Sponsordiner La Locanda voor Ghanese kinderen Leerlingen Heiloo bezoeken monumenten Kunstverkoop bij Dorcas op 5 en 7 september 'Martin van der Kreke is alive' avond in La Strada H E I L O O 11 Y' INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Fit het najaar in met Do-In Kinderkledingbeurs Trefpunt Breiles Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo Acryl Mergel beeldhouwen Zondagmiddag Café Facebook, Twitter Bridge voor beginners Noord-Holland boven het IJ Openstelling Trefpunt Taichi Qigong Kalligrafie Post en papier Cursus Engels voor 55+ Klassiek ballet Tekenen en schilderen UITKIJKPOST 4 SEPTEMBER 2013 HEILOO - Maandag 2 september vond in restaurant Silhouet La Locanda een groots sponsordiner plaats ten bate van Mariëtte's Child Care in Ghana. De ontwikkelingsorganisatie, opgericht door Mariëtte Asagbo-Van Dijck en haar Ghanese man Moses Asagbo, steimt de kansarme kinderen van Simyani en omgeving. Op dit moment wordt hard gewerkt aan de bouw van een schooltje, dat nabij Hanukkah, het kindertehuis dat ze samen run nen, zal verrijzen. Het sponsordiner was een initiatief van golfprofessional Mark Vermeulen. Yassine van Silhouet La Locanda, die vorig jaar ook al een geslaagde sponsoravond voor Stichting Opkikker organiseerde, stelde het restaurant graag beschikbaar voor dit goede doel. Het sponsordiner bracht 6000,- op, zodat initiatiefnemer Mark Vermeulen een prachtige cheque aan Mariëtte's Child Care kon overhandigen. Stichting Wilde Ganzen zal dit bedrag verdubbelen. Bovendien is er een veiling gehouden waarbij een Wining Dining arrangement bij Silhouet La Locanda, een kookwork- shop en een golfles van Mark Vermeulen zijn geveild. Ook deze opbrengst gaat naar het schooltje van Mariëttes Child Care. HEILOO - Donderdag 5 en zaterdag 7 september is bij de Dorcas winkel Heiloo een speciale verkoop van schilderijen en brocante. Mooie schilde rijen, tekeningen en aquarellen, litho's en etsen van bekende en onbekende schilders worden tegen aantrekkelijke prijzen te koop aangeboden. U vindt werk onder andere uit de omgeving van de Haagse en Larense school. Veel schilderijen zijn schoongemaakt, gevernist en opnieuw smaakvol ingelijst. Er is een grote collectie aardewerk en Gouds plateel, Westraven, Adco, Erica, Fris, Zaalberg en Mobach. Er is ook een tafel met brocante, waaronder cru cifixen en andere katholieke relikwieën. Dit is uw kans om bijzondere stuk ken in uw bezit te krijgen. Alle artikelen zijn ons ter beschikking gesteld, de opbrengsten zijn bestemd om de allerarmste mensen in de wereld te helpen. Dit jaar hebben wij de volgende doelen geselecteerd: water en sanitatie project in Egypte, opleidingen voor arme jongeren in Zuid Afrika, hulp aan arme gehandicapte kinderen in Oekraïne, adopties van studenten, kinderen en granny's. Onze winkel vindt u aan de Kennemerstraatweg 93-95, Heiloo; u kunt parkeren aan achterzijde bij het winkelcentrum. Wij zijn geopend op dinsdag, donderdag en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. HEILOO - Volgende week gaan basisscholen op bezoek bij monumenten tijdens de Open Monumenten-klassendag. Op vrijdag 13 september doen negen basisscholen mee aan deze dag, een voorproefje op de landelij ke Open Monumentendag op zater dag 14 september. De leerlingen bezoeken elk één bijzonder gebouw of object in Heiloo. De landelijke Stichting Open Monumentendag wil de jongere generatie enthousiast maken voor ons cultureel erfgoed. Voor het bezoek vertelt de