Karavaan opent festivalhart in Egmond aan Zee i Orgelplusconcert in Oud- Katholieke Ste Agneskerk Een luchtig slot REGIO 9 Ruime collectie Kaarten U9* ter inzage Klaar. De Hoefsmid 5 - Heiloo - 072 5330175 UITKIJKPOST 2 4 JULI 2013 EGMOND - Het festivalhart strijkt voor het tweede jaar neer aan de gezellige Boulevard Zuid. Van donderdag 25 tot en met zon dag 28 juli is er gratis straattheater, muziek van bandjes uit de regio, bij zondere en spannende films bij de openluehtbioseoop en loeatiethea- ter in duinen en vuurtoren. Op don derdag 25 juli wordt om 19.40 uur het festivalhart geopend door wet houder Cultuur van de Gemeente Bergen, mevrouw Hekker. Daarna is iedereen welkom bij de cir cusvoorstelling Atempo van het Spaanse gezelschap Atempo Cire. Er is livemuziek van de band Ranyada en een film in de open luchtbioscoop geprogrammeerd door Cinebergen. Donderdag tot en met zondag kun je swingen op livemuziek, geprogrammeerd door Woodlands Festival, van bandjes uit de regio. Neem familie en vrienden mee naar de vrolijke muziekinstallaties op zaterdag en zondag, en maak je eigen unieke geluid. En als de zon Vanaf donderdag 25 juli bruist Egmond aan Zee door alle activi teiten door Karavaan. Aangeleverde foto onder gaat is er de Karavaan-bios- aan-Zee met films van Cinebergen, spannende en avontuurlijke films om de dag af te sluiten. De Zeekantine wordt dit jaar bemand door de stoere dames van Cream Passionel. Zij toveren de lekkerste gerechten uit hun keuken. Atempo is een muzikale circusshow met dans, livemuziek, acrobatiek van het Spaanse gezelschap Atempo Cire. Te zien op donderdag 25 juli. Een kaartje kost 7,50. Beeldend kun stenaar en componist Pé Okx gaat in première met Schijnbewegingen. De vuurtoren 'Van Speijk' in Egmond aan Zee vormt het kolken de middelpunt van dansende film beelden. In kleine groepjes beklim je de vuurtoren en boven wacht je een verrassend uitzicht. De voor stelling is van donderdag tot en met zondag te zien. Daan van West (met roots uit Bergen) richt de ogen van het publiek naar binnen, op de liefde die daar huist voor zijn Yvonne. Hierbij zet hij zijn multimediagroep PIPS:lab in. Yvonne is op zaterdag 27 juli te zien. Van vrijdag tot en met zondag kun je genieten van avontuurlijk locatietheater in en rondom Boulevard Zuid. Viva la Naturisteracjion is de uitdagende voorstelling in de dui nen van De Warme Winkel en de Utrechtse Spelen. Dicht bij de natuur laten idealisten zien dat er een beter wereld voorstelbaar is. Jong regie-talent Ilmer Rozendaal brengt Er zal iemand komen. De voorstelling stond ook op Oerol en werd vol lof ontvangen door het publiek. In Limbo is een hartverscheurend verhaal met brok-in-de-keel-muziek door Berg Bos. Het verhaal gaat over een briljante reclamemaker die plotseling weigert naar zijn werk te gaan. Zijn vrouw en baas doen er alles aan om hem weer naar kantoor te krijgen. Op zon dag kun je genieten van speelse voorstellingen voor het hele gezin. De 6+ muziektheatervoorstelling Basje! van Sebastiaan Brusse over grappige grapjes en verdrietige ver drietigheid. En de 4+ voorstelling Jammie!!! waar iedereen wordt uit genodigd zijn speelgoed en knuffels mee te nemen. UK' Eveline M. Jansen is verbonden als cantor-organist aan de Oud- Katholieke Kathedraal van Ste. Gertrudis te Utrecht. Eigen foto EGMOND-Maandag 29 juli bren gen de rus Vladimir Shobanov en de kathedraalorganiste Eveline M. Jansen een wel héél bijzon der concert met barok en lichte muziek in een orgelpluscon cert in de Oud-Katholieke Ste. Agneskerk. Het bijzondere is dat zij maandag avond een programma brengen van oud naar nieuw, van Bach, Vivaldi naar Hans Boelee en Astor Piazzolla. (U weet wel Adios Nonino met Carel Kraaijenhof bij het huwelijk van Maxima en Willem Alexander). De accordeon en het orgel, wéér vierhandig brengen orgelwerk van de klassieken van de bovensteplank met speelse elementen die u abso luut niet verwacht. Een Orgel-Aeeordeon-eombinatie zoals u het nog nooit gehoord heeft. Bach; Tocccata en Fuga, Vivaldi; de Vier Jaargetijden, maar ook Nina Rota, Felix Mendelssohn en Astor Piazzolla maken dit programma tot een belevenis. Aanvang van het concert is 20.30 uur, de toegang is vrij, wel is er een 'opensehaaleol- lecte'. Deze wordt warm aanbevo len om de meer dan 45-jarige tra ditie van de egmondse serie in ere te houden. Het programma bevat, al dan niet bewerkt werken van Felix Mendelssohn, de Sonate I in f -klein puur voor de orgelliefheb bers. Daarnaast hoort u de winter, hoe toepasselijk uit de 'Vier jaar getijden' van Vivaldi in een flit send arrangement door Vladimir Shobanov. We maken deze avond ook een overstap naar de barokperiode met Johann L. Krebs en Johann Seb. Bach om weer af te sluiten met Hans Boelee, (Variaties over een thema van G. F. Handel) en met accorde on en orgel in een tweetal werken van de beroemde Astor Piazzolla. Vladimir Shobanov is een alom gedragen specialist in de klassieke en volksmuziek bajan /accordeon wereld. Hij soleerde bij orkesten en volk- muziekensembles in Rusland en ver daarbuiten door heel Europa. Eveline M. Jansen is al weer jaren verbonden als cantor-organist aan de Oud-Katholieke Kathedraal van Ste. Gertrudis te Utrecht. Vorige week vrijdag presen teerden zij samen een nieu we CD met werken die u ook deze avond kunt beluisteren. Maandag 29 juli, Oud-Katholieke Ste. Agneskerk, Voorstraat 112. (Zie ook www.egiuond.okkn.nl) EGMOND - Zondagavond 28 juli is er in de Slotkapel te Egmond aan de Hoef weer een avond met poëzie en muziek. Deze avond is de tweede in een serie van vier en het thema is dit jaar. als met eerste ogen. Een half uur genieten van poëzie en orgel spel op het gerestaureerde orgel van de Slotkapel. Na afloop is er koffie en thee en liggen de gelezen gedich ten voor u klaar om mee te nemen. Voor de teksten zorgt deze avond Lies Sluis, het orgel wordt bespeeld door Adri Steenhoek en Ans Zwart verzorgt een natuurarrangement. Aanvang 20.00 uur en de kapel is open vanaf 19.30 uur. Toegang gra tis en iedereen is welkom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9