Live radiouitzending Dolfinn door Reggefiber Dienstverlening Rabobank verandert Schoolboeken voor Tanzania De Rolstoelbus Heiloo jubileert J.W. Fontijn exposeert in Bibliotheek Heiloo Laatste zomeravondconcert Witte Kerk Heiloo H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING OUD PAPIER UITKIJKPOST 28 AUGUSTUS 2013 HEILOO - Dolfmn Rocks is afgelopen zaterdag druk bezocht. Voor de thuisblijvers was er dit jaar voor het eerst een live radiouitzending van het evenement te beluisteren op lokale omroep Beat FM. De glasvezelvezelver- binding die hiervoor nodig was, werd beschikbaar gesteld door Reggefiber, het bedrijf dat glasvezel aanlegt in Heiloo. Tevens konden bezoekers van het evenement gebruikmaken van gratis wifi op het evenement; ook beschik baar gesteld door Reggefiber. Reggefiber doneert tot en met 7 september 2013 voor elk nieuw afgesloten glasvezelabonnement 10,- aan Stichting Dolfmn. Voorwaarde hiervoor is dat men een kopie van het contract met actiecode 'Dolfmn' inlevert bij de glasvezelwinkel aan de Heerenweg in Heiloo. Glasvezel beschikt over een haast oneindige capaciteit. Met een glasvezelabonnement kunnen inwoners genieten van supersnel internet, superieur beeld en geluid op tv en tal van waardevolle nieuwe dien sten. En zijn daarmee helemaal klaar voor de toekomst. Veel huishoudens in Heiloo hebben al een abonnement afgesloten bij één van de servieeprovi- ders Fype, Helden Van Nu, KPN, Scarlet, Solcon, Telfort, Trined, Vodafone, Wisper en XS4ALL. Een abonnement afsluiten kan nog steeds, in de glasve zelwinkel of via www.eindelijkglasvezel.nl/heiloo. Voor informatie en per soonlijk advies kimnen bewoners terecht in de glasvezelwinkel. De winkel is gevestigd aan de Heerenweg 42a in Heiloo en is geopend van woensdag tot en met zaterdag. De actuele openingstijden en meer informatie over glas vezel zijn te vinden op www.eindelijkglasvezel.nl/heiloo. REGIO - Rabobank Noord-Kennemerland past vanaf 1 januari 2014 haar dienstverlening aan. „U bepaalt waar en wanneer u uw bankzaken regelt", zegt directievoorzitter Ugur Pekdemir. ,,Op de kantoren Castricum, Heiloo en Bergen staan onze medewerkers als vanouds voor u klaar. Daarnaast regelt u steeds meer bankzaken gemakkelijk zelf via onze website. Onze ervaren adviseurs op het Klant Contact Centrum, tel. 072-5073333, dat van Heiloo naar Castricum verhuist, zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur telefonisch en per e-mail, info@nkl.rabobank.nl, bereikbaar om u direct te helpen met het regelen van uw bankzaken. En we bezoeken u thuis als u daar behoefte aan heeft." De aanpassingen zijn volgens Ugur Pekdemir het gevolg van de toenemende digitalisering en de veranderende vraag van de klant. „Mensen kiezen voor gemak. Klanten weten waar ze informatie kunnen vinden en regelen hun bankzaken graag zelf via internet. Vanaf 1 janua ri bent u voor persoonlijk advies nog steeds van harte welkom op onze kantoren Castricum, Heiloo of Bergen. Of u maakt een afspraak met een van onze medewerkers, die op afspraak bij u thuiskomen. U hoeft dus niet meer naar de bank, maar de bank komt naar u. Het contact met u staat voorop." Hoewel consumenten steeds vaker pinnen, chippen en mobiel of via internet bankieren, blijven degeldautomaten wel in Limmen, Egmond aan Zee en Schoorl aanwezig. Ook de sealbagautomaten waar onderne mers him geld kimnen afstorten, blijven in de doipen aanwezig. HEILOO - Iedereen heeft de karakteristieke hoge