Benefietconcert van Lisa Noya op CBS de Duif Lezing 'zelfvertrouwen bij kinderen stimuleren' Restauratie kapel centraal tijdens Open Monumentendag bij Willibrordus H E I L O O 3 Toos Oudhoff wint fotowedstrijd 'Het leven in de dorpen van Noord-Holland UITKIJKPOST 4 SEPTEMBER 2013 Zangeres Lisa Noya en haar begeleider Wim Lohy op gitaar zorg den voor een onvergetelijke avond op CBS de Duif. Aangeleverde foto HEILOO - Sem, uit de leerlin- genraad van CBS de Duif, kwam met het idee om een benefiet concert te organiseren om geld in te zamelen voor verbetering van het schoolplein. Lisa Noya, moeder van Sem en Quinten en voormalig zangeres van Mai Tai, kon daarbij wel een handje helpen. Samen met haar vaste bege leider Wim Lohy op gitaar gaf zij op •30 augustus een intiem concert in de aula van de school. Lisa bracht verschillende van haar lievelings songs ten gehore. Hits van Diana Ross, Michael Jackson, Randy Crawford en Stevie Wonder passeer den de revue, maar ook het nummer Price Tag van Jessie J. werd door alle leerlingen meegezongen. Met dit concert bedankte Lisa de school en het team van De Duif. Leerkrachten, ouders en leer lingen genoten van het concert in een ongedwongen sfeer en er werd een mooi bedrag opgehaald voor de school! HEILOO - Het Centrum voor Jeugd en Gezin Heiloo houdt op 26 september de lezing 'Zelfvertrouwen en sociale vaar digheden bij kinderen stimule ren'. Tijdens de lezing komen diverse vaardigheden rondom positief opvoeden aan bod. Deelname is gratis. Opvoeden doet iedereen op zijn eigen manier. Ouders/opvoeders bepalen zelf welke vaardigheden zij belangrijk vinden. Toch zijn er een aantal basisvaardigheden dat elk kind in zijn of haar leven nodig heeft. Ouder/opvoeders hebben een belangrijke rol om hun kinderen te stimuleren zich deze basisvaar digheden eigen te maken. Tijdens de lezing komen de volgende zoge naamde bouwstenen aanbod, die nodig zijn voor het ontwikkelen van zelfvertrouwen en sociale vaar digheden: Respect voor anderen en rekening houden met anderen, Goed kunnen communiceren, Het hebben van een gezond en positief zelfbeeld, Vermogen tot oplossen van problemen, Het zelfstandig worden. Na afloop van de lezing is er gelegenheid om vragen te stellen en ontvangen alle deelnemers een tipsheef/informatiefolder. Van 20.00 tot 22.00 uur in de Bibliotheek Heiloo, Westeiweg 250, 1852 AR, Heiloo. Deelname is gratis. Om teleurstelling te voorkomen, wordt u aangeraden om van te voren te reserveren. Aanmelden kan via het inschrijfformulier op www.ggdhn.nl/eursussen. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis ineen oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - Tijdens de zomermaanden is in de Grote Kerk in Alkmaar een foto-expositie gehouden over 'Het leven in de dorpen van Noord-Holland'. Fotoclub HAF Heiloo heeft met tien foto's aan deze expositie meegedaan, die bezocht is door 65.000 mensen. Het publiek kon zijn stem uitbrengen op de foto die men het mooist vond. Vrijdagmiddag 30 september werd de winnende foto onthuld door de Alkmaarse wethouder voor Cultuur Anjo Van de Ven. De gelukkige winnares was Toos Oudhoff van Fotoclub Heiloo die met haar foto van een waslijn vol ondergoed de harten van het publiek wist te veroveren. Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdag 14 sep tember zijn tijdens de landelijke Open Monumentendag ook de monumentale gebouwen op land goed Willibrordus voor publiek toegankelijk. Op dezelfde dag is tevens het officiële startsein van de restauratie van de kapel, een project dat negen maanden duurt. Vanaf 10.00 uur zijn bezoekers welkom in het hoofdgebouw, het museum, de kapel en het omlig gende terrein. Er valt genoeg te zien en te beleven! Zo is vereniging Oud Heiloo vertegenwoordigd met een kraam en zijn er wandelingen geor ganiseerd over het terrein richting Ter Coulster. In de kapel is een ten toonstelling met historisch foto- en filmmateriaal, gemaakt tijdens de bouw van Stichting Willibrordus (van 1937 tot en met 1940). Ook is een presentatie te zien van artist impressions hoe de kapel er na de huidige restauratie zou kunnen uit zien Falkland Toneel geeft op het eve nemententerrein twee voorstellin gen over de historie van landgoed Willibrordus. Stichting Baduhenna belicht de historie van slot Ypestein en wethouder Ouderkerken onthult bij de fundamenten eivan een bord over het slot. Tot enkele jaren geleden bood het Willibrordus terrein een woon omgeving aan zo'n 600 cliënten. Veranderd beleid, wat er in het kort op neerkomt dat cliënten meer geïn tegreerd in de samenleving leven en ambulante zorg ontvangen, zorgde ervoor dat veel gebouwen hun oor spronkelijke functie verloren. In 2011 is GGZ-NHN in eigen beheer gefaseerd begonnen met het herbe- stemmen van het hoofdgebouw en een flink aantal bijgebouwen. Nico Adrichem en Henk Pannekoek bege leiden dit project, dat inmiddels suc cesvol loopt. Zo'n tachtig bedrijven, ondernemers en kunstenaars heb ben al een imieke werkplek gevon den in het Willibrordus Business Centrum; een bruisend bolwerk van creativiteit en bedrijvigheid in een monumentale omlijsting. In cultu reel centrum De Strandwal vinden met regelmaat culturele bijeenkom sten en congressen plaats en het is de 'thuisbasis' voor veel Heilooër verenigingen geworden. De herbe stemming creëert meerwaarde voor cliënten, de Heilooër gemeenschap en voor de regio. Ook de kapel, het vlaggenschip van Willibrordus en voor mensen uit de regio een van verre zichtbaar 'bijna thuis' baken, wordt herbe stemd. Daarom, mede na inventari satie door de monumentenwaeht, is vooraf een grondige renovatie nood zakelijk. Tweederde van de kosten wordt gesubsidieerd door Provincie Noord-Holland. GGZ-NHN wil, in tijden van zware bezuiniging in de zorg, voor het resterende deel geen zorggelden aanboren, maar daagt externe partijen uit die willen mee denken over andere fmaneierings- mogelijkheden en een toekomstbe- stendige exploitatie van de kapel. Adrichem: „GGZ-NHN wil de kapel als (multi-)funetionele publieke voorziening aan de gemeenschap geven. We nodigen burgers, onder nemers, investeerders, sponsors et cetera dan ook uit om met ons de mogelijkheden te onderzoeken en plannen te ontwikkelen over de toekomstige bestemming van de kapel, mogelijk na de restauratie!" De Open Monumentendag op 14 september is een mooie gelegen heid om de kapel te bezoeken en inspiratie op te doen. Goed onder bouwde ideeën zijn nu al welkom op kapel@ggz-nhn.nl. De restauratie van de kapel staat centraal tijdens Open Monumentendag op landgoed Willibrordus. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3