uH&vo <x>ooo<x>oo<x><x>o<x><x>o<><c><>oo<><x>o<x> Stichting Welzijn Heiloo XCO outdoor met Buitenfit Verdwenen tuinbouw thema Oud Heiloo op Uit&Zo baduhenna oooooooooooooooooooooooooooooo Zorg thuis in de Laatste Levensfase Humanitas zoekt vrijwiLLigers voor verschillende projecten Stichting Vrienden van de Beun op Uit&Zo Nivon Heiloo Eensgezindheid start voor de vijfde keer opstaporkest 33 Foto: Aardbeienplukkers in Heiloo circa 1920 Heiloo De Stichting Welzijn Heiloo ondersteunt de inwoners van Heiloo op een groot aantal terreinen, waarbij het doel is hun maatschappelijke participatie en hun zelfredzaamheid te vergroten. Het werk van welzijnswerkers verschuift meer en meer van de directe cliëntondersteuning naar de sup port van vrijwilligers die cliënten ondersteunen. Omstreeks 300 vrijwilligers zijn bij de stichting actief. Sinds 1996 is de Stichting samen met de ouderenbonden KBO en Anbo in het Trefpunt gehuisvest. Best indrukwekkend op hoeveel ver schillende gebieden u hulp kunt krijgen van Stichting Welzijn Heiloo. De optelsom van al die steuntjes in de rug zorgt ervoor dat men zo lang en zo plezierig mogelijk zelfstandig kan blijven wonen. Er is ook een grote diversiteit in sociaal- culturele activiteiten, om te beginnen allerlei vormen van bewegen. En natuurlijk al die educatieve en creatieve cursussen, excursies en uitstapjes. Wie de brochure 'cursus sen en activiteiten' doorbladert vindt altijd wel iets van zijn gading. Men ontmoet u graag tijdens Uit&Zo! Buitenfit heeft XCO outdoor drie jaar geleden in deze regio geïn troduceerd. Inmiddels zijn er vele enthousiaste XCO outdoor be oefenaars, die één of meerdere keren per week aan de trainingen meedoen. In Heiloo zijn deze in het Heilooër bos en het Maal water. Bij XCO outdoor gebruik je twee met grit gevulde buisjes, die je tijdens het lopen krachtig heen en weer beweegt. Hierbij wordt een flinke inspanning van de spieren gevraagd. Tijdens de training wordt het lopen afgewisseld met specifieke oefeningen, zodat het een supereffectieve allround training wordt waarmee je: 33% meer calorieën verbruikt, vetpercentage afneemt, con ditie verbetert, ijzersterke buik-, rug- en heupspieren krijg, lage rugklachten vermindert en lichaamshouding verbetert. Probeer het zelf tijdens Uit&Zo of geef je op voor een gratis proefles: www.buitenflt.com. HEILOO - Ook de Historische Vereniging Oud Heiloo is weer present tijdens Uit&Zo. Bij de stand van 'Oud Heiloo', voor de Willibrorduskerk, kunnen bezoekers informatie verkrijgen over de vereniging, uitgaven van de vereniging inzien en een praatje maken met bestuursleden en vrijwilligers. In de kraam van de vereniging is een minitentoonstelling 'Waar ontmoetten Heilooërs elkaar in voorbije dagen' te zien. Voor Heilooërs en buitenlui is er een interessant aanbod om lid te worden en daarmee de vereniging en doelen van Oud Heiloo te ondersteunen. Men kan voor een 'zacht prijsje' lid worden voor de resterende maanden van 2013 én 2014. Oud Heiloo biedt in de ontmoetingsruimte van de Willibrorduskerk de diapresentatie 'De verdwenen tuinbouw in Heiloo'. De aanvangstijden daarvan zijn 11.00,13.00 en 15.00 uur. Ook in de stand van Oud Heiloo zal aandacht worden besteed aan de presentatie. Draagt u de archeologie een warm hart toe en wilt u meer te we ten komen over de vroegste bewoningsgeschiedenis van Heiloo? Kom dan op 7 september naar onze kraam bij Uit&Zo, bezoek het museum tijdens monumentendag op 14 september van 11.00 tot 17.00 uur, of kom naar het museum op de eerste zaterdag van de maand van 14.00 tot 16.00 uur (behalve 7 september). De locatie van het museum is GGZ (Willibrordusstichting), Kenne- merstraatweg 464, Heiloo (ingang na het rechterpoortje meteen links). U bent van harte welkom! Is uw interesse gewekt? Wilt u zich verdiepen in de plaatselijke archeologie en een bijdrage le veren? Een aantal uren per week is vaak al meer dan voldoende. Stuur een mailtje aan: srab.baduhenna@gmail.com of bel met 072-5321668/ 072-5330085, www.baduhenna.nl. Er zijn een heleboel zaken in het leven waar mensen als het ware 'langs heen leven'. Maar vroeg of laat wordt iedereen geconfron teerd met afscheid nemen, sterven, dood, rouwen. De vrijwil ligers van de palliatieve terminale thuiszorg werken dicht bij de dood. Eén van hen schrijft daarover: 'Als ik om één uur aanbel, komt ook net de thuiszorg met een bed. Samen met de dochter installeer ik het bed en zet het op een mooie plaats in de woonkamer. Vervolgens loopt ze naar haar vader en zegt: „Ga maar lekker in bed liggen!" Maar vader maakt geen aanstalten om te gaan staan. De dochter begint op haar vader in te praten en probeert hem overeind te trekken. Om dat vader niet meewerkt, kijkt ze mij aan met een blik om hulp. Ik schud nee en gebaar met mijn handen dat ze hem moet laten zitten. Als vader een paar minuten later in de stoel in slaap is ge vallen, komt de dochter mij een beetje geïrriteerd vragen waarom