G-5 trekken samen op ^jjj^ ft *jj I J ïk hMa H E I L O O li li ffe i 5 I' 9 IJ VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD HSE INGEZONDEN BRIEVEN Kaasschaaf of inhoudelijk Rijen gesloten Lezen, leren en informeren Tenslotte vermeld ik nog: Reactie: 'Bankmannetje gezocht' Miskleun! Openbaar toilet Een gezellig bericht en bericht over de Holleweg A-Z Barbecue Gourmet Party Service \-Z Barbecue Menu per persoon: c 11 50 io JULI 2013 UITKIJKPOST Donderdagavond 4 juli behandelde de gemeen teraad de zogenaamde Kadernota van het col lege. Hierin stonden hoofdlijnen aangegeven voor de begrotingen voor komende jaren. Begrotingen die bol zullen staan van bezuini gingen. De hoogtes van die bezuini- nele krach- gingen waren door de raad al ten zowel als Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergaderi ng va n de gemeen teraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. bepaald in een extra vergadering op 22 april: 1,2 miljoen op de ambtelijke organisatie, 550.000 euro op de welzijnssubsidies en ook een ozb-verhoging van ■300.000 euro. Met deze bedra gen als basis kwam het college nu met nadere uitwerkingen. Wethouder Hero Veger (CDA) ontbrak wegens ziekte. Daarom voerden nu namens het college burgemeester Hans Romeyn en wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) het woord. De nieuwe wethouder Fred Dellemijn (Heiloo-2000) mocht er nog even het zwijgen toe doen. Net als enkele dagen eerder, toen het over Het Baafje ging en over een eventueel samen met Castrieum nieuw te bouwen zwembad, had oppositiepartij de WD een leidend aandeel in de discussie. Deze partij kwam met een motie, toegelicht en verdedigd door fractievoorzit ter René van Splunteren, waarin bezuinigingen verzacht werden, met name bij de ambtelijke orga nisatie, maar anders dan bij de zwembaddiscussie dolf de WD nu het onderspit. De bezuinigin gen bleven staan. Maar andere ging het bij welzijn. Er was uit gebreide discussie over de ver deling van bezuinigingen op dit terrein, met name bij de biblio theek en de muziekschool. Hier werd het college teruggefloten omdat het onvoldoende rekening zou hebben gehouden met de grote(re) welzijnsorganisaties, die hiervoor een eigen plan had den ingediend. Bij alle soorten van bezuini gingen is er altijd de keus tussen evenredige bezuinigingen, zeg maar de kaasschaafmethode, of selectieve bezuinigingen, dat wil zeggen dat er op inhoude lijke gronden keuzes worden gemaakt. Andere termen hier voor: 'financieel gedreven of inhoudelijk gedreven' (Bergmans, Heiloo-2000) dan wel 'met de rekenmachine of met perspec tief (Rootjes, PvdA). Het college koos na 22 april voor de tweede methode en verantwoordde dat nu in de Kaderbrief. Op blad zijde 29 van deze brief stond te lezen: 'Wij stellen onderstaande prioriteit in doelgroepen voor: 1 kwetsbare groep, 2 risicogroep, 3 zelfredzame groep.' Met deze bril de subsidies voor de grote(re), professionele welzijnsorganisa ties beoordelend, kwam het col lege tot de keus om het grootste bezuinigingsbedrag te zoeken in de sector Kunst en cultuur. Lees: bibliotheek en muziekschool. En niet: ouderenwerkjongerenwerk en peuterepeelzaalwerk, omdat hier de kwetsbaardere groepen bediend worden. Vijf welzijnsor ganisaties voeren in Heiloo deze taken uit, met professio- vrijwilligere: de Openbare bibliotheek, de Muziek- en dansschool, de Stichting Welzijn Heiloo (SWH, voorheen de Stichting Ouderenwerk), de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo en de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo. Samen worden zij de G-5 genoemd, ofwel de Grote 5. Regelmatig trekken die 5 geza menlijk op. En dat was ook weer gebeurd in de aanloop naar deze raadsvergadering. Eerder leken ouderenwerk, jongerenwerk en peuterepeel zaalwerk zich te kunnen vinden in de keuze van het college, maar dat werd andere toen bibliotheek en muziekschool hiertegen hef tig in verzet kwamen. De G-5 sloten de rijen en kwamen met een gezamenlijk plan voor de bezuinigingen. Het college stelde voor om het doel van de 550.000 euro aan bezuinigingen als volgt te bereiken: 200.000 euro in 