Nieuw hoofdveld geeft Double Stars vleugels Waterveld Terriërs maakt hockey nog spectaculairder DE START VAN HET NIEUWE SPORTSEIZOEN 2013 - 2014 Sport^xd H eiloo- Bewegen mmm vi 111% dwxrtïf Het nieuwe hoofdveld, dat nu voldoet aan alle eisen van de bond, ligt er schitterend bij. Foto: Marcel Roest HONKBAL HEILOO - Met vereende krachten is by honk- en softbalvereniging Double Stars Heiloo het afgelo pen jaar gewerkt aan de realisa tie van het nieuwe honkbalveld. Het eerste honkbalteam van DSH speelt voor het vierde jaar in de overgangsklasse, de op één na hoogste honkbalklasse. De club had voor het oude veld, dat niet aan de afmetingen voldeed om in de over gangsklasse te spelen, van de bond al drie jaar achtereen dispensatie gehad en de tijd begon te dringen. En de vereniging, die een historie heeft van zelf de handen uit de mou wen te steken, heeft ook dit staaltje weer geflikt. De trotse voorzitter Milo Berlijn roemt het verenigings- gevoel bij DSH. „Het oude veld is compleet gestript door vrijwilli gere van de club; Ton Roest en zijn team, ook wel de 'Roestmannen' genoemd. Een commissie onder leiding van Mark Klamer heeft een stichting opgericht die de aanbeste ding voor de aanleg heeft gedaan en het proces heeft begeleid. En natuurlijk zijn echte clubmensen als Joep Oudejans en Annelies en Gerard Peetere onbetaalbaar. Zo is het terras aangelegd, ingericht en aangekleed in de voor DSH typisch eigen huisstijl; achter elk detail zit een verhaal." Het nieuwe hoofd veld, dat nu voldoet aan alle eisen van de bond, ligt er schitterend bij. Het team van hoofdcoach Lisandro Tromp speelt eindelijk weer de thuiswedstrijden op eigen terrein. Wilde het voor de opening van het veld nog niet lukken en verloor de ploeg met regelmaat, mede vanwe ge de onrust van 'thuiswedstrijden' op 'vreemd' terrein, na de opening heeft DSH al twee overwinningen voor de zomerstop en twee daarna op zak! Berlijn stelt vast dat DSH zich keurig in de middenmoot heeft genesteld en zeker is van een vol gend seizoen in de overgangsklasse! „Daarbij zit DSH in de luxeposi tie dat het tweede team van coach Jaap Muts in de eerste klasse speelt, slechts één klasse onder DSH1. Een prachtig uitgangspunt voor het volgende seizoen, want spelers uit het tweede kunnen zo makkelijker doorstromen naar het eerste. Zo hebben talentvolle spelers als Friso Spruit en Mike Sanchez dit seizoen de overstap naar het eerste al met succes gemaakt." Berlijn hoopt dat het nieuwe honkbalveld en het hoge niveau waarin DSH1 speelt een aan trekkingskracht op de jeugd, zowel jongens als meisjes, maar ook op volwassenen zal hebben. „Zo is softbal zowel voor de jeugd als voor volwassenen een leuke een sport waarbij iedereen respectvol en ont spannen met elkaar omgaat; je ver geet de stress van de dag even. De dames 1 softbal speelt in de tweede klasse. Zowel honk- als softbal zijn sporten waarin een hechte team geest heerst maar je individueel ook geestelijk geprikkeld wordt!" HOCKEY HEILOO - De aanleg van het nieuwe kunstgraswaterveld voor hockeyclub De Terriërs is bijna afgerond. Eind augustus neemt de club het veld in gebruik. Het waterveld maakt hockey nog spectaculairder, voor spelers én publiek. Ook bij temperaturen boven de 25 graden werkten de mannen van aannemer Heijmans hard aan de aanleg van het langbegeerde kunst graswaterveld. Soms waren zij ook in het weekend aan de slag, want het was een veelomvattende klus, die eind augustus afgerond moest zijn. Behalve dat er een nieuwe mat - het type waarop bij het WK Hockey in 2014 wordt gespeeld, dus van absolute topkwaliteit - en de bijbehorende sproei-installatie worden aangelegd, wordt er ook een bron geslagen om grondwa ter te gebruiken voor het sproeien. Dat scheelt in de gebruikskosten. De oude kunstgrasmat wordt her gebruikt voor een speelveldje voor de jeugd. Verder komt er officiële