KBO Heiloo viert 60-jarig jubileum Nieuw in Heiloo: Steakhouse Os Medewerkers gevraagd voor de Wereldwinkel Burgerinitiatief Heiloo Energie bestaat één jaar E H E I L O O 5 INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Veiligheid <r> A-Z Barbecue Gourmet Party Service A-Z Barbecue Menu per persoon: c 11 50 Slimme koe zoekt verkoeling UITKIJKPOST 7 AUGUSTUS 2013 HEILOO - Geen zin om te koken, maar ook even geen zin in allerlei culi naire hoogstandjes? Dan biedt het pas geopende Steakhouse Os een uit- steak-end alternatief! Laagdrempelig uit eten met het gevoel van thuis zijn; er even uit zijn en toch gewoon om de hoek. Op de gevarieerde menukaart staan gangbare gerechten, die ook nog eens uiterst betaalbaar blijken te zijn. Want waar vind je tegenwoordig nog een hoofdgerecht voor onder een tien tje; en toch kwaliteit? In deze toegankelijke, ongecompliceerde en sfeervol le eet- en drinkgelegenheid voelt Hajet Attazi, gastvouw en het gezicht van de zaak, zich als een vis in het water en dat enthousiasme straalt ze uit. Ze stamt uit een echte horeeafamilie en heeft jaren meegedraaid in het familie restaurant. „Bij Steakhouse Os vind je geen ingewikkelde poespas, de kaart met tal van herkenbare vlees- en visgerechten ligt gewoon op tafel." Het interieur is informeel en eigentijds, de tafels staat prettig ruim opgesteld. „En in deze kuipstoeltjes kim je lekker ondemitzakken, net als thuis", lacht Hajet. Steakhouse Os, Kennemerstraatweg 107 in Heiloo, tel. 072-8009966, www.osheiloo.nl. HEILOO - De Wereldwinkel aan de Stationsweg 105 in Heiloo is op zoek naar medewerkers (m/v) die het team willen komen versterken. Het is een leuke en interessante vrijwilligersbaan voor 3 a 4 dagdelen per maand. Wat kunt u zoal doen bij de Wereldwinkel? Verkopen van Fair Trade producten, onder andere kunstnijverheid, sieraden en (h)eerlijke levensmiddelen. Maar ook wordt uw inzet gevraagd bij voorkomende werkzaamheden, bijvoorbeeld assisteren bij uitpakken en prijzen van de artikelen. Heeft u interesse en/of wilt u meer informatie? Neem dan con tact op met Hilda Röling tel. 072-5332749. U kunt de doelstellingen van de Wereldwinkel lezen op www.wereldwinkel-heiloo.nl. Op deze web site staat iedere maand een heerlijk recept van fair trade producten. Pita met gehaktballetjes en zoetzure woksaus is het recept van deze maand. Ook de maandaanbiedingen treft u aan op deze site, in augustus krijgt u 20% korting op Azatische food-produeten. Rechtsonder op de website vindt u een link om op de Wereldwinkel als 'Beste Winkelketen van Nederland 2013' te stemmen. Niet alleen de Wereldwinkel kan winnen, maar door uw stem heeft u kans op fantastische prijzen. In de winkel aan de Stationsweg liggen eveneens flyers over deze actie. HEILOO - Heiloo Energie is een initiatief van burgers die samen ideeën voor een duurzaam Heiloo willen verwezenlijken. Er zijn vijf openbare bijeenkom sten geweest, er zijn meer dan zeventig mensen lid geworden. De resultaten sinds de oprichting: Van vijftig huizen zijn deze winter infrarood foto's gemaakt, een actie die nogmaals herhaald gaat worden. Er zijn initiatieven bij de mensen zelf betreffende energiebesparen thuis. Mensen met een zelfde soort huis komen ervaringen met elkaar delen over besparingen; tips zijn altijd welkom, ook op de site van Heiloo Energie. Heiloo Energie heeft sprekers uitgenodigd om uit te leggen wat een (Qbox-)kastje dat de ener- giepieken laat zien, kan aanzet ten tot besparen (leden krijgen tot 31 december korting: zie www.heilooenergie.nl). Er zijn bij zeven huizen 46 panelen geplaatst. Er wordt door de zonnenpanelen- werkgroep nog steeds doorgewerkt. Op 3 september komt politico loog, ingenieur en ondernemer bij Good! Rolf Heyen, voorma lig medeoprichter en directeur van de Noord-Hollandse Energie Coöperatie, spreken bij Heiloo Energie. Hij schrijft regelmatig columns voor landelijke dagbladen en iedere twee weken verschijnt zijn column voor de digitale nieuwssite Energie en Water. Wilt u ook idee- en omzetten in daden, wilt u ook in een werkgroep meedoen, meldt u zich aan bij Heiloo Energie op www.heilooenergie.nl. HEILOO - De Heilooër afde ling van de Katholieke Bond van Ouderen bestaat zestig jaar. Het jubileum wordt op 14 augustus gevierd met een feest middag voor leden en genodig den en op zondag 25 augustus is een eucharistieviering in de Willibrorduskerk. De Heilooër afdeling is opge richt in 1953, een jaar na de lande lijke bond en de provinciale bond. Ouderdomsvoorzieningen ston den in de beginjaren van KBO nog op een laag peil en er was genoeg werk aan de winkel. In 1957 werd de AOW ingevoerd. De doelstellin gen staan na zestig jaar nog altijd overeind: het behartigen van belan gen van kwetsbare ouderen en het ontplooien van gemeenschappe lijke activiteiten