Maak de beste start naar een gezonde(re) leefstijl De jeugd bij HSV zit in de lift HZV Het Vennewater 1 vol vertrouwen vierde seizoen Topklasse in Foresters 1 debuteert in Eerste klasse SPORTSPECIAL 17 INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 28 AUGUSTUS 2013 HEILOO - De zomervakantie is voorbij, voor velen weer het moment om in het normale ritme te komen. Sport en beweging is een belangrijk onderdeel van dit normale ritme. Dorssports helpt hierbij door iedereen twee weken gratis kennis te laten maken met alle activiteiten die Dorssports biedt, en onder begeleiding! Dorssports helpt! Kies altijd voor een vorm van bewegen waar je plezier aan beleeft. Dit kan een vorm van (cardio)fitness zijn of een groepsles die je leuk vindt. Veel mensen maken dan ook de combinatie van fitness en groepslessen en belonen zichzelf na afloop met de sauna of zon nebank. De ideale manier om op een leuke en afwisselende manier aan de gezondheid werken. Heb je geen idee watje leuk vindt of wat goed voor je is en is het fitnesscentrum je onbekend? Laatje dan informeren in de club door een van onze leefstijlcoaches of via www.dorssports.nl. Dorssports is voor de zomer gestart met Bootcamp. Een rage overgewaaid uit de Verenigde Staten waarbij tijdens een training gebruik gemaakt wordt van de obsta kels die je ondeiweg tegenkomt. Diverse loop vormen en krachtoefeningen worden afgewisseld en de trainingen vinden plaats in de nabije buitenom geving. TACOYO staat voor: training, ademhaling, conditie, ontspanning, yoga en omgaan met stress en is een programma waarbij inspanning direct opgevolgd wordt door ontspanning. De les wordt afgesloten met 15 minuten meditatie/ontspanning, een echte aanrader. Je leert opnieuw aandacht aan je lichaam te schenken en eerder bewust worden te worden van signalen die je lichaam geeft. Gratis kennismaken? Meld je nu aan! Wil jij een start maken met een gezonde(re) leefstijl? Kom dan langs of bel met 072-5330403. Je kimt je ook via de website opgeven. Graag tot ziens bij Dorssports: De Dors 5-7, Heiloo. (gevestigd naast HSV en TRIAS) www.dorssports.nl. zaalvoetba; HEILOO - Op 31 augustus is bij HZV Het Vennewater de kick-off van het nieuwe zaalvoetbalsei zoen. Dan luidt de vereniging met de lancering van een nieuw tenue en een onderling toernooi tevens het vierde seizoen in van HZV 1 in de Topklasse. Het succes van 'dorpsclub' HZV Het Vennewater, met plusminus 350 leden één van de grootste zaal voetbalverenigingen van Nederland is, verklaart Vincent Klamer mede door de aanwezigheid van een brede basis, waarin voor jeugdspelers volop doorgroeimogelijkheden aan wezig zijn. Het aantal jeugdteams is in tien jaar tijd door gegroeid naar acht teams, en totaal heeft HZV ruim dertig teams die elke week weer him kimsten laten zien. Voor Klamer, die zich als jeugdcoördinator ook actief inzet om jongeren aan het voetbal len te krijgen, is dit zijn eerste sei zoen als hoofdcoach van het eerste. De KNVB heeft namelijk de eisen voor coaches aangescherpt, waarbij alleen coaches met het trainersdip lo rna TC 2 een eerste team mogen aan sturen. Klamer had al TC 3 op zak, maar heeft ook de ambities om door te groeien en wil zich op termijn ook heel graag met een talententeam van de KNVB gaan bezighouden. Vincent Klamer is van mening dat zaalvoet bal een belangrijke bijdrage levert aan de ontwikkeling van basistech nieken zoals bij het veldvoetbal, ondanks de verschillen in het spel; andere bal, andere regels en kleinere ruimtes. „Het korte, snelle combina- Het