GTH heeft het allemaal in huis Flashing Heiloo op weg naar de top Bljartvereniging het Vennewater Seniorenteunis/ Tennis50 De Dors Taichi Qigong - Bewegen is de basis Zwemclub De Spetters SPORTSPECIAL 19 UITKIJKPOST 28 AUGUSTUS 2013 De sportieve, gezellige vereniging nodigt men jong en oud uit om een proefles te volgen. Aangeleverde foto TURNEN HEILOO - Pittige conditietraining, krachtoefeningen, body- shape waarbij gebruik gemaakt wordt van gewichtjes, dyna- bands en steps, swingende Zumba. Voor de jeugd naast turnen en gymnastiek ook trampolinespringen, streetdance, ouder kind- en kleutergym. GTH heeft het allemaal in huis voor alle leeftijdscategorieën vanaf 2,5 jaar. Dit onder begeleiding van professionele gediplomeerde leiding. Als sportieve, gezel lige vereniging nodigt men jong en oud uit om eens gratis een proefles te volgen. Voor de tijden en locatie van deze lessen zie onze website www.gth-heiloo.nl. Speciaal voor de dames 60 jaar en ouder wordt er op dinsdagochtend aan de Stationsweg een uur spierversterkende oefeningen gedaan waarbij ook aan de conditie gewerkt wordt. Bij deze groep bestaat de mogelijk heid om na afloop gezellig even na te zitten. BASKETBALL HEILOO - Basketballvereniging Flashing Heiloo is ambi tieus. In de afgelopen periode heeft de vereniging een groot aantal gediplomeerde trainers binnengehaald. In de meeste leeftijdsgroepen speelt Flashing Heiloo in de hoogste klasse en vorig jaar drongen de meisjes UI2 door tot de top 3 van Noord- Holland. Met de nieuwe toptrainer Robin van de Bilt, die met verschillende teams het Nederlands kampioenschap behaalde, wil Flashing definitief doordringen tot de top bij het meisjes basketball. Daarvoor loopt voldoende potentieel binnen de vereniging rond. Flashing is de enige vereniging in de regio met volwaardige teams bij de meisjes onder 14 en meisjes onder 12. De ontwikkeling bij de meisjesafdeling loopt voor op die bij de jongens, maar ook daar is Flashing Heiloo ambitieus. Dit jaar is het doel om te promoveren naar de interregionale com petitie. Maar Flashing Heiloo wil niet alleen goed presteren. Plezier is ook heel belangrijk. Men besteedt daarom ook veel tijd aan het creëren van een goede teamsfeer. Hoogtepunt van het seizoen is het internationale toernooi. Eén keer per jaar bezoekt Flashing Heiloo met zijn jeugdteams een groot inter nationaal toernooi. Naast het spelen tegen sterke buitenlandse teams betekent dat cultuur snuffelen, lol maken en veel nieu we vrienden maken. Jouw basketballcarrière kan ook starten bij Flashing Heiloo. Voor informatie: www.flashing-heiloo.nl. Maandag 2 september start het tennisseizoen voor de Seniorentennis/ Tennis50+ in Heiloo. Aangeleverde foto TENNIS HEILOO - Maandag 2 september start het tennisseizoen voor de Seniorentennis/ Tennis50+ Vereniging De Dors Heiloo. Deze vereniging heeft ongeveer 120 leden en men huurt tijdens het binnen-tennisseizoen wekelijks, op verschillende dagen van de week een aantal banen in De Dors in Heiloo. Daarop wordt met vaste groepjes van vijf personen per baan, volgens een indelingsschema met vier personen per speeluur, weke lijks een (mixed) dubbelspel gespeeld. De groepjes zijn 5, 10 of 15 personen groot. Bent u 50+ en wilt u graag regelmatig in De Dors tennissen zonder aan een competitie mee te doen? Dan kimt u bij voorzitter Ineke Fïmke per e-mail (i.funke® kpnplanet.nl) of telefonisch 072-5065532 vragen naar de moge lijkheden om mee te gaan tennissen. Deze uit China afkomstige bewegingsleer bestaat uit vloeiende bewegingen. Aangeleverde foto TAICHI QIGONG HEILOO - Chinezen zien klachten als een verstoring van de balans. Daarom is het belangrijk dat je in balans komt of blijft en dat je je fysiek en mentaal goed voelt. Door in beweging te blijven, stimuleer