wedstrijdverlichting en worden de hoofdingang en de fietsenstalling verplaatst naar de westzijde van het clubgebouw. Voorzitter Roemer Boogaard is verheugd over het nieu we veld: „We zijn er erg blij mee. We hebben er jarenlang aan gewerkt om het voor elkaar te krijgen. Er is gespaard, de leden en sponsors hebben een grote bijdrage geleverd en samen met de gemeente is het rond gekomen. Een waterveld hoort gewoon bij het hedendaagse hockey en bij het niveau waarop De Terriërs speelt. Het zal eind augustus een groot feest worden." Zandveld is stroef en uitglijden is geen pretje. Watervelden hebben de hockey- sport drastisch veranderd en daar mee ook aantrekkelijker gemaakt, voor spelers én publiek. De bal gaat veel sneller over het veld. Maar er is nog een verschil: het spel is er andere door geworden. Het wordt driedimensionaal. „Dat klopt," aldus coach Jisse Waasdorp van Dames 1, die de blijdschap over het waterveld van de trainers en spelers verwoordt. „Op zand gaat de bal van links naar rechts en naar voren en naar achter. Een waterveld heeft meer vering, dus je kan de bal met een tikje erop ook naar boven krijgen en zo over een stick van je tegenstander wip pen. Dat geeft dus meer mogelijkhe den voor balbehandeling, acties en snelheid. Het vereist van spelers wel veel meer technische vaardigheid en daar zullen we extra op trainen. Ook op conditie trouwens, want het gaat allemaal veel sneller. We heb ben met onze uitwedstrijden erva ring opgedaan en wekelijks geoe fend bij andere clubs, onder andere in Uithoorn. Het maakt het een stuk makkelijker dat we nu thuis kunnen trainen. Water maakt hockeyen ook spectaculairder voor het publiek, dus kom kijken! We spelen onder andere op 8 september onze eerste competitiewedstijd tegen Almere." U volgt natuurlijk het nieuws. Het zal u dan ongetwijfeld opgeval len zijn, dat bewegen vaker en in meer opzichten in verband wordt gebracht met onze gezondheid. Betrof het voorheen vooral wat wij wel moeten eten en wat juist niet, nu blijkt uit tal van onderzoe ken dat ook bewegen belangrijk is voor ons lichamelijk en geeste lijk welbevinden. Zo konden wij onlangs lezen, dat de hereenen van actieve ouderen langer fit blijven. En dat bewegen waarschijnlijk een positief effect heeft op schoolpres taties. Maar ook, dat ouderdomsdi- abetes flink toeneemt, waaronder helaas steeds meer jonge mensen Door ongezonde voeding en te weinig beweging. 15% van de jonge ren tussen 2 en 25 jaar is te zwaar, •3% heeft zelfs ernstig overgewicht! En dat terwijl zij zelf vinden dat zij gezond zijn! En wat te denken van de zogenaamde 'gameboyrug', die een zorgwekkende toekomst zou voorspellen voor jongeren die in gebogen houding veel tijd beste den aan hun smartphone of tablet? Dat het percentage Nederlanders, dat voldoende aan beweging doet, gelukkig nog steeds toeneemt zal de al fitte burger goed doen al valt bij jongeren nog winst te behalen. Je waagt je dan wel af waarom op gymlessen wordt bezuinigd en schoolzwemmen zo'n beetje is afge schaft. Voor ons als SportRaad dus vol doende redenen ons in te zetten voor bewegen voor iedereen. Voor ouderen én voor jongeren. Door mee te denken met de gemeente over een gedegen sport- en bewe gen beleid. En door middel van ons Sport@School project bijvoorbeeld, waardoor kinderen in het basison derwijs kennis kunnen maken met de vele sporten in Heiloo. Het is een groot succes, maai' feit is wel, dat de subsidie in september 2014 afloopt en de centjes voor een vervolg er nog niet zijn. Dus.wie heeft een creatief idee om de Sport@School in beweging te houden? Laat het ons weten op sportraadheiloo@live. nl! Het helpt ons Heiloo de goede kant op te bewegen. SportRaad Heiloo Watervelden hebben de hockeysport drastisch veranderd en daarmee ook aantrekkelijker gemaakt, voor spelers én publiek. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15