i 0 Erelid voor SV Vredeburg Opening biljartseizoen Senioren Biljart Liimnen Demonstratie rolstoeltennis bij TC Heiloo United Twintigste editie Piet Glas Vennewater toernooi voor Hans Brokx DVW vist vanaf de dijk bij Petten SPORT 21 Eerste Heilooër Klaverjasclub OUD PAPIER UITKIJKPOST 4 SEPTEMBER 2014 Erelid Piet van der Heijdt ontvangt zijn oorkonde van bestuurs leden Jos Admiraal, Bob Stolp en Harold Ebels. Foto: Cees Dinkia BILJARTEN LIMMEN - Op vrijdag 23 augus tus vond de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van Schaakvereniging Vredeburg plaats. Naast de gebruikelijke zaken, zoals het speelschema voor het komende seizoen en de vaststelling van het contributieniveau, was er sprake van één bijzonder agenda punt: de toekenning van het erelid maatschap aan Piet van der Heijdt. Unaniem stemden de aanwezige leden van SV Vredeburg in met het voorstel van het verenigings bestuur, verwoord door voorzitter Jos Admiraal, om het erelidmaat schap toe te kennen aan de 80-jarige Piet van der Heijdt. Bijna veertig jaar geleden richtte Van der Heijdt, samen met zijn toenmalige buurman Cor Visser, de schaakvereniging in Limmen op. Sindsdien was hij meer dan dertig jaar actief als bestuurs lid. Hij runde op bevlogen wijze het secretariaat en vulde - zeer secuur - het penningmeesterschap in. Ook had hij grote verdiensten voor de vereniging als trainer van de sehaakjeugd en als organisator van evenementen en toernooien. Velen in Limmen leerden het edele schaakspel van Van der Heijdt. De laatste jaren doet Van der Heijdt het iets rustiger aan, maar hij is nog steeds actief als speler. En hij wint nog regelmatig zijn partijtje! Piet van der Heijdt is het eerste erelid van SV Vredeburg. Hem werd, onder luid applaus van de aanwezi ge leden, door de bestuursleden Jos Admiraal (voorzitter), Harold Ebels (secretaris) en Bob Stolp (pen ningmeester) een fraaie, ingelijste oorkonde overhandigd. Het nieuw bakken erelid reageerde enigszins geëmotioneerd, maar vooral vervuld van trots. Winnaar van de Harry Leveringbokaal Nico Mooij, bij de dames librekampioen Willie van de Schaaf en clubkampioen libre Jan Veldman. Aangeleverde foto BILJARTEN LIMMEN - Woensdagmiddag 28 augustus werd een zeer geslaagd openingsfeest gehouden van het nieuwe biljartseizoen van de Senioren Biljartvereniging Limmen in de Vredeburg. Uitgenodigd waren de leden van de vereniging en hun wederhelft. Na het welkom door de voorzitter Ben Piepers werden de kampioe nen van het seizoen 2012/2013 nog even in het zonnetje gezet. Winnaar Harry Leveringbokaal Nico Mooij, bij de dames librekampioen Willie van de Schaaf en clubkampioen libre Jan Veldman, Jan Valkering, winnaar driebanden (niet op de foto). Na de koffie met gebak kon den de 75 deelnemers meedoen een tweetal biljartspelletjes waaronder vlotbruggen. Omlijst met muziek van gebroeders van de Schaaf en Henk Kerssens en onder het genot van een biertje, wijntje en hapje werden ondertussen vele nieuw tjes uitgewisseld. Aan het eind van de middag was het puntenresultaat van iedere speler bekend en kon den de winnaars hun prijs in ont vangst nemen. De eerste prijs bij de dames was voor Willie van de Schaaf en bij de heren Dick Heijne. Van september tot en met mei is in de Vredeburg het biljartpaleis geopend op maan dag tot en met vrijdagmiddag vanaf 13.00 uur voor 50 plussers uit de gemeente. ROLSTOELTENNIS HEILOO - Op de finaledag van het 40+ tennistoernooi op zon dag 8 september wordt een demonstratie rolstoeltennis gehouden. Start van de demo: 13.00 uur. De rollers van TC Sint Paneras gaan dit toernooi wat extra glans geven met een spetterende demon stratie rolstoeltennis. Twee top- spelers rolstoeltennis gaan deze demonstratie verzorgen. Zij gaan de strijd aan tegen de beste spelers van TC Heiloo United, zowel tegen de mannen, vrouwen als de jeugd. Er worden wat mix games gespeeld, loper met roller, tegen loper en roller, zowel tegen de mannen als tegen de vrouwen. Er worden games gespeeld tegen