Slotendag zondag 15 september Limmer IJsclub houdt weer de Katerloop Gasterij Nieuw-Westert weer open na brand Weer Katerloop voor jong en oud tijdens kermis Limmen KORTOM Woensdagmiddag bij Conquista Amak wandelt INGEZONDEN MEDEDELING Kermis met vuurwerk in Limmen Voor de basisschooljeugd is er ook dit jaar weer de de Parkloop, start is om 10.00 uur. Aangeleverde foto LIMMEN - De Limmer IJsclub houdt zondag 8 september tij dens de kermis de Katerloop. De loop staat open voor ieder een, wedstrijdlopers en recre anten. Natuurlijk ziet men de trimmers/ sters van de maandag-, donderdag en vrijdagavond graag aan de start verschijnen. Ook de jeugdleden kunnen laten zien, dat er weer aan de conditie wordt gewerkt. Er kan 5 of 10 kilometer gelopen worden. Er zijn prijzen voor de 5 kilometer voor de jeugd tot en met 15 jaar en voor de deelnemers van de 10 kilo meter. Het inschrijfgeld bedraagt 3,-. Inschrijven kan vanaf 09.30 uur in Sporthal d'Enterij, waar ook kleed- en douchegelegenheid is. De start is aan de Middenweg, nabij de sporthal, om 10.30 uur. Voor de basisschooljeugd is er de Parkloop. Kinderen tot en met 8 jaar lopen éénmaal een ronde om het park en de kinderen 9 tot en met 12 jaar tweemaal. Deelname is gratis en na afloop is er voor ieder een aardigheidje. De start voor deze Parkloop is om 10.00 uur. Je hoeft je niet op te geven, zorg wel dat je een kwartier van tevoren aanwezig bent. Er is natuurlijk ook informa tie over het nieuwe schaatsseizoen. Zie verder www.limmerijsclub.nl. REGIO - Er zit veel leven in de sloot. Dat is met eigen ogen te zien tijdens de Slotendag in Castricum. Zo zie je met een beetje geluk schaatsenrijders over het water glijden. Bij de eendenkooi in Castricum kimnen liefhebbers met een schep netje aan de slag en de vondsten bespreken met deskundigen. Ook bij de werkschuur van Landschap Noord-Holland in de Hempolder bij Akersloot kim je kennismaken met waterdieren als poelslakken, stekel baarsjes. Het leven keert weer terug in de sloten en plassen. Dankzij de inspanningen van gemeenten en waterschappen wordt het opper vlaktewater beter beheerd en dat is te merken. Sloten en plassen zit ten vol leven. Een sloot is feitelijk een klein ecosysteem. Dat systeem kan gemakkelijk worden verstoord. Daarom is goed waterbeheer van levensbelang. Dat geldt zowel voor de hoeveelheid water als voor de waterkwaliteit. Doel van de Slotendag is aan dacht te vragen voor het leven in de sloot, de waarde van schoon opper vlaktewater en de investeringen van de overheid om het oppervlaktewa ter schoner te krijgen. Veel belang rijke watermaatregelen zijn vast gelegd in het Regionaal Waterplan, dat de gemeenten Castricum, Bergen en Heiloo samen met het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier hebben opge steld. In Bergen is op deze dag ook een slotenactiviteit. De gemeente Castricum heeft voor de Slotendag IVN Midden-Kennemerland en Landschap Noord-Holland gevraagd om bezoekers te vertellen over wat LIMMEN - Woensdag 4 septem ber is er Club bij Conquista, en dan zijn ze voor iedereen tussen 9 en 12 jaar geopend. Van 14.00 tot 17.00 kun je gezellig binnen stap pen, samen nietje vrienden inter netten, knutselen, tafelvoetballen en gezellig een potje poolen. Het weekend is Conquista gesloten in verband met de kermis. Volg Conquista via Facebook en word vriendjes met Conquista! Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de Kerkweg 50 te Limmen, kijk voor meer informa tie en alle komende activiteiten op www.conquista.nl. AKERSLOOT - Zondag 8 septem ber is er weer een wandeling. De wandeling is de Radboud wandeltocht in Medemblik en is 15 kilometer lang. We vertrekken om 9.00 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg in Akersloot. Belangstellenden zijn van harte welkom. Voor inlichtingen: Tinie Leijen 0251315137 of Kees Deijlen 0251310715. er leeft in en om de sloten en vol wassenen en kinderen kimnen zelf aan de slag met schepnetten en zoekkaarten. Een 'schaatsenrijder' is overigens een insect, een roofdier- tje van een centimeter lang dat het wateroppervlak afstruint op zoek naar vliegen en muggen. Wil jij ook weten wat er leeft in en om de sloot? Je bent welkom op zondag 15 september, 12.00 tot 16.00 uur, eendenkooi bij Laan van Alberts Hoeve, Castricum (eind C.F. Smeetslaan) of Werkschuur Landschap Noord-Holland, Hernweg 1, Akersloot. EGMOND - Gasterij Nieuw Westert uit Egrnond Binnen heeft haar deuren weer heropend voor het publiek. Als gevolg van een felle brand in een bijgebouw op 18 augustus moest het bedrijf de deuren tijdelijk sluiten. Er is de afgelopen dagen met man en macht gewerkt om de voorzieningen weer op het bekende, hoge peil te krijgen om de gasten weer te kimnen verwelkomen. Inmiddels is het afgebrande bijgebouw gesloopt en wordt er druk overleg gepleegd over herbouw in stijl met de historische bebou wing. Ook de terrassen, het speelbos, het sportveld en het speelhuis voor kinderen zijn weer toegankelijk voor de gasten. Mede-eigenaar Nick Nota: „Het voelde als het lopen van een marathon de afgelopen dagen, maar het is ongelooflijk op hoeveel betrokkenheid we konden rekenen. Met de her opening deze week is dan ook een huzarenstukje opgevoerd! Omdat velen in de wijde omtrek onverwacht werden geconfronteerd zijn er een tal van acties bedacht om deze afwezigheid voor de gasten enigszins te compense ren. Van gratis koffie tot bijzondere seizoensgerechten - graag laat Nieuw- Westert zien weer helemaal op orde te zijn." Tijdens alle werkzaamheden is het werk aan de uitgestrekte tuin van het restaurant gewoon doorge gaan. Wie het bedrijf de afgelopen (zomer-)weken niet van dichtbij heeft bekeken wordt aangenaam verrast. De ondernemer en zijn personeel staan dan ook in de startblokken om de hernieuwde kennismaking een onverge telijke te maken. Restaurant Nieuw-Westert (de locatie stond ooit bekend als 'de Boerenwagen' of 'Anno Nu is gelegen aan de Oude-Schulpweg in Egrnond Binnen, www.nieuwwestert.nl of tel. 072-5062888. Wil jij ook weten wat er leeft in en om de sloot? Aangeleverde foto LIMMEN - Vanaf vrijdag 6 tot en met zondag 8 september veran dert de dorpskern van Limmen weer in een groot kermisterrein. Op de Achterweg staan dan talloze kermisattracties opgesteld. Van een zweefmolen tot de Kop van Jut, hier kunnen jong en oud zich uren vermaken. Bij café de Lantaarn is een speciale kermis tent ingericht en ook in de Burgerij is het feest. Op vrijdagavond bieden de kermisondernemers traditioneel een vuurwerk aan op het land van van der Steen aan de Achterweg, dit zal om 21.45 uur beginnen. De kermis gaat op vrijdag om 15.00 uur open en op zaterdag en zondag om 14.00 uur. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9