blauwe bus wel zien rijden in Heiloo en omstreken. Maar haast nie mand weet dat deze bus dit al dertig jaar doet. De Stichting Rolstoelbus Heiloo biedt al drie decennia lang comfortabel vervoer aan voor iedereen die gebruik maakt van rolstoelver voer. De Stichting Rolstoelbus Heiloo is op 4 augustus 1983 opgericht. Met een geschonken tweedehands bus werden de eerste kilometers door Heiloo gemaakt. Na een donateurs- actie in 1990 kon in 1995 de eerste nieuwe bus worden aangeschaft. In 2010 is de huidige bus aangeschaft die aan alle tegenwoordige eisen voldoet. Met veertien chauffeurs en één planner, allen in vrijwillige dienst, rijdt Rolstoelbus Heiloo nu zo'n 20 a 25 ritten in de week. De bus en haar vrijwilligere maken zonder enige vorm van subsidie of overheidssteun haar kilometers door Heiloo, de regio, en soms ver daarbuiten. „We zijn geheel zelf voorzienend", vertelt secretaris Frans Beudeker trots. „En dankzij onze trouwe donateurs hebben wij al een aantal jaren geen verhoging van de ritprijs hoeven door te voe ren. Helemaal in het gedachtegoed van de Rolstoelbus wordt het geld Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur. voor een feest besteed aan de vaste klantenkring, in de vorm van een gratis rit in de resterende maan den van 2013. De nieuwe bus is dus alweer drie jaar in gebruik. De 90.000 kilometer op de teller geeft aan dat de vraag in Heiloo aanzien lijk is. En juist die vraag lijkt in de toekomst te groeien als een deel van de AWBZ overgaat naar de WMO. Als het aan het bestuur van de stich ting ligt, is daar een mooie rol voor de Rolstoelbus weggelegd. „Alle gemeenten krijgen er een enorm takenpakket bij, waaronder het ver voer. Heiloo heeft een voorsprong, want er is al een organisatie die dertig jaar op vrijwillige basis rond rijdt." Of de rolstoelbus nog eens dertig jaar rondrijdt is een financiële kwestie. „Het aantal donateurs daalt en dat is jammer", vertelt Beudeker. „We vragen slechts een bijdrage van ten minste 5 euro per jaar. Daarmee zorgen we ervoor dat we ook de komende jaren onze tarieven laag kunnen houden." Voelt u zich aan gesproken, neem dan contact op met de secretaris van de stichting, Frans Beudeker, tel. 072-5335053. Een rit boeken? Bel 06-42410200 of mail naar reserveer@rolstoelbus- heiloo.nl. Voor meer informatie: www.rolstoelbusheiloo.nl De Rolstoelbus rijdt nu zo'n 20 a 25 ritten in de week. Hans Ursem is een van de vrijwilligers achter het stuur. Aangeleverde foto HEILOO - De heer Fontijn is autodidact. In de jaren direct na de oorlog is hij begonnen met fotografie aan de hand van het toen zo populaire vierkante Kodak boxje, beeld zoeken, kij ken en knippen en in zwart/wit afdrukken. Hij is via de spiegelreflex, uitein delijk overgegaan naar kleurendia- fotografie. Op dit moment zijn digi tale technieken, waarbij computer en photoshop een belangrijke rol spelen, gemeengoed geworden. In clubverband is er dan ook geen belangstelling respectievelijk moge lijkheid meer voor diapresentaties en zijn deze vrijwel uit het beeld verdwenen. Bij zijn expositie in Bibliotheek Heiloo wil de heer Fontijn met een aantal vergrotingen van dia's laten zien hoe detail- en kleurrijk deze fotografie, ook in dialoge uitvoering, is en nog steeds kan zijn. Zijn expo sitie is te bewonderen tot medio oktober. HEILOO - In Tanzania gaan gelukkig steeds meer kinderen naar school, maar er is veel te weinig geld voor schoolboeken en schrijfmateriaal. De Heilooër stichting