Podotherapie Heiloo en Limmen Trommelen op Rommel H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 03H DIERENBESCHERMING INGEZONDEN BRIEF A-Z Barbecue Gourmet Party Service A-Z Barbecue Menu per persoon: c 11 5( Baafj'e I Baafj'e II Wipwatermolen terug op zijn oude stek UITKIJKPOST 28 AUGUSTUS 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Lekker makkelijk, alles inclusief, minimaal 5 personen Vlees Salades Sauzen Kipfilet Komkommersalade Zigeunersaus Filetkarbonade Witte koolsalade Cocktailsaus Kipsaté (2 stokjes) «Huzarensalade «Knoflooksaus •Mexicaanse Kartoffelsalade «Satésaus barbecueworst Gemengde rauwkost Stokbrood met •Grillburger Perzikschijfjes kruidenboter Benodigdheden Porseleinen borden RVS bestek Gasbarbecue met gasfles Tangen Servetten Bel voor onze folder 077 - 46 77 200 of kijk op www.barbecue.nl mm Tekst en foto: Carolien Breed Susan Verdegaal, Nijverheidsweg 31 j, 1851 NW Heiloo, tel. 072- 5325555, www.podotherapieheiloo.nl, e-mail: info@podotherapieheiloo. nl en Zonnedauw 6D 1906 HA Limmen, www.podotherapielimmen.nl, e-mail: info@podotherapielimmen.nl. HEILOO/LIMMEN - Onze voeten zijn de basis van ons bewegingsap paraat en dragen ons iedere dag naar de plek waar we heen willen. Een verkeerde lichaamshouding, veroorzaakt door verschil in beenlengte of een verkeerde stand van de voeten (te hol of te plat), kan terugkerende klachten aan voeten, knieën of heupen veroorzaken. Kinderen kunnen hierdoor zelfs in hun ontwikkeling worden belemmerd. Ook voor men sen met diabetes of een reumatische aandoening geldt dat de voeten extra aandacht verdienen om ernstige voetklachten voor te zijn. Susan Verdegaal, oprichtster van Podotherapie Heiloo (in 2006), heeft zich gespecialiseerd in het behandelen van kinderen en sporters. Podotherapeuten zijn erkende specialisten op het gebied van de voet. Het ervaren team van de praktijken in Heiloo en sinds dit jaar ook in Limmen (vier podotherapeuten elk met hun eigen specialisatie, drie (medisch) pedicures en twee praktijkondersteuners) behandelt klach ten die voortkomen uit afwijkend functioneren van de voeten of uit het looppatroon. Ook behandelen zij huid- en nagelaandoeningen en geven preventieve adviezen. Door middel van podotherapie zijn pijnklachten relatief eenvoudig en doeltreffend te behandelen; het looppatroon wordt gecorrigeerd met een op maat gemaakte podotherapeutisehe inlegzool. Na een uitgebreid intakegesprek gaat de cliënt op een podoseoopspie- gel staan om het type voet te bepalen en te kijken welke correcties gedaan kunnen worden, ook wordt de afwikkeling van de voet beoor deeld tijdens het lopen. Vervolgens wordt een driedimensionale voets can gemaakt, waarbij ook de hoogte en de stand van de voet worden gemeten. Aan de hand van deze gegevens wordt een op maat gemaakte inlegzool vervaardigd, waarmee eventuele scheefstand of een verkeer de voetenstand worden gecorrigeerd en de voet weer recht onder de lichaamsmassa komt. Susan: „Na zes weken volgt een eerste controle om te bepalen of de pijnklachten zijn verminderd. Bij kinderen is een definitieve correctie nog mogelijk. Bij kinderen bekijken we na een half jaar of de stand van de voeten is verbeterd en passen de zolen aan naar de nieuwe voetstand om de spieren aan het werk te houden." Ook behandelt zij veel sporters en fervente wandelaars die voor preventie of bij terugkerende enkel- of knieklachten langskomen. Diabetespatiënten hebben door een verminderd gevoel soms, zonder er zelf erg in te hebben, wondjes aan de voet die ook nog eens slecht genezen. Des te meer redenen om wondjes te voorkomen. Podotherapie Heiloo en Limmen telt drie gekwalificeerde pedicures, die in het bezit zijn van de aantekening voor de 'Diabetische en Reumatische voet'. Ook zijn zij zeer vakkundig in het maken van siliconen teenstukjes en nagelbeugels. De pedicures werken nauw samen met de podothera peuten. De praktijk is aangesloten bij de Nederlandse Verening van Podotherapeuten (NVvP) en Provoet. Voor podotherapie is geen ver wijzing nodig en de behandeling valt onder de aanvullende verzekering; zonder het eigen risico aan te tasten. Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. -5114861, fax -5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00- 17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, www.dierentehuisalkmaar.