ik haar niet kwam helpen. „Misschien realiseert hij zich, dat hij in dat bed gaat sterven", antwoord ik. Haar ogen vullen zich met tranen en ze bedankt me. Als vader na een minuut of tien wakker wordt, zegt hij tegen zijn dochter dat hij naar bed wil.' Dit verhaal geeft goed weer wat er zoal in de palliatieve, termi nale thuiszorg plaatsvindt. Heeft u interesse om vrijwilligerswerk dicht bij de dood te doen? Neem dan eens contact op met één van de coördinato ren, tel. 06-17967389. Ook kunt u natuurlijk eerst de website raadplegen: www.terminalezorgheiloo.nl. En mocht u zelf of uw mantelzorger(s) van de diensten van deze geschoolde vrijwilli gers gebruik willen maken, dan kunt u zich ook met bovenstaand telefoonnummer in verbinding stellen. Deze ondersteuning is gratis, omdat het Ministerie van VWS dit vrijwilligerswerk in Heiloo, Akersloot en Limmen geheel subsidieert. Humanitas zet vrijwilligers in als maatje voor vriendschappelijk contact bij mensen die door lichamelijke of psychische beper kingen weinig sociale contacten hebben. Vrijwilligers worden ingezet om sociaal isolement tegen te gaan. De vrijwilligers zijn geen hulpverleners, zij ondersteunen bij het opzetten en uitbreiden van het sociale netwerk. Voor de maatjesdienst zoekt Humanitas mensen die houden van een uitdaging, die graag iets willen doen voor hun medemens en open staan voor diens normen en waarden. De coördinatoren van Humanitas bieden de vrijwilligers een training en zorgen voor begeleiding. Vrijwilligers bij Humanitas zijn ongeveer twee uur per week of twee weken beschikbaar. Heeft u interesse? Wilt u meer informatie? We zijn ook op de Uit&Zo-markt in Heiloo. Huma nitas Noord-Kennemerland, Reinaertlaan 1-7, Alkmaar, tel. 072-5401800, www.humanitas.nl/afdeling/alkmaar, kantoor.nkl@humanitas.nl. Net als andere jaren hebben de Vrienden van de Beun ook dit jaar weer een kraam op Uit&Zo. Daar kunt u alle informatie krij gen over het komende theaterseizoen. Het aanbod is weer zeer gevarieerd, met toneel, cabaret, muziek, dans en kindervoorstel lingen. Men hoopt dat zoveel mogelijk mensen de kaarten komen afhalen die ze eerder hebben besteld en betaald. Als extra attrac tie komt Yora Rienstra een voorproefje geven van haar optreden in Heiloo. Ze doet dat om 14.00 uur in de Willibrorduskerk, achter de kraam. Bij deze kraam kunt u ook informatie krijgen over de extra voorstelling van Youp van 't Hek en Thomas Verbogt op 22 april 2014 in theater De Beun. De donateurs hebben voorrang bij die voorstelling. Bent u nog geen donateur? Geen nood, u kunt zich bij de kraam opgeven als donateur. 10% van de stoelen is voor nieuwe donateurs! Een landelijke vereniging met plaatselijke afdelingen voor natuur, cultuur en recreatie. Wilt u informatie over het Nivon Heiloo en haar activiteiten, kom naar de Nivonstands op de Uit&Zo Heiloo. Men kan u alles vertellen op gebied van de lezingen, kunstge schiedenis, excursies/wandelactiviteiten, creativiteit en geo logie. Het creativiteitsprogramma is klaar. Bekende en nieuwe cursussen onder andere: ATC-kaartjes, brei- en haaktechnieken, sokken breien, mandalatekenen (basis), 3D-origami, patchwork/ quilten (basis), textiele technieken (van kei tot kunst), trollen dreutels, werken met Pretex en diverse workshops (zie adver tentie in deze krant). De Geologieafdeling heeft een interessant programma: vier cursusavonden bestaande uit verschillende onderwerpen, determineren, lezingen, stenen bewerken. Woensdagmiddag: jeugdcursus. Vrijdagavond 20 september een kennismakingsavond en zaterdag (overdag) 28 september een geologieruildag in de Hofdijk, Mariënstein 178A in Heiloo. Het cursus-/winterprogramma kan aangevraagd worden bij de in de advertentie vermelde adressen of meegenomen worden tijdens de Uit&Zo Heiloo. Verdere informatie, tel. 072-5333127 en via www.nivonheiloo.nl. Muziekvereniging Eensgezindheid start voor de vijfde keer met het opstaporkest voor leerlingen van groep 4 tot en met 8. Met behulp van een sopraanblokfluit leren de leerlingen een jaar lang de beginselen van het notenschrift, de blaas- techniek, het samenspel et cetera. Er wordt les gegeven op donderdag van 18.30 tot 19.00 uur, in het repetitielokaal van de vereniging aan De Oude Werf 18 te Heiloo. Leerlingen ont vangen van de vereniging een sopraanblokfluit, aantrekke lijk studiemateriaal en een cd. Het opstaporkest zal tijdens het lesjaar meewerken aan diverse concerten van het leerlin gen- en grootorkest. De leerlingen kunnen na het opstapjaar overstappen op een ander (blaas)instrument en gaan daarna meespelen in het leerlingenorkest. Vanaf juni 2014 kunnen de leerlingen les krijgen op een instrument naar keuze. Aanmelden kan bij de informatiekraam op Uit&Zo Heiloo of via www.mv-eensgezindheid.nl. De kosten bedragen 75,- per jaar. Telefonische informatie is te verkrijgen via tel. 072-5334851. 9 Areheoi, HEILOO 'ohtlng

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 14