WA Timmerdorp Egmond-Binnen 2013 was een groot feest i Zomerbingo, wandelen en Facebook Vrijwilligers ook zomers actief bij vervoersproblemen Klimmen in de vakantie Vlottenbouwen met de Vakantiecocktail Breakdance in Akersloot tijdens Timmerdorp regio 9 NIEUWS UIT DE REGIO I iWfmÊÊÈ. 24 JULI 2013 EGMOND - Lekker weer, hut ten met dierennamen, een strijd bij het touwtrekken, een spec taculaire show met roofvogels, een playbackshow met geluk kige winnaars, kinderen die zelf foto's mochten maken, knutse len, pannenkoeken eten in ons eigen pannenkoekenrestaurant en een afsluiting met 170 ballon nen die de lucht in gingen. De 35ste editie van het timmer dorp Egmond-Binnen had voor ieder wat wils. Dat bleek uit de vrolijke blikken van kinderen en ouders. Op het terrein bij de Schulp hebben 170 kinderen samen 23 hutten gebouwd. Allemaal met hun eigen idee over het thema Dierentuin. Veel plaatjes van dieren en prach tige borden met dierennamen. Naast het vele timmeren was er ook ruimte voor andere activiteiten. Op dinsdag konden alle kinderen een schilderij tje maken van 'hun' dier. Deze schil derijtjes vormden samen het decor voor de playbackshow. Op het zelfde moment konden de kinderen van groep 8 onder lei ding van een graffitikunstenaar een prachtig graffiti kunstwerk maken op de container van het timmerdorp. Op woensdag was er een imker die de kinderen liet zien hoe bijen honing maken en in de middag een zware strijd bij het touwtrekken. De playbackshow toonde weer het vele talent onder de kinderen. Zowel jongere als oudere kinderen stonden met veel enthousiasme op het podium om te laten zien waar ze uren op hadden geoefend. Als de kinderen even de rust wilden opzoe ken, konden ze knutselen in de grote tent. De laatste dag van het timmer dorp was een prachtige afsluiting. In de ochtend werden de kinderen geschminkt zodat ze er prachtig uit zagen toen de jury langskwam om de mooiste hut te kiezen. In de middag werd een spectacu laire show met roofvogels getoond. Ondertussen stonden twaalf oudere pannenkoeken te bakken en kon den de kinderen konden om 15.00 uur aanvallen. Het timmerdorp is Igy afgesloten met 170 ballonnen die de lucht in gingen. De vraag is welke ballon het verste komt. Op www. timmerdoipegmondbinnen.nl staan veel foto's van alle activiteiten en op de nieuwspagina staan ook veel hoogtepunten. En kijk ook eens op de facebook pagina. Met dank aan het enthousiasme van de kinderen, van oudere, sponsors en gemeente was het timmerdorp weer een groot feest voor iedereen. Timmerdorp 2014 is van 7 tot en met 11 juli. Op het terrein bij de Schulp hebben 170 kinderen samen 23 hutten gebouwd. Allemaal met hun eigen idee over het thema Dierentuin. Aangeleverde foto REGIO - In het kader van de zomeractiviteiten voor senio ren (een initiatief van de oude renbonden en Stichting Welzijn Castricum) kan men op maandag 29 juli deelnemen aan de zomer bingo van lunchroom 'Bij Roon' (Geesterduin 60, Castricum). Vanaf 14.00 uur zijn er voor 5,- per kaart voor vier rondes, leuke prijzen te winnen. Dit is inclusief koffie of thee en altijd prijs. Op dins dag 30 juli kan men meedoen aan de Koren en Maerdijkwandeling. Om 09.30 uur wordt men veiwacht bij de Tuin van Kapitein Rommel (Stationsweg 3, Castricum) voor koffie met wat lekkere. Daarna nemen de enthousiaste wandelbe- geleidere de groep mee voor een zeven kilometer lange wandeling. De paden van deze route zijn voor namelijk verhard. Goede wandel schoenen en een geldige duinkaart zijn noodzakelijk. De kosten zijn 5,-. Wie graag wil deelnemen aan het populaire medium 'Facebook', maar