Limmen Ludiek zoekt kurkentellers Ontmoeting tussen religies in Egmond Geslaagd Rock 'n Roll Street festival REGIO Op afspraak te bezichtigen 12 Weekend vol dans, muziek, nostalgie, traditie en gezelligheid woonkamer 35jti2 5.000,- Rppartement touwnummer a appartement bpuwnummer 1 woonkamer 3B m2 €229.500,- Gelegen op de hoek Zeeweg/Westerweg te Heiloo aGeheel voorzien van vloerverwarming aLift aanwezigH Eigen parkeerplaats in de parkeerkelder Parkeerplaats: 16.750,- v.o.nl Op loopafstand van bibliotheek, winkels, supermarkt, bus en trein e.d. Kuyper Blom Makelaars 072 - 532 24 20 www.kbmakelaars.nl Teer Makelaars 072 -512 34 02 www.teer.nl 4 SEPTEMBER 2013 LIMMEN - Na het grote succes van de eerste kurken telmiddag voor de zomervakanties van 29 juni staat op zaterdag 14 sep tember de eerste kurken op kleur sorteermiddag op het pro gramma. Stichting Limmen Ludiek hoopt, net als de eerste middag, ook dan weer een grote opkomst te mogen verwelkomen in de loods van de voormalige Dolfljnenpret op de Jan Valkeringlaan te Limmen. Voor de wereldrecordpoging in 2015 heeft Limmen Ludiek minimaal 500.000 gebruikte kurken nodig. De telmid dag staat in het teken van kleu ren en soprteren, de meest secure en tijdrovende klus van het hele wereldrecord. Aanmelden voor deze sorteermiddag kan door een mailtje te sturen naar info@limmenludiek. nl of door Limmen Ludiek een face- book berichtje sturen waarin je aan geeft te willen komen helpen. De tel middag start om 12.00 en zal rond de klok van 17.00 weer ten einde zijn. EGMOND - In de Sint-Adelbert Abdij vindt zaterdag 7 septem ber een ontmoeting plaats tus sen verschillende religies en organisaties. In de locatie van de Abdijkaarsen vindt een forum plaats waarin spre kers met christelijke, islamitische, hindoeïstische, politieke en andere achtergronden, met elkaar spreken voor een betere samenleving. De vereniging AISA, in samenwer king met een aantal andere orga nisaties, houdt deze bijeenkomst waarbij diverse deelnemers uit de maatschappij aanwezig zullen zijn. Onder het motto 'Verschillend maar Samen!' zal dit forum plaatsvinden, met als doel om vanuit een sfeer van saamhorigheid samen te werken aan een menselijkere samenleving. „Het is belangrijk dat er na dia loog, concrete stappen worden gezet ten behoeve van een mense lijker en duurzamer samenleving", zegt Mohamed Amine Touhami, voorzitter van Vereniging AISA. „Nadat de sprekers vanuit verschil lende achtergronden him visie heb ben gegeven over het thema 'samen leven', gaan de deelnemers aan de slag. In de vorm van workshops brainstormen de werkgroepen over welke projecten het samenleven in positieve zin kimnen bevorderen." Deze dag zal symbolisch worden afgesloten met het aansteken van een door de Abdij gemaakte kaars. Deelname aan dit forum dat plaatsvindt tussen 12.00 en 16.00 uur is voor iedereen toegankelijk en gratis. Aanmelding vooraf wordt wel op prijs gesteld door een e-mail te sturen naar: pr@aisanet.nl. Of kijk op www.aisanet.nl. AKERSLOOT - Afgelopen week end werd in Akersloot het Rock 'n Roll Street festival gehouden. Een driedaags festival met veel, heel veel muziek, nostalgie en traditie. In twaalf jaar tijd is het festival uitgegroeid tot een van de groot ste rock and roll festivals in ons land, bekend tot over de grens. Het Wilhelminaplein was omgetoverd tot rock and roll plein en in de feest tent traden diverse topformaties op, met als hoofdgenre rock and roll. Op vrijdagavond kon men de nachtmarkt bezoeken. Hier kon het publiek terecht voor letterlijk van alles: van t-shirts, tot kralen en vogelhuisjes en van ijsjes tot luchtspringkussens en ponyrijden. Zaterdagavond vond vanaf 18.00 uur de traditionele Solexrace plaats. Er werd gestart, in velschillende klas sen, maar de c-klasse is voor veel mensen de meest aansprekende klasse. In deze klasse zijn de rijders gestoken in authentieke kleding: lange leren jas, pothelm en op klom pen. Bij de overige klassen is het letterlijk racen geblazen. Brullende Solexen en dampende benzine luchten bepaalden het straatbeeld. Tevens was er een demonstratie van Jan Braas (78 jaar) met. zijn zij- spanmotor. De publieke belangstel ling was groot, en het. weer uitste kend. Zondag stond geheel in het teken van de oldtimers. Vanaf 13.00 uur kon men een groot aantal voer tuigen uit. vervlogen tijden bewon deren, zoals Cadillacs, Chevrolets en Fordjes.The Crazy Rockers zijn present met oude motoren zoals BSA en Norton. Het. was gezien en gezien worden op deze middag; al met. al een heel geslaagd festival in Akersloot. Akersloot vermaakte zich het afgelopen weekend met alle activi teiten rond het Rock en Roll Street festival. Foto's: Genit Bus fnJjXaE blockhove ZEEWEG STATIONSWEG STATIONSWEG V.O.N. V.O.N.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 12