Heilooër Six speelt om kampioensbokaal Van samen bandje knopen naar WK judo Lisanne de Witte snelt wederom naar record Lisanne de Witte snelt wederom naar record SPORTNIEUWS UIT DE REGIO HSV start de voorbereidingen op een nieuw seizoen Doe mee aan de Sportbijlage! 7 AUGUSTUS 2013 HEILOO - Vorige week dinsdag is de HSV-selectie weer bij elkaar gekomen om de eerste training af te werken. Onder leiding van Edwin Veenstra (links)die voor het vijfde achtereenvolgende jaar als hoofdtrainer aan de slag gaat, dit jaar geassisteerd door Ron Petiet, die zich voornamelijk met het tweede team bezighoudt. De verwachtingen voor dit seizoen zijn hoog. De selectie wil voor de eerste plaats gaan, een prachtig streven, want HSV hoort toch minimaal in de derde klasse thuis. Op donderdag 15 augustus is het HSV Zomertoernooi, dat voor de 25ste keer wordt gehouden. Dan starten de tweede teams van HSV, AFC'34, de Foresters en RKW DEM, waarna op vrijdag de eerste teams de strijd met elkaar aanbinden. Op zondag 18 augustus zijn de finalewedstrij den. Foto: Hans Ursem HEILOO - Voor de twaalfde keer is op 29 en 30 juli op de golfbaan van Dorhout Mees in Biddinghuizen gestreden om de kampioensbokaal van de Heilooër Six. Op de eerste dag namen Cor Langendijk en Kees van Raam samen de leiding. Maar omdat de baan voor een ieder goed bespeel baar was volgden de anderen op kleine afstand, zodat er op de twee de dag een spannende strijd ont stond. In principe had iedereen nog kans op de eindoverwinning. Kees van Raam speelde ook de tweede 18 holes als beste en is de winnaar van deze twaalfde editie gewor den. Tweede op slechts drie pun ten werd verrassend Cor de Boer, en met een pimt verschil werd Jos Zijlmans derde. Maarten de Boer kon zijn kampioenschap van vorig jaar niet prolongeren en werd vier de. Nieuwkomer Tim van der Zee werd samen met Cor Langendijk laatste met slechts zeven punten achterstand op de winnaar. Het was dit jaar weer een zeer geslaagd eve nement. JUDO HEILOO - Hartsvriendinnen Jasmijn Lester huis en Gaby de By uit Heiloo zitten al jaren samen op judo. De afgelopen twaalf jaar zijn ze op en naast de judomat onafscheidelijk. Beide meiden hebben samen hun band leren knopen en haal den samen uiteindelijk hun zwarte band. Onder leiding van trainer Sander Groefsema werden de eerste stap pen op de wedstrijdmat gezet. Veelal tegen jongens, maar dat deer de beide meiden niet. Er werd verlo ren maar ook vaak gewonnen. Met vallen en opstaan werd het judospel geleerd. Na een periode bij Dojo 't Loo is het drietal nu weer samen bij Ben Rietdijk Sport in Velserbroek. Onder professionele begeleiding worden de judotrainingen, fysieke trainingen en mentale trainingen afgewerkt. Wekelijks worden er drie judotrainingen gemaakt bij Ben Rietdijk Sport onder begeleiding van Ben Rietdijk, Bas Meerveld en Sander Groefsema. Daarnaast bege leiden him trainers Gaby en Jasmijn op de wekelijkse kernploegtraining en regionale JTS-training. Ook staan er iedere week twee fysieke trainin gen op het programma die begeleid worden door Wesley van der Linden in samenwerking met inspannings fysioloog Paul Lammere en is er de mogelijkheid om in gesprek te gaan met sportpsycholoog Edith Rozendaal. Door het vele trainen en het harde werken kon het resul taat niet uitblijven. Dit seizoen was er voor Jasmijn al een derde plaats op de NK senioren en werd zij Nederlands kampioen in haar eigen leeftijdscategorie. Gaby behaalde vorig seizoen op het EK -17 jaar een derde plaats en werd Nederlands kampioen. Beiden werden ook genomineerd voor Sporttalent in de gemeente Heiloo, waar Gaby uitein delijk werd uitgeroepen tot sportta lent van Heiloo 2012. Op verschillende Europese kwa lificatietoernooien werden afgelo pen maanden prijzen behaald. Met als hoogtepunt voor Jasmijn een tweede plaats op