Bofït bumoutbegeleiding en stressmanagement Gemeente Heiloo doet mee met landelijke Burgemetcampagne Prij suitreiking zoimebloemenwedstrij d buurttuin Ypestein Youp van 't Hek terug in Heiloo Collectanten gezocht 0 H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 De Dierenbescherming komt op voor vergeten dieren. Ook in uw regio. Help mee en meld u aan als collectant voor de jaarlijkse collecteweek rond 4 oktober. Ga naar www.dierenbescherming.nl/ collecte of bel (088) 8113 000. UITKIJKPOST 4 SEPTEMBER 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed HEILOO - Op 6 september start de landelijke campagne 'Meld je aan voor Burgernet'. De minis ter van Veiligheid Justitie geeft hiervoor in de ochtend de aftrap in Den Haag. Ook gemeente Heiloo doet mee. Burgemeester Hans Romeyn roept alle inwoners, die zich nog niet hebben aangemeld, op om mee te doen met Burgernet. „Samen kun nen we Heiloo nóg veiliger maken. Want hoe meer mensen mee doen, hoe groter de kans is om inbrekers op te pakken en vermiste personen terug te vinden." Aanmelden kan via www.burgemet.nl of persoonlijk bij burgemeester Hans Romeyn op de weekmarkt van 18 september bij winkelcentrum 't Loo in Heiloo. Burgemet werkt heel eenvoudig. Na een melding van een inbraak, tasjesroof of een vermist kind, kan de politie een Burgemetaetie star ten. Burgernetdeelnemers in de buurt ontvangen een spraak- of sms- berieht met het verzoek uit te kijken naar de gezochte persoon, die dui delijk is omschreven. Wie informatie heeft, kan gratis bellen met de meld kamer via het Burgernetnummer 0800-0011. De informatie speelt de meldkamer direct door naar de politie. Op dit moment wordt al 1 op de 10 Burgemetaeties dank zij tips van Burgernetdeelnemers opgelost in Noord-Holland-Noord. „Hoe meer mensen meedoen, hoe meer Burgemetaeties we met succes kunnen afsluiten. Op dit moment hebben we in Heiloo 1523 Burgernetdeelnemers. Dit is 6,7% van alle inwoners. Maar we wil len meer Burgernetdeelnemers om Heiloo nóg veiliger te maken. Naast de landelijke welvingscampagne verspreiden wij postere in Heiloo om Burgemet onder de aandacht te brengen. Daarnaast zetten wij de digitale kanalen in om inwoners op te roepen zich aan te melden voor Burgernet." Het is natuurlijk hele maal leuk om u persoonlijk aan te melden bij burgemeester Romeyn op de weekmarkt van woensdag 18 september. De burgemeester staat dan tussen 11.00 en 12.00 uur bij winkelcentrum 't Loo om nieuwe Burgernetdeelnemers te weiven. Nu al enthousiast? Meld u aan en ga vandaag nog naar www. burgernet. nl om u te registreren. HEILOO - Op woensdag 28 augus tus is op de buurttuin Ypestein een prijs uitgereikt voor de grootste zon nebloem. Tijdens de zaai- en plant- dag die de vrijwilligere van buur- tuin Ypestein in samenwerking met kwekerij de Buitenkans in mei hiel den, hebben kinderen uit Ypestein zonnebloemen voor de buurttuin gezaaid. Alle kinderen hebben een zelfbesehilderd bloempotje met zon nebloemen mee naar huis genomen. Vervolgens hebben zij him best gedaan de zonnebloemen zo groot mogelijk te laten worden. De win naar was Emma Nagengast met een zonnebloem van ruim drie meter! Hij was zo hoog dat ze er na drie meter niet meer bij konden om te meten. Emma mocht een plantje uit zoeken bij kwekerij de Buitenkans, en alle kinderen kregen een ijsje als beloning voor hun groene vingers. Alle kinderen kregen een ijsje als beloning voor hun gekweekte zonnebloem. Aangeleverde foto Bo Bogaard, www.bofit.nl, tel. 0800-5330455, info@bofit.nl. HEILOO - Het kan iedereen overkomen; burn-out, spanning, depres sie en stressgerelateerde klachten ontregelen niet alleen je persoonlijke leven, maar hebben ook consequenties op de werkvloer. Dan wil je niet alleen zelf graag dat je snel geholpen wordt, ook de werkgever heeft hierbij een belang. En als je als zelfstandig ondernemer tegen een burn out aanloopt, wil je de impact