uH&zo is: o<xxxxxxxxxxxx>o<><xx>o<><x>o<xxx><x> Vrijwilligers Informatie Punt Mondharmonicales Franse conversatieles en Franse Nederlandse lezingen Cursussen ambachtelijk meubelmaken/restauratie Dans met De Bruijn-Bonsel bij Hotel Fletcher Heiloo Energie is een duurzaam burgerinitiatief Zhonghuageneeskunde Ruim 50 jaar Muziek- en Dansschool Heiloo Najaar- en winterprogramma cursussen HOVO Alkmaar <X><XXXXXxX><XX><X><X>0<XX>0<X><XXXX>0 Heiloo Vindt u het niet een goed idee om dit komende seizoen een conversatiecursus Frans of een serie van acht boeiende lezingen te gaan volgen? Dat kan bij de ervaren en ook bereisde lerares Frans, Jenny Cornelissen, in Heiloo. De Franse lessen worden zowel op beginnersniveau als op ho gere niveaus gegeven, in groepjes of privé. De sfeer is altijd ge zellig en positief en u kunt zowel met als zonder boeken werken, altijd gericht op het spreken en verstaan van de Franse taal en dit kan overdag of 's avonds. Nieuw is de serie van acht lezingen in een Nederlandse en een Franse versie van elk één uur. De onderwerpen zijn divers: landen, volken, beroemde personen. Info en opgave mogelijk tijdens Uit&Zo, Heiloo en telefonisch: 072-5336878. Jenny Cornelissen, Bosanemoon 65 in Heiloo, tel. 072-5336878, jennymcornelissen@gmail.com. Locatie Franse les: Bosanemoon Heiloo, locatie Nederlandse en Franse lezin gen: het Trefpunt, Heiloo. In de week van 23 september start Meubelmakersvakschool/ Jonker Meubelrestauratie met een nieuwe reeks cursussen. In de cursussen wordt gewerkt met diverse Europese houtsoorten. Men biedt zes cursussen aan; drie meubelmaken, twee meu belrestauratie en een bovenfreescursus. In de eerste cursus worden de basistechnieken van het meubelmaken geleerd door te werken met handgereedschap zoals beitels, zagen en schaven. In de tweede en derde cursus wordt een kist/koffertje met zwaluwstaarten gemaakt en een tafeltje of werkstuk naar eigen keuze. Bij de eerste cursus meubelrestauratie ligt de nadruk op de basistechnieken en bij de tweede cursus wordt een object met schade meegebracht om zelf te restaureren. Nieuw is de cursus bovenfrees. Deze cursus bestaat uit één dag met maximaal zes cursisten. In deze cursus wil men u vertrouwd laten raken met de bovenfrees in theorie en praktijk. Meer informatie op; www.meubelmakersvakschool.nl. Open Huis, zaterdag 14 en zondag 15 september, van 12.00 tot 16.00 aan de Lamoraalweg 59 (industrieterrein de Weidjes) in Egmond aan den Hoef, tel. 06-27533327. Dit jaar gaat Danscentrum De Bruijn-Bonel weerverder met het verzorgen van danslessen. Vanaf 17 september zullen de lessen starten waarbij de eerste les als proefles dient. Daarna volgen nog 14 lessen van de verschillende cursussen, ledereen is welkom om mee te komen doen of te komen kijken op 17 september van 19.00 tot 20.00 uur. Er is streetdance en stijl dansen en bij voldoende interesse ook breakdance en swing/ salsa. Lukt 17 september niet dan is misschien 8 of 15 septem ber mogelijk in Alkmaar van 13.00 tot 15.00 uur. Dans mee! Informeert, bemiddelt en adviseert op het gebied van vrijwil ligerswerk. Brengt vrijwilligers en organisaties met elkaar in contact. Behartigt de belangen van organisaties en vrijwil ligers. Biedt scholing en training voor vrijwilligers. Stimuleert en coördineert de maatschappelijke stages voor middelbare scholieren Vacaturebank Middels de vacaturebank brengt het VIP vraag en aanbod bij elkaar. U kunt vacatures zoeken of als organisatie vacatures uitzetten. Dit kan op twee manieren: Bezoek het VIP Op het VIP kunt u uitgebreid zoeken naar vacatures. U kunt uw mogelijkheden en wensen met de medewerkers bespreken. Digitale vacaturebank Op www.vrijwilligersheiloo.nl kunt u in de vacaturebank vrijwil ligerswerk zoeken dat u aanspreekt. U kunt zich dan digitaal inschrijven als organisatie of als vrijwilliger en een vacature plaatsen of uitzoeken. Bezoekadres: Westerweg 250 (In de bibliotheek). Openingstijden: dinsdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur, tel. 072-5320281, e-mail: vrijwilligers@welzijnheiloo.nl. De Vereniging Heiloo Energie bestaat sinds september 2012. Het doel is om door en voor de inwoners van Heiloo energie besparing te stimuleren en te realiseren, duurzame ontwik keling te stimuleren en te realiseren. Samen te ontwikkelen, groeien en neerzetten. Het is geen actiegroep maar een actieve groep: zie de werkgroepen: Infraroodfoto's, Zonnepanelen, Zonneboi lers, Werkgroep Windenergie (wilt u zich met windenergie bezighouden: meld u aan!) en Buurtbespaaractie. Samen bespaartips uitwisselen, met een test-opstelling van een handige energiemeter: meet online het verbruik van elektra en gas. Leden met inlogcode krijgen 20,- korting op deze zogenaamde Qbox. Voorlichtingsbijeenkomsten die georganiseerd zijn: Ener- gyGo, zonnepanelen en omvormers, bespaarbijeenkomst door