de European Cup in Berlin en voor Gaby een dere plaats op de EK -18 jaar in Tallinn. Met deze reeks successen mogen Jasmijn en Gaby Nederland gaan vertegenwoordigen op het WK tot 18 jaar in Miami. Gaby komt uit in de klasse tot 57 kilogram en Jasmijn komt de mat op in de klasse tot 70 kilogram. Op het WK tot 18 jaar in Miami is de insteek om serieus te gaan strij den voor de medailles. Als de vorm goed is, de loting niet tegen zit en er wordt met het hoofd gejudood, zijn medailles op de WK -18 jaar zeker mogelijk. Ter voorbereiding hebben Gaby en Jasmijn afgelopen week nog drie dagen getraind in Tsjechië. Gaby en Jasmijn zijn afgelopen zaterdag samen met trainer/coach Sander Groefsema op het vliegtuig gestapt en zullen 10 en 11 augustus in actie komen op de judomat in Miami. Een trotse trainer Sander Groefsema geflankeerd door zijn succesvolle judoka's, met links Gaby de By en rechts Jasmijn Lesterhuis. Foto: Menno Lesterhuis Voor de twaalfde keer is gestreden om de kampioensbokaal van de Heilooër Six. Aangeleverde foto HEILOO - In de Uitkijkpost van 28 augustus verschijnt een extra Sportbijlage ter aankondiging van het nieuwe sportseizoen. In de sportbijlage staan artikelen over sportverenigingen, sportmensen en/of de sportbeleving van spor ters uit het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost. Dit wordt aan gevuld met door sportverenigin gen zelf aangeleverde kopij, bij voorbeeld over de verwachtingen van sportieve prestaties voor het nieuwe seizoen, bestuurswisselin gen, nieuwe ontwikkelingen, spe ciale evenementen et cetera. Alle sportverenigingen uit Heiloo en omstreken worden uitgenodigd om hiervoor een bondige tekst (plus eventueel fotomateriaal) aan te leveren. Aanleveren kan tot uiterlijk woensdag 14 augus tus naar redactie@uitkijkpost.nl. Deze Sportbijlage is ook een inte ressant platform voor al dan niet sportgerelateerde ondernemers, die een club of vereniging steu nen, om zich met een advertentie in de Sportbijlage te presenteren. Voor meer informatie kunt u mai len naar info@uitkijkpost.nl. ATLETIEK HEILOO - Trias/TDR atlete Lisanne de Witte is met een uitstekend atletiekseizoen bezig. Afgelopen weekend kwam de 20-jarige in actie op de 800 meter. In het Belgische Gentbrugge snelde de pupil van Ton Baltus naar 2.07,09 secon den. De Witte, die dit seizoen op haar favoriete 400 meter de EK fmale haalde en een zilveren medaille won op het NK, behoort nu ook bij de beste vijf 800 meter-loopstere van het land. Het doel van De Witte is om dit seizoen nog het legenda rische clubrecord van Tineke van Wonderen uit 1968 2.05,94 secon den uit de boeken te lopen. Ook zal De Witte samen met haar zus Laura en hordeloper Job Beintema de twintig pupillen die zich geplaatst hebben voor de Noord Hollandse kampioenschappen, een training verzorgen. Afgelopen vrijdagavond werd er op de Trias atletiekbaan de zomeravondinstuifwedstrijd gehouden. In totaal kwamen er 250 atleten in actie uit het gehele land. Opvallende prestaties van Trias leden waren Franka Hoogeboom die de 100 meter 12.88 seconden liep. B junior Emma van de Pal die bij het verspringen naar een keu rige afstand van 4.89 meter sprong. Trainingsmaatje Femke Brink liep de 200 meter in 27.10 seconden. Bij de jongens was talent Dave Wesselink opvallend door 12.42 seconden te lopen en 24.84 secon den op de 200 meter. Meerkamper Jesper Peteree liep dit keer de 100 meter in 13.24 seconden en de alles- kunner liep op de 200 meter naar een tijd van 26.50 seconden. Master Rob Berger liep op de 3000 meter naar een overwinning in zijn categorie in een tijd van 10.00,57 seconden. Over twee weken zal er wederom een zomeravondinstuif gehouden worden op de atletiekbaan van Trias die deze week dicht is vanwe ge groot onderhoud.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11