die laagdrempelig toegankelijk zijn, zoals biljarten, bridgen en dergelijke. Deze helpen mede om vereenzaming bij ouderen tegen te gaan. Maar lag de nadruk vroeger meer op het samenzijn, in de afgelopen decennia heeft een verschuiving plaatsgevonden naar het maat schappelijke vlak. Voorzitter Tom ten Hoope: „Jongere ouderen zijn tegenwoordig weliswaar zelfstandi ger en langer actief. Maar mensen leven langer, waarmee het aantal ouderen in een kwetsbare positie groeit. Het deel belangenbeharti ging heeft daarom een belangrij kere rol ingenomen." De KBO houdt bijvoorbeeld, in het kader van een groeiend tekort aan aangepaste ouderenhuisvesting waar ook zorg aanwezig is, de ontwikkelingen voor Nieuw Vame op de voormalige Camping Heiloo dan ook nauwlet tend in de gaten. Ook heeft de KBO een vaste afgevaardigde in het plat form voor de Wet Maatschappelijke Ondersteuning, in de Cliëntenraad Werk en Bijstand en participeert de KBO bij gemeentelijke taken. Bij de overheveling van de AWBZ naar de WMO krijgen gemeenten vanuit het Rijk meer taken toebedeeld en zal de betrokkenheid van de KBO wel licht toenemen. Anticiperend op deze enigszins onzekere toekomst is de KBO dan ook naarstig op zoek naar deskundige vrijwilligere, die in In de Alkmaarsehe courant van donderdag 1 augustus stond een arti kel over het verhogen van de veilig heid voor met name voetgangers en fletsere op industrieterrein de Oude werf door de aanleg van voetpa den, parkeerhavens en een betere aansluiting op de Rosendaal. Waar ik mij na het lezen van dit artikel zeer over verbaas, is dat wij in het Stationseentrum al vanaf 2007 bezig zijn met het verhogen van juist die veiligheid in dit vernieuwde centrum. Diverse informatieavonden, een enquête, gesprekken met en toezeg gingen van de gemeente hebben tot helemaal niets geleid. Fietsenrekken, een zebiapad, mogelijke aanpassing van de op- en afstap van het plein en het autoluw maken van het centrum verhogen de veiligheid en de kwali teit van het centrum. Het grote pro bleem dat deze aanpassingen tegen hield was, volgens de wethouder, geldgebrek. Geld dat er kennelijk wel is om bijvoorbeeld onnodig uit ritten te gaan aanpassen, en beton nen wegversmallingen aan te bren gen, om vervolgens bij nader inzien terecht weer te moeten verwijderen, maar niet om gevaarlijke situaties te verbeteren. Wordt het niet eens tijd om de daad bij het woord te voegen, of moeten we daarvoor weer op een nieuw college wachten? René Letschert Heiloo de toekomst mede zorg willen dra gen voor ouderen. Jef Timmerman is naast bestuurslid -tot nu toe- ook de enige vrijwillige ouderenadvi seur namens KBO. Hij onderhoudt daarbij contact met de welzijnseoa- ches van Stichting Welzijn Heiloo. Ook Timmerman ondervindt dat de vraag naar ondersteuning com plexer wordt. Hij biedt praktische hulp door middel van advies. „Het is belangrijk om ouderen erop te wijzen waar men op moeten letten of waar men wel of geen recht op heeft!" Hij adviseert ouderen bij voorbeeld bij het ontwikkelen van initiatieven om zorg beter ingevuld te krijgen. Of bij aanpassingen in huis. „Een kleine, soms simpele verbetering kan een wereld van ver- O schil betekenen voor de oudere in kwestie." KBO Heiloo is een vereniging, telt zo'n 830 leden (de samenwer kende ouderenbonden gezamenlijk circa 1500) en wil zo min moge lijk afhankelijk zijn van subsidies. Penningmeester Theo Röling wijst op de verwevenheid van KBO, ANBO (Algemene Nederlandse Bond van Ouderen) en Stichting Welzijn Heiloo, die alle het Trefpunt aan het Abraham du Bois-hof als thuisbasis hebben. „Alle drie stre ven in harmonie dezelfde doelen voor ouderen na en trekken met elkaar op om continuïteit van de activiteiten, onder andere in het Trefpunt, te waarborgen. Samen zijn we sterker!" Tom ten Hoope, voorzitter van KBO Heiloo, Jef Timmerman, vrij willig ouderenadviseur en bestuurslid en Theo Röling, penning meester. Foto: Carolien Breed HEILOO - Afgelopen vrijdag, de heetste dag van het jaar, zochten mensen massaal verkoeling aan de waterkant. Maar ook dieren hadden het warm. Deze pink had daar wat slims op bedacht en nam een verfrissend voetenbad. Foto: Carolien Breed ADVERTENTIE Lekker makkelijk, alles inclusief, minimaal 5 personen Vlees Salades Sauzen •Kipfilet •Komkommersalade Zigeunersaus •Filetkarbonade «Witte koolsalade Cocktailsaus Kipsaté (2 stokjes) Huzarensalade Knoflooksaus Mexicaanse Kartoffelsalade Satésaus barbecueworst Gemengde rauwkost Stokbrood met •Grillburger •Perzikschijfjes kruidenboter Benodigdheden Porseleinen borden RVS bestek Gasbarbecue met gasfles Tangen Servetten Bel voor onze folder 077 - 46 77 200 of kijk op www.barbecue.nl BEZORGING DAGELIJKS GRATIS DOOR HEEL NEDERLAND ZELFS DE AFWAS NEMEN WE MEE!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5