Timmerdorp in Akersloot groot succes Beelden en schilderijen in De Kapberg IVN-wandeling op de Westert en de Bleek Basisschool De Brug in Akersloot feestelijk geopend Afrikaans Timmerdorp Akersloot groot succes NIEUWS UIT DE REGIO 1 21 AUGUSTUS 2013 EGMOND - Deze zomer was er één kunstenaar in De Kapberg. Men vierde met Andrez zijn tachtigste verjaardag en er kwa men veel bezoekers kijken naar zijn werk. Nu start een tentoonstelling met het werk van maar liefst vier kun stenaars: er is veel te zien en alles is andere. Joop Hollanders (1944) is beeld houwer. Zijn werk kenmerkt zich door in of over elkaar geschoven vlakken, elkaar afwisselende of aanvullende bolle en holle vormen, afgewerkt met een strak, zacht glan zend oppervlak. Door het inbranden van zuren worden tijdens het pati neren de kleurnuances aangebracht die uiteindelijk het karakter van het werk bepalen. Van Imke Plattel (1960) zien we grafisch werk. Hierin wil ze oude structuren blootleggen en zichtbaar maken wat geweest is. Daarbij geeft ze plattegronden van oude gebou wen nieuwe betekenis door ze te gebruiken als uitdrukking van his torische gelaagdheid. Ger Viegers (1947) is sinds 1980 werkzaam als beeldhouwer. Hij voert zijn werk uit in steen en hout. Na een aanloop periode van enige jaren resulteerde dit in 1983 tot zijn eerste expositie. Naast het exposeren en de verkoop van werken aan particulieren en bedrijven voerde hij ook opdrach ten uit, zoals grafmonumenten en een wandreliëf voor een woonhuis. Hij exposeert regelmatig in het hele land en zijn werk is aangekocht door gemeente, bedrijven en parti culieren en opgenomen in diverse collecties in binnen- en buitenland. Nico Hemelaar (1943) schildert het landschap: vlak, leeg en wijds. Soms streng maar altijd eenvoudig. Zijn schilderijen verwijzen naar een land schappelijke werkelijkheid. We zien de Wadden en de uiterwaarden van de rivieren. Het landschappelijke beeld gaat over ruimte en licht, over horizon, oneindigheid en begrenzing en vooral ook over leegte en stilte. De tentoonstelling is te zien tot en met 29 september op vrijdag-, zater dag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is: Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Galloway's lessen op de Westert hun dorst aan een poel. U kunt dit zelf gaan bekijken. Foto: Ingrid Siegenbeek van Heukelom EGMOND - Op 28 augustus gaat IVN-gids Cocky van Engen van 19.00 tot 21.00 uur voor de laat ste keer deze zomer met u zwer ven door het PWN-duingebied in Egmond-Binnen. Bessen en andere vruchten krijgen dit maal bijzondere aandacht. De Westert en de Bleek beho ren tot de oude duinen en zijn eeu wenlang door de mens in gebruik geweest voor het weiden van vee, het bleken van linnen en voor land bouw en de bollenteelt. Dat heeft geleid tot het kenmerkende open 'nollen' landschap. Door juist beheer houdt PWN deze waardevolle restanten van de oude duinen in stand. De gids ver telt u van alles over de cultuurhis torie, landschap en beheer, flora en fauna. Er kunnen maximaal 12 mensen mee, die zelf voor een duinkaart dienen te zorgen. Aanmelden is noodzakelijk via tel: 072-5334948. Er wordt een bij drage gevraagd van 2 euro. Door de aanwezigheid van teken wordt dicht schoeisel en bedekkende kleding aanbevolen. Vertrek: 19.00 uur, nieuwe parkeerterrein PWN, Oude Schulpweg, Egmond-Binnen (naast restaurant Nieuw Westert). HEILOO - 315 kinderen, heel veel vrijwilligers en toeschou wers stonden afgelopen woens dag aan de startlijn bij het tim- merdorpveld. Onder de indruk van de Afrikaanse klanken die door een heuse djembégroep ten gehore gebracht werden. Eromheen werd gesprongen en gedanst om de kook pot door wilde dieren en bosjes mannen en -vrouwen uit Afrika. Na het startsein klonken er heuse oer- woudkreten van de kinderen, waar na er als snel getimmerd en gezaagd wordt en er een Afrikaans doip op de Roemeredijk verrees. Behalve getimmerd hebben de kinderen ook nog veel geknutseld, lekker gegeten, spelletjes gedaan, zijn ze op safari door het doip geweest en hebben ze onder leiding van Dmm4fim.nl met honderd kinderen tegelijk op echte Djembé's mogen spelen! Andere hoogtepimten van dit timmerdorp waren op een buitje na het prachtige weer, het spontane bezoek van bur gemeester Mans, die wel 150 hand tekeningen heeft mogen plaatsen op de shirtjes, de Afrikaanse markt, het rollebollen in het schuim van de brandweer, de bonte avond en de vele blije kinderen, vrijwilligere en sponsoren die allemaal terugkijken op een geweldige week. De kinderen van het timmerdorp Akersloot kijken terug op een week vol hoogtepunten. Waaronder het bezoek van burgemeester Mans, die vele handtekeningen zette. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Maandagochtend 19 augustus is basisschool De Brug in Akersloot feeste lijk geopend. Burgemeester Mans heeft samen met Dirk en Willemijn van Seventer het naambord onthuld. Basisschool De Brug is een fusieschool, ontstaan uit de Sint Johannesschool en de Sint Jacobusschool in Akersloot. Vanaf dit schooljaar zijn beide scholen gefuseerd. Vorig school jaar waren de beide scholen al gehuisvest in het gebouw aan de Buurtweg, waardoor de kinderen en het team al goed met elkaar konden samenwerken. Vanaf het huidige schooljaar is De Brug ook daad werkelijk één school. Een nieuwe organisatie vraagt om een nieuwe naam. Dirk van Seventer heeft de namen wedstrij d (uitgeschreven onder alle gezinnen van beide scho len) gewonnen. De naam van de school is als volgt gemotiveerd: De Brug is een landschapselement dat goed past in de waterrijke omgeving van Akersloot en Noord-Holland. De Brug symboliseert daarbij twee scholen die naar elkaar toegegroeid zijn en vanaf nu samen verder gaan. Ondeiwijs is ook een brug naar de toekomst voor de kinderen van Akersloot. Daarbij is De Brug ook een sterk symbolische naam die raakt aan het thema van vrede: een brug slaan naar een ander, ook al verschilt die ander soms flink van jezelf is een waardevolle levens kunst. Al deze elementen zijn vervolgens in het nieuwe logo ver werkt. Na de opening hebben de kinderen de opening van De Brug feestelijk gevierd met kindercham pagne en gebak. Burgemeester Mans heeft maandag samen met Willemijn en Dirk van Seventer het naambord onthuld. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11