Qurrent, milieudienst Regio Alkmaar subsidiemogelijk heden, schaliegas door Rolf Heynen. Vacature: Wie kan Heiloo Energie helpen met social media? Meld u aan op www.heilooenergie.nl. Locomonica start in september in Heiloo een workshop mondharmonica spelen, ledereen kan het leren. Locomonica heeft een lesmethode ontwikkeld waarbij notenkennis niet nodig is. Er wordt les gegeven op een zogenaamd blues harpje. Dit is hetzelfde instrument dat gebruikt wordt in de pop- en bluescultuur en is in aanschaf niet duur. Vroeger was de mondharmonica volksinstrument nummer één en het werd toen ook wel mondorgel genoemd. Het geluid wat men er destijds uithaalde is vergelijkbaar met dat van een trekzak of accordeon. De techniek om dat voor elkaar te krijgen leek te zijn verdwenen, maar Locomonica heeft deze techniek opnieuw leven ingeblazen. Uiteraard is er aandacht voor blues en andere muziekstijlen. Met een paar lessen is het voor sommige leerlingen al mogelijk bij een bandje op het podium te kruipen en mee te spelen! De workshop bestaat uit vier blokken van twee uur. Uiteraard is het ook mogelijk om privéles te nemen. De mondharmonica is een volwaardig instrument, makkelijk mee te nemen en het is niet moeilijk om onder de knie te krijgen. Kom op de Uitmarkt luisteren hoe het instrumentje klinkt, wat de technieken zijn en hoe u dit kunt leren! Een pijnvrij leven is dichterbij dan u denkt. Wenhua Zheng heeft al meer dan dertig jaar ervaring met Chinese geneeswij zen, waaronder acupunctuur, acupressuur en cupping. In haar praktijk Zhong Hua Geneeskunde, gevestigd in Heiloo, behandelt ze een verscheidenheid aan klachten en heeft ze vele mensen verlost van pijn en ongemak. Zo zijn er dankzij Wenhua Zheng nu een aantal mensen pijnvrij, terwijl deze mensen zonder suc ces waren uitbehandeld binnen de reguliere gezondheidszorg. Haar behandelingen zijn geschikt voor bijvoorbeeld chronische (hoofd)pijn, zenuwpijn, hernia, nekklachten, spierpijn, reuma, fybromyalgie, gewrichtsproblemen en (sport)blessures. Daar naast kunt u bij haar ook terecht voor ontspanning, stoppen met roken en schoonheidsbehandelingen. In november starten er workshops acupressuur waarbij u kunt leren om zelfvan verschil lende pijnen af te komen, zoals chronische hoofd -en zenuwpijn, reuma, fybromyalgie en gewrichtspijn. Voor meer informatie over behandelingen en workshops of het maken van een afspraak, kunt u kijken op www.zhonghuageneeskunde.nl, of bellen naar 06-81489668. Muziek- en Dansschool Heiloo bestaat ruim 50 jaar en is niet meer weg te denken uit de gemeente. Vele inwoners van Heiloo hebben hun eerste muziek- en danslessen hier met plezier gevolgd. De school wil ook een laagdrempelige voorziening zijn binnen de gemeente, gericht op een breed publiek, bereikbaar voor alle bevolkingsgroepen en met een breed en flexibel aanbod dat aansluit bij de vraag van de mensen. Kerntaak van de school is het geven van lessen en cursussen in de kunstvakken muziek, dans en drama(musical) Op verschillende niveaus, van begin ners tot (ver) gevorderden, worden er lange en korte cursussen aangeboden. Onder het motto: 'Kom langs, en ontdek je Talent!' worden in de weken vanaf maandag 2 tot 13 september speciaal diverse inlooplessen voor muziek en dans gegeven. Het rooster van deze inlooplessen is te vinden op de site. Vanaf maandag 2 september staan onze medewerkers klaar om iedereen te informeren over de mogelijkheden en kunt u zich direct inschrij ven. Voor meer informatie: www.muziekendansschoolheiloo.nl, e-mail: info@muziekendansschoolheiloo.nl. Adres: Het Veld 1, Heiloo, tel. 072-5332460. HOVO Alkmaar houdt op de locatie van Hogeschool Inhol- land aan de Bergerweg in Alkmaar onderwijs voor 50-plus- sers. Begin oktober start een uitgebreid scala aan cursussen met onder andere de thema's Architectuur, Kunstgeschie denis, Muziek, Geschiedenis, Filosofie, Natuur in Noord- Holland en Letterkunde. Voor deelnemers is geen formele vooropleiding vereist en binnen de cursussen worden geen toetsen afgenomen. HOVO is een erkend kwaliteitskeurmerk en staat borg voor onderwijs op propedeuseniveau univer siteit, waarbij de colleges worden verzorgd door ervaren en inspirerende docenten. Kennismaken met HOVO Alkmaar? Het nieuwe HOVO-seizoen wordt op vrijdag 27 september om 14.30 uur in de Rabobankzaal van Hogeschool Inholland Alkmaar ingeluid met de boeiende lezing 'Hoe hoort het eigenlijk in de Klassieke Oudheid?' van Cornells Jonkman, classicus en docent Cultuurgeschiedenis. De lezing wordt gratis verzorgd aan alle (ex-)HOVO-cursisten, maar is tevens vrij toegankelijk voor eenieder die graag nader kennis wil maken met HOVO Alkmaar. Neemt u voor aanmelding of meer informatie contact op via tel. 06-11449709, e-mail: info@hovoalkmaar.nl of kijk op www.hovoalkmaar.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15