Back to the future bij Peek Juwelier Helikoptervlucht loterij Heiloo Olympics Lisanne ontvangt nier van haar vader Verdwenen kunstwerk 'Knooppunt' terug op nieuwe locatie H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Zonnige editie kermis Heiloo UITKIJKPOST 10 JULI 2013 HEILOO - 'Back to the Future' - Kimst door Bjom Weekström sinds 1963. Dit jaar wordt het jubileum van Björn Weekström's 50-jarige carrière als Lapponia kunstenaar gevierd. In de jaren '60 hebben deze vormen en onbe vangen combinaties van zijn ontweipen geleid tot Lapponia's globale succes. Vandaag de dag is Lapponia nog steeds het meest bekende, Finse sieraden- bedrijf en Bjom Weekström haar meest bekende ontwerper. Ter ere van dit jubileum geeft Lapponia de 'Back to the Future' collectie uit. Deze bestaat uit elf stuks, ontworpen door Bjom Weekström voor Lapponia de afgelopen decennia. De collectie is gemaakt van zilver, waar in sommige stukken zijn gecombineerd met acryl. Thematisch hebben alle stukken van de 'Back to the Future' collectie een link naar de 'Space Silver' collectie. Deze bevat ten sterkte elementen van fictie en fantasie, veel van de namen komen uit deze werelden. Back to the Future sieraden zullen alleen verkocht worden tijdens het jubileumjaar van Bjom Weekström - 2013 - en maar een gelimi teerd aantal acryl stuks gemaakt worden. Tevens heeft Peek Juwelier een speciale overzicht expositie van Björn Weekström. Deze is te bezichtigen van 5 tot 20 juli bij Peek Juwelier, Stationsplein 96, Heiloo. HEILOO - Zwieren, zwaaien, rondjes draaien, de liefhebber kon zijn hart ophalen op de Heilooër kermis. De kermis was zonover goten en dat zorgde voor een groot aantal bezoekers. Ook de kroe gen in het Stationscentrum deden goede zaken en kijken terug op weer een mooi editie van de Heilooër kermis! Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Patrick Zentveld was de gelukkige winnaar van de hoofdprijs van de loterij van Heiloo Olympics. Hij won een helikoptervlucht boven zijn woonplaats. De hoofdprijs werd aangeboden door Albert van Westerop uit Heiloo. Hij runt een bedrijf in helikopterverhuur. Toen Johan Leering van Heiloo Olympics hem benaderde of hij bereid was een prijs beschikbaar te stellen voor de loterij waarvan de opbrengst mensen met een beperking ondersteuning financiële biedt, hoefde hij niet lang na te denken. Albert van Westerop heeft een privézwembad in zijn achtertuin, dat hij ook graag had opengesteld voor mensen met een beperking. Door bezwaren van meerdere kanten is dat echter niet doorgegaan. De hoofdprijs werd zondag 30 jimi ver zilverd door een laaiend enthousiaste Patrick Zentveld. Om 10.00 uur steeg de heli met piloot Van Westerop en zijn passagier - de dolgelukkige prijswinnaar - op voor een rondvlucht van circa anderhalf uur boven Heiloo en de wijde omgeving. „In één woord: fantastisch!", was de reactie van Patrick achteraf. Vlnr: Johan Leering namens Heiloo Olympics, Albert van Westerop en winnaar Patrick Zentveld. Aangeleverde foto HEILOO - Toen de elfjarige Lisanne vorig jaar vlak voor de zomervakantie voor een verve lende hoest en een aanhoudende vermoeidheid naar de huisarts ging, konden zij, haar ouders Renate en René Rohde en haar broertje Thijs niet vermoeden dat dit het begin zou worden van een jaar van veelvuldig zie kenhuisbezoek. Urine- en bloedonderzoek na de vakantie wees op een gevaar lijk hoog ereatininegehalte in haar bloed, afvalstoffen die normaal door de nieren uit het bloed gefil terd worden. Ze werd met spoed opgenomen in het VU, waar verder onderzoek werd verricht. De nieren van Lisanne werkten nog maar voor 18%; de diagnose was een chroni sche nierinsufficiëntie. Van de ene op de andere dag veranderde het leven en het toekomstbeeld van Lisanne, moest ze dagelijks meer dag twintig pillen slikken, liters water drinken en kreeg epo-injeeties toegediend. Naast deze maatregelen werd een traject voor nierdialyse opgestart. Lisanne vertelt het met een schijnbare nuchterheid, maar dat