aantal jeugdteams is in tien jaar tijd door gegroeid naar acht teams. Aangeleverde foto tiespel uit het zaalvoetbal zie je vaak terug bij grote clubs als bijvoorbeeld Barcelona." Als hoofdcoach wil hij dan ook meer systeem in het spel brengen, waarin 'aanval en verdedi ging' als het ware op routine worden uitgevoerd. Om hoger te spelen is dit volgens hem onontbeerlijk. Maar 'plezier' in het spel vindt hij belang rijker dan kampioen worden! Zowel bij de jeugd als bij de senioren. Om HZV 2 naar een hoger peil te tillen en meer bij het eerste te betrek ken, heeft HZV het bij de KNVB voor elkaar gekregen dat beide teams nu ook de thuiswedstrijden op dezelfde avonden spelen. „Zo speelt ook het tweede met meer publiek, iets wat de sfeer alleen maar ten goede komt." Hij beschikt over een sterke selectie, bestaande uit een vaste kem die wordt aangevuld met talentvolle spelers uit de A-junioren om hen zo geleidelijk te laten wen nen aan het hoge spelniveau. „Dat is goed voor de continuïteit!" Klamer kent de kwaliteit van de spelers, die voorgaande jaren onder zijn voorgangers Niels Kraakman en Niels Mossel altijd meespeelde om de bovenste plaatsten in de Topklasse. Met deze jongens ziet hij dus volop kansen om ook dit seizoen weer hoog in de top te eindigen! Dit seizoen maakt Foresters 1 onder leiding van trainer-coach Rob Klanker zijn opwachting in de Eerste klasse. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - Sinds de oprichting van SV De Foresters in 1946 is het nog niet eerder voor gekomen: dit seizoen maakt Foresters 1 onder leiding van trainer-coach Rob Klanker zijn opwachting in de Eerste klasse. Met sterke tegenstanders zoals Elinkwijk (Utrecht), de eerste club van Van Basten, Vanenburg en Afellay, JOS/Watergraafsmeer en Zeeburgia (Amsterdam) en Stormvogels (IJmuiden). Maar ook clubs dichter bij huis, zoals FC Uitgeest en AFC '34. Een hele uitdaging aldus Dick Hommes, samen met René Wijker leider van het eerste, die Foresters met aanvallend one-touch-voetbal en sterk positiespel zal aangaan. „We mikken op handhaving!" Hommes is, met enkele tussenposen uitge zonderd, vanaf de oprichting aan de club verbonden. Hij omschrijft zijn huidige inbreng als leider van het eerste elftal schijnbaar laconiek als 'een beetje heen en weer lopen', maar hij weet wat er leeft binnen het team en in de wereld van het ama teurvoetbal. Hij is de schakel tussen de spelers en de trainer. Indien van belang voor het spel worden gelui den uit het team met Rob Klanker besproken. Een deel van het succes van Foresters 1 schrijft Hommes toe aan de manier waarop de trainer openstaat voor deze signalen. „Hij luistert naar de spelers, kan goed relativeren en stuurt de jongens ont spannen het veld in. En durft ze dan los te laten!" Een ander sterk pimt is volgens Hommes dat het team een sterk collectief vormt en voor het overgrote deel uit Heilooërs bestaat, maar ook een aantal talentvolle spelers uit de Egmonden telt. „Het succes is mede aan hen te danken. Zij zijn in het verleden als jeugdspe lers via externe scouting door AFC '34 -voormalig Hoofdklasser en nu tegenstander- aangetrokken. Maar bij de senioren kwamen ze, doordat de stap van junioren naar senioren erg groot is, fysiek te kort voor het eerste, belandden op de reserve bank of in het tweede elftal en verlo ren hun motivatie om te voetballen. Voor hen bleek Foresters 1, dat qua afstand om de hoek ligt, een goed alternatief." Om zich op dit niveau te handhaven, zal Foresters alle zei len moeten bijzetten. Hommes ver telt dat er