HSV1 en 2 door naar volgende bekerronde De Foresters staat voor mooie uitdagingen 16-jarige Zeb de Haas winnaar van Strokeplay Clubkampioenschap GCH Gaby de By vijfde op WK Judo -18 jaar sport 2i SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Piet van der Heijdt erelid SV Vredenbrg VOETBAL HEILOO - In navolging op de goede resultaten tegen hoger geklasseerde teams op het HSV- Zomertoernooi zijn HSV 1 en 2, door hun poule te winnen, een bekerronde verder. HSV 2 speel de tegen SVA2 (0-0), Limmen 2 (2-0 winst) en Saenden 2 (7-0 winst). Het eerste team won ongesla gen de poule-wedstrijden door overwinningen op derdeklasser Meervogels'31 in Akersloot (0-1), door thuis te winnen van derdeklas ser Vrone met 3-0 en door, nogmaals uit, bij tweedeklasser Vitesse '22 de zege met 1-2 mee te nemen. HSV denkt dat de selectie klaar is voor de start van de competitie, die zondag 8 september om 11.30 uur begint met de wedstrijd van HSV 2 tegen Vrone 2 uit St. Pancras, gevolgd om 14.00 uur door de match tussen HSV 1 en Beemster 1. De Stichting Vrienden van HSV heeft al haar trouwe leden een brief gestuurd, waarin staat waar de gelden voor zijn gebruikt, verdeeld over alle categorieën in de bloeiende vereniging. In deze brief bevond zich ook het bekende rood/ gele kaartje waarop alle competitie wedstrijden staan vermeld die HSV 1 en 2 dit seizoen gaan spelen. De club hoopt op een mooi seizoen, waarvan u als supporter en als voet balliefhebber kimt genieten. Vanwege een misverstand is dit bericht per abuis niet in de sportbijlage verschenen, maar hebben wij een ander artikel over De Foresters geplaatst. VOETBAL HEILOO - De vele successen in het vorige seizoen hebben er voor gezorgd dat De Foresters dit jaar voor een aantal spor tieve uitdagingen staat. Zo gaat het eerste team op avon tuur in de eerste klasse (op 8 sep tember wordt afgetrapt bij buur man AFC '34 en op 15 september is de eerste thuiswedstrijd tegen Stormvogels), spelen het tweede elftal en de Al ook een klasse hoger en geldt hetzelfde voor veel andere jeugdteams. Achter de schermen gebeurt ook van alles bij de club. Het vorig jaar aangetreden bestuur, de technische staf en vele andere vrijwilligere hebben zelfs tijdens de zomerstop niet stil gezeten. Er is veel aandacht geschonken aan het verder ontwikkelen van de damestak en de leerplannen voor de jeugdteams. Die leerplannen moe ten ervoor zorgen dat alle leden de kans krijgen om zich optimaal te ontwikkelen en vooral veel plezier te hebben. Op 31 augustus startte de club het nieuwe seizoen officieel met een leuke Kick off-dag. Iedereen kon kennismaken met de club en er waren een aantal interessante activiteiten, zoals een tweedehands- beurs. In het nieuwe seizoen zal regelmatig 35+ voetbal georgani seerd worden, de eerste speelavond is op zaterdag 14 september. De meeste oefenwedstrijden zijn inmid dels achter de mg, er is al gespeeld voor de beker en binnenkort zullen ook de competities beginnen. Wie op de hoogte wil blijven van het rei len en zeilen van De Foresters kan het beste www.deforestere.nl raad plegen en De Foresters volgen op Facebook en Twitter. De Foresters is er weer helemaal klaar voor, op zaterdag 14 sep tember is de eerste speelavond. Aangeleverde foto GOLF HEILOO - In het weekend van 24 en 25 augustus vond de strijd om de jaarlijkse Strokeplay Clubkampioenschappen van Golf- Countryclub Heiloo plaats. In alle vier categoriën (heren, dames, heren senioren en dames senioren) hadden zich de bekende toppers aangemeld en het toer nooi kende dan ook een sterk deel nemersveld. Bij de heren ging de wedstrijd over 54 holes. De grote winnaar werd de 16-jarige uitblin ker Zeb de Haas (210 slagen), die eerder dit seizoen ook al Matchplay Clubkampioen was geworden. Een prachtige prestatie, want hier door werd Zeb de jongste GCH Clubkampioen