Schoolboeken voor Tanzania Zaterdag is het weer Dolfinn Rocks Oude foto van Het Baafje haalt herinneringen naar boven H E I L O O 3 L KORTOM Interieur Witte Kerk te bezichtigen Geslaagd Straatmarkt Dompvloetlaan Speel mee met jeugd van Caecilia Keer op Keer opsteker Kinderkledingbeurs Trefpunt UITKIJKPOST 21 AUG USTU S 2013 Dit jaar is er wel een zeer speciale afsluiter; Pink Project. Zij zul len op Dolfinn Rocks een groot aantal hits van Pink Floyd spelen ondersteund door een lichtspektakel. Aangeleverde foto Vervolg van voorpagina Met Eyelar Mirzazadeh heeft Dolfinn Roeks een tweede tv-show artiest. Zij heeft het tot de fmale van The Voice geschopt. Om 20.30 uur komt Country Wilma op herhaling. Vorig jaar liet ze zich niet uit het veld slaan door de regen, dit jaar zal ze hopelijk met mooi weer de polo naise leiden. Niet op het podium maar tussen het publiek! Dit jaar is er wel een zeer spe ciale afsluiter; Pink Project. Pink Project wordt door kenners wereld wijd gezien als een van de beste en meest gepassioneerde Pink Floyd tribute bands ter wereld. Of het nu was in de theaters of in een uitver kocht Ahoy, steeds wist de band het publiek te overtuigen met gewel dige uitvoeringen van de mooiste Pink Floyd songs. Zij zullen op Dolfmn Rocks een groot aantal hits van Pink Floyd spelen onder steund door een lichtspektakel dat zijn weerga niet kent. Een overzicht van de line up vind je op YouTube: bit.ly/DolfinnRoeks2013. Uiteraard kim je bij Dolfmn Rocks ook genieten van een lekker hapje en een drankje! Brasserie In 't De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. jHK Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- Priming. Siiiiriiiy vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. Groen, Tumi en De Loocatie verzor gen de altijd verassende culinaire omlijsting. Natuurlijk is de ijsbus ook weer aanwezig. Wil je meer weten over de acti viteiten en optredens tijdens Dolfmn Rocks? Surf snel naar www.dolfrnnrocks.nl of like de Faeebookpagina www.facebook. com/StichtingDolfmn. Stichting Dolfmn heeft als doel om kinderen met een beperking, uit Fleiloo en omgeving, financieel bij te staan om dolfljntherapie te kunnen laten vol gen. Kortom, genieten van de gezel ligheid en tegelijkertijd het goede doel steunen. HEILOO - In Tanzania gaan gelukkig steeds meer kinderen naar school, maar er is veel te weinig geld voor schoolboeken en schrijfmateriaal. De Heilooër stichting Karibu-Tanzania wil daar iets aan doen. Aanstaande zaterdag kimt u voor drie euro bij De Schrijverij in het Stationscentrum een boek spon soren. Zo geeft u Tanzaniaanse leerlingen een betere toekomst. In Heiloo zijn de scholen weer begon nen. Leerlingen hebben een nieu we agenda en schrijfmateriaal, en krijgen op school de boeken die zij nodig hebben. Als u zelf school gaande kinderen heeft, weet u hoe belangrijk al die spullen zijn. In Tanzania begint het nieuwe school jaar pas in januari. De leerlingen werken zonder agenda's, omdat die veel te duur zijn en ook nauwelijks verkrijgbaar. Schoolboeken bestaan wel, maar op de scholen kom je ze nauwelijks tegen. Voor veel vak ken is het al heel wat als de leraar een boek heeft! De overheid betaalt namelijk wel de leraren, maar onvoldoende leermiddelen. De Heilooër stichting Karibu-Tanzania heeft in Malombwe, een klein doip in het zuiden van Tanzania, samen met de dorpelingen een basisschool gebouwd. Een enorme verbetering, want nu kunnen alle kinderen uit het doip naar school om te leren lezen, schrijven en rekenen. De volgende stap is voor elk vak per drie leerlin gen een boek beschikbaar stellen. De leerlingen zitten namelijk met z'n drieën in een bankje en doen samen met één boek. Helpt u mee? Op zaterdag 31 augustus kunt u bij De Schrijverij aan de Herenweg 199 de verschillende schoolboeken inzien en er een of meer sponsoren. Een schoolboek kost in Tanzania onge veer drie euro; dat is dus maar één euro per kind. Als u wilt, kunt u een boodschap op een sticker (laten) zetten. Karibu-Tanzania plakt in Malombwe de stickei's in de boeken en bezorgt ze op de school. Voor slechts één euro per kind biedt u zo een Tanzaniaans jongetje of meisje kans op een betere toekomst! Zaterdag kunt u voor drie euro bij De Schrijverij in het Stationscentrum een boek sponsoren. Aangeleverde foto HEILOO - Een oude foto uit 1981 waarop een meisje fees telijk wordt verwelkomd als de 100.000ste bezoeker van Het Baafje, haalt bij Gerard Bijkerk mooie herinneringen naar boven. Hij ontdekte het plaatje onlangs op Heiloo-online, dat de foto van René Alphenaar weer in het Fotomuseum Heiloo had opgedoken. Bijkerk (78) was van 1970 tot 1994 bedrijfsleider van zwembad Het Baafje; gloriejaren waarin de teller in één seizoen