de jeugdspelers van TC Heiloo, en tot slot wordt gevraagd of spelers van TC Heiloo plaats willen nemen in een sportrolstoel, zodat ook zij kunnen ervaren wat het is om in een rolstoel het tennisspelletje te spelen. BILJARTEN HEILOO - Hans Brokx heeft de twintigste editie van het Piet Glas Vennewater toer nooi gewonnen dat afgelopen weekend werd gespeeld in Biljartcentrum het Vennewater. Hij was één van de 48 deelnemers die hieraan meededen aan dit jaar lijkse festijn op de derde zaterdag in augustus. De deelnemers uit Heiloo en omstreken (waaronder Limmen de Egmonden Alkmaar en Schagen) maakten er weer een ware hap pening van. Vrijdagavond werd er gestart met voor iedere deelnemer twee partijen en zaterdagmorgen één partij, toen vielen er 16 deel nemers af en streden de laatste 32 biljarters via een knock out systeem om de eren plaatsen. Na de kwartfinales bleven er acht spelers over Hans Brokx, Hans Ket, Klaas Zwaan, Cees Louwen, Rein Kruijer, Ton van Velzen, Berend Challa en Rim Stoelinga. Drie spelers van biljartcentmm Vennewater en drie spelers van Tikkie Terug. Na deze ronden speelde Hans Brokx tegen HEILOO - Maandag 2 sep tember is de Eerste Heilooër Klaverjasclub weer begonnen met de wekelijkse Klaverjasavonden in Cultureel centrum De Strandwal op het GGZ Terrein. Klaverjassen is een gezellige avond voor jong en oud, dus als u interesse heeft om kennis te komen maken met de club, kom dan eens een avondje vrij blijvend mee kaarten. De zaal is om 19.00 uur open en start is om 19.30 uur. Inlichtingen: mevrouw G. Verhage, tel. 072-5123271, mevrouw R. Geerlings, tel. 072- 5339345. Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Klaas Zwaan (winst Hans) en Rein Kruijer tegen Rim Stoelinga (winst Rein) zodat de finale ging tussen Hans Brokx en Rein Kruijer, Hans ging met een serie van 17 van start en daar had Rein Kruijer geen ant woord op zodat Brokx in de negen tiende beurt de partij uitmaakte: uit slag 49-31. Editie 2014 wordt gespeeld op vrijdag 22 en zaterdag 23 augus tus en dan kimnen de deelnemers revanche nemen op de terechte win naar Hans Brokx. De deelnemers uit Heiloo en omstreken maakten er weer een ware happening van; v.l.n.r. Hans Brokx, Rein Kruijer, Klaas Zwaan en Rim Stoelinga. Aangeleverde foto ZEEVISSEN HEILOO - Onder werkelijk fan tastische weersomstandigheden hebben 19 zeevissers van DVW afgelopen zaterdag geprobeerd om bij de dijk van Petten een visje aan de schubben te komen. Dresscode was dit keer geen waadpak maar korte broek en T-shirt. Ondanks de oostelijke wind stond er toch nog een stevige branding tegen de dijk en dat gecombineerd met het kraakheldere zeewater zou hopelijk een zeebaarsje kun nen opleveren. Over de eerste uren van de wedstrijd kan ik kort zijn: de hengeltoppen van de vissers bleven angstwekkend stil. De enige reden om de onderlijn binnen te draaien was om er nieuw aas aan te doen. Pas toen het water laag genoeg was om de dammen te betreden werd er hier en daar een visje gevangen. Helaas geen zeebaars maar bot. Na vijf uur puur genieten van het weer en de entourage op deze prachtige locatie werden de hengels binnen gedraaid om op de parkeerplaats bij de dijk de vis te tellen en te wegen. Er bleken zes visvangers te zijn die in totaal tien vissen gevangen had den. Een prestatie op zich bij dit soort omstandigheden. Ruud Nanne was dit keer duidelijk de beste vis ser, hij had maar liefst vier botten gevangen waaronder een record -exemplaar met een lengte van 44 centimeter en een gewicht van 870 gram. Ruud had in totaal 2980 punten bij elkaar gevist. Tweede werd Arjen Duijnmeier, hij had twee botten gevangen goed voor 660 punten. Emil Wijekelsma werd derde, hij had een grote makreel gevangen die hem 640 pimten ople verde. Op 21 september vist DVW met de boot op het Wad. Voor aan melden, foto's en meer leesplezier kijk dan op http://devroegtewint. mijnhengelsportvereniging.nl. Ruud Nanne ving een record bot. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 21