2014, 200.000 euro daarbovenop in 2015 en tenslotte 150.000 euro daarbovenop in 2016. De G-5 kwamen nu met het plan om alleen het eerste jaar, 2014, in te vullen en daarvoor een bedrag op te nemen niet van 200.000 euro, maar van 150.000 euro. Insprekers bij de raadsverga dering waren - behalve de voor zitter van de ondernemingsraad van de gemeente Sander Verhaar - directeur van de muziekschool Jacques van der Sterren, direc teur van de bibliotheek Jeanette Braam en bestuursvoorzitter Jan Kasper van de Stichting Welzijn Heiloo. Jeanette Braam van de bibliotheek maakte duidelijk waarom het verstandig kon zijn om de bezuinigingen voor 2015 en 2016 nu nog open te laten. Immers er moest door college en raad nog beleid worden vast gesteld inzake de indirecte subsi dies en de huur voor gemeente lijke accommodaties en er moest nog meer duidelijkheid komen over het rijksbeleid op het ter rein van kunst en cultuur. En dan is er ook nog geen nota van onze eigen gemeente voor kimst en cultuur, zo stelde zij vast. De meeste politieke partijen gingen in hun bijdragen deze avond een heel eind met haar mee. Wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) verdedigde het college- standpunt uitgebreid. Hij kriti seerde het gezamenlijke voorstel van de G-5 onder andere omdat het alleen de korte termijn behelsde, omdat daaruit op te maken was dat deze welzijnsor ganisaties zich - slechts - ver plichtten tot een inspanning om het bezuinigingsbedrag van 150.000 euro te bereiken, wat geen garantie gaf, en hij gaf ook aan ook dat dit voorstel ten koste zou gaan van andere welzijnsin- stellingen en verenigingen dan de G-5. Hij veiwees naar eerdere reacties van de Stichting Welzijn Heiloo, de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo en de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo en hij veiwees ook naar een positieve reactie van het WMO Platform op het collegevoorstel. Hij zei dat bij de bibliotheek als subsidiabele kernactiviteiten in stand zouden moeten blijven: lezen, leren en informeren. Maar dat kimst en cultuur en ontmoeting en debat van 'n andere orde waren. Bij de muziekschool zou hij niet willen bezuinigen op muziekeducatie, maar daarbuiten wel. Vanuit de raad kreeg wethou der Ouderkerken alleen onom wonden steun van het CDA. Fractievoorzitter Elly Beens beklemtoonde de noodzaak van steun aan kwetsbare mensen en noemde het 'niet meer haalbaar' dat de gemeente bij de biblio theek '160 euro per jaar per betalend lid toelegt'. Later in de discussie zei ze ook nog over de bibliotheek en de muziekschool: 'Misschien zijn dat wel de sterk ste schouders.' Maar de andere politieke partijen stuurden wethouder Ouderkerken naar de onderhan delingstafel. In de raadsvergadering van 4 november presenteert het col lege de definitieve begroting voor het jaar 2014 met een (glo balere) meerjarenbegroting voor de jaren tot 2017. Dan mogen er geen tekorten meer zijn. Hier ziet de provincie op toe! dat de bezuiniging op de ambtelijke organisatie van 1,2 miljoen euro van 22 april dus is blijven staan en nog zwaarder uit kan pakken omdat oudere bezui nigingsdoelstellingen eveneens zijn blijven staan dat Gré Ris (eenvrouwsfrac- tie) refereerde aan het overlijden van Heilooënaar Maarten van Roozendaal, die in zijn jonge jaren zei dat hij uit een 'saai en keurig doip' kwam. Volgens Ris was ons dorp hierna veel creatie ver geworden, maar moesten we oppassen dat dat niet allemaal wordt teruggedraaid. Zij zei ook dat terugdraaien ingaat tegen de natuur van de mens, die immers 'vooruit wil'; en dat afwezig waren de raadsle den Jan Valkering (Heiloo-2000), Elly Meriwani (D66/GroenLinks) en Willem Gomes (NCPN). En ook was dus afwezig wethouder Hero Veger (CDA). Met stijgende verbazing heb ik de betreffende ingezonden brief van W. de Bmijn gelezen. In dit stuk meent De Bmijn de kerveree wethouder Fred Dellemijn de maat te moe ten nemen. Zijn oordeel is gefun deerd op het arbeidsverleden van Dellemijn. Dellemijn zou daarom 'op vrijwel geen enkel pimt voldoen aan de eisen voor dit wethouderschap'. Is De Bmijn in het verleden de lei dinggevende