Judotrainer Salminen vijfde op Grandslam van Moskou Badmintonclub 't Vennewater n Limmer Kay Pronk terug van weggeweest SS® SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Limmer Kay Pronk terug van weggeweest De vrijwilligers achter de bar trokken 'geen volle zalen' HEILOO/MOSKOU - Terwijl de pupillen van Judoclub Groefsema vakantie aan het vieren zijn. Kwam hun trainer, Mikos Salminen, in actie op de Grandslam van Moskou, waar zo ongeveer de hele wereldtop aanwezig was. Mikos die afgelopen keer de European Open van Tallinn op zijn naam schreef, kwam dit keer weer een stapje hoger. De eerste twee wedstrijden wist hij knap te winnen, onder andere van Ludwig Paischer, voormalig Europees kampioen en een zilver op de olympische spelen van Beijing. De kwart finale ging helaas verloren, maar in de herkansing wist hij terug te komen om de wedstrijd om het brons. Het was een spannende strijd tegen de Armeense maar Mikos trok net aan het kortste eind. Helaas net geen podiumplaats voor de trainer van Judoclub Groefsema, maai' een welverdien de vijfde plaats. BADMINTON HEILOO - Bij Badmintonclub 't Vennewater wordt het gehele jaar gebadmintond. Zo is in de zomermaanden juli en augus tus op woensdagavond de bad- mintonhal gewoon geopend. Op deze avond spelen op maar liefst zes banen jong en oud, begin ners en ervaren spelers, recreatie ve leden en wedstrijdspelers met en tegen elkaar. En, bijzonder aan dit zomerbadminton is dat ook niet-leden welkom zijn voor een sportieve avond. Het is een leuke manier om kennis te maken met deze sport en haar vereniging. Van te voren opgeven of reser veren is niet nodig en niet-leden betalen slechts €4,- per persoon per keer. Voor iedereen zijn rac kets en shuttles en rackets aanwe zig. De hal is in juli en augustus op woensdagavond open van 19.30 uur tot 23.00 uur. Zonovergoten tennis bij Hogedijk Open Bij Badmintonclub 't Vennewater wordt het hele jaar gebadmin tond. Aangeleverde foto EGMOND - Het jaarlijkse TC Hogedijk Open tennistoernooi, dat werd gehouden van 6 tot en met 14 juli, zit er weer op. In het eerste weekend worden behoor lijk wat wedstrijden gepland om de toernooi-organisatie speel ruimte te geven voor de rest van het toernooi. Elk jaar blijkt dan ook dat er in dit voorweekend partijen tussenuit val len, omdat een aantal deelnemers dan finalewedstrijden moeten spelen bij een andere vereniging. Zo start het open toernooi altijd met wed strijden opnieuw plannen en veel telefoontjes plegen. Grote aantrekkingskracht van het toernooi is het spelen in poules, dus minimaal twee wedstrijden tennis sen in plaats van na één verliespartij einde toernooi. Deze opzet blijken de deelnemers zeker te waarderen, meerdere keren naar het park brengt toch meer beleving met zich mee. Vanuit de hele regio hadden deel nemers, leden van 25 verschillende verenigingen, zich voor het toernooi aangemeld. Waar men de afgelopen jaren tijdens het toernooi regelmatig door slecht weer moest uitwijken naar andere parken en/of tennishal len, waren deze toernooidagen een ongekende weelde. Zonovergoten en niet te warm, een toernooi zonder 'buienradar' is een luxe voor elke toernooi-organi satie. De vrijwilligers achter de bar trokken 'geen volle zalen' (ondanks voorbeeldige inzet), het terras was de hele zomerse week, tot in de late uurtjes, het gezellige ontmoetings punt tijdens het toernooi. Een onderdeel van het werk van de toernooieommissie is het oplos sen van 'uitdagingen'. 'We proberen dan tijdens het toernooi in overleg met de deelnemers een voor ieder een aanvaardbare planning te reali seren. Met een beetje goede wil van alle partijen lukt dit meestal wel, maar een enkele keer moet je door een beslissing van één deelnemer meerdere andere deelnemers teleur stellen. Gelukkig beseft het over grote merendeel van de deelnemers dat een tennistoernooi bestaat bij de gratie van een sportieve insteek.' Zo tegen het einde van de week heeft het kaf zich van het koren geschei den, er werden dan alleen nog kwart, halve en finale partijen gespeeld door de poulewinnaars. Natuurlijk is de finaledag op zon dag de dag waarop de prijzen wor den verdeeld, 's morgens nog een enkele halve finale en daarna een hele serie spannende finales. Het was dan ook de drukste dag van het toernooi, met verrassend veel span nende drie-setters. De vele toeschouwers brachten het toernooi de sfeer die het verdien de. Als dan de winnaars bekend zijn is het toch verrassend om te zien dat lang niet alle geplaatste nummers 1 ook werkelijk eerste zijn geworden, een aantal ongeplaatste spelers zorg de voor verrassende uitslagen. Na de laatste finale van het Hogedijk Open bedankte voorzitter Rick op het volle terras de sponsors en de toernooieommissie, bestaande uit Arjan, Ed, Peter, Jantien, Judith, Lien, en Peter. De vele bedankjes na afloop waren een bekroning op een zeer geslaagd toernooi! MOUNTAINBIKEN LIMMEN - Limmer Kay Pronk heeft na een periode van bles sures de draad weer op kun nen pakken en direct weer een gedegen overwinning kunnen neerzetten. Na een 'Full of Life' hergeboorte in de zesde rit om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountain bikecup duldde Pronk geen tegenstand. Op een jeugdige en speelse manier wist de jonge en wispel turige Kay Pronk onder warme omstandigheden zijn medestrij ders op een niet te overbrug gen achterstand te rijden. Op het steeds spectaculairder wor dend parcours aan de Pagenlaan (ingang Eikepage) in Limmen was er achter de onbetwiste leider Pronk en de op plek twee rijden de Assendelver Dennis van Dalen zware strijd tussen de duo's Henk Jan Verdonk uit Egmond aan de Hoef en Alkmaarder Danny Bizot om de derde plaats en daarach ter Rob Kramer uit Heiloo met Oudorper Willem Koster om een begerige vijfde plaats. De verzen gende hitte was voor de meeste renners de grote tegenstander, maar een verfrissend briesje samen met de aangeboden drink bussen maakten de koers toch tot een spannend gebeuren, waarbij uiteindelijk Danny Bizot en Willem Koster tenslotte toch aan het lang ste eind trokken en hun beoogde plekken drie en vijf voor zich op konden eisen, uitslag: 1. Kay Pronk Limmen 2. Dennis van Dalen Assendelft 3. Danny Bizot Alkmaar 4. Henk Jan Verdonk Egmond aan de Hoef 5. Willem Koster Oudoip 6. Rob Kramer Heiloo 7. Hans Castricum Egmond aan de Hoef 8. Kees Pronk Limmen. Zonovergoten en niet te warm, een toernooi zonder 'buienradar' is een luxe voor elke toernooi-organi satie. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11