geduchte tegenstanders tussen zitten, waarbij clubs die zich voor bijna de helft van him selectie met 'subtoppers van buiten' heb ben versterkt. „Foresters heeft met vrijwel dezelfde spelers als vorig seizoen daarentegen een goed op elkaar ingespeeld elftal, dat er direct met 100% tegen aan kan gaan!" Het voetbalseizoen van Foresters begint op zondag 9 september met een uit wedstrijd tegen AFC '34. Een wed strijd waar het Heilooër team met extra motivatie naar uitkijkt! VOETBAL HEILOO - De jeugdafdeling van HSV telt ruim 600 jongens en meisjes en vormt de basis voor de toekomst. Jeugdvoorzitter Martijn van der Ende raakte, net als zovelen, bij de club betrokken door een voetbal lende zoon. Dit is zijn derde jaar als jeugdvoorzitter. Hij miste bij zijn aantreden structuur in de oplei ding van de jeugd. „Begeleiders van jeugdelftallen trainden elk op him eigen manier, maar een plan voor de langere termijn ontbrak." Om de jeugdtrainingen meer op één lijn te krijgen is vorig jaar Leo van Meene aangesteld als jeugdco- ordinator. Dit jaar is Klaas Mooij er bijgekomen. Samen vormen ze de technische jeugdcommis sie van HSV die de jeugdtrainers, veelal ouders van jeugdspelers die iets voor de club willen doen, gaan ondersteunen. Van der Ende legt uit dat het achterliggende doel is om HSV naar een hoger niveau te tillen; niet zozeer om mee te spelen in de hogere klassen, maar meer opdat het eerste elftal van HSV op termijn goed meedraait in de derde of tweede klasse. HSV heeft bewust gekozen voor een tweester ren samenwerking met AZ, zodat de club de regie over het jeugdbeleid nog enigszins in eigen handen heeft. Leo van Meene heeft brede erva ring in het jeugdvoetbal en was voor zijn komst naar HSV jeugdcoördina tor bij Alkmaarsche Boys, waarvoor hij een soortgelijk jeugdvoetbalplan heeft ontwikkeld en uitgewerkt. Ook Klaas Mooij is een ervaren jeugdtrai ner, is jeugdscout voor AZ geweest en is thans hoofdtrainer van de seni orenselectie van VZV, waar hij ook in de technische commissie zit. Van Meene heeft het voetbalplan weer uit de kast gehaald en richt zich op de organisatorische kant van de praktische uitvoering ervan; om de jeugdtrainingen zo optimaal moge lijk te laten verlopen. Bijvoorbeeld door de velden en trainingssche ma's zo in te delen dat meer trai ningsruimte gecreëerd wordt, door elftallen beter in te delen en door de trainers (met name van de selectie elftallen) te motiveren een trainings opleiding te volgen. Mooij verzorgt de praktische begeleiding van de trainers en geeft verkorte trainings cursussen op de club. Het doel is dat alle jeugdtrainers op de zelfde manier gaan werken zodat jeugd- talenten niet telkens weer aan een andere trainingsmethode hoeven te wennen. Van Meene vertelt dat dit een omslag is, die de nodige tijd zal innemen maar uiteindelijk veel op zal leveren. Hij neemt het zogeheten POP principe als leidraad; prestatie, opleiding, plezier. „Door opleiding ontstaan betere prestatie en meer plezier. Ligt bij de selectie-elftallen weliswaar meer nadruk op presta tie, plezier in het spel staat voorop." Ook het meidenvoetbal floreert bij HSV, mede dankzij de inzet van Dirk Makelaar. Inmiddels zijn er zeven meisjes elftallen en dit aantal groeit gestaag. Dat de jeugdafdeling van HSV in de lift zit wordt bevestigd door de resultaten van het vorige seizoen, toen er 16 jeugdteams kam pioen werden! De jeugdafdeling van HSV telt ruim 600 jongens en meisjes en vormt de basis voor de toekomst. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 17