komt omdat dit somber uit ziende toekomstbeeld gelukkig toch een andere wending heeft gekre gen. Want de tweede optie was een niertransplantatie. De grootste kans van slagen was als iemand uit haar directe familie, bij voorkeur één van haar ouders, een passende nier wilde en kon afstaan. In januari werd bekend dat een nier van haar vader de meest geschikte bleek. De tijd begon te dringen want Lisanne ging zienderogen achteruit. René: „Ik hoefde er niet lang over na te denken; vanzelfsprekend sta ik mijn nier af aan mijn dochter!" HEILOO - Heilooër Dick Slagter heeft het balletje aan het rollen gebracht. Hij heeft een website met een digitaal archief voor Heilooër kunstwerken. Van 1980 tot 2008 stond het kunst werk 'Knooppunt' van beeldend kunstenaar Truce Wilmink voor het postkantoor aan de Zeeweg. Maar nadat het postkantoor gesloopt was om ruimte te maken voor nieuw bouw bleek het kunstwerk in rook opgegaan. Wonderlijk, moet Dick Slagter hebben gedacht toen hij vorig jaar aan zijn speurtocht naar het ver dwenen kunstwerk begon. Want het Knooppunt is alles behalve een klein voorwerp, dat zomaar per onge luk in een prullenbak verdwijnt. Niemand wist waar het gebleven was. Hij deed een oproep in de media en zocht ondertussen stug verder op internet. Begin dit jaar had zijn noeste speurwerk succes; het stalen kolos was in een loods van Heddes Bouw in Berkhout beland. Het Knooppunt verdiende weer een plek in Heiloo; dat vond Dick Slagter en ook de gemeente. Sinds twee weken is het weer terug in het doip; het staat op de splitsing van Kanaalweg-Rosendaal. Donderdag 3 juli kreeg het kimstobject zijn tweede doop in aanwezigheid van wethouder Jacob Ouderkerken, de vinder Dick Slagter en zijn echtge note, kunstenaar Truce Wilmink en Anita van Breugel van de monumen tencommissie. Anita van Breugel legde uit dat de gekozen locatie ver rassend goed aansluit op de naam van het kimstobject: „Het staat niet alleen op een knooppunt waar Op 21 jimi vond de niertrans plantatie plaats in het Emma Kinderziekenhuis van het AMC. Het AMC is gespecialiseerd in niertrans plantaties. Eerst werd René geope reerd en pas nadat de donomier was goed bevonden, werd ook Lisanne naar de operatiekamer gereden. Al snel na de geslaagde transplanta tie zakte het ereatininegehalte in haar bloed tot een normaal niveau. Lisanne is een week geleden ont slagen uit het AMC. En ze is dolblij dat ze weer thuis is! Haar herstel en dat van haar vader verloopt goed. Ondanks dat ze nog rustig aan moet doen, regelmatig voor controle naar het AMC moet en de rest van haar leven medicatie zal moeten nemen, ziet ze de toekomst met vertrouwen tegemoet. Ze denkt al weer aan ten nis en dansen en kijkt er naar uit om volgend jaar naar groep 8 van de basisschool te gaan. Haar advies als het om orgaandonatie gaat: „Word donor! Als je een ziek iemand kunt helpen is dat toch geweldig? Je kunt een mensenleven redden!" Lisanne (midden) kwam dinsdag 2 juli weer thuis uit het zieken huis na een geslaagde niertransplantatie van de nier van haar vader. Ze is dolblij dat ze weer thuis is! Rechts haar broertje Thijs. Foto: Carolien Breed Donderdag 3 juli kreeg het kunstobject 'Knooppunt' zijn tweede doop door wethouder Jacob Ouderkerken in aanwezigheid van kunstenaar Truce Wilmink, Anita van Breugel van de monumen tencommissie en de vinder Dick Slagter. Van Breugel legde uit dat de gekozen locatie verrassend goed aansluit op de naam van het kunstobject. Foto: Carolien Breed een aantal wegen samen komen, maar ook in het grensgebied van een strandwal en een strandvlakte. Bovendien staat het op een histori sche plek; tussen de twee kastelen die Heiloo ooit rijk was. De sloot langs de Kanaalweg is nog een over blijfsel van de in die tijd gegraven wateiwegen die aansloten op het open water van het riviertje De Die, een vertakking van het IJ." Veel goe deren werden vroeger over water vervoerd. Kortom: een knooppunt van wegen en oude wateiwegen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7