soms op meer dan 300.000 bezoekers stond en er op één dag zelfs een keer 18.429 mensen binnen de poorten waren. In de jaren '70,'80 en beginja ren '90 hadden veel Heilooërs een abonnement, voor veel Heilooër jongeren was Het Baafje ook een ontmoetingsplek, het zwembad trok badgasten uit de wijde regio en van de twee tegenover gelegen campings, schoolzwemmen bestond nog en per seizoen haalden ruim 800 kinderen daar hun zwemdi ploma. Bijkerk organiseerde met grote regelmaat activiteiten die hor den mensen trokken, bijvoorbeeld zwemmarathons, zwemwedstrij den met bekende topzwemmers, polo en kano wedstrijden et cetera. Zijn oude plakboeken getuigen van de goede tijden! Ondanks dat hij al jaren gepensio neerd is, volgt hij de huidige ontwik kelingen van de zwembaden in de wijde omgeving nog wel. Hij zit in een commissie voor Noord-Holland Noord waarbij bedrijfsleiders een paar keer per jaar bijeenkomen. Bijkerk beseft dat de gouden jaren voor openluehtbaden achter ons liggen en dat Het Baafje concur rentie heeft van later erbij gekomen zwembaden in de regio. Maar hij constateert dat het 'gerommel' van de afgelopen jaren Het Baafje ook geen goed hebben gedaan. „Neem bijvoorbeeld de installa tie van de warmteeolleetoren; naar mijn mening een prestigeproject. De roestvrijstalen ketel van Het Baafje kon nog jaren mee en was bovendien zuinig in gebruik. De C02-uitstoot ving ik op in een leiding en gebruik te dit om de zuurgraad van het water op peil te houden. Als iemand mij toen om advies had gevraagd, had ik hem kunnen informeren dat een dergelijk verwarmingssysteem bij zwembaden elders, zoals de Rijt in Nieuwe Niedoip, ook al voor grote problemen met de watertempera tuur zorgde." Een ander pimt waardoor het aantal bezoekers in zijn ogen achter blijft, zijn de gebroken openingstij den buiten de vakantieperiode om. Bovendien vindt hij de openingstijd van 09.00 uur te laat voor mensen die voor him werkdag, of ema, nog even willen zwemmen. In zijn tijd was Het Baafje ook 's avonds tot 20.00 uur open. Hij denkt dat inves teren, bijvoorbeeld in ruimere ope ningstijden, Het Baafje weer meer bestaansrecht zal geven. „Want waarom zou je zo'n mooie voorzie ning in het doip willen sluiten? Dat zou toch zonde zijn?" HEILOO - De Witte Kerk is elke woensdag open tussen 11.00 en 16.00 uur. Woensdag 28 augustus zal tussen 12.00 en 13.00 uur voor het laatst deze zomer het orgel worden bespeeld, door Gerard Leegwater. Gerard Bijkerk haalt in oude plakboeken herinneringen op over zijn tijd als bedrijfsleider van Het Baafje en sporthal Het Vennewater. Foto: Carolien Breed HEILOO - Plaatsgenoot Marit Molenaar is recent geslaagd voor docent Nederlands aan de Hogeschool van Amsterdam. Zij is ex-leerling van de Willibrordussehool in Heiloo en Petrus Canisius college Heiloo en Alkmaar. HEILOO - De bewoners van de Dompvloetlaan in Heiloo heb ben him zolders en garages weer opgeruimd en verkopen hun lang gekoesterde spulletjes op zondag 1 september tussen 10.00 en 16.00 uur. De Heilooër Dompvloetlaan is op de eerste dag in september gevuld met tafels, kleden en kraampjes vol spullen voor jong en oud. Te koop zijn boeken, speelgoed, potten, pannen en snuisterijen, maar ook kleding, elektrische apparaten en meer voor huis, tuin, hobby en vrije tijd. De straat is die dag afgeslo ten voor ander verkeer. HEILOO - Zaterdag 7 en zondag 8 september houdt Caecilia een (jeugd)weekend voor iedereen die langer dan een jaar een (har- monie)instmment bespeelt. Er wordt twee dagen lang geoefend in Castrieum en het weekend wordt afgesloten met een klein concert. Natuurlijk is er tussen de repetities veel ruimte voor andere leuke activiteiten als een strandwandeling, een speurtocht, lekker eten en plezier maken. Als je belangstelling hebt om mee te spelen of nog vragen hebt, dan kan voorzitter Caj Oosters worden bereikt via voorzitter® caecilia-heiloo.nl. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt halverwege de maand een Opsteker van 200,- aan vereniging en/of stichting die zich inzet voor de medemens. De opsteker van de maand augustus gaat naar Stichting Hozena Hulp in Alkmaar. U kunt Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - Op zaterdag 14 septem ber van 10.00 tot 12.00 uur is er in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo weer een gezellige kinderkledingbeurs. U kunt hier goedkope kinderkleding, speel goed en nog veel meer kopen. Wilt u een tafel reserveren om uw tweedehands kinderkleding en/of speelgoed te verkopen, dan kunt u contact opnemen met tele foon 533 12 97. De afmeting van de tafel is 80 x 160 en kost 7,-. Slechts één tafel per persoon en op is op (geen handelaren).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3