ooit. Hij versloeg titelverdediger Robert Niemer (214 slagen) en broer Huck de Haas (223 slagen). De drie andere catego rieën speelden hun wedstrijd over 36 holes. Bij de dames wist Cecile Ouwejan- Derksen (165 slagen) met overmacht de titel te grijpen voor Marjon Schaap (182 slagen) en Geertje de Visser- van der Zee (193 slagen). Clubcoryfee Henk van der Ham (162 slagen), die in de vorm van zijn leven verkeert, pakte bij de heren senioren de beker. Hij ein- JUDO HEILOO - Op 16 tot en met 19 augustus werd in Miami in de Verendigde Staten het WK voor judoka's tot 18 jaar gehouden. Van de in totaal dertien door de Judobond geselecteerde jongens en meisjes waren er maar liefst twee uit Heiloo afkomstig. In de klasse tot 57 kilogram beet Gaby het spits af op zaterdag en startte tegen de kampioen van Australië. In een zenuwslopende wedstrijd weet Gaby in de golden score de winst naar zich toe te trekken. De tweede tegenstandster komt uit het van oudsher sterke judoland Cuba. Hernandez, kampi oen van Cuba, moet er na een zware strijd toch aan geloven. De derde partij is tegen de montenegrijnse Milic en wordt snel en relatief een voudig gewonnen. Als de vierde partij op het schema staat blijkt dat dit tegen een 'oude bekende' is. Bitencourt, kampioen van Zuid Amerika, is in de Europese compe titie al eerder verslagen en ook nu weer komt De By als beste uit de strijd. Hiermee wordt ze poulewin naar. Om de eindstrijd te bereiken moet Gaby winnen van een Japanse deelneemster. Na een volledige vier minuten wint de Japanse met een klein verschil. Alleen de strijd om het brons is nu nog het hoogst haal bare en ook daarvoor dient zich een Japanse aan. Alhoewel De By voor komt te staan en de Japanse van haar kracht laat proeven weet de laatste de strijd te winnen met een digde voor Herman Rotteveel (167 slagen) en oud-winnaar Louis Laan (177 slagen). Bij de dames senioren was het na 18 holes erg close. In de finaleronde wist Irene Heijnis- Comelissen (186 slagen) echter stevig haar stempel te drukken. De tweede plaats was voor de stralende Mieke Dieleman-Baare (192 slagen) en Carolynn Scholten (199 slagen) werd derde. Voorzitter Henk Morech verzorgde onder grote belangstelling de ceremonie voor de kampioenen. Hij deelde de bloemen, complimen ten en de prijzen uit en zorgde voor een prachtige afsluiting van het weekend. Het slotwoord was voor de kersverse kampioen Zeb: „Op voorhand dacht iedereen, behalve één iemand, dat Robert Niemer opnieuw kampioen zou worden. Die ene iemand, dat was ik!" Zeb de Haas (tweede van rechts) werd de jongste kampioen ooit, en won hiermee zijn eigen privé parkeerplaats (waar hij voorlo pig een jaar lang mooi zijn fiets kan plaatsen.)! Aangeleverde foto houdgreep. Een medaille was bin nen bereik maar helaas kon hij niet worden omgehangen. Een prach tige vijfde plek van de wereld doet de aanvankelijke teleurstelling snel wegebben en plaats maken voor gepaste trots. Op zondag startte het toernooi voor Jasmijn. In haar eerste wedstrijd ontmoette ze de geslepen Zuid Amerikaanse kam pioen, de Venezolaanse Rodriguez. Halverwege de partij komt Rodriguez met een kleine score voor en begint een minutenlange verdediging. Jasmijn blijft furieus aanvallen en komt met een yugo op gelijke hoogte. Rodriguez doet haar verdedigende werk goed maar incasseert daarvoor wel de nodige straffen. Aan het eind krijgt Jasmijn bij een alles of niets poging nog een score tegen. Helaas tellen die straf fen niet op tot het maximum van vier zodat de winst naar Venezuela gaat. Hiermee eindigt de wedstrijd en os het toernooi helaas over voor Jasmijn. Rodriguez staat in de halve finale tot 21 seconden voor tijd voor tegen de latere wereldkampioen Gahie uit Frankrijk. Gaby in actie tegen de Montenegrijnse Milic. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 17