op het bedrijf zo veel mogelijk beperken. Professionele één-op-één coaching in de vrije buitenlucht van Bofit is een doeltreffend 'medicijn' bij depressieve en bum-out klachten. Geen wachttijden, landelijk actief en binnen 24 uur contact. De combina tie van lichaamsbeweging, de ruimte en rust in de natuur en volledige aandacht zorgt ervoor dat mensen zich eerder overgeven aan hun emo ties. Dit is de eerste en belangrijkste stap in het hersteltraject. Zonder fysiek en mentaal herstel kun je niet werken aan de opbouw," aldus Bo Bogaard, oprichter van Bofit en grondlegger van de Bofitmethode. Bogaard heeft 18 jaar in de verslavingszorg gewerkt als psychisch sociaal werker en zag als loop- en conditietrainer toen al dat de com binatie van praten en bewegen positieve resultaten boekte bij cliënten. Altijd al aangetrokken door het ondernemerschap richtte hij met de opgedane kennis in 2000 Bofit op. Puttend uit jarenlange ervaring en onderzoek heeft hij een methode ontwikkeld om stressgerelateerde psychische klachten aan te pakken. Hoe iemand met druk, spanning en stress omgaat, wordt bepaald door een combinatie van genetische aan leg, karakter en omgevingsfactoren. De Bofitmethode helpt lijf, gevoel en verstand -zonder de druk om te presteren- weer in balans te brengen. „Zodat iemand na een burn-out weer keuzes durft te maken met een gezonde gedrevenheid." De werkwijze van Bofit schittert door eenvoud en doeltreffendheid. Alle coaches hebben een interne opleiding gevolgd, die specifiek gericht is op de uitvoering van de Bofitmethode. Middels individuele begelei ding in de buitenlucht wordt stapsgewijs gewerkt aan herstel; na het opbouwen van lichamelijke conditie, het leren zich optimaal te uiten en spanning naar ontspanning om te buigen, wordt verder gewerkt aan een traject van opbouw. „Je lijf weer voelen, weer keuzes durven maken, weer mogelijkheden zien en kansen willen grijpen! Als lichaam, gevoel en verstand weer in balans zijn, komt terugval weinig voor. Je komt er sterker uit!" Bofittrajeeten voor werknemers worden meestal vergoedt door de werkgever/ bedrijfsverzekering, voor ondernemers vanuit de Arbeidsongeschiktheidsverzekering (AOV) en mensen met een ziekte wetuitkering van het UWV kunnen het verzoek voor deelname indienen. Het UWV koopt Bofit trajecten regelmatig in. Bofit zorgt voor duidelijke afstemming en samenwerking met alle betrokken partijen. HEILOO - Lang geleden, als beginnend cabaretier, was hij ook al eens in theater De Beun in Heiloo. Op dinsdag 22 april komt hij terug: Youp van 't Hek. Samen met zijn goede vriend de schrijver Thomas Verbogt komt hij doen wat zij als geen ander kunnen: verhalen vertellen over 'het wonder lijke alledaagse, het zinloze geploe ter tussen droom en daad, het aard se gekrakeel dat leidt tot hilarische melancholie'. De voorstelling heet dan ook Mooie Verhalen. Bij de kaartverkoop krijgen de donateurs ('Vrienden') die de stichting al zo lang in stand houden voorrang. Tot 1 oktober kunnen zij kaarten (a slechts 18,-) reserveren via www. vriendenvandebeun.nl (maximaal twee per persoon). Wie nog geen Vriend is, kan dat worden kan via dezelfde website, maar ook op 7 september bij de kraam van de Vrienden van de Beun op Uit&Zo. 10% van de stoelen wordt toege wezen aan nieuwe donateurs. Op 1 oktober sluit de reservering en krijgt iedereen per e-mail bericht of de kaarten zijn toegewezen of niet. Wie wel Vriend is maar geen com puter heeft, mag een verzoek om maximaal twee kaarten sturen naar het secretariaat van de Stichting Vrienden van de Beun, Postbus 79, 1850 AB Heiloo. Vermeld dan wel uw Vriendencode! Verzoeken zon der Vriendencode worden behan deld als reserveringen van niet- Vrienden. Youp en Thomas komen 'mooie verhalen' vertellen, op dinsdag 22 april 2014, in theater de Beun. Aangeleverde foto VOOR GOEDE DOELEN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5