je de bloedcirculatie en blijven gewrichten soepel. Veel klachten bijvoorbeeld in het gebied van hoofd, schouders, nek en armen, rugklachten of stress kim je met oefe ningen gebaseerd op de traditie van Taichi Qigong voorkomen of verminderen. Taichi Qigong oefeningen zijn rustige, vloei ende en eenvoudige bewegingen die ontspannen worden uitge voerd. Men wordt zich bewust van de wijze waarop het lichaam op inspanning en spanning reageert en leert de eigen grenzen te herkennen. De oefeningen zijn geschikt voor iedereen en mak kelijk in te passen in het dagelijks leven, thuis en op het werk. Van september tot en met april worden cursussen aangeboden in Heiloo (in samenwerking met Stichting Welzijn) op donder dagmiddag, in Lirnmen op dinsdagmiddag en woensdagavond en in Castricum op donderdagavond. In alle groepen is plaats voor nieuwe cursisten. In de zomermaanden van mei tot en met augustus worden buitenlessen gegeven in Heiloo en Lirnmen. Voor meer informatie: www.touchbase-taichi.nl, e-mail: ellen@touchbase-taichi.nl of Ellen Gaillard, tel. 072-5055101. Zwemmen is een leuke, sportieve, gezonde en weinig blessuregevoelige sport. Aangeleverde foto HEILOO - Heiloo kent verschillende biljartverenigingen, waaivan de meeste spelen in de fraaie, met zes biljarts uitge ruste zaal van sportcafé het Vennewater in sportcentrum Het Vennewater. Een van deze verenigingen, biljartvereniging Het Vennewater, is een vereniging waarbij plezier in biljartspel voorop staat en waarbij elke biljarter op zijn/haar niveau op dinsdagavond speelt in een interne competitie. Een aantal leden is lid van de (KNBB), overigens niet verplicht, en speelt in teams (één lib re en twee driebandenteams) en/of neemt deel aan persoonlijke kampioenschappen. In 2012 zijn beide drie bandenteams kampioen geworden van het district Alkmaar wat voor een kleine vereniging uniek genoemd mag worden. Momenteel bestaat de vereniging uit 19 leden. Heeft u interes se dan bent u van harte welkom om op een dinsdagavond ken nis te komen maken. Ook kunt u, voor verdere informatie, de website van de club raadplegen. Bij biljartvereniging Het Vennewaterstaat plezier in biljartspel voorop. Aangeleverde foto HEILOO - De Spetters is de zwemclub uit Heiloo die al meer dan veertig jaar bestaat! Sinds 2008 zwemmen zij in zwembad De Beeck te Bergen. In de maand juni worden de zwemactivi- teiten naar zwembad Het Baafje te Heiloo verlplaatst. Een heer lijke manier om ook zomers door te gaan met de zwemsport. Voor jong en oud is zwemmen een leuke, sportieve, gezonde en weinig blessuregevoelige sport. Voor beide doelgroepen bieden we op de maandagavond een trainingsprogramma aan. In het eerste uur (18.00 tot 19.00 uur) wordt er door middel van het KNZB programma SwimKick aan kinderen vanaf 6 jaar tot een leeftijd van 14 jaar training gegeven. De kinderen die nen minimaal in bezit te zijn van een A-dip lorna. Na het doorlo pen van de SwimKick Techniekschool beheersen de kinderen de basistechnieken van de vier wedstrijdslagen, de start- en de keerpunten. In het tweede uur (19.00 tot 20.00 uur) en het derde uur (20.00 tot 21.00 uur) biedt De Spetters trimzwem- rnen aan. Elke baan heeft zijn eigen tempo zodat iedereen op een gezonde - en ontspannen manier met de zwemsport bezig kan zijn. Wat biedt de Spetters? Gratis busvervoer voor de jeugdleden vanuit verschillende locaties in Heiloo en Egmond; clubkampioenschappen; jaarlijkse fietspuzzeltocht en bingo; veel gezelligheid. Kijk voor meer informatie op www.de-spet- ters.nl, voor vragen kimt u een e-mail sturen naar: secretaris® de-spetters.nl. Jouw basketballcarrière kan ook starten bij Flashing Heiloo. Aangeleverde foto 1ARKA TENNIS 5RHIH COURT

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 19