aangepaste mountainbikes waar onder twee tandems aangeschaft, inclusief alle benodigde aeeesoires en veiligheidsattributen. Zaterdag waren de weergoden hen gunstig gezind en was het eindelijk zo ver; medewerkers van Alliander hadden een fietstocht uitgezet en zijn als begeleider meegegaan. Het werd een fietstocht vol met verrassingen, alleen de begin- en eindtijd waren bekend, de spanning was direct al voelbaar op de verzamelplek aan de Kanaalweg waar gestart werd. De G-Sporters stonden te stuite ren van de spannende dag die hun te wachten stond. Na alle nieuwe mountainbikes goed ingesteld te hebben en afgesproken te hebben wie met elkaar zouden fietsen werd er gestart. Bewust was er voor geko zen de G-Sporters niets te vertellen over het verloop van de middag. Via de Vennewatersweg belandde men in Egmond en vanuit daar in Bakkum en Castrieum. Hier namen ze de afslag richting Limmen. Groot was de verrassing toen halverwege in Uitgeest een tussenstop werd gemaakt om bij Bobs te lunchen en een uurtje te gaan bowlen. Daarna verzamelen bij de mountainbikes en door de polder weer terug richting Heiloo. Op het zonnige terras van de plaatselijke ijssalon werd met een gesponsord ijsje de dag afgerond en terug gekeken op een geslaagde fietstocht op de prachtige nieuwe mountainbikes. De volgende uitda ging heeft zich alweer aangekon digd. Middels de media aandacht heeft een enthousiast geraakte par ticulier zijn familiehuis in Zweden een weekje beschikbaar gesteld voor goed getrainde G-Sporters. Aan Peter Guit en Arie Luinenburg de uitdaging dit voor deze kwetsba re groep mogelijk te maken. m aw*- //v - HEILOO - De Witte Kerk is elke woensdag open tussen 11.00 en 16.00 uur. Volgende week woens dag zal tussen 12.00 en 13.00 uur het orgel worden bespeeld door 17 juli Dub de Vries. HEILOO - Op de in jimi gehouden examens van de VSLM slaagden voor het diploma Computertypen/ Tekstverwerken: Sint Maartenschool Limmen: Esmée Beentjes, Thierry Beentjes, Nicole Bruin, Rick Duineveld, Floris Honing, Maaike van der Neut, Lieke Nuyens, Mike van der Sande, Danielle Smit, Aimée van Tuin, Desirée van Tuin, Benck de Winter en Roxanna Buur. De Zuidwester Heiloo: Rijck van Aken, Iwan Beemster, Jim Robert Blei, Kiki Bolten, Breehtje van Haneghem, Joehem Lamb riks, Isa Noort, Marloes Noort, Thijmen Puit, Joshua Sman, Tim Taylor, Julius van der Werf, Annelotte Wildschut en Billy van Zaal. Met de opbrengst van de sponsoractie zijn acht aangepaste mountainbikes en twee tandems aangeschaft. Aangeleverde foto Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Kwakelkade 2c, Alkmaar, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschenningnhn.nl, www.dierenbeschenningnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900-2021210 (0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. -5090234, e-mail: info@knaagdierencentrmn.nl, internet: www.knaagdierencentrmn.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 18-5, Alkmaar, tel. -5114861, fax -5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00- 17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, www.dierentehuisalkmaar.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 3-5, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 51-50173 (24-uursdienst). Vermist Rode kater, witte voorkant en snoet, wit aan de poten, loopt kreupel, gec., 8 jr, Dino, De Houtwal Het Maalwater Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castrieum: Ria Dol, 0251-658504. Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereni- ging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark, Het Maalwater 4. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar- Heiloo, container bij clubgebouw - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3