Willibrordschool in het nieuws met iPads Zuiderloo begint te leven Kudde Kempisch heideschapen in Noordemeg H E I L O O vm\ KUNST IfVJ KRING IVK LOORnl 3 MARKTPLAATS VOOR HET KOPEN VERKOPEN VAN KUNSTWERKEN KORTOM Boekenmarkt Trefpunt Cum laude afgestudeerd Beat FM Bridgeclub Oosthonk U I T K IJ KPOST 28 AUGUSTUS 2013 Dinsdag 20 augustus plantte wethouder Dellemijn samen met de familie Kruijff, de trotse eigenaren van de eerst opgeleverd vrij staande koopwoning aan de Lijsterbes, een appelboom in de nog kale tuin. Aangeleverde foto HEILOO - Dinsdag 20 augustus konden de toekomstige bewo ners van de sociale huurapparte- menten in Zuiderloo, gebouwd in opdracht van Kennemer Wonen, alvast een indruk opdoen van hun nieuwe woning. Deze zomer zijn ook al de eer ste van de 39 eengezinswoningen van Kennemer Wonen opgeleverd. Ook werd die dinsdag gevierd dat één van de twee door Bouwfonds gebouwde vrijstaande koopwonin gen een week daarvoor werd opge leverd. Dit werd luister bijgezet door wethouder Dellemijn, die samen met de familie Kruijff, de trotse eige naren van de nieuwe woning aan de Lijsterbes, een appelboom plantte in de nog kale tuin. De boom is een geschenk van de gemeente. In Zuiderloo worden gefaseerd 600 woningen in verschillende bouwstij len gebouwd, waarbij gelet wordt op duurzaamheid terwijl bovendien de natuur- en cultuurhistorische ele menten van het gebied zoveel moge lijk in het plan zijn opgenomen. Een half jaar geleden is gestart met de bouw van vier appartementenblok- ken; elk blok telt acht driekamerap- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt ^j|r geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- S* Priming. Naturalk vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. partementen. Bij de bouw van de woningen is naast betaalbaarheid en kwaliteit ook volop aandacht geschonken aan duurzaamheid en een zuinig energieverbruik. Zo wordt de warme lucht uit de venti latie teruggewonnen en door middel van een warmtepomp omgezet in warm water. Het gebruikte warme douchewater verwarmt het koude douche water voor. Beide installaties worden gebruikt voor het voorver warmen van de CV-ketel. Daarnaast worden de vloeren in de woningen verwarmd met een temperatuurver- warming. Ook aan de buitenkant is aandacht besteed; glooiende bal kons en natuursteen aan de gevel geven het geheel een vriendelijke uitstraling. Naar verwachting zullen de eerste appartementen in oktober worden opgeleverd. De toekomstige bewoners reageerden enthousiast op hun nieuwe woonstek. Met het meetlint in de aanslag maakten ze zich met veel voorpret alvast een voorstelling van de inrichting van hun nieuwe thuis. HEILOO - Op woensdag 21 augustus streek het team van het NOS journaal neer bij de Willibrordschool om een nieuw sitem te maken over de iPadles- In de afgelopen week is er in Nederland een aantal iPad- of Steve Jobsseholen gestart. Een kritische Gerry Eikhof ging op onderzoek uit. Karei Wolf, directeur van de school: „De Willibrordschool in Heiloo werkt al ruim twee jaar met iPads in de klas. Maar dan op onze eigen manier. Wij vinden het belangrijk dat de leerlingen gemotiveerd zijn, zelf verantwoordelijk zijn voor hun eigen leren, uitgedaagd worden. Maar er moet ook zeker 'gewoon' gewerkt en geleerd worden. Maar waar wij ons onderwijs kunnen ver beteren zijn wij van de partij. En dus maken wij al twee jaar lang intensief gebruik van iPads om ons ondeiwijs te verrijken." De kinderen vonden het natuur lijk super spannend dat het échte grotemensen-joumaal in hun klas kwam filmen. Op dinsdag waren er door het Radio 1 journaal al opnames gemaakt in de school en werden er interviews afgenomen met Karei Wolf en algemeen direc teur Ondeiwijs en Personeel van Stichting Flore, Siebrand Konst. De journalisten waren nogal onder de indruk van het ondeiwijs en de visie van de Willibrordschool en kwamen een dag later terug om een item te filmen voor het Achtuurjournaal. „Op de Willibrord gebruiken wij alle mogelijkheden die ICT biedt in het ondeiwijs, om onze leerlingen voor te bereiden op de maatschap pij waarin zij straks werkzaam zijn", vervolgt