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 3-5, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 51-50173 (24-uursdienst). Vermist Grijscyperse kater, gec., gechipt, 9 mnd, Rakker, Noordergeeststraat Spoorlaan Heiloo. Gevonden Zwart wit poesje, ca. 1/2 jr, De Laghe Weydt Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Wat genieten we van een heerlijke zomer. De zomer kwam laat op gang, maar uiteindelijk is ie daar dan ook! Daardoor treffen we het maar met het unieke zwembad het Baafje. Nu iedereen zo'n beetje terug is van vakantie, de scholen en studies weer zijn begonnen, ktmnen we elkaar weer lekker in het Baafje ontmoeten, zwemmen en soeiali- zen. Met ons allen genieten van een mooie na-) zomer. Echter, ook nu doet de gemeente Heiloo weer haar eigen ding. Ondanks ieder jaar weer het verzoek van vele zwemmers om ook in de maand september het Baafje opentestellen en lekker te zwemmen, gaat het Baafje al op 4 september dicht! Wat een gemiste kans. Waarom stelt de gemeente zich toch zo star op? We hebben een uniek zwembad, zwemmers komen van heinde en verre om te hier te genieten. Nu maar hopen dat de weg van de verzelfstandiging van het Baafje, ingezet door de Vrienden van het Baafje, er volgend jaar toe zal leiden dat bij een com merciële exploitant het zwemsei- zoen langer en plezieriger wordt. Roel de Koning Heiloo Gewend zijnde dat een 10 baden- kaart van Het Baafje onbeperkt geldig is, kocht ik er dit jaar weer een. Goed voor de liquiditeit van het zwembad en iets goedkoper voor de zwemmer. Het Baafje blij en ik blij. Totdat ik vernam dat de kaart dit jaar voor het eerst één zwemseizoen geldig is. Huh? Bij mijn aankoop is daar niets over gezegd en op de kaart zelf staat ook geen uiterste houdbaarheidsdatum vermeld. Maar waarom? Om met meerdere niet geheel afgeknipte kaarten naar verwachting een paar honderd euro winst van inwoners af te troggelen op een exploitatie van vele tonnen!? Gemeente Heiloo, dat verdient toch niet de leus 'Heiloo, dat zijn we samen'? Ik heb betaald voor tien keer baden, dus ik heb het recht om tien keer te baden. Dat de geldigheidsbeperking op de website van de gemeente staat en op het bord bij de ingang van het zwembad (dat ik niet gelezen heb, omdat ik al wist wat ik wilde hebben) doet daar niets aan af. Als ik hierover geïnfor meerd was bij de aanschaf had ik 'm niet gekocht, omdat ik niet weet of het uitkomt in een seizoen tien keer te gaan zwemmen. Gemeente, draai deze onvriendelijke maatregel terug. De opbrengst is minimaal, maar de irritatie onder de inwoners des te groter. En het past niet bij ons doip. Frans Ruiter Heiloo HEILOO - Op donderdag 22 augustus bezochten 'De Vuilnismannen' OBS De Springschans. Met een geweldig aanstekelijke trommelvoorstelling openden zij de dag en nodigden de kinderen uit voor een workshop 'trommelen op rommel' met him klas. Gedumpte emmers, tonnen, borstels, pannen, kliko's, chips- bussen en blikken kwamen te voorschijn. Onder de enthousiaste leiding van 'Harry en Sjakie 'gingen de kinderen zelf erva ren hoe je met elkaar muziek maakt op afvalmateriaal. Klank, ritme, creativiteit, samenwerking, luiste ren naar elkaar en bewustwording van deel uit maken van een groter geheel brachten de kinderen tot een topprestatie: een daverende, interac tieve live trommel voorstelling voor de oudere! 280 kinderen in orke stopstelling, elk trommelend in de grote Springschans partituur, gewel dig! De band was te horen van het Stationseentrum tot aan 't Loo. Op donderdag 22 augustus bezochten 'De Vuilnismannen' OBS De Springschans. Aangeleverde foto HEILOO - Wipwatermolen de Varnebroeker, die door eigenaar Molenstichting Alkmaar en omstreken voor een grondige restau ratie een half jaar lang in de werkplaats van molenmaker Cees Poland in Oterleek was ondergebracht, is weer terug op zijn 'oude' stek; in de polder Het Maalwater. De restauratie nam iets meer tijd in beslag dan vooraf gepland. Het circa negen meter hoge molentje uit 1860, een rijksmonument, is in een uitstekende conditie teruggekeerd en kan weer meedraaien in de waterhuis houding! De wipwatermolen stond tot 1974 in de Varnebroeker polderen werd in dat jaar verplaatst naar de huidige locatie aan Het Maalwater. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5