Rock 'n Roll Street in Akersloot Lustrum Egmondse zeedorpendag De Vredeburgers houdt Fancy Fair en kunstmarkt 2.500ste e-laadpunt in Limmen NIEUWS UIT DE REGIO Akersloot Oldtimerfestival op Rockn Rollstreet 28 AUGUSTUS 2013 Zondag houden het PWN en duinlandjesvereniging De Noord voor de vijfde maal hun nazomerfeest. Aangeleverde foto EGMOND - Op zondag 1 septem ber houden het PWN en duin landjesvereniging De Noord voor de vijfde maal hun nazo merfeest achter het voormalige koloniehuis Zwartendijk. Natuurlijk staat de verkoop van duinaardappelen, groenten en krui den van de landjes centraal, maar er is ook weer heel veel moois te bekijken: natuurfoto's, schilderijen, houtsnijwerk en infostands over alle aspecten van ons duin. U kunt een gokje wagen met het spel 'Waar staat de geit' en uw kennis over de natuur beproeven in de natuur- quiz. Hebben de kinderen plezier, dan zijn ook de ouders tevreden. LIMMEN - Voor de derde keer houdt het koor de Vredeburgers op zaterdag 31 augustus een Fancy Fair, bij het sfeervolle Protestantse kerkje aan de Zuidkerkenlaan te Limmen. De leden van het koor hebben weer veel mooie spullen verzameld, zoals: kleding, boeken, glaswerk, serviezen, meubeltjes enzovoorts. Bovendien zullen een aantal kun stenaars him werk tonen. Te zien en te kopen zijn onder andere: Glas, keramiek, sieraden, tasjes, patch work, etsen, schilderijen en beelden van keramiek en steen. Kunstenares Renate Haanappel (lid van het koor), heeft voor deze gelegenheid een beeld gemaakt dat per inschrij ving verkocht wordt aan de hoogste bieder. Laat deze gelegenheid niet voorbij gaan om een origineel werk in uw bezit te krijgen! Dit alles zal omlijst worden met muziek. Gerard Leegwater, diri gent van het koor, zal het kerkorgel bespelen. Op het terras kimt u iets drinken en genieten van zelfgemaakt Nestkastjes timmeren,dieren uit zagen en schilderen,schminken, bloemen schikken en een spring kussen garanderen veel kinderpret. Het gerookte poontje, het gebakken scharretje weggespoeld met een glaasje duin wijn of een natuurbier- tje, dat mag u gewoon niet missen. En zeker ook niet het muzikale besluit Keetje Co met weer een paar nieuwe derper liedjes van Carla Kager, voorgedragen door Japie Epifo om 15.00 uur. De opbrengst van de zeedorpen dag gaat traditiegetrouw naar twee goede doelen: dit jaar naar Stichting de Opkikker die chronisch zieke kinderen ondersteunt en naar de stichting Historisch Egmond. gebak en er komt een ijscoman met zijn ouderwetse ijscowagen. Ook is er een loterij en uiteraard kimt u zich aanmelden als lid van het koor! 1 A. y Het beeld van kunstenares Renate Haanappel dat geveild gaat worden. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Niet alleen spet terende topbands tijdens het achttiende Rock 'n Roll festival in Akersloot maar ook een spet terend optreden van de legenda rische Britse Rock Roll artiest Earl Jackson. De jaarlijkse naehtmarkt, de razende Solexrace, de brullende motoren van de minibikes, de brommershow en het oldtimerfesti val veranderen Akersloot voor drie dagen in een plaats van gezelligheid en vertier. Het gratis festival wordt gehouden van vrijdag 30 augustus tot en met zondag 1 september. Het Rock 'n Roll festival in Akersloot behoort tot de top drie in Nederland wat Rock 'n Roll fes tivals betreft. Jaarlijks trekken vele bezoekers vanuit heel Nederland en België naar Noord-Holland en dan speciaal naar Akersloot om dit geweldige spektakel mee te maken. Maar liefst tien topformaties op het gebied van Rock 'n roll komen hun opwachting maken in de grote tent op het Wilhelminaplein en in Café De Vriendschap. Rockadile - The Taildraggers - Rok en Lol - The Eightball Boppers - The Rocking Navigators - Big Caz 4Bobs - Bambees - El Rio Trio - Rock and Roll All Stars Revue en LIMMEN - Aan de Roelat in Limmen is het 2.500ste publieke laadpunt van stichting e-laad officieel in gebruik genomen. Dat gebeurde door wethouder Christel Portegies van de gemeen te Castrieum, directeur Onoph Caron van stichting e-laad en Carel Kuijper, enthousiast elektrisch rijder. Stichting e-laad plaatst de komende maanden nog enkele hon derden publieke laadpunten. Het 2.500ste publieke op laadpunt van stichting e-laad is geplaatst op verzoek van de heer Kuijper, wonend in Limmen, die er zijn elek trische auto gaat opladen. Voortaan kimnen hij en de andere e-rijders in Limmen dichtbij huis him auto