van Dellemijn geweest om tot een afgewogen oordeel over mans kwaliteiten te kunnen komen? En pretendeert De Bmijn daarnaast precies te weten aan welke eisen een wethouder moet voldoen? Indien De Bmijn zo goed weet hoe het moet, waarom sluit hij zich dan niet aan bij een politieke partij om de meest fan tastische wethouder ooit van Heiloo te worden. Nee deze stuurman toe tert liever vanaf de wal om de vers aangetreden wethouder nu al te dis kwalificeren en dat louter op basis van zijn arbeidsverleden. Dit getuigt van weinig beschaving en dito res pect. Mocht blijken dat De Bmijn geen objectief oordeel kan hebben over de kwaliteiten van Dellemijn, dan is zijn betoog aanmatigend, beledigend en een klassieke demon stratie van vooringenomen zijn. In dat geval een infame stoot onder de gordel. Zou hier wellicht sprake zijn van persoonlijke rancune? Als De Bmijn inziet (dat zou nog van enig intellect getuigen) dat hij te ver is gegaan, dan zou het hem/haar sieren publiekelijk excuses aan Dellemijn te maken. Overigens begrijp ik de redactie van de Uitkijpost niet om een stuk te plaatsen waarin zo over duidelijk louter op basis van afkomst op de man wordt gespeeld. Hans de Vries Heiloo Terug van vakantie het teleurstel lende bericht dat politiek Heiloo een streep heeft gehaald door samen werking met gemeente Castrieum om te komen tot een regionaal zwembad. Zwemvereniging De Spetters Heiloo verheugde zich op de komst van zo'n zwembad. Jarenlang zwommen wij in De Watertoren te Egmond, een accep tabele reisafstand voor inwoners van Heiloo. Zwembad gesloopt; uitwijken naar zwembad De Beeck in Bergen, 14 kilometer, noodzake lijk. Het gevolg: daling van het aan tal leden. Groot was ons verlangen naar een regionaal zwembad in de buurt van Heiloo,waar 365 dagen gezwommen kan worden en ruimte is voor duikclubs, reddingsbrigades, gehandicaptensport, enzovoorts. De raad van Heiloo heeft echter in al haar 'wijsheid' besloten niet te kiezen voor de toekomst en samen werking met Castrieum. Zij verkiest de huidige situatie. Is dat toekomst visie: investeren in Het Baafje voor 200.000 per jaar? De thuisbasis voor De Spetters, waar wij dit jaar slechts vier uur mochten trainen en leden na de training stonden te blauwbekken. Nee, de raad steekt liever geld in een zwembad waar je alleen naar kunt kijken, dat al jaren een monument is. De kans voor een energieneutraal zwembad is daar mee verkeken. Hierdoor tracht de gemeenteraad een sportvereniging de nek om te draaien. Wij, zwemver eniging De Spetters zijn strijdbaar, blijven zwemmen zelfs tegen de (politieke) stroom in. P.A.M. van Hove,voorzitter a.i. Heiloo Wat mij steeds weer verbaasd, is dat er in onze winkelcentra geen openbaar toilet is. De mensen komen van allerlei doipen in de omgeving en moeten naar een res taurant om naar het toilet te kun nen. In Het Hoekstuk is helemaal geen mogelijkheid. Misschien heeft de gemeente hier nooit aan gedacht! Of is het te kostbaar, wie zal het zeggen. Misschien kan hier eens aandacht aan besteed worden. Rinske Ackermann Heiloo HEILOO - De Holleweg mag dan goed of slecht bestraat zijn; 23 bewoners van een gedeelte van de Holleweg weten wat ze aan elkaar hebben. Zondag 30 juni gaven zij weer vorm aan een goede gewoonte. Zij trokken er samen op uit, hadden een zeer gezellige dag en gaven zo blijk van de belangstelling die ze nog steeds voor elkaar hebben. Een traditie, die zij al 24 jaar volhouden. Een mens leeft nu eenmaal niet alleen. Aangeleverde foto ADVERTENTIE Lekker makkelijk, alles inclusief, minimaal 5 personen Vlees Salades Sauzen Kipfilet Komkommersalade Zigeunersaus Filetkarbonade Witte koolsalade Cocktailsaus Kipsaté (2 stokjes) Huzarensalade Knoflooksaus Mexicaanse Kartoffelsalade Satésaus barbecueworst Gemengde rauwkost Stokbrood met Grillburger Perzikschijfjes kruidenboter Benodigdheden Porseleinen borden RVS bestek Gasbarbecue met gasfles Tangen Servetten Bel voor onze folder 077 - 46 77 200 of kijk op www.barbecue.nl BEZORGING DAGELIJKS GRATIS DOOR HEEL NEDERLAND ZELFS DE AFWAS NEMEN WE MEE!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5