Wolf. „Met de iPads wordt beter tegemoet gekomen aan ver schillende leerstijlen en haal je de 'echte wereld' een stuk gemakkelij ker in de school. Het is onmogelijk precies te voorspellen hoe de wereld er over twintig jaar uit ziet, maar als basisschool moet je daar wel op in spelen. Wil je leerlingen echt voor bereiden op de maatschappij waarin zij straks werkzaam zijn, dan moet je ICT dus in het ondeiwijs brengen. Wij willen alle mogelijkheden die ICT biedt in het onderwijs inzetten." Gerry Eikhof van het Achtuurjournaal interviewde Karei Wolf, directeur van de Willibrordusschool. Aangeleverde foto HEILOO - Sinds maandag 26 augustus lopen 250 Kempisch heideschapen, gehoed door herderin Marijke Dirkson en haar bordercollies van Landschapsbeheer Rinnegom, in de Noorderneg in Heiloo. Twee groepen 6 van basisschool de Zuidwester waren getuigen. De heideschapen, zeer ervaren grasmaaiers die him vak verstaan, zijn in him 'proeftijd', die op maan dagochtend inging en loopt tot en met zondag 1 september. De kudde van Marijke komt uit een sehapen- foklijn, waarin al 25 generaties lang de schapen geselecteerd worden op hoedbaar, loopvermogen en pens- verwerking. Dit laatste houdt in dat de dieren een grote verscheidenheid aan vegeatatie kunnen verteren. Het gebied Noordemeg bestaat uit een recreatief deel en een meer natuurlijk deel. De schapen begra- zen het natuurlijke deel; deels gehoed en deels in een afgezet stuk. Het project is een proef, bedoeld om inzicht te krijgen in wat een schaapskudde kan betekenen voor het beheer van het natuurgebied. Groenbeheer door schapen is voor al een vorm van ecologisch beheer. Schapen grazen geleidelijk, ook in hoekjes waar een grasmaaier niet kan komen en laten altijd wat staan. Het initiatief voor deze proef komt vanuit de gemeenteraad. NCPN-raadslid Willem Gomes heeft tijdens de raadsvergadering van 12 november vorig jaar een motie inge diend om eens een kudde schapen in te zetten in plaats van gemotori seerde grasmaaiers. De motie is met algemene stemmen aangenomen. Afhankelijk van de resultaten van de proef zal worden gekeken of de schapen op een structurele wijze ingezet kunnen worden voor het groenbeheer in Heiloo. Aanstaande donderdag wordt basisscholen de gelegenheid geboden om de kudde te bezoeken en kimnen leerlingen vragen stellen aan de herderin. Leerlingen van De Zuidwester waren getuigen van de komst van de kudde schapen in Noorderneg. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Op zaterdag 31 augus tus van 10.00 tot 13.00 uur is er weer de maandelijkse boeken markt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst van deze, door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo, georganiseerde boekenmarkt, is bestemd voor sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297 en er wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. LEIDEN - Op 21 augustus heeft Alee Ewing zijn research master Geschiedenis met overtuiging en enthousiasme verdedigd en is cum laude afgestudeerd aan de Universiteit van Leiden. Zijn afstudeerscriptie besloeg de peri ode van 1618-1628 en de politieke controverse tussen twee Engelse ballingen die in de Nederlanden verbleven. Alec was een leer ling van OBS de Springsehans in Heiloo van 1992 tot 2000. HEILOO - Woensdag 28 augustus gaat Beat FM in gesprek met Nico Adrichem, adviseur GGZ-NHN, met betrekking tot de ontwik kelingen rondom herbestemming Willibrordus gebouwen en ter rein GGZ Noord-Holland-Noord locatie Heiloo. Het interview is te volgen via radio FM 106.3 in de ochtend en de avond tussen 19.00 en 20.00 uur en online klikken op 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. HEILOO - Woensdag 4 september begint bridgeclub Oosthonk met de nieuwe competitie 2013-2014 in het meest noordoostelij kste puntje van Heiloo. Nieuwe leden zijn welkom. Men bridget op woensdagavond om 19.30 uur. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met J. Beerse, tel. 072- 5120975, jan.beerse@12move.nl. (f ADVERTENTIE Kennemerstraatweg 390 1851 BK Heiloo Tel. 072 533 01 83 info@kunstkringloop.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3