nog niet goed weet hoe dit werkt, is welkom op donderdag 1 augustus in de bibliotheek van Castricum (Geesterduinweg 1). REGIO - Voor veel ouderen wordt het er niet eenvoudiger op om van a naar b te komen als ze niet meer in staat zijn van het open baar vervoer gebruik te maken. Hoe komt men dan bij de vaste activiteit voor ouderen, de pedicure of de opticien? Hoe kan men een naaste bezoeken in het verpleeghuis of ziekenhuis of zelf naar de arts of specialist voor een controle? Als er een duidelijke noodzaak aanwe zig is kunnen ouderen in Akersloot, Limmen en Castricum tegen een vrijwilligersvergoeding een beroep doen op de vervoersdienst van Stichting Welzijn Castricum. Daar kan men ook informatie krijgen over de voorwaarden en over taxi vervoer, de regiotaxi en de Vallys. Stichting Welzijn Castricum is ieder werkdag geopend van 09.00 tot 12.00 uur en op maandag-, en woensdag middag van 13.30 tot 15.30 uur. Tel. 0251-656562info@welzij nc astricum. nl. •«IR> - - v- '1 ïTA: Veilig gezekerd kan er flink geklauterd en geklommen worden in en rondom de bomen bij ODI. Aangeleverde foto LIMMEN - ODI Sportactieve Recreatie organiseert in het kader van de Vakantiecocktail in Zwembad Dampegheest een klim/adventuredayactiviteit op maandag 5 augustus voor jon gens en meisjes in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar. Veilig gezekerd wordt er flink geklauterd en geklommen in en rondom de bomen. Kinderen kun nen de speciale pamper-jump doen en in een reuzeladder klim men. Ook wordt het spectaculaire spel team-in-balance gespeeld en kan er meegedaan worden aan een wedstrijdje kratstapelen. De acti viteit is van 10.00 tot 11.30 urn'. De kosten bedragen 4,-. Aanmelden kan bij de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 in Castricum. Tel. 0251-656562 op werkdagen in de ochtenduren van 09.00 tot 12.30 uur en maandag en woensdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Voor meer vakan tieactiviteiten kan de site van de stichting bekeken worden: www. welzijncastricum.nl. Van 10.00 tot 12.00 uur wordt er- een workshop gegeven over het gebruik van Facebook. Er gaat een wereld voor u open! De kos ten zijn 2,50. Van het complete zomeraetiviteitenoverzieht is een flyer gemaakt. Deze is af te halen bij Stichting Welzijn Castricum of in de bibliotheken van Castricum, Akersloot en Limmen. Ook zijn de activiteiten terug te vinden op de kalender van www.welzijneastri- cum.nl. Inschrijven is mogelijk via het antwoordformulier in de flyer, de e-mail (info@welzijneastrieum. nl) of tel. 0251-656562. LIMMEN - De Vakantiecocktail van de Stichting Welzijn Castricum organiseert in samenwerking met ODI Sportactieve Recreatie in Zwembad Dampegheest op woensdag 7 augustus van 10.00 tot 12.30 uur het spectaculaire vlotten bouwen. De activiteit is geschikt voor kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar. Een zwemdiploma is nodig. Met tonnen, grote palen, touwen en andere stoere materi alen wordt een vlot gebouwd dat daarna getest wordt in Het Stet. De kosten bedragen 4,- voor- deze activiteit. Aanmelden kan bij de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 in Castricum aan de balie en tel. 0251-656562. De stichting is geopend van maan dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur en op maandag- en woensdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Voor meer leuke vakan tieactiviteiten kan de site van de stichting bekeken worden: www. welzij ncastricum. nl Met tonnen, grote palen, touwen en andere stoere materialen wordt een vlot gebouwd. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7