opla den. De heer Caron en wethouder Portegies onthulden de laadpaal en sloten de elektrische auto aan door de stekker in het laadpunt te steken. Met het pasje van de heer Kuijper kon het laden gestart worden en was laadpunt nummer 2.500 offici eel geopend. Stichting e-laad is blij met deze nieuwe mijlpaal. Op steeds meer openbare plekken in Nederland kan men terecht voor het laden van elektrische auto's. De stichting plaatste in de eerste jaren vooral publieke laadpunten op strategische plekken in overleg met de gemeen te. Tegenwoordig worden vooral publieke laadpunten geplaatst op verzoek van mensen die elektrisch gaan rijden en him auto vlakbij huis willen kimnen opladen. Het gaat dan om mensen die geen eigen garage, oprit of carport hebben. Wie elektrisch wil rijden en op straat parkeert, heeft een publiek laad- CCJerome Jetsetters zijn de bands die dit jaar het rock 'n roll festival komen opluisteren. Vrijdagavond start dit festival met de bekende naehtmarkt van Akersloot, het publiek kan op zoek naar koopjes en heerlijk struinen langs de ongeveer honderd kramen die deze markt telt. De aanvang van de markt is om 19.00 uur en een uur tje later starten verschillende bands in de tent op het Wilhelminaplein en in Café De Vriendschap met hun optredens. Op zaterdagavond vanaf 17.30 uur wordt de solexrace geopend door Jan Baars, bekend van het zijspan- racen. Jan Baars en zijn zijspan zal samen met onze jongste deel nemers op de minibikes en zelfs een zelfgebouwde minitrekker het startsein geven voor Rock 'n Roll Street 2013. Brullende motoren van de Solexen en minibikes op het cir cuit voor het Europese kampioen schap dat alweer voor de twintigste keer wordt gehouden. Veel solexen in de ludieke klasse met originele pothelmen en lange leren jassen. In de A klasse gaat het er beduidend sneller aan toe en voor wie het alle maal nog niet genoeg is, rijdt de special klasse met solexen tot snel heden van ruim 90 kilometer. Een razend spektakel dat jaarlijks door pimt nodig. Wethouder duurzaam heid Portegies is blij met het nieu we oplaadpunt. „Elektrisch rijden scheelt zoveel in het gebruik van schaarse grondstoffen en uitstoot van broeikasgassen. Als gemeente moedigen we dit graag aan en wer ken mee aan het scheppen van de mogelijkheden ervoor." Stichting e-laad is een initiatief van de samenwerkende netwerk beheerders. Samen bereiden zij het elektriciteitsnetwerk voor op de grootschalige introductie van elektrisch rijden. Om ervaring op te doen met de gevolgen voor het een groot publiek wordt bekeken. Volop strijd, brullende motoren en spectaculaire bochtentechniek, daar komen de mensen voor. Op zondagmiddag vanaf 13.00 uur begint het oldtimerfestival. Hoewel de oldtimers en brommers al vanaf 11.00 uur zullen vertrekken voor een toertocht door de omgeving van Akersloot. Zowel automobie len, motoren, brommers en solexen staan deze middag centraal. Mooie Amerikaanse sleeën, prachtige oude brommers van de Elvis brom merclub en speciale solexen zijn te bewonderen deze middag. En natuurlijk ook vandaag weer volop rock 'n roll muziek met vier verschillende topbands. Als hoog tepunt zal vandaag de Britse Rock 'n Roll sensatie Earl Jackson het podium betreden en iedereen doen swingen. De CCJerome Jetsetters zullen Earl Jackson begeleiden. Ook voor de kinderen volop vertier op de grote springkus sen die op het terrein naast Café De Vriendschap worden geplaatst. Inlichtingen over dit weekend of inschrijvingen voor de naehtmarkt, solexraee, brom mershow met toertocht of oldti merfestival met toertocht kimt u verkrijgen via 06-51387333 of www.roekenrollstreet.nl. netwerk en om het elektrisch rijden mogelijk te maken, plaatst de stich ting e-laad publieke oplaadpimten in heel Nederland. De stichting plaats te ondertussen al 2.500 publieke oplaadpimten in 284 gemeenten. Daar komen er de komende maan den nog enkele honderden bij. Gemeente Castrieum In Castrieum kunnen e-rijders opladen bij het parkeerterrein bij onder meer het station, De Brink, Castrieum aan Zee en sinds kort ook in het gemeentehuis. Ook privé heb ben mensen laadpalen aangeschaft. Wethouder Christel Portegies van de gemeente Castrieum (links), directeur Onoph Caron van stichting e-laad (midden)en e-rijder Carel Kuijper nemen de laadpaal voor elektrische auto's aan de Roelat in Limmen officieel in gebruik. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 13