Karibu-Tanzania wil daar iets aan doen. Zaterdag 31 augustus kimt u voor drie euro bij De Schrijverij in het Stationscentrum een boek spon soren. Zo geeft u Tanzaniaanse leerlingen een betere toekomst. In Tanzania begint het nieuwe school jaar in januari. De leerlingen wer ken zonder agenda's, omdat die veel te duur zijn en ook nauwelijks verkrijgbaar. Schoolboeken bestaan wel, maar op de scholen kom je ze nauwelijks tegen. Voor veel vak ken is het al heel wat als de leraar een boek heeft! De overheid betaalt namelijk wel de leraren, maar onvoldoende leermiddelen. De Heilooër stichting Karibu-Tanzania heeft in Malombwe, een klein doip in het zuiden van Tanzania, samen met de dorpelingen een basisschool gebouwd. Een enorme verbetering, want nu kimnen alle kinderen uit het doip naar school om te leren lezen, schrijven en rekenen. De vol gende stap is voor elk vak per drie leerlingen een boek beschikbaar stellen. De leerlingen zitten name lijk met z'n drieën in een bankje en doen samen met één boek. Op zaterdag 31 augustus kimt u bij De Schrijverij aan de Herenweg 199 de verschillende schoolboeken inzien en er een of meer sponsoren. Een schoolboek kost in Tanzania ongeveer drie euro; dat is dus maar één euro per kind. Als u wilt, kimt u een boodschap op een sticker (laten) zetten. Zaterdag kunt u voor drie euro bij De Schrijverij in het Stationscentrum een boek sponsoren. Aangeleverde foto HEILOO - Het vijfde, tevens laatste zomeravondconcert van de Witte Kerk Heiloo zal op vrijdag 30 augustus wor den verzorgd door The Stolz Quartet bestaande uit Marieke Schut hobo, Peter Brunt viool, Liesbeth Steffens altviool en Örs Köszeghy cello. Als slotstuk van de succesvolle zomereerie klinken onder de noe mer Hollands Trots bewerkin gen van beroemde klavierwerken zoals Tombeau de Couperin van Ravel, Preludes van Skriabin en Koraalpreludes van Bach. De bewer kers, Rob Zuidarn en Theo Verbey, schreven zelf ook muziek voor The Stolz Quartet. Van Zuidarn hoort u een sneak preview van een nieuw muziektheaterstuk, van Verbey ook een nieuw werk en tenslotte Haiku's van Klaas de Vries, de com ponist die als hoogste ideaal heeft om nieuwe muziek te laten klinken als iets dat al lang bekend was. Alle werken op dit programma zijn speci aal voor The Stolz Quartet geschre ven. Marieke Schut is de hoboïste en grote initiator van The Stolz. Zij heeft nog andere grote liefdes in haar werk: het ASKOISehönberg, waar ze werkt met componisten als György Ligeti en Karlheinz Stoekhausen. Violist Peter Brunt is aanvoerder tweede violen in het Koninklijk Concertgebouworkest maar ook improvisator op elektri sche gitaar. Hij behoort tot de topvi- olisten van Nederland. De veelzijdige altvioliste Liesbeth Steffens is mede-oprichtster van The Stolz Quartet. Zij stond aan de wieg van het fameuze kamerorkest Amsterdam Sinfoniëtta en speelde onder andere bij het Koninklijk Concertgebouworkest. Zij is altvi oliste in het ASKOISehönberg. De Hongaarse cellist Örs Köszeghy heeft met zijn virtuoze optreden op 16 augustus in de Witte Kerk grote indruk gemaakt. Mocht u dat hebben gemist: noteer dit laat ste zomeravondeoneert! Aanvang: 20.30 uur. De kerk is om 20.00 uur open. Kaarten: 13,- per con cert, jongeren onder 25 jaar 11,- Reserveren: 06-45184525 of per e-mail: info@wittekerkheiloo.nl of via www.wittekerkheiloo.nl. De Hongaarse cellist Örs Köszeghy. Aangeleverde foto SYxuVc x»

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9