leraar op school meer over het monument. Een rondleider bij het monument geeft uitleg en beantwoordt vragen van de leerlingen. De Springschans bezoekt de Witte Kerk, de Willibrordschool kijkt binnen bij de rijks monumentale stopboerderij aan de Westeiweg 51 en de Zuidwester wordt rondgeleid door de tuinen van het landgoed Nijenburg. De Benedictusschool neemt een kijkje in het klooster aan de Hoogeweg, de Meander bezoekt het bedevaarts oord Onze Lieve Vrouw ter Nood. De Duif gaat naar het hoofdgebouw van de voormalige Willibrordstichting, de Paulusschool loopt rond over het terrein van de Willibrordusstichting, de Radboudschool krijgt een rond leiding over het prachtige land goed Ter Coulster en de Elckerlyc bezoekt de net gerestaureerde Vamebroeker molen. De Elckerlyc- school heeft een primeur want de Vamebroekermolen is deze week herplaatst, na een half jaar te zijn weggeweest voor restauratie. De school mag de gerestaureerde molen als eerste bezoeken. Daarbij zijn zij getuige van de officiële heropening van de molen door wethouder Jacob Ouderkerken. HEILOO - Martin van der Kreke was een oud-plaatsgenoot die in verschillende bandjes speelde voordat hij op 34-jarige leeftijd aan MS overleed. Bandjes die veel furore maak ten in het Heiloo van de 80'er en 90'er jaren. Op de speciale 'Martin van der Kreke is alive (At least in our minds)' facebookpagina kim je foto's zien van optredens en gebeurtenissen uit die tijd. Uit de bandleden van deze groepen is er voor deze avond een nieuwe band samengesteld; 'Martini de Krekels'. Deze band treedt op zater dag 7 september in La Strada op. Zo zullen Karei Beers (drums), Erwin Hoetjes (bas), Skiff (gitaar), Menno de Wit (gitaar) en Perry-Stephan de Jong (zang) weer muzikaal him beste beentje voor zetten. Op deze manier willen ze deze veel te vroeg gestoiven held op zijn geboortedag herdenken. Voor iedereen die sterke verhalen uit de Jambuurt wil horen, oude vrienden uit The Railway wil ontmoeten of van lekkere muziek wil genieten. De avond begint om 21.00 uur en de toegang is uiteraard gratis. HEILOO - Om fit de zomer in te gaan, kimt u vanaf 13 mei in zes lessen kennismaken met Do-In. Do-In is een Japanse bewegings vorm met nadruk op oefeningen voor de meridianen, waardoor de energiecirculatie vergroot wordt. Voor uw gezondheid is het belangrijk dat de energie vrij door het hele lichaam kan stromen. Om deze energie te bevorderen worden tijdens de Do-In lessen lustige strekkingen, dmkpuntmas- sage en ritmisch kloppen gedaan. De lessen starten op maandag 16 september van 19.15 tot 20.15 uur en van 20.30 tot 21.30 uur in de Ypsalon te Heiloo; en op vrijdag 20 september van 09.00 tot 10.00 uur aan de Handelsweg 10 in Heiloo. Bel voor meer informatie: John Compas tel. 0646318915. HEILOO - Op zaterdag 14 septem ber van 10.00 tot 12.00 uur is er weer een gezellige kinderkleding- en speelgoedbeurs in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U vindt hier goedkope kinderkle ding in alle maten, speelgoed en meer. De toegang is gratis. (Nog enkele tafels beschikbaar). HEILOO - Op dinsdag- en woens dag geeft mevrouw Zonneveld van 10.00 tot 12.30 uur breiles op de machine. Bent u in het bezit van een breimachine, of geïnteres seerd in breien met de machine, voornamelijk Brother met pons kaarten en elektronica, en kimt u wel wat hulp gebruiken, neem dan contact op via tel. 072-5062243, of e-mail pbj. zonneveld@quicknet.nl. HEILOO - Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo houdt een lezing over de flora en faima in het Middelandse zeegebied, met name Spanje en Portugal. De lezing wordt verzorgd door Fred van de Bosch, die als boswachter werkzaam is in het Noordhollands Duingebied. Gezien het brede scala belooft het een zeer gevari eerde avond te worden. De avond wordt op dinsdag 10 september gehouden. Aanvang 19.30 uur, de koffie en toegang zijn giatis. Locatie: clubgebouw aan het Zevenhuizen. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl De cursussen aciyl starten weer in de week van 9 september. De prijs voor 14 lessen is 120,40. De cursussen mergel beeldhou wen beginnen in de week van 9 sep tember. De prijs voor 14 lessen is 126,- exclusief steen a 2,- per kilo. Op 8 september om 13.30 uur is het zondagmiddagcafé in het Trefpunt weer geopend. Entree zoals gebruikelijk 2,-, houders van een servicepas 1,-. Social media zijn het tegenwoor dig helemaal. Hoe gebruik je ze, en zijn er gevaren? In twee lessen, op de woensdagen 25 september en 2 oktober van 19.30 tot 22.30 uur komt het allemaal aan de orde, inclusief Hyves, Faceboek en Youtube. Prijs 50,- plus handleiding 19,95. Bridge is een fascinerend kaart spel waarbij de hersenen flink aan het werk worden gezet. Om de veer tien dagen op zondagmiddag helpt gediplomeerd bridgedocent Ton Mooij u verder zodat u het gevoel heeft het spel te doorgronden. De eerste les is zondag 6 oktober van 13.30 tot 16.15 uur. De kosten bedragen 105,-. voor 14 lessen. Otto van Os kan alles vertellen over de geschiedenis van Noord- Holland boven het IJ, met focus op de periode tot en met 1648. Hij doet dat in de vorm van een cursus die bestaat uit tien lessen, waarvan de eerste op dinsdag 17 september om 14.00 uur. Prijs €52,50. Op zondagmiddagen zonder zon dagmiddagcafé bent u ook welkom in het Trefpunt. Onze TV is dan afgestemd op het eredivisievoetbal. In de periode september tot en met april komt er een cursus Taichi Qigong die bestaat uit twee keer 15 lessen. De eerste les is donderdag 5 september om 14.00 uur. De oefe ningen worden staand en zittend uitgevoerd. De prijs is 142,50 voor een blok van 15 lessen. Een gratis proefles is altijd mogelijk. Cursus kalligrafie voor beginners, Unicaalschrift en Humanistisch Cursief. Eerste les op wij dag 20 september om 10.15 uur. Prijs 67,- voor 10 lessen plus 30,- materiaal. Workshop op donderdag 19 sep tember om 19.30 uur over het orde nen van de dagelijkse post en beslis sen wat er weg kan en wat bewaard moet worden. Tips waarmee u thuis zo aan de slag kimt. Prijs 7,50. Om deze wereldtaal te leren of uw kennis op te halen. De nadruk wordt gelegd op het spreken en het verstaan van de taal. Er is één les uur per week, op maandagavond, dinsdagmorgen, woensdagmorgen of donderdagmorgen. De cursus loopt van september tot april. De prijs is 105,- voor dertig lessen. Woensdag 11 september om 13.30 uur begint de cursus klassiek ballet in De Hofdijk, Mariënstein 178a. Docente Greetje Klaasse leert u de basistechniek en danspassen om uiteindelijk een dans in te studeren. De prijs voor 32 lessen is 180,-. U leert 'kijken en weergeven', diverse materialen en technieken komen aan bod. Deze cursus start maandag 16 september om 13.15 uur en kost 120,- voor 28 lessen. Een andere cursus bestrijkt een groot aantal onderwerpcategorieën en materialen. Die begint dinsdag 24 september om 13.15 uur, de prijs voor 25